Wzajemne potwierdzenie słuszności antypisowskich poglądów

Miejsce: Poczta Polska
Okoliczności: kolejka do okienka
Dyskurs:

- Oj te pisiory i ten Kaczyński, koszmar - zagaiła pewna emerytka
- To prawda i ten Maliniak do kolekcji - dorzucił drugi rozmówca, też w wieku emerytalnym
- A co Państwo mają do PiS-u? - wtrąciłem się do rozmowy, bo zaczął mnie szlag trafiać
- Jak to co? Przecież to złodzieje i kłamcy i ten Kaczyński - odpowiedziała pierwsza rozmówczyni
- A co Pan jest za PiS-em?! - dorzucił drugi rozmówca
- A jestem, bo raczej na targowickich zdrajców spod znaku PO nie zagłosuję - odpowiedziałem
- No wie Pan, taki młody i jest za tym Kaczorem - powiedziała już lekko zaczerwieniona ze złości pierwsza rozmówczyni,
- No dobrze a czy Państwo wiedzą, co to była Targowica i jakie skutki przyniosła dla Polski - spokojnie zapytałem
- A co Pan może wiedzieć na ten temat, niech Pan się nauczy historii i nie wygaduje głupot. Kaczyński już dawno powinien być w więzieniu za to, co z Polską robi. To samo Duda, który łamie konstytucję - wtrącił się do rozmowy trzeci rozmówca, zdenerwowany
- A w którym miejscu A. Duda łamie konstytucję, może jakiś konkretny zapis w Konstytucji, proszę powiedzieć
 - Niech Pan się zamknie i nie zadaje pytań. Każdy wie, że Duduś łamie Konstytucję i koniec naszej rozmowy - podniesionym głosem wykrzyczał mi pierwszy rozmówca
- A biorą Państwo trzynaste emerytury a państwa dzieci 500+? - zapytałem
- No i co z tego. Bierzemy jak dają, ale Kaczora i tak nie poprzemy w wyborach - też wnerwiona odpowiedziała mi pierwsza rozmówczyni,
- Nam się należy to bierzemy - powiedział niemal krzycząc drugi rozmówca
- No, ale to PiS dał. Nieprawdaż? To dlaczego Państwo nie chcą głosować na Kaczora, skoro daje? - zadałem pytania
- Pan nic nie rozumie. Kaczora nienawidzę i nic tego nie zmieni - zakończył już całkowicie czerwony trzeci rozmówca

I tak minął mi okres stania w kolejce w placówce pocztowej. Nikt inny nie wtrącił się do rozmowy a ja zacząłem po raz kolejny zastanawiać się nad mentalnością fanatycznych zwolenników PO-KO.

Oni się już nigdy nie zmienią, nie ma co ich przekonywać. Mają tak pogmatwanie w głowie, że aż strach. Przyjmują wszystko emocjonalnie i daje znać o sobie niemal trzydziestoletnie wyjaławianie z racjonalnego myślenia niemal 30% Polaków. Góruje przede wszystkim a'prioryczna nienawiść do Jarosława Kaczyńskiego. Tą nienawiść budowano przez lata przede wszystkim poprzez TVN i GW. Są nią wypełnieni w całości a jedynym argumentem dla nich jest antypis i są głusi na jakiekolwiek inne poglądy i argumenty. Jest wprost przeciwnie: oni reagują nieraz krzykiem i próbują tym sposobem "zabić" siłę przeciwnika politycznego. 

Ale jest też jeszcze jedno: podświadomy dysonans poznawczy, którego usilnie chcą uniknąć przyznając się do tego, iż zmienili poglądy oraz mylili się co do PiS-u. Jest to naturalne socjologiczne zjawisko i ten strach przed tym dysonansem powoduje, iż nawzajem utwierdzają się w słuszności swoich antypisowskich poglądów. Poszukują tego potwierdzenia wszędzie, choćby zagajając rozmowy takie jak ta w kolejce na poczcie. Ci ludzie gdzieś tam w środku wiedzą, że coś jest nie tak z ich poglądami i odczuwają nieustanną potrzebę ugruntowania poprzez innych jednak w swoich poglądach.

I także na tym strachu buduje się strategię wyborczą PO-KO, niezależnie czy to w kampanii wyborczej do parlamentu czy na prezydenta Polski. Stąd całe PO-KO do maja będzie podsycała emocje swoich zwolenników, dzieląc po prostu Polaków. I ta strategia jest też stała od lat. Najpierw straszono, że Polska pod rządami PiS-u upadnie a teraz gaworzy się, że prezydent jest Maliniakiem i trzeba go ukarać za łamanie Konstytucji, ale znów największą nienawiść wzbudza J. Kaczyński, bo każda niemal rozmowa zwolenników PO-KO kończy się na tym wstrętnym "Kaczorze".

