Dalszy ciąg zakidjałłania M. Kidawy - Błońskiej...

Miałem już nic nie pisać o werbalnych "wpadkach" Szanownej Pani Małgorzaty Kidawy - Błońskiej, ale cóż mam poradzić, skoro sprawa jest naprawdę poważna. Oprócz tych wpadek, które opisałem w moich postach [1,2] doszły następne, których nie można pominąć:  podziękowanie swoim kolegom z PiS-u (!) za wsparcie [3]; stwierdzenia w Londynie o tym, że dla niej najważniejsza jest Unia [4] i, że w Polsce są strefy zakazu dla osób LGBTQ+, co jest wielką i udowodnioną prowokacją samych tych środowisk. Pani M. Kidawie - Błońskiej też przypomniano, że onegdaj stwierdziła, że to Polacy m.in. są winni Brexitu, bo zaczęli masowo pracować w UK [5]. Jest jeszcze wiele innych "wpadek" szanownej Pani kandydatki na Prezydenta RP, chociażby mylenie funkcji różnych osobistości na świecie czy też niewiedza  w stosunku do zakresu działania komórek organizacyjnych UE.

A dlaczegóż to wszystko jest takie ważne? Ano właśnie dlatego, że ta Pani chciałaby być naszym prezydentem. Toż to jest jakieś nieporozumienie. Czyżby Polacy zagłosowali na "Komorowskiego w spódnicy"? Czyżby Polacy chcieli tak miernej intelektualnie i mentalnie Prezydentowej? Aż mi się wierzyć nie chce. Chociaż...

Powszechny elektorat PO-KO to niestety w większości jest elektorat, który pod względem poziomu IQ dorównuje swojej kandydatce, choć uważa się - w swoim prymitywnym zadufaniu - za coś lepszego, niż prawicowy i ksenofobiczny motłoch. Ponadto jest skłonny zagłosować na każdego byleby był przeciwko PiS i to niezależnie od poziomu określonego kandydata. "Antypisizm" to fundament tegoż elektoratu.

Piszę o powszechnym i zmanipulowanym elektoracie. Pomijam tu liderowo usytuowanych kreatorów Pani M. Kidawy - Błońskiej. Oni doskonale zdają sobie sprawę, że warto lansować takich kandydatów, którzy jak najbardziej są zbliżeni do poziomu swoich wyborców. Tak było m.in. z Ryszardem Petru czy Bronisławem Komorowskim. Poza tym takimi ludźmi łatwo sterować, bo oni często w swojej błogiej nieświadomości nie są w stanie pojąć, iż są traktowani przez swoich  mocodawców jako "dzieci w piaskownicy" czy jako "pożyteczni idioci".

Oczywiście można sobie wyobrazić, że Pani M. Kidawa-Błońska popełnia swoje "wpadki" świadomie, by zbliżyć się do swojego elektoratu. Jednak w jej przypadku jest to niemożliwe... te jej wpadki świadczą jedynie o mieliźnie nie tylko intelektualnej, ale też pod względem wiedzy i dojrzałości emocjonalno-społecznej.

Kiedyś na studiach miałem kolegę, który uczył się na pamięć rozwiązań zadań ekonometrycznych, socjologicznych czy matematycznych. Nie potrafił ich samemu rozwiązywać, bo nie "ogarniał" tej wiedzy. Dochodziło do kuriozalnych sytuacji, gdzie jakieś rozwiązanie przypisane zostało przez niego do innej treści zadania a on był pewny swojej pamięciowej wiedzy. Oczywiście studiów nie skończył i poległ właśnie na ekonometrii. Czasami mam wrażenie, że i nasza kandydatka - tam, gdzie nie ma promptera - uczy się na pamięć odpowiedzi na możliwe i kierowane do niej pytania. Nieraz jej się mylą odpowiedzi i powstaje misz-masz w stylu podziękowań swoim kolegom z PiS-u.

Złośliwi twierdzą, że Prezydentowi Andrzejowi Dudzie nie jest potrzebna żadna kampania wyborcza bo wszystko "załatwi" dla niego sama M. Kidawa-Błońska. Może jest w tym ziarenko prawdy, ale nie lekceważyłbym jednak jej promptera, bo to on będzie faktycznie kandydował na Prezydenta Polski.

P.S.
W każdym normalnym kraju kandydat na prezydenta, który twierdzi, że nie jest dla niego najważniejszy jego kraj, jego rodacy a najważniejsza jest jakaś zewnętrzna unia czy jakiś zewnętrzny inny związek państw,  zostałby zmieciony ze sceny politycznej. A u nas?

