Wybory prezydenckie 2020: początek

Spróbujmy najpierw zdefiniować o co idzie gra?
Ogólnie chodzi o to, jak długo będzie rządzić PiS. 
Jeśli PiS te wybory przegra, pozostanie jedynie odcinanie kuponów, jeśli nie figury zostaną rozstawione na nowo.
Czy kandydat opozycji ma szanse wygrać z Dudą? Oczywiście. W ostatnich wyborach na partie Salonu głosowało blisko 9 mln, na PiS 8 na Konfederację 1,2 mln przy bardzo wysokiej frekwencji. Widać więc, że szanse są niemal dokładnie pół na pół.  Kluczowe będą: 
a. wysoka mobilizacja własnych elektoratów
b. przejęcie elektoratów Konfederacji i PSL. 

Te wybory powinny więc rozstrzygnąć się na prawicy. Tej socjalnej (PSL) i tej liberalnej (Konfederacja - człon Mikkego).

Na dzień dzisiejszy nie wiemy co zrobi opozycja. Jeśli postawi na PO, Duda będzie miał zadanie łatwiejsze, jeśli na Kamysza lub jego alter ego z TVN - trudniejsze. Wydaje się, że wygra wariant II. Świadczyłyby o tym zmiany w zarządzie PO (odsunięcie od decyzji starego wyjadacza Schetyny i zastąpienie jego ekipy energicznymi ale kiepskimi jeśli chodzi o intelekt i wpływy zawodnikami). Wybór Kamysza na pretendenta oznaczać jednak będzie nieuchronną deprecjację przywództwa PO na opozycji. Pytanie, czy ekipa Budki jest gotowa wziąć to na siebie.

Dopóki to się nie rozstrzygnie kampania będzie mielić w boksach - przykładem dzisiejsza konwencja PiS.

Innym ciekawym aspektem całej sytuacji jest kampania K.  Bosaka. Kandydat informuje, że żaden bank nie chce dać mu kredytu nawet niewielkiego (600 tys.) przy gwarantowanej spłacie (w maju Konfederacja dostaje 7 mln zł). Widać więc, że kampanii daleko będzie do czystości.

Podejrzewać też należy, że w tak zdefiniowanej sytuacji obfite żniwa zbierać będzie SLD, promowane przez media zw. z PiS, które będą się starać jak najczęściej przyklejać Kamysza do Biedronia i LGBT, a Kamysz będzie przed tym czmychać.

A co w tej sytuacji byłoby najlepsze dla PL? Dwie rzeczy
1. Utrzymanie rządów PiS - choćby ze względu na szybki wzrost gospodarczy
2. Anihilacja sił targowicy. Polska nigdy nie będzie silnym, bogatym krajem, jeśli możliwe będzie legalne spiskowanie rodzimych sił politycznych z instytucjami zagranicznymi przeciw własnemu rządowi i parlamentowi. Jest to sprawa bardzo poważna, bo nie da się być krajem konkurencyjnym, zamożnym z pozycji kraju zwasalizowanego. Nawet jeśli PL wypracowałaby poważny wzrost gospodarczy to instytucje i kraje suzereni po prostu go rozdrapią - doświadczyliśmy tego na własnej skórze za czasów PO. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

15-02-2020 [22:43] - Jabe | Link:

Socjalna prawica to oksymoron.

Obrazek użytkownika foros

16-02-2020 [09:42] - foros | Link:

od czasów gdy powstała chadecja (przełom XIX/XX w.) to rzeczywistość

Obrazek użytkownika Jabe

16-02-2020 [09:53] - Jabe | Link:

Chadecja to bogobojny socjalizm. Moim zdaniem socjalizm jest lewicowy. Jak Pan sądzi?

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2020 [10:51] - Marek1taki | Link:

:-)

Obrazek użytkownika foros

16-02-2020 [11:06] - foros | Link:

socjalizm jest lewicowy a chadecja prawicowa. Taka już jest rzeczywistość. Nie zawsze gospodarka jest najważniejszym wyróżnikiem nurtu politycznego.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-02-2020 [11:29] - Imć Waszeć | Link:

A od kiedy to niemiecka chadecja jest prawicowa?

Obrazek użytkownika foros

16-02-2020 [12:23] - foros | Link:

Nie da się uciec od sporu Platona z sofistami. Zawsze będzie model idealny i rzeczywistość i często kiepsko one do siebie przystają. Jakim konserwatystą był Bismarck skoro wprowadził ZUS? Jaki konserwatystami są brytyjscy "konserwatyści" skoro wprowadzili ustawodawstwo pro LGBT? Jaką lewicą było SLD promujące w gospodarce skrajnie liberalne rozwiązania? A jednak jakoś trzeba rzeczy i zjawiska nazywać.