Ci ludzie byliby skłonni zagłosować nawet na osła, żeby odsunąć PiS i wstrętnego "Kaczora" od władzy. Ich naprawdę się nie przekona. To twardy i fanatyczny elektorat PO-KO i takim pozostanie. I w swoim towarzystwie szukają przede wszystkich takich zwolenników, u których mogą zaspokoić ową potrzebę przynależności do grupy osób wyznających ich "religię" anypisu. Stąd występuje też ich alienacja z reszty społeczeństwa. Tworzą wirtualny swój świat, gdzie każdy jest przeciw "Kaczorowi". Tak jest wśród celebrytów różnej maści, ale i zwykłych ludzi.

Niegdyś próbowałem pisać na PO-wskich i lewicowych forach internetowych, ale może przekonałem 1% swoich czytelników do prawdy o tym, czym były ośmioletnie rządy PO i jaka jest różnica za rządów PiS-u. Próbowałem też realnie przekonywać swoich znajomych do zmiany poglądów, przedstawiając im realne poglądy. Może udało mi się przekonać 2-3%, ale i tak nie wiem jak się zachowają przy urnie (vide: dysonans poznawczy).

Oczywiście zaraz zostanę zakrzyczany, że PiS też ma twardy i fanatyczny elektorat, ale on nie przejawia takiej realnej emocjonalnej wrogości do przeciwników. Raczej podchodzi do dyskusji spokojnie a teraz ma pozytywne argumenty, które są nie do odparcia. Tego, co PiS zrobił dobrego dla Polski i tylko przez cztery lata, nie zrobiły żadne rządy od 1989 roku. Przez 30 lat zwijano Polskę a teraz się ją rozwija i te fakty są nie do zakrzyczenia przez nienawistników "Kaczora". 

Z pewnością można było zrobić więcej, ale zastanówmy się z czym się cała ZP musiała zmierzyć i się z powodzeniem zmierzyła. Przecież od 30 lat kreowano nienawiść do PiS-u i zostawiono Polskę upadłą, gdzie już były tylko: "ch..j, dupa i kamieni kupa". Przystąpiono wobec tego do odbudowy Polski i to w skrajnie niekorzystnych warunkach (vide: okrzyk opozycji "ulica i zagranica") i dalej próbuje się ją odbudować. Ulica nie pomogła, mimo np. prowokacji w grudniu 2016 roku, więc teraz została tylko zagranica w postaci zniemczonej UE a Niemcy jak to Niemcy i te ich idee Mitteleuropy są ciągle żywe. Do tego dochodzi ich współpraca z Rosją czyli kondominium rosyjsko-niemieckie, które ma cały czas "chrapkę" na Polskę. My postawiliśmy jednocześnie na USA, ale też nie jesteśmy przeciwni UE, co wydaje się polityką geostrategicznie poprawną. 

Wracając jednak do wyborców PO-KO. Wobec niemożności przekonania ich do zmiany poglądów, to strategia wyborcza A. Dudy winna być "ciepła" i koncyliacyjna, oparta na argumentach, ale też na naturalnych przymiotach obecnego prezydenta, m.in. w zakresie zjednywania sobie wyborców. I ta kampania musi być pozytywna oraz skierowana też do ludzi, którzy nigdy lub rzadko głosują, bo to jest ten elektorat, który A. Duda musi pozyskać, aby wygrać I turę wyborów. Nie powinien reagować na zaczepki i krzyki "obwoźnych grup antypisowskich", ale ich wybryki traktować ze spokojem, po prostu robiąc swoje.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-02-2020 [12:51] - wielkopolskizdzichu | Link:

"No, ale to PiS dał."
Toż to gadka jakimi politrucy sowieccy mamili biedotę.

Jeśli uczciwie pracuję i biedniejszemu od siebie dam bezzwrotną zapomogę to można określić to słowem "dałem".

Partia nic nie daje.
Partia zabiera najczęściej drogą przymusu, następnie dokonuje kosztowną redystrybucję zatrzymując po drodze olbrzymią część nienależnych Partii środków.

Po czym ochłapami obdarza biedniejszych i bogatszych, uzależniając ich od kaprysów Partii.
Kiedy okaże się, że nie ma z czego zabrać, Partia sięga po policję i gwardię narodową by utrzymać biedniejszych w ryzach i okraść do końca bogatszych. 

Krótko pisząc, albo oszukuje się Pan sam i czytelników, albo nie Pan kuma, z czego biorą się środki na rozdęte  i kastrujące samodzielność obywateli, programy społeczne.

Obrazek użytkownika angela

18-02-2020 [15:21] - angela | Link:

Partia daje i partia nie daje.
Dlaczego jedna partia daje, a druga nie daje.
Jedna partia ma, zeby dac, a druga partia nie ma zeby dac.  Tego Zdzichu  nie napisze.

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2020 [16:47] - Jabe | Link:

Patologią jest sytuacja, gdy partia, która wygrała wybory, „ma” i dysponuje naszymi pieniędzmi. To korupcja plus.