[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/01/magorzata-kidawa-bonska-bez-promptera.html
[2] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2020/01/zakidjaanie-kidawy-bonskiej.html
[3] https://wpolityce.pl/polityka/485376-kidawa-blonska-czuje-wsparcie-i-kolegow-i-kolezanek-z-pis-u
[4] https://www.youtube.com/watch?v=reN46D5g-tw
[5] https://www.dorzeczy.pl/kraj/127627/brexit-wina-polakow-ta-wypowiedz-kidawy-blonskiej-jest-hitem-sieci.html

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

04-02-2020 [17:51] - Czesław2 | Link:

Zdaje sobie Pan sprawę z tego, że dla KOD-owego elektoratu nawet orangutan może być prezydentem, byle mogli zachować synekury?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-02-2020 [21:06] - krzysztofjaw | Link:

No jeszcze brakuje konia.... choć to przesympatyczne zwierzęta. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-02-2020 [18:54] - NASZ_HENRY | Link:

Budkę Małgośka musi wypełnić suflerem ☺
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-02-2020 [19:01] - Imć Waszeć | Link:

Niekoniecznie, bo gdy budka pusta jak dzban, to wtedy odzywa się echem.

Obrazek użytkownika Arystydes

04-02-2020 [19:35] - Arystydes | Link:

Wywody autora można dosłownie odwrócić w drugą stronę i wyjdzie, że słabe IQ ma elektorat pisowski, którego kandydat uważa za dzieci w piaskownicy i pożytecznych idiotów, że ich kandydat umyślnie dostosowywuje się do poziomu tych przygłupów - i co nam wtedy wyjdzie? Ano drugi taki mędrek jak autor, tyle że po drugiej stronie  barykady i też będzie budził uśmiech politowania. Polacy nigdy niebyli skłonni do wierzenia, nawet w najmniejszym stopniu nachalnej,ogłupiającej propagandzie komunistycznej, więc dlaczego teraz nagle mieli by w taką sama propagandę złożoną z inwektyw i obelg w miejsce merytorycznych zarzutów uwierzyć?! A skoro już o kandydatach, to  dla rozweselenia, nawet tych, którzy  nie znają języków obcych:

https://www.facebook.com/Platf...

 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

04-02-2020 [21:12] - krzysztofjaw | Link:

Tutaj byłbym ostrożny. Proszę mi wskazać jakiegokolwiek publicznego przedstawiciela dziś rządzących, który klepałby takie bzdury jak Kidawa-Błońska. To po pierwsze. Po drugie zaś... jeżeli A. Duda zniża się do poziomu swoich wyborców to tylko ich gloryfikacja. A opozycja? No niech ma Budkę z Kidawą. Toż to tandem kabaretowy. Kabaret w czystej i żenującej formie, kabaret infantylny i prostacki. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Arystydes

04-02-2020 [22:48] - Arystydes | Link:

Powtarzam, co napisałem wyżej, a Ty utwierdzasz mnie w tym, że  mam rację. I podziwiam Twój podziw dla tego prezydenta - trzeba dużo zaparcia, żeby tak bezkrytycznie podziwiać i zachwalać niemal bałwochwalczo... Albo dorównywać mu poziomem  oraz  znajomością jeżyków obcych.(a to nie jest komplement,a raczej wręcz odwrotnie). Z rządzących bonzów wystarczy wskazać na pierwszego lepszego, który potrafi tylko klepać przekaz dnia płynący z Nowogrodzkiej.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-02-2020 [00:44] - Tomaszek | Link:

@Sasza Krates
Jak każdy półgłówek zaczzynasz od IQ i pewnie oprócz skrótu pewnie gówno na ten temat wiesz . A kończysz na językach obcych , z których wykład dałeś kabaretowy przy okazji prezentacji dupowatści w obsłudze komputera . To zapamiętaj sobie dupo wołowa nie używać wstecz po wysłaniu komentarza a potem jeszcze raz do przodu bo idzie dwa razy . I języków obcych nie uczy sie z Google translate , tylko w szkole , na kursach albo w życiu . A l'ordinateur to nic ordynarnego tylko coś porzadkujacego po prostu komputer .I nie ma tu nic do rzeczy ze go używasz do liczenia buraków  . Jest jeszcze ordinaire czyli zwykły , po prostu zwykły i z ordynarnym nie ma to wiele wspólnego oprócz ciebie tłuku . Piszę to zapobiegawczo , żebyś do szkoły uczyć się  poszedł i dzieci nie bałamucił . Albo może idz to ci dupę skopią małolaty . nie da się perswazją to może kop w  pomoże .
Bez wiary w skuteczność 
See you maniana 

 

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-02-2020 [00:46] - Tomaszek | Link:

P.S.
A o Kidawie bedzie jutro , z okolicznościowym kawałem , ale nie o Jasiu ani małpie .