Obrazek użytkownika Jabe

16-02-2020 [11:30] - Jabe | Link:

Istotna jest relacja między obywatelem a państwem. Zresztą chadecja powstała jako adaptacja socjalistycznych idei do chrześcijaństwa (z opłakanym skutkiem dla niego). Pytam ponownie, sądzi Pan, że socjalizm może być uznany za nielewicowy?

Obrazek użytkownika foros

16-02-2020 [12:32] - foros | Link:

oczywiście, że tak. Na tzw. Zachodzie jest to standard.
Oczywiście należałoby tu uściślić pojęcia. Skonkretyzować moduły z jakich składa się "socjalizm". Ja za socjalizm uważam tutaj w gospodarce: model oparty na wysokich podatkach połączonych z silną redystrybucją + ubezpieczenia społeczne + bezpłatne służba zdrowia i edukacja + duży udział państwowych podmiotów w gospodarce. Ustrojowo: duży zakres władztwa państwa w poszczególnych dziedzinach życia, duży nacisk na interes wspólny kosztem indywidualizmów.

W dzisiejszych czasach jest to model wspólny dla: narodowców, konserwatystów, chadeków, socjaldemokratów.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2020 [11:32] - Marek1taki | Link:

Na takich prostych definicjach się wywalamy. Potem problem, że Polak się nie może dogadać z Polakiem. Chadecja to socjalizm dla chodzących do kościoła, który prowadzi do celów socjalizmu z niechodzeniem do kościoła włącznie. Tak samo jak antypolska polityka pod polską flagą. Metoda fałszywej flagi. Na przykładzie drogi do UE też można to prześledzić. Od tzw. ojców założycieli do chadeka Tuska. Tylko proszę nie mówić chadecja tak, wypaczenia nie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2020 [22:45] - Marek1taki | Link:

c.d. Z chadecją musielibyśmy się wrócić do Korfantego i wcześniej ale wtedy by współczesną chadeckość uznali za agresywną i kosmopolityczną postać socliberalizmu lub marksizmu. Wolnego rynku nigdy chadecja nie uznawała.

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2020 [23:27] - Marek1taki | Link:

c.d.2 Szukałem liberalnego narodowego chadeka i profesor Roman Rybarski nie spełnia kryteriów klasycznej chadecji:
"Twierdzenie Rybarskiego, że nie ma stałego prawa naturalnego, postawiło go oczywiście w opozycji w stosunku do doktryny Kościoła i filozofii tomistycznej. Według nauki Kościoła bowiem takie prawo stałe i powszechne istnieje w postaci praktycznego nakazu: "dobro należy czynić - zła należy unikać".
Ponieważ podstawa prawa naturalnego - natura ludzka - pochodzi od Boga, samo to prawo jest ze swej istoty prawem Bożym. "
Był endekiem i liberałem:
"Rybarski był zwolennikiem trzymania się w polityce gospodarczej dwóch zasad liberalnych: wolnego rynku i prywatnej własności środków produkcji przy zredukowaniu roli państwa jako producenta i regulatora życia gospodarczego do minimum"
https://www.bibliotekacyfrowa....

Obrazek użytkownika maxilampus

17-02-2020 [14:30] - maxilampus | Link:

To najlepsze empiryczny dowod jak etykietki i definicje potrafia byc mylace,,Wprowadzony do mysli i zycia spolecznego Dialektyzm Hegla jest tego przyczyna..Dzisiaj niezliczone zastepy w niezliczonych jego postaciach i odmianach ksztaltuja oblicze ziemi..Kowale w Kuzni Prometejskiej..wykuwaja  kolejnych nowych Demiurgow..O jakosci ich produktu daja swiadectwo obecne "elity" polityczne na calym swiecie..
Zastapienie Prawa Naturalnego tworzacego  porzadek i Harmonie Rzeczy,wyplywajacego z Aktu Stworzenia Swiata  na totalny Chaos i Abrewacje..To jest cel neo-Heglistow ..A za tym wszystkim stoi Upadly Aniol i ideologiczne  kohorty jego wyznawcow..Masonow i Zionistow..

Obrazek użytkownika paparazzi

17-02-2020 [15:52] - paparazzi | Link:

Tomistyczne pojecie prawa natury mające  swe źródło w arystotelizmie i chrześcijaństwie, pojmuje to prawo jako niezmienna normę natury moralnej.