Obrazek użytkownika mjk1

18-02-2020 [18:27] - mjk1 | Link:

Drogi Zdzichu z Pyrlandii i Ty Anielu moja ukochana.
Obydwoje macie rację. Aniela twierdząc, że jedna partia daje a druga nie daje. Zdzisiek natomiast też ma rację, bo twierdzi, że partia najpierw, drogą przymusu, zabiera wszystkim, sobie zatrzymuje należną jej część środków a ochłapami obdziela biedniejszych i bogatszych.
Mnie natomiast interesuje sytuacja w której partia nikomu nic nie zabiera! Jeżeli jednak partia środkami obdzieli wszystkich potrzebujących, to nie będę miał pretensji, że w nagrodę sobie też coś przyzna.
Jak myślicie jest możliwa taka sytuacja, czy nie? Nie musicie uzasadniać, wystarczy, że napiszecie tak lub nie. Zapewniam, że skomentuje Waszą odpowiedź. Macie odwagę, czy nie? Pozdrawiam. 
 

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [19:29] - maxilampus | Link:

hmmm ciekawe pytanie !! zastanawia mnie tylko skad u nich bierze sie  legitymacje do wlasnej "dzialki" przy podziale tej kasy ? tym bardziej ,ze nie uczestnicza w wypracowaniu tej kasy do "podzialu"..Moja odpowiedz jest stanowcze NIE !! Kuzwa jak pomysle ,ze musze sie podzielic 1 groszem z kanaliami typu Tusk,Miller,Walesa ..to wole nie pracowac i miec puste kieszenie..niech znajda innych ( znalezli) glopcow..Goral NIGDY  nie pozwoli na dzielenie sie Dutkami z Kanaliami..Owszem z serca podziele sie z potrzebujacymi..

Obrazek użytkownika angela

18-02-2020 [21:26] - angela | Link:

Mjk1, już była taka partia  co nie zabierała , i dlatego nie dała. 
Nie zabierala VAT zlodziejom, następnie nie odbierala majątku złodziejom.
Natomiast obecna partia nie może odebrać podatku od korporacji, bo Unia nie pozwoli.
Tak lub nie, to mozna zaznaczyć na kartce wyborczej, i nigdy nie głosować na tych, co POpierali  złodziei, bo sami również uwikłani byli w złodziejstwa na dużą skalę, a dzisiaj tacy sami ich popierają.
Bo uczciwy i przyzwoity, nigdy nie stanie po stronie tych, co szkodzili Polsce,  zwijali Polskę,  okradali w czym się dalo, niszczyli i nadal niszczą wizerunkowo.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [21:48] - maxilampus | Link:

Jak to nie pozwoli ?..Przeciez dostali przed rokiem od TSUE "zielone swiatlo" na wprowadzenie podatku od sklepow wielopowierzchniowych..i gdzie on ?

Obrazek użytkownika mjk1

19-02-2020 [10:26] - mjk1 | Link:

Droga Anielu. Jak czytam Twoje posty, to za każdym razem pewien głupi kawał mi się przypomina. Psychiatra rysuje różne figury geometryczne i pyta pacjenta, co widzi? Ten za każdym razem odpowiada, że nagą kobietę. W końcu lekarz nie wytrzymuje i mówi: „… Pan jest chyba erotomanem?”. Ja? Oburza się pacjent. A kto mi te wszystkie świństwa rysuje?
Z Tobą jest identycznie.  Na jakiekolwiek pytanie o nieprawidłowości partii rządzącej, zamiast rzeczowej odpowiedzi czytamy, że poprzednicy byli jeszcze gorsi. Napisanie jednak, że nic nie rozumiesz, byłoby obraźliwe. Bliższe prawdy jest stwierdzenie, że niewiele rozumiesz. Będąc jednak cierpliwym, spróbuję jeszcze raz. To, że Twoja partia zabiera wszystkim i daje potrzebującym jest prawdą. To, że poprzednio rządząca partia mniej zabierała, ale też nic nie dawała potrzebującym, też jest prawdą.  Ja natomiast pytałem, czy partia może nic nikomu nie zabierać a jednak przydzielać środki potrzebującym? Choćby 500+, czy trzynastą emeryturę. Pytałem, czy taka sytuacja jest możliwa i prosiłem, żebyś odpowiedziała tylko tak lub nie, nawet bez uzasadnienia.  Zauważ, że maxilampus uznał to pytanie za bardzo interesujące, jednak odpowiedzi nie udzielił. Zdzisiu też milczy.  A Ty Anielu, potrafisz odpowiedzieć na tak proste pytanie?   
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-02-2020 [07:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jest normalną kolei rzeczą, że organ organizujący życie społeczne żąda zapłaty za swą niewdzięczną funkcję rozdzielania dóbr obywateli, nawet jeśli dobra te zostały wrzucone do "wspólnej kasy' bez ich entuzjastycznego zezwolenia.
Jest to normalne pod warunkiem żądania zapłaty, ale to z czym mamy do czynienia obecnie, to nie zapłata, tylko dymanie ogłupionego społeczeństwa.

Jeśli założymy że poprzednie rządy kradły miliardy, to dziwna jest sytuacja w której złodzieje chodzą swobodnie, a łapie się płotki na jakiś ustawkach związanych na przykład z melioracją.
Chciano uwalić przed kamerami "głównego mafioza", wystarczyło by mafiozo przed kamerą, zasugerował wniknięcie w kariery kumpli ,obecnego ministra sprawiedliwości, związanych z blokowaniem postępowania w sprawie Amber Gold, by pieski gończe z PiS podtuliły ogony i zaczęły skomleć.

Ostatecznie ujmując sprawę. 
Za afery można wsadzić do pierdla, ale za tworzenie zgodnie z prawem, instytucji państwowych powielających swe działania, za tworzenie fikcyjnych stanowisk, na których nie ponosi się żadnej odpowiedzialności, ale można liczyć na sute odprawy nie ma żadnej kary.
A są to działania degenerujące państwo w znacznie większym stopniu niż  "czyste złodziejstwo".
Gostek z gazrurką nie dorabia sobie legendy, iż jego działanie w jakikolwiek sposób wywodzi się z Wyklętych, natomiast cwaniaki operujące choćby w PFN wykorzystują w sposób bezczelny każdy narodowy etos, by sobie dorobić na boku, ale zgodnie z prawem. 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-02-2020 [18:33] - RinoCeronte | Link:

Może Zdzichu też stał w tej kolejce?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-02-2020 [18:09] - krzysztofjaw | Link:

Wyczuwam tutaj myślenie korwinowskie, ale to jest tylko teoria. Nigdzie na świecie nie występuje "niewidzialna ręka rynku" - to mrzonki. Niemal w każdym kraju UE pomoc socjalna jest jeszcze większa niż dziś  w Polsce, szczególnie w krajach starej Unii. To jest kwestia redystrybucji dochodu narodowego. Czy jest to myślenie socjalistyczne. Owszem tak, ale m.in. dlatego Polacy emigrowali za pracą do krajów zachodnich, gdzie uzyskiwali jeszcze więcej niż tutaj na miejscu a ich praca przynosiła i przynosi dochód w państwach będących celem emigracji. 
Polacy są krajem, gdzie ludzie są bardzo kreatywni a przez 30 lat prowadzono politykę wstydu, że jest się Polakiem. Teraz dostosujemy powoli nasz system świadczeń społecznych do tych, które już dawno zostały wypracowane i każdy rozwinięty kraj ją stosuje. 
Jak na razie PiS nie sięga do "gwardii narodowej" i prawdopodobnie nie sięgnie, więc niech Pan nie pisze bzdur.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [18:20] - maxilampus | Link:

.."Jak na razie PiS nie sięga do "gwardii narodowej" i prawdopodobnie nie sięgnie,"..a ja uwazam ,ze wlasnie powinien to zrobic..! Koniec z tym bezprawiem i Korupcja wkolo..Koniec miziania sie z przestepcami i Zdrajcami..

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2020 [18:44] - Jabe | Link:

UE jest socjalistyczne, tylko krok dalej.

Sklepy ma Pan pełne. To efekt niewidzialnej ręki rynku. Wprowadzą dobrodzieje kontrolę cen, skończy się.

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [18:53] - maxilampus | Link:

za kostke sera typu "feta" 280 gr.placilem miedzy 2.40 a 2.60..Dzisiaj w Kauflandzie zaplacilem 4.10..juz sie to stalo..a podatek dla sklepow wielopowierzchniowych wciagle nie wprowadzony..dlaczego nie chroni sie konsumentow a chroni interes Korporacji ?

Obrazek użytkownika Tamburyn

19-02-2020 [00:08] - Tamburyn | Link:

...tak ogólnie macie Rabe rację, komuna i okolice - piękny ustrój, tylko żeby w sklepach były kapitalistyczne towary, no i pod dostatkiem!

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-02-2020 [19:37] - Tomaszek | Link:

To fajno Zdzichu że opisałeś mechanizmy redystrybucji w twoiej rodzimej kałmucji , a teraz zastanów się jak jest w Polsce  Partia rzeczywiście zabrała drogą przymusu dużo albo prawie wszystko wąskiej bardzo grupie kolesiów dzisiejszej opozycji  , ale tylko przychody bieżące . I z tego zabrania wzięłą się potężna nadwyżka . Wnioskując po wysokości tejże można sobie się pośmiać z listy Forbesa czy Wprost . Bo w skarpecie kolesiów wciąż gruba kasa . Krótko pisząc albo rżniesz głupa jako lojalny troll , albo jesteś zaczadzony . 

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2020 [13:52] - tricolour | Link:

@Autor

Pan rzeczywiście nie rozumie świata. Ludzie głosują na kogo chcą, nie na tych, którzy ich przekupują, co wyraził Pan w pytaniu o pobieranie pieniądzy i komu są winni wdzięczność.