Obrazek użytkownika maxilampus

17-02-2020 [17:53] - maxilampus | Link:

Duzo glebiej niz podane przyklady..Rozumuje i wnika w ESENCJE Wszechswiata i Bytu..wynikajacego z aktu Stworzenia..Jest w mojej opini Jedyna i Pelna Nauka..bowiem punktem wyjscia jest akceptacja faktu stworzenia czyli akceptacja istnienia Stworcy..
Stephan Hawkins na lozy smierci przyznal uczciwie,ze jego koncepcje i rozumienie Rzeczywistosci Wszechswiata opieraly sie na falszywych przeslankach..Glosno oznajmil istnienie..Inteligent Design..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-02-2020 [20:31] - Imć Waszeć | Link:

Prof. Heller zwrócił uwagę na bardzo ciekawy aspekt fizyki współczesnej. W kosmologii, gdzie najwięcej waży odpowiednie dobranie stałych fizycznych i oddziaływań, postuluje się taką hipotezę (h. antropiczna v 2.0), iż nasz Wszechświat jest właśnie taki i tak dostrojony, bo obok niego istniały inne mnogie wszechświaty, w których realizowały się nieco inne koncepcje stałych i oddziaływań dobieranych losowo. Jedne były puste inne zdegenerowane, a jeszcze inne miały za mało tego i owego. Wygrał ten, w którym wszystko cudem zatrybiło. Wygrał w tym sensie, że ma w sobie obserwatorów, czyli inteligentne życie. Stąd liczy się prawdopodobieństwo powstania takiego wypełnionego inteligencją wszechświata. No i Heller zapytał skąd w tym nadwszechświecie znalazła się jakaś miara prawdopodobieństwa i rachunek? ;)))

Trafienie w punkt i to bardzo bolesny dla ateistów, wbrew pozorom. Stąd wynika, że prawdopodobieństwo na tym poziomie niczego nie wyjaśnia. 8]

Obrazek użytkownika maxilampus

17-02-2020 [21:39] - maxilampus | Link:

..."jak i na Ziemi tak i w Niebie".
“What we have called matter is energy, whose vibration has been so lowered as to be perceptible to the senses.  There is no matter.”
- Albert Einstein
“Everything is energy and that’s all there is to it.  Match the frequency of the reality that you want and you cannot help but get that reality. It can be no other way. This is not philosophy, this is physics.”
- Albert Einstein
Wiec konkluzjajest oczywista :"We live in an infinite universe with infinite boundaries. There is no beginning and no end."
"You and each of us ,are the Universe looking back at itself and learning about itself."
Trudno znalezc dla siebie jakis punkt odniesienia obserwujac upadek Newtonowskiego Swiata przed naszymi oczami..Tak musieli czuc sie wyznawcy Arystotelesa wobec nadchodzacego "Heliocentryzmu" jak i wyznawcy tegoz swiatopogladu ,ktory zatopila Nauka Newtona..
Nie mozna sie oprzec propozycja ktore ida w kierunku Antropizmu Wszechswiata.. Ta nowa droga wyjscia z ograniczonosci wyplywajacej z Nauk Newtona ,ktore jak juz wiemy posiadaja fundamentalne bledy proponuje ,ze Wszechświat istnieje, ponieważ Bóg chciał ujrzeć Boga, a nie deklaracja, że ​​wszystko jest lilia Shivy - gra świadomości. Jedyną różnicą między nowymi twierdzeniami o strukturze Wszechswiata  a tradycyjnie metafizycznymi jest punkt odniesienia. Jeden podkreśla ludzi jako front i środek Totality, podczas gdy inni, bardziej tradycyjnie metafizyczni, stawiają Totality na pierwszym miejscu, a ludzie na drugim miejscu. Ale ci jednak uważają u podstaw świadomość stojącą za stworzeniem.
Chociaż wielu naukowców brzydzi się modelem Wszechświata, który obejmuje niezbędny komponent świadomości, wydaje się, że ten pomysł po prostu nie chce odejść..
Zachecam do studiowania Nassim Haramein..
Geometry of Space
Connected Universe
Hollografic Universe
“To see the world in a grain of sand,
and heaven in a wild flower.
To hold infinity in the palm of your hand,
and eternity in an hour.

We are led to believe a lie,
when we see with, not through, the eye,
which was born in a night, to die in a night,
while the soul slept in beams of light.”
- William Blake
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-02-2020 [22:02] - Imć Waszeć | Link:

Please, tylko nie Nassim. ;)
Facet bredzi jak nawiedzona pensjonarka :]
Tu jest geometry: https://www.ams.org/journals/t...
https://books.google.pl/books?...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-02-2020 [22:08] - Imć Waszeć | Link:

Please, tylko nie Nassim. ;)
Facet bredzi jak nawiedzona pensjonarka :]
Tu jest geometry: https://www.ams.org/journals/t...
https://books.google.pl/books?...

Takie pytanie. Istnieją funkcje jedno okresowe, czyli takie zwykłe sinusy i podobne. Istnieją funkcje dwuokresowe, czyli np. funkcje Jacobiego. Czy istnieją też funkcje trzy- i więcej okresowe? :p

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-02-2020 [22:42] - Marek1taki | Link:

Na ziemię! Na Ziemię Panowie!
Etykietki ;-) są ważne. Trzeba tylko uważać na fałszywą zawartość. Ze dwa pokolenia temu 20-letniemu sportowcowi przy prostej operacji wyrostka robaczkowego przetoczono w ramach rutynowego nawodnienia zawartość butelki po soli fizjologicznej. Salowa nalała sobie do niej roztwór środka do dezynfekcji. Związki przyczynowo-skutkowe były łatwe do prześledzenia.
W wypadku etykietek politycznych z podmianą zawartości stopniową i kilkuprocentową, nieraz jawnie reklamowaną jako podnoszącą walory, dochodzi do tzw.gotowania żaby. Efektem jest polityczne sformatowanie - jak u mnie na słowo "chadecja" a innych na słowo "liberał".
Chadecja miała wgrany właśnie fałszywy kod antywolnorynkowy. W reakcji na postępy rewolucji pod postacią socjalizmu ścierającego się z kapitalizmem. To początkowo nie miało znaczenie praktycznego, potem keynesizm stał się fałszywą podstawą naukową, którą zaadoptowała powojenna chadecja m.in. pod rządami Adenauera. I zaczęły się cuda gospodarcze.

Obrazek użytkownika maxilampus

18-02-2020 [17:03] - maxilampus | Link:

Hehehe.Dziekuje Marku za sprowadzenie mnie na Ziemie :-)) Skorzystalem z okazji ktora stworzyl kolega "Imc"..Trudno mi bylo sie oprzec okazji znajac umyslowy potencjal i wiedze Mr. "Imc" Esq...
Temat ktory zaczelismy ,rowniez dotyczy twojego tematu i komentarza..czyli relatywnosc zdarzen i procesow..W tym przypadku spoleczno-politycznych..
CALA scena politycznego teatru "zdarzen" od Magdalenki jest jednym i nieustannym pasmem falszywej zawartosci w opakowaniach o falszywych etykietkach..
Poziomy klamstwa,manipulacji i decepcji sa tak glebokie i nawarstwione,ze podejrzewam ,ze ONI wszyscy sie w tych klamstwach pogubili i sami nie wiedza kiedy mowia prawde a kiedy klamia..A wystarczy ich uwaznie sluchac..Czy ktos zwrocil uwage co Morawiecki powiedzial podczas ostatniego spotkania szefow rzadow w EU ..?
Mowil o legalnie istniejacych i stworzonych przez pewne Panstwa ( za przyzwoleniem EU Commision)   "Rajach Podatkowych sluzacych lokowaniu skradzionego z innych panstw podatku VAT oraz  praniu brudnych pieniedzy z calego swiata " na olbrzymie skale .jest to suma 170 miliardow Euro czli 3/4 tryliona zlotych tylko za rok 2019. ...Wymienil 2 kraje Holandia i Irlandia..Na taka sume jest okradana Europa z czego 70 % tej sumy przypada na kradziez z krajow V4..O olbrzymiej skali tego zjawiska niech swiadczy obecnie proponowany Budzet EU na 2020 ... 960 miliardow Euro..na CALA EU..
Oczywiscie mowil to zlodziejom ,ktorzy doskonale wiedza kim sa i jakich praktyk sie dopuszczaja..Mowil to w okreslonym celu..
Czy ktos ze zjadaczy szarego chleba ma wiedze i swiadomosc jak EU nas okrada ? Nie ! Sprzedaje sie "ciemniakom" iluzje i wizerunek innej EU..
Bowiem za ten wizerunek skorumpowane elity polityczne EU placa naszym lokalnym kacykom..Prosze zwrocic co laczy tak zntagonizowane formacje poltyczne w Polsce PIS-PO-SLD..Dozgona i BEAZWARUNKOWA Milosc i Lojalnosc do EU..To wlasnie ten wspolny ,polityczny mianownik jest kluczem do zrozumienia gry politycznej w Polsce..Nie ma miedzy nimi roznicy..Tusk to byl hard core version a obecny PIS to soft version..tego samego zjawiska .To jest wlasnie zrodlo  uleglosci,podporzadkowania,zniewolenia oraz przyzwolenia do zmian kulturowych,spolecznych,historycznych ..PIS slusznie zarzuca Zdrade interesow Polski tzw "opozycji" ukrywajac przy tym fakt  ,ze sam zdradza interesy Polski..Znany mechanizm .." lapac zlodzieja,samemu kradnac"
Sloik PIS i Dudy ktory rzekomo go reprezntuje ma etykietke z napisem Interesy Polski i Polakow oraz nastepny sloik Reprezentant Polskiego Patriotyzmu i spadku Historycznego..Jak sie otworzy i posmakuje to czuc zniglizne PRL-u ktore te sloiki w przeszlosci zawieraly..Najwyrazniej nikt nie zadal sobie trudu wymacia i zdezynfekowania tych sloikow..Co trzeba BEZWZGLEDNIE zrobic.i moze wtedy autentyczna zawartosc nie ulegnie zgniciu i etykietka bedzie reprezentowala wlasciwa zawartosc..PI-PO-SLD nam tego nie zagwarantuje.Pzdr..