W Panu jest mentalność bolszewicka czyli wrodzona wdzięczność partii. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-02-2020 [18:10] - krzysztofjaw | Link:

Tak się składa, że nie pobieram żadnych apanaży z reform przeprowadzanych przez PiS, ale je popieram w poczuciu sprawiedliwości społecznej i wyrównywaniu szans dla wszystkich. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2020 [21:12] - tricolour | Link:

@Autor

Jednakże poparcie dla PiS argumentuje Pan pieniędzmi, a dokladnie manipulacją, ze pyta Pan o pobieranie kasy i wzbudzanie poczucia winy o głosowanie na kogo innego. Wynika z tego, że oczekuje Pan poparcia za pieniądze czyli przekupstwo, jesli nie nazwać tego wprost kur...stwem politycznym. I jeszcze sie Pan dziwi, ze w kolejce nie stoją same dziwki.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-02-2020 [00:01] - Tomaszek | Link:

Walisz jak TVN Erewań . A tu chodzi o głupawy narodzik , który z uporem godnym lepszej sprawy głosuje za wypłatą 500plus w szczawiu i mirabelkach . A to co Ty nazywasz przekupstem politycznym , to sie nazywa ochronna funkcja państwa .Nie wierzysz , to w konstytucji poczytaj .To norma , której u nas nie było  i chwała PISowi za to że jest . I nikt ani Angeli ani Macronowi i innym i jch obywatelom nie imputuje że ktoś kogoś korumpuje a druga strona nie daje dupy . W końcu Europa a nie Mitteleuropa . Rózniczka  mała , ale jest . I żadnego kur...stwa politycznego tu nie może być , tylko po prostu Głosowanie zgodne z własnym interesem . Dziwne ? Znów Europa ? Ale jajca ? Co ? To się porobiło .

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-02-2020 [10:45] - krzysztofjaw | Link:

Pytałem o pieniądze, bo to jest najbliższe ludziom, on to czują. Nieistotne byłoby więc mówienie o sądownictwie czy systemie podatkowym. Już tak jest, że dyskutując z kimś trzeba umieć do niego dotrzeć zrozumiałymi przez niego konkretami. A poza tym dawanie pieniędzy nie jest żadnym przekupstwem. Tak jest w całym cywilizowanym świecie, szczególnie w krajach starej Unii. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [18:11] - tricolour | Link:

@Autor

Hahaha. Dawanie pieniedzy za poparcie polityczne  i oczekiwanie lojalności nie jest przekupstwem? Czyli opłacaną zdradą.

Sam Pan jestes targowica.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-02-2020 [20:19] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Nikt nie mówił że dam , tylkogłosujcie . A jak to jest to patrz na mój poprzedni post . 

Obrazek użytkownika tricolour

19-02-2020 [22:01] - tricolour | Link:

Czytałem Twój poprzedni post. Czym innym jest oddanie ludziom ich własnej kasy pobranej w podatkach, a czym innym oczekiwanie wdzięczności i lojalności z tego tytułu. Autor wyraźnie oczekuje, że ludzie z kolejki będą głosowali wedle jego pomysłu, a nie ich osobistych upodobań politycznych. I jeszcze dziwi się, że mają czelność mieć własne zdanie...

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-02-2020 [19:13] - Tomaszek | Link:

Tak tak oddanie kasy pobranej w podatkach i innych daninach , a nie rzucenie jej na żer kolesiów . I dalej będe się upierał że to zdrowa logika oczekuje tego wyboru . A jak jest , to widać . Bo pamiętaj że poglądy można mieć a do gara wrzucić coś trzeba . Póki co taki kraj .A tę czelność  to oni mają też dzięki 500 plus . To taki luksus pełnego żołądka . Totalni mogą nawet obiecać 1000 plus , i po wygranej (tfu tfu ) i dyskusji dojść że nalepiej będzie płatne w bonach na szczaw i mirabelki . Pewnie będą się cieszyć , pal sześć 500 jest 1000 . Hurraaaa.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-02-2020 [15:15] - Imć Waszeć | Link:

To nie jest jakaś rozmowa unikalna. W całej Polsce jest to samo, co może targowicy dać pretekst do oskarżeń o fałszowanie wyborów. Każdy pretekst jest dobry, bo jurgielt płacą, a służby trzepią tylko narodowców, a nie jurgielt-macherów. A kto utrzymuje niemiecko-żydowskie ośrodki dezinformacji w Polsce, krasnoludki, czy może PIS? Kto bredzi o przyszłości Unii, POlszewiki, czy może Kaczyński i jego otoczenie? Nawet Włochom już przeszło, nie mówiąc o Orbanie.

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [17:15] - maxilampus | Link:

.."Kto bredzi o przyszłości Unii"  Tylko za rok 2019.. 3/4 ..Tryliona zlotych ( 170 MILIARDOW  Euro) ukradzione i odprowadzone do Legalnych Rajow Podatkowych w EU,Holandii Irlandi..70% tej sumy ukradziono i wywieziono z krajow V4.Proponowany Budzet dla CALEJ EU na 2020..na WSZYSTKIE cele 960 miliardow Euro..Trzeba przyznac..maja rozmach ci zlodzieje..

Obrazek użytkownika admin

18-02-2020 [17:52] - admin | Link:

Maxilampus -- ostanie ostrzeżenie. Wiesz za co

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [18:09] - maxilampus | Link:

Nie wiem..Moje opinie sa znowu politycznie niepoprawne ?..

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [18:17] - maxilampus | Link:

Admin..serio cie pytam..bowiem w tej tutaj strefie "wolnego slowa" nie sa znane mi granice mojej wolnosci wypowiedzi..Na dodatek nie uwazam ,ze ktos przywiazuje do nich wagi i traktuje je powanie ..nie obrazam ,nie uzywam wulgarnego jezyka,opisuje i podaje w swoich komentarzach fakty ktore sa ogolnie znane ..nie nawolywuje do przemocy..wiec napisz mi na skrzynke jakie sa powody twoich problemow ? Chetnie sie do nich ustosunkuje.. Pzdr..

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-02-2020 [18:12] - krzysztofjaw | Link:

Jestem przeciwnikiem UE w obecnym kształcie i uważam, że powrót zasad EWG byłby najlepszym rozwiązniem. Niepotrzebna jest ta cała biurokratyczna machina. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [18:35] - maxilampus | Link:

Zgoda..ale nigdy do tego nie dojdzie..EU w obecnym ksztalcie sluzy jako narzedzie polityczno-ekonomiczne Germani,Francji i Beneluxowi ( glownieHolandi)..Sumy ktore podaje tylko za rok 2019 daje obraz zjawiska jak nas V4 okradano od 2005..Dlatego zmienili EWG w "Traktat Lizbonski"..
Tutaj oddaje sprawiedliwosc Morawieckiemu ,ze glosno o tym powiedzial..co bylo znane poprzednim ekipom ale trzymali mordki na klodke..przed nami Polakami..Podejrzewalem tych "starych zlodziei" od dawna ..ale po estymacji i opublikowaniu cyfr i skali zjawiska przez Morawieckiego  to mi dech zaparlo..Kto rozsadny robi bussines z tak wytrawnymi Zlodzieiami ??
Uwazam ,ze polityka PIS powina isc w tym kierunku..Uswiadamiac Polakow jak jestesmy okradani i oszukiwani oraz nazwiskami w Polsce  ktore za tym staly..i to wspieraly..bowiem to sa autentycznie wazane informacje dotyczace nas wszystkich..Gdy zobacze takie dzialania to moze PIS odzyska moje zaufanie..Morawiecki zapunktowal u mnie ..
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-02-2020 [10:48] - krzysztofjaw | Link:

Prawda jest taka, że różne mafie rządzą starą Unią. A Morawiecki o tym mówi i pisze. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Kryspin

18-02-2020 [15:49] - Kryspin | Link:

Może i ta rozmowa w kolejce na poczcie była prawdziwa, w każdym razie na pewno prawdopodobna: autor najwyraźniej ma objawy zatrucia bolszewizmem przejawiające się nie tylko w bałwochwalczej postawie wobec partii,ale i w  nieznośnej potrzebie pouczania,uświadamiania i nawoływania do zmiany swoich poglądów na "prawomyślne" i jedynie słuszne, czyli jego i jego nieomylnej partii,przewodniej siły narodu. Stąd takie bzdety, które można obrócić w odwrotną stronę (po wstawieniu odpowiednich określeń) i jak znalazł mamy opis fanatyków "dojnej zmiany":

Oni się już nigdy nie zmienią, nie ma co ich przekonywać. Mają tak pogmatwanie w głowie, że aż strach. Przyjmują wszystko emocjonalnie i daje znać o sobie niemal trzydziestoletnie wyjaławianie z racjonalnego myślenia niemal 30% Polaków. Góruje przede wszystkim a'prioryczna nienawiść(...)

Tą nienawiść budowano przez lata (...). Są nią wypełnieni w całości(...) są głusi na jakiekolwiek inne poglądy i argumenty. Jest wprost przeciwnie: oni reagują nieraz krzykiem i próbują tym sposobem "zabić" siłę przeciwnika politycznego. 

To twardy i fanatyczny elektorat (...) i takim pozostanie. I w swoim towarzystwie szukają przede wszystkich takich zwolenników, u których mogą zaspokoić ową potrzebę przynależności do grupy osób wyznających ich "religię".

Przecież od 30 lat kreowano nienawiść do PiS-u i zostawiono Polskę upadłą,

A więc nieoceniony i niedoceniany PiS ma już 30 (trzydzieści!) lat- to może już czas na zmianę (lepszą), nie musi się przecież tak długo rządzić jak PZPR,żeby Polska znowu nie upadła,a autor na głowę...

 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-02-2020 [18:14] - krzysztofjaw | Link:

Rozmowa odbyła się naprawdę. I nich Pan nie mówi, że to PiS był autorem nienawiści do PiS-u i podziału Polaków, tytlko zdrajcy targowiccy i to chyba jest jasne dla wszystkich, ale widać nie do końca. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika J.E.Baka

18-02-2020 [15:53] - J.E.Baka | Link:

Szanowny Panie.Inteligencja,to umiejętność dopasowania się do otoczenia.
Trzeba było pokazać  "gest Lichockiej" i zostałby Pan właściwie zrozumiany.
Emeryt dostałby "czerwony  ryj",emerytka zbladła,słuchacze pozostali przy swojej barwie.
Prawdziwy tricolour.

Obrazek użytkownika tricolour

18-02-2020 [22:01] - tricolour | Link:

@JEbaka

Na szczęście, jak widać, emeryta nie tak latwo kupić, co bardzo dziwi Autora. 