Obrazek użytkownika maxilampus

17-02-2020 [23:23] - maxilampus | Link:

Istnieja..Ale nie to jest przedmiotem moich tutaj rozwazan..
Haramein we wczesnych latach 80-tych byl dla mnie i kolegow tematem dowcipow..w latach 90-tych fajna intelektualna zabawa..ale zczalem mu sie baczniej przygladac..i nie tylko ja..w pierwszej dekadzie 2000-2010 zaczal budzic irytacje do momentu jak opublikowal Haramein-Rauscher Metric.
Academia po peer-review procesie ze zdziwieniem wyrazila w miare pozytywna opinie..i czekala na glebsza analize bowiem dostarczony material nie byl wystarczajacy..
Nastepnie zlozona w 2010 jego propozycja i to gdzie !! w American Institute of Physics magazine ,dotyczaca Protonu Schwartzschilda przeszla peer-review process i w ten sposob Nassim wszedl w Akademicki Mainstream Science of Phisics..niezaleznie od opini sceptykow....
I co ?..3 nowe prace Haramein zostaly zlozone i przyjete do academickiego peer-review process..
Sa to :
1)Quantum Gravity and the Holographic Mass ktora wywolalo autentyczna  burze ,bowiem moze cakowicie zdeprecjonowac i zakonczyc Quantum Physics and Classical Physics ktore juz od pewnego czasu uwazano ,ze zabrnely  w slepa uliczke..
Po tym jak Hubble teleskop odkryl i sfotografowal ,ze Galaxy ma gigantyczne  OBUSTRONNE pecherze gazowe..wbrew obowiazujacemu w nauce modelowi ,ktory twierdzil ,ze jest jednolicie plaska..nic juz nie jest absolutnym pewnikiem..i nikt nie jest wstanie znalezc zadnej odpowiedzi...Tutaj juz niezadaje sie pytan..Swiat Physics Science ma swiadomosc ,ze wkroczyl w swiat U.F.T..ktory o dziwo ,jest podobny do modelu ktory proponuje Nassim Haramein..
Tak wiec moj drogi zrob sobie update..bowiem nie jest on juz posmiewiskiem a zapraszanym Fizykiem na Universytety do prezentowania swojej nauki..
2) …Collective coherent oscillation plasma modes in surrounding media of black holes and vacuum structure- quantum processes with considerations of spacetime torque and Coriolis forces.
3) Fractal Holographic Unified Field Theory

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-02-2020 [10:20] - Imć Waszeć | Link:

Właśnie, że nie istnieją i wykazał to już Jacobi. Dokładniej nie istnieją funkcje n-okresowe jednej zmiennej, dla n > 2. W przypadku n=3 trzeba prześledzić wysiłki Hamiltona, który wreszcie stwierdził, że nie istnieje 3-wymiarowa algebra podobna do liczb zespolonych. Za to czterowymiarowa algebra, którą wtedy przypadkiem odkrył, czyli kwaterniony, nie jest przemienna, więc nici z warunku na okresowość. ;)

Przykład ten pokazuje, że myślenie o nauce na chłopski rozum i proste uogólnianie rzeczy "powszechnie znanych", jak chce Haramein i kilku innych gości, w tym ostatnio Karoń, ma się nijak do rzeczywistości. Nie istnieje dotąd nic takiego jak Quantum Gravity, za to naukowcy zastanawiają się, czy 3-wymiarowy diagram, wychodzący z klasycznej fizyki w trzy strony: do szczególnej teorii względności (STR), do mechaniki kwantowej (QM), do teorii Newtona (N); potem parami: ogólna teoria względności (STR+N=GTR), kwantowa teoria pola (STR+QM=QTP), połączenie fizyki kwantowej i grawitacji przy założeniu małych prędkości (QM+N=LVQG); dopiero jak to wszystko połączymy, to ma niby być teoria grawitacji kwantowej (QG). Problem w tym, że takie diagramy nie muszą się wcale domykać, to znaczy, że dalej można rozdzielać na kolejne włókna różne uogólnienia i połączenia teorii, nie docierając do teorii QG.