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2020 [16:51] - Jabe | Link:

Każdy niemal wpis na Naszych Blogach traktuje o wstrętnych anty-Kaczorach. Tacy sami.

Obrazek użytkownika xena2012

18-02-2020 [17:36] - xena2012 | Link:

A nie są wstrętni?

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2020 [21:40] - Jabe | Link:

Przecież mówię, że tacy sami.

Obrazek użytkownika Jabe

18-02-2020 [22:02] - Jabe | Link:

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [18:07] - maxilampus | Link:

Probuje zostawic tutaj po sobie .."Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad..."
Nie kwestionuje u niego prawdziwosci 2 pierwszych ..ale cos z ta "madroscia" to u niego cos nie tego..
Przez  to mam dylemat poznawczy,bowiem go polubilem..
Wspolczuje mu..Mozna sie nabawic depresji jak sie slucha psychopatow z ktorymi niewatpliwie mial do czynienia..
Niemniej Krzysztof posiada olbrzymi problem z Dysonasem Poznawczym..Nie chce uznac ,ze duza czesc bylego Elektoratu PIS i Dudy odwrocila sie od nich i to z calkiem racjonalnych powodow..Unika przedmiotowej dyskusji tutaj z nami..bowiem nasze opinie nie sa tozsame z jego blokami pojeciowymi ktorymi tutaj operuje oraz racjonalnym  rozumieniem otaczajacej go Obiektywnej Rzeczywistosci..Kolejna ofiara PRL..ktora nie moze wyjsc poza obowiazujace schematy,standardy i typologie myslenia..ktore i tak do niego nie naleza..Ofiara politycznego prania mozgu..

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-02-2020 [10:53] - krzysztofjaw | Link:

W żadnym razie nie mam dysonansu poznawczego. Mówię zresztą to często: zdaję sobie sprawę z uchybień PiS i prezydenta A. Dudy, ale... w drugiej turze, gdy dojdzie do spotkania Duda-Kidawa zagłosuję na Dudę, choć ze świadomością, iż znów głosuję na mniejsze zło. Idealnym dla mnie byłby tandem Duda vs. Bosak, no ale czy jest to możliwe? Wątpię. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

19-02-2020 [12:31] - maxilampus | Link:

Przyznam ,ze przy calej masie bledow ,ktore PIS popelnial i popelnia jestem ZMUSZONY ich wspierac ,bowiem poza nimi to naprawde Mogila i III Rzesza polaczona z Sowieckim Terorem..na wlasnej dupie doswiadczylem i doswiadczam tych bandytow ,ktorzy co prawda podkulili troche ogony ale potrafia i kasaja za " wegla"..
Moj problem z Duda jest fundamentalny..PIS go wyniosl do wladzy na naszych barkach..A pierwsza rzecza ktora on  zrobil i robi do dzis jest pokazywanie przyslowiowego "walka" nam i Kaczynskiemu..Rozwalil patriotyczne skrzydlo PIS..Okazal elementarny brak lojalnosci Kaczynskiemu..wetuje KAZDA ustawe ktora moze naruszyc interesy Klik ..o innych zlamanych obietnicach wyborczych nawet nie wspomne..
" Nie gryzie sie reki ,ktora cie karmi" to jest niewybaczalne..Dlatego ten facet jest u mnie skreslony do konca zycia..bowiem nie mozna mu zaufac..to polityczny Kameleon a Polska potrzebuje wyraznych przywodcow..Jego bogo-ojczyzniane diatryby nie robia juz na nikim specjalnego wrazenia..Ludzie sie zorientowali co to za gagatek..
Jak przegra ,to bedzie burdel..ale PIS go przetrwa ...wesprzemy go..ale tego szkodnika nalezy usunac z Polityki !! to imperatyw..

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-02-2020 [18:15] - krzysztofjaw | Link:

Bo to prawicowy portal prokaczystowski, ale od czego są rozmowy merytoryczne i dyskusja merytoryczna. Zapraszam do niej. A PO-KO jest naprawdę wstrętna.
Pozdraiwam

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [18:50] - maxilampus | Link:

Krzysztof..zapraszasz ale unikasz rozmowy..Zadalem ci wiele pytan na ktore nigdy nie otrzymalem odpowiedzi..Rozumie ,ze niektore byly bolesne dla ciebie..
Sytuacja na NB idzie w wiadomym kierunku..wlasnie otrzymalem grozbe od Admina o usunieciu mnie..Czy takiego NB sobie zyczysz ? czy takiej merytorycznej dyskusji oczekujesz ? Zostaniecie sami tutaj..tak jak twoi polityczni wybrancy..wokol ktorych robi sie coraz cieplej....Doszlo juz do podzialow Patriotycznej czesci Narodu..Ty i ja jestesmy tego najlepszym przykladem..i co dalej ? dokad to zmierza ?