Najprostszym przykładem w matematyce, gdzie diagramy się nie domykają dla zagadnień opisanych równaniami różniczkowymi na rozmaitościach (czyli taki ogólny model czasoprzestrzeni w kosmologii), to jest geometria różniczkowa, a konkretnie algebry Liego. Właśnie algebry Liego liczą coś w rodzaju odstępstwa od przemienności, a są wręcz powszechnie używane, choć laicy mało na ich temat wiedzą. Dlatego Haramein się kompletnie myli, więc kleci i konfabuluje, albo późnymi wieczorami miewa widzenia z Bogiem ;)

Wykład jako ilustracja (gdzieś od 25:0): https://www.youtube.com/watch?...

PS: To samo dotyczy polityki i sterowania masami. Jesteśmy już daleko poza sferą "chłopskiego rozumu", a to za sprawą badań nad sztuczną inteligencją i rozwojem teorii sterowania. Kiedyś zajmował mnie temat księgowości zarządczej, czyli controllingu. Wtedy miałem szereg żywiołowych dyskusji z ciotką, która była księgową, no i sam miałem książkę VAT dla swojej firmy. Odkryłem, że controlling jest w stanie wyeliminować w dużych firmach błędy zarządzania popełniane przez rżniętych z metra prezesików. Jeżeli jeszcze dział controllingu zmotoryzuje się za pomocą dobrych komputerów i zaawansowanej aplikacji opartej na SI, czyli rozległa baza wiedzy (dziś np. Big Data) plus system ekstrakcji wzorców z tych danych, dodatko sprzężony z modułem podejmowania automatycznych decyzji (oczywiście tylko jako wspomaganie decyzji człowieka, żeby zapobiec sterowaniu koncernem za pomocą ręcznego podtruwania bazy danych spreparowanymi bzdurami - kontrolowanie controllingu;), to mamy samograj. Szybko przekonałem się, że wraz ze swoją koncepcją stałem się wrogiem nr 1 firm i prezesów. Życie :]

Obrazek użytkownika kaliszanin

16-02-2020 [11:36] - kaliszanin | Link:

w połowie lat osiemdziesiątych mieliśmy w klasie kumpla, którego ojciec był tw o czym wówczas wiedzieć nie mogliśmy i szczerze mówiąc nie interesowało nas to. w bloku mieli mieszkanie a w nim m.in. wideło z zestawem filmów, w których wszyscy się kochali tak zaciekle i naprzemiennie, że nie zaprzątali sobie głowy nawet dłuższymi dialogami. ów kumpel miał jeszcze telewizor na pilota (wow), starą nieco ślepą babkę i super japoński kalkulator, którego nikt w tym nobilitowanym domu włączyć nie umial. nietrudno się domyślić, że lubiliśmy do niego chodzić, bardzo. ale na drodze do szczęścia siadała nam zwykle babka namiętnie skacząca z pomocą pilota po kanałach (dla niewtajemniczonych po trzech kanałach). wymyśliliśmy zatem żeby pilota zastępować jej kalkulatorem. i nawet przez jakiś czas to działało, tzn. włączanie nie działało na tyle skutecznie, że wysysało wkurzoną babkę na pogaduchy podblokowe. w efekcie tego babka przed każdym pochwyceniem pilota w swoje zmarszczone łapki wypowiadała krótką modlitwę: Panie Boże spraw żeby pilot dzisiaj działał. 

czyż nie był to zalążek chadeckiego kapitalizmu z pomarszczoną twarzą?

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-02-2020 [16:32] - Tomaszek | Link:

Zebyś miał mózg pomarszczony jak babka twarz to byś lepszy kit i kawał wymyślił . Ale się nie załamuj tylko marszcz może coś wyjdzie .

Obrazek użytkownika angela

16-02-2020 [06:58] - angela | Link:

To jest oczywiste, czy  by zastosować taki alegorytm, czy inny, w naszej sytuacji, Polski,  trzeba głosować na  ZPrawicę, PiS, jeżeli chcę się dobrze dla Polski.
Niestety partie i stronnictwa,  chcące dobrze dla siebie, lub żle dla Polski ,  zwalczają Rząd.
Tak jest. !!!!  Pchają się do rządu Polską partie szkodliwe dla Polski i Polaków,   i  partie absolutnie niezdolne do rządzenia,  wystawiając ludzi nie nadających się do tego.
Wyborcy powinni się mocno zastanowić,  i nie popierać partii, tylko Polskę  i siebie. 
Partie szkodliwe dla Polski popierają ludzie też szkodliwi dla Polski, mafiozi, zwykli złodzieje, ludzie którzy boją się rozliczenia,  na usługach obcych mocarstw, albo zmanipulowani dzięki fabrykom manipulacji społeczeństwem,  antypolskim mediom i prasie.