Obrazek użytkownika admin

18-02-2020 [19:02] - admin | Link:

Naprawdę się prosisz. Bo nie dość, że nazywasz prezydenta mordercą, to jeszcze teraz manipulujesz i zgrywasz niewiniątko, pokrzywdzone przed admina. Puknij się czasem w głowę, ostudź emocje i agitkę a na zdrowie ci wyjdzie. NB to nie miejsce na takie chwyty. Trzeci raz nie będę języka strzępił, tylko zrobię, co powinienem już dawno.

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [19:12] - maxilampus | Link:

hmmm. tutaj niestety zgadzam sie z toba..i dzieki ,ze usunales to niefortunne sformulowanie..moglbym miec klopoty..
Ale wiesz ,ze bylo uzyte w pewnym kontekscie..Mnie naprawde leza na sercu te poczete dzieci..Sorki ,ze wmieszalem w to Dude..tym bardziej ,ze on ze wstrzymaniem tej ustawy nie mial nic wspolnego..Pisze to tutaj glosno jako akt zadoscuczynienia i wlasnej expiacji..Mea Culpa !!..Przegiolem..Thanks anyway..

Obrazek użytkownika xena2012

18-02-2020 [18:17] - xena2012 | Link:

Cóż Pan wymaga od takich emerytów kiedy profesorowie z tytułami zachowują się tak samo chamsko? Chocby taki Sadurski,Hartman,Krzemiński,Balcerowicz sa tak napompowani nienawiścią i ordynarni w wypowiedziach że należy zastanowić się jakim cudem mogli dopchnąć się do obecnych stanowisk. Co takie głąby moga nauczyć studentów,jakie sensowne publikacje moga napisać,jakią nową myśl techniczną rozwinąć?Jeśli w Katedrze Fizyki UW doktorant zamiast zajmować się tym za co mu płacą propaguje prowadzenie psów pod Pomnik Smoleński i zaleca obsikiwanie go?Pan pyta emeryta na poczcie o zapisy Konstytucji,przecież taki emeryt nawet nie wie co to Konstytucja.

Obrazek użytkownika Kryspin

18-02-2020 [19:56] - Kryspin | Link:

Albowiem nie masz przemądrzejszej, przeświatlejszej istoty,jak ona,Xenna nasza niezniszczalna, nie masz!. Ona ponad  poziomy jakowychś profesorów niedouczonych wylatuje,onaż krynicą wszechmądrości pryska.I tak napompowana nienawiścią, że niech się one profesory schowajo,trzewika jej niegodni zawiązać! Ona nawet wie co to Konstytucya jest, co to za księga tajemna, o której żaden emeryt w życiu swem emeryckiem nigdy nie słyszał.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-02-2020 [10:56] - krzysztofjaw | Link:

Wiem o ty. Ryba psuje się od głowy a głowa PO-KO jest pełna jad, nienawiści i emocji. I jak się tu nie dziwić, że i ich wyborcy postępują tak samo. Hartman to już przypadek skrajnej nienawiści, podobnie jak Sadurski czy Balcerowicz. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika mmisiek

19-02-2020 [02:18] - mmisiek | Link:

@Autor

W sumie to właśnie Pan odkrył oczywistą oczywistość - w przyrodzie nie występuje coś takiego jak "wdzięczność wyborcy".
Najdziwniejsze, że tej oczywistości nie pojmuje cała masa tzw. polityków, i to często mimo brylowania w polityce od kilkudziesięciu lat. Im się ciągle wydaje, że kogoś można "przekupić", a w rzeczywistości ludzie pieniądze chętnie wezmą, a zagłosują i tak zupełnie bez związku z tym faktem.

Właściwie to najbliżej tej prawdy była POlszewia, która po prostu nic nie dawała (słynne "piniędzy ni ma i nie będzie") tylko brała dla siebie i swoich kolesiów. A elektorat i tak na nich głosuje, takie cuda...
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

19-02-2020 [11:00] - krzysztofjaw | Link:

No takie cuda dzisiaj się w Polsce dzieją. Ale można na to spojrzeć inaczej: nie jako na przekupstwo, ale jako realną pomoc dla Polaków bez potrzeby kupowania głosów. Bo jeżeli tak jest, że te pieniądze i tak nie przekonają przekonanych, to ta pomoc jest normalnością i podwyższa stopę życiową ludności a to już jest dobra polityka rządu. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

19-02-2020 [12:15] - maxilampus | Link:

Jaka pomoc Krzysztofie ? juz obecnie stopa inflacji a za nia ceny w sklepach sprawila ,ze  te 500 zlp przestanie wystarczac na pokrycie tej roznicy..Kto na tej " inflacji" zyskuje ? oczywiscie sklepy wielopowierzchniowe..a ta cala " inflacja" jest niczym innym tylko zmowa cenowa miedzynarodowych Korporacji..Canada przerabiala ten temat w poznych latach 80-tych i praktycznie do dzis..Jak sie gospodarka troche ma lepiej natychmiast pojawia sie "inflacja"..Wracajac do tematu.te 500 zlp. dla najslabszych juz nie poprawia ich syuacji..a nasze podatnikow pieniadze laduje w kieszeniach Korporacji..i sa wyprowadzane do Rajow Podatkowych w EU..Holandia,Luxemburg,Belgia ,Irlandia..