 

Obrazek użytkownika Jabe

16-02-2020 [08:46] - Jabe | Link:

Skąd ta wiedza?

Obrazek użytkownika kaliszanin

16-02-2020 [09:34] - kaliszanin | Link:

no przecież napisała, że z takiego algorytmu czy innego? 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-02-2020 [18:05] - Imć Waszeć | Link:

Napisała "alegorytm" i już zastanawiam się nad zastosowaniem dla tego terminu, bo to ciekawe połączenie jest. Połączenie "alegorii" i "algorytmu". Czy można politykę zalegorytmować? Jak najbardziej, a za przykład niech służy polskie zoo z wdrukowywaniem sympatii do ideologii wiodącej w danym kręgu, jak powiedzmy LGBT w lewicy, które przechodzi drogą technicznego sojuszu na PO, a potem dalej. W wyniku zastosowania podstępnego i pokrętnego alegorytmu, z urbanifikacją danych wejściowych, w walczycielach z komunami nagle wzmaga się uznanie dla Jaruzeli i Kiszczaków. Teraz trzeba pójść za ciosem i wymyślić rolę dla "personafikacji" w "alegorytmie" za pomocą medialnej "emblematyzacji", czyli obróbki na gorąco. Bo czyż marcowi lewi eksperci i inne wynajęte persony nie fikają zażarcie w studiu telewizyjnym grzejąc do przypalenia podrzucane im zastępcze tematy np. fucka? ;))

Obrazek użytkownika maxilampus

16-02-2020 [20:37] - maxilampus | Link:

..."urbanifikacją danych wejściowych"...hehehe..Kolego jestes wielki !! Samo sedno !
Problem CALEJ "klasy politycznej w PRL 2.0 jest brak umiejetnosci dostrzegania u siebie  mentalnego pietna ktore nosza , jakie im wszystkim wypalil i wdrukowal na wiecznosc PRL..Jednym z wielu jego objawow ,jest sposob rozumienia  i wykonywania powierzonej im przez Polakow Wladzy..Siroty PRL-u nie rozumiejam,ze dana im Wladza  powinna byc skierowana i uzywana do rzadzenia Polska a nie uzywana do rzadzenia Polakami.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-02-2020 [17:46] - Imć Waszeć | Link:

Czy USA i Izrael to też są obce mocarstwa?

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2020 [11:03] - Marek1taki | Link:

Chciałbym zgodzić się z wnioskami pojawiają się jednak ale... Tkwimy w błędnym kole nakręcania  braku suwerenności.
"nie da się być krajem konkurencyjnym, zamożnym z pozycji kraju zwasalizowanego. Nawet jeśli PL wypracowałaby poważny wzrost gospodarczy to instytucje i kraje suzereni po prostu go rozdrapią"
PO zastąpiono PiS - gwarantem lewicowej herezji, a żeby nie miał pokus jest polityka polska trzymana między młotem a kowadłem. Unia ze swoją agenturą i szantażem finansowym i pseudoprawnym z jednej, a z drugiej układ dobrego wujka z Ameryki ze złymi Netanyahu i Putinem. Straszenie Polaków ideologią. Co gorsza PiS bierze w tym udział od dawna przytakując ideologii nienormalności socjalnej, migracyjnej, seksualnej, ekologicznej, historycznej.
Prawdy brakuje, a im bardziej brakuje politycy uzależnieni są od kłamstwa bo prawdy nikt nie chce słuchać. I dochodzimy do mediów i służb.

Obrazek użytkownika maxilampus

16-02-2020 [19:15] - maxilampus | Link:

..."Prawdy brakuje, a im bardziej brakuje politycy uzależnieni są od kłamstwa bo prawdy nikt nie chce słuchać"..
To twoje stwierdzenie ma fundamentalna wartosc !!
"Prawde" utozsamia sie z "obiektywna rzeczywistoscia" lub jak najblizej bliskosci do niej..
Jak wiec mozna mowic o "prawdziwej Polsce" jak wszystkie elementy w niej zycia ,czy te indywidualne,czy spoleczno-polityczne,kulturowe,ekonomicznie sa zaklamane i zafalszowane ..To przeciez jest jakis Metrix..i wiekszosci "obywatelom" jest z tym po drodze !!
Mowi sie tak wiele o rzekomej "uczciwosci" rzadzacej formacji..Czy rzeczywiscie tak jest ? a moze jest inaczej  ?
Jak by nie bylo w Polsce obowiazuje pewne zasady prawne  regulujace zycie spoleczne..To ,ze sa w wiekszosci lamane i traktowane uznaniowo to juz wiemy..Jak mozna wiec mowic o "uczciwosci" ludzi ktorzy stoja na strazy obrony tych Praw i Zasad a jednoczesnie przymykaja z pelna swiadomoscia oczy  widzac i posiadaja szczegolowa  wiedze ,ze sa lamane..Brak ich na to reakcji to akceptowanie  bezprawia ,,korupcji,przestepstwa,wystepku.. i oni w tym samym czasie glosza swoja wlasna i nieposzlakowana "uczciwosc"  Przeciez to jest totalna paranoja..i nie ma ona nic wspolnego z osobista "uczciwoscia"..
Sa samozaklamani jak i reszta spoleczenstwa..Jak sie nie posiada obiektywnego obrazu rzeczywistosci to jak mozna zmieniac zafalszowany jej obraz na lepsze ?  Co w takim razie jest ta "lepsza zmiana" w oczach samozaklamanych  politykow zyjacych w zaklamanej Rzeczywistosci ?
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-02-2020 [22:25] - Marek1taki | Link:

Dziękuje. Też mam poczucie Matrixu.

Obrazek użytkownika maxilampus

16-02-2020 [18:27] - maxilampus | Link:

Tak obiektywnie " z boku"..
Glowna mysla "przekazu"..jest : MNIE ! MNIE ! MNIE  wybierzcie..Jestem za Polska i zeby sie wszystkim zylo lepiej i wszystkim Polakom !! Nie mozna sie dzielic,bowiem podzialy sa szkodliwe i nie sluza "wspolnemu dobru"..i wogole...a szczegolnie to wybierzcie Mnie !! bo jak nie MNIE  !! to nima kogo..a bez wyboru MNIE ,,nie bydzie Demokracji !!  Jestem skromny i nie chce sie chwalic..ale przeciez wszyscy wiecie ,ze jestem najlepszy..
Hmmm. czyli pozny Gomolka i wczesny Gierek :-)) zabrako co prawda grozb o "wichrzycielach" ktorym sie rozwoj Polski nie podoba i niszcza Demokracje  ale one nadejda..i tych " wichrzycieli" usunie sie z drogi Polski do budowania jej swietlanej przyszlosci..jak tego mlodego Polaka-patriote ,.ktory mial odwage z krzyzem i rozancem stanac na drodze zboczencow i psychopatow ,ktorzy jako awangarda postepu i progresji stoja na czele marszu wiodacego do "wspolnej dla wszystkich swietlanej przyszlosci"...brrr..
Usuniecie tego Krzyza bylo i ma znaczenie symboliczne..Symbol ten ,ktory sluzyl dobrze i  wiernie Polsce przez 1100 lat i jest jej fundamentem,nie ma juz miejsca w sferze publiczne..Usunieto go przez milicyjnych zbirow wraz z wiernym mu mlodym Polakiem..Message jest jasny..od dzis MY milicyjne zbiry.. bedziemy decydowac jak maja wygladac ulice w Polsce..Pan Prezydent (pomny swoich klamstw i wpadek z pierwszej kompani Prezydenckiej) z duza samokontrola nad wlasnym jezykiem,unika jakichkolwiek szczegolowych  obietnic wyborczych... mimo to pozwolil sobie na jedna..zasadniczej wagi..a mianowicie deklaruje ,ze podpisze ustawe o " ZWIAZKACH PARTNERSKICH"..Tak wyglada w praktyce jeden z elementow " zasypywania podzialow".i przedsmak czego sie mozna spodziewac...Reszta to popularne "bicie piany" w takt muzyki ,tance i kolorowe swiatla..jak w "tancach z gwiazdami"..oraz pusta retoryka ..
No i jak sie tu oprzec czarowi i " wielkosci" Prezydenta Dudy ?
W tej cyrkowej atmosferze umknely gdzies uwadze uczestnikow detale jakiegos programu,ktory by wskazywal jak on ta "swietlano przyszlosc" chce osiagnac..i kto ja bedzie finansowal..

Obrazek użytkownika angela

17-02-2020 [05:46] - angela | Link:

Słucham, kto z AntyPiS  krzyczy 'nie mnie',  
AntyPiS krzyczy nie tylko , MNIE MNIE, ale  przede wszystkim  NIE IM,  NIE IM.
 

Obrazek użytkownika Jabe

17-02-2020 [16:19] - Jabe | Link:

Zasadniczo krzyczy więc to samo, co PiS.