Zżerani przez kłamstwo

 
Stężenie toksycznego bałamuctwa przekracza w Polsce kolejne krytyczne wartości.
Technika umożliwiła szybszy obieg informacji, w związku z tym w przestrzenie  prywatne i społeczne dostają się nieograniczone ilości bzdur. Ludzie w tym zanurzeni utracili swoją godność. Część z nich jeszcze może o tym wie i nad tym boleje, ale większość nie potrafi dostrzec deprecjacji jakiej ulega ich człowieczeństwo.
Portale społecznościowe dają możliwość wzajemnej obserwacji aktywności - widać . Z  mowy nienawiści skierowanej przeciwko rzeczywistości, z całej jej lawiny wybieram jeden szczegół.  Akurat ten, gdyż  na NB napisałem kiedyś o kłamstwie propagandy wtedy rządzących,  mówiącym o rzekomo  gotowej drodze ekspresowej Warszawa - Lublin („Przedśmiertny bełkot wyborczy PO-PSL”  październik 2015). Tłukłem się tą trasą całe lata. Każdy mógł zobaczyć, jak jej budowa ślimaczyła się niemiłosiernie i w tamtym momencie tkwiła gdzieś w polach 30 km od Lublina, a jazda starą, zatłoczoną trasą samego odcinka Kurów – Lublin w pół godziny było niezłym wynikiem. Dziennikarze partii Tuska donosili tymczasem, że droga gotowa... Zgłupieli zupełnie, żeby tak pisać, pomyślałem wtedy. Minęło 5 lat a ci dalej swoje. Patrzę na rozpowszechnianą między zwolennikami zbójeckiego związku PO-PSL-leninowcy informację: pod pustą mapką z konturami granic Polski  znajduje się jej opisanie, że tyle mostów i kilometrów autostrad wybudował PiS czasie swojej kadencji. Czyli według nich nic. A dziś przecież leci się piorunem od Lublina do Kołbieli, a niedługo do samej Warszawy. Jedni nie potrafili przez kilkanaście lat, drudzy dokonają tego w lat pięć. Ci pierwsi, czyli cały złodziejski, komunistyczny pomiot wciąż ujada i gryzie. Wciąż ze swoimi kłamstwami są niebezpieczni dla otoczenia. Ich „argumenty” są szyderstwem z rozumu. Przed kolejnymi wyborami sobie przypiszą zasługę albo odwrotnie - stwierdzą, że ta autostrada nie istnieje. Niektórzy  w to uwierzą, nie każdy przecież tą drogą jeździ.
Polityka jest z pewnością grą nieczystą, ale sposób obrony swoich przywilejów przez kastę uzurpatorów uwłacza narodowi. Jest w tym zalewaniu Polski fałszem płynącym ze źródeł własnych i zagranicznych jasna premedytacja – psuć, tworzyć chaos, osłabiać, a koniec końców unicestwić.
Albo spotka się to wichrzycielstwo z szybkim i twardym odporem, albo ich cel zostanie zrealizowany, czyli Polskę ukatrupią.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

25-01-2020 [14:30] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Autor
daje jeden drastyczny, nie wiadomo  czy udokumentowany przykład niedotrzymywania obietnic i kłamania na ten temat. A pamięta Sz.Pan obietnice o 500+ dla każdego dziecka od poczatku poprzedniej kadencji,milion mieszkań,samochody elektryczne,prom ze stoczni szczrcińskiej,darmowe leki (wszystkie!) dla seniorów 70+?  I 2 wyroki sądowe  na  premiera za kłamstwa o niewybudowaniu dróg przez poprzednią ekipę i kłamstwa o braku działań antysmogowych przez władze samorządowe Krakowa.

Obrazek użytkownika Jabe

25-01-2020 [15:37] - Jabe | Link:

Sformułowania w rodzaju zbójeckiego związku PO-PSL-leninowcy czy złodziejski, komunistyczny pomiot podminowują wrażenie rzeczowości wypowiedzi, która zaczyna pachnieć połajanką (leninowską). A to właśnie sianie emocji obok dezinformacji jest największą zmorą naszych czasów. W gruncie rzeczy przyganiał kocioł garnkowi, bo przecież głodujące dzieci znikły natychmiast po przejęciu władzy przez słuszną stronę popisowskiego kija (podobnie inne kwestie, jak Smoleńsk). Na śmietnik historii należy wysłać obie załgane, siejące chaos kasty.

Obrazek użytkownika angela

25-01-2020 [18:42] - angela | Link:

Wystarczy że wszyscy,  którym zależy na Polsce,  pójdą na wybory, i raz na zawsze odsuną  w niebyt szkodników POPSL , i awanturnikow w togach.

Obrazek użytkownika St. M. Krzyśków-Marcinowski

25-01-2020 [19:28] - St. M. Krzyśków... | Link:

Nie wyraziłem się precyzyjnie, ewentualnie mało wyczerpująco, więc pociągnę temat dalej. Zrobię to nie w komentarzach, lecz na forum głównym.
Zjawisko permanentnego, intencjonalnego wprowadzania w obieg społeczny kłamstwa, fałszu, nawału pustych treści opisałem szerzej, tekst powyższy jest fragmentem tych refleksji. Na NB częścią mojego do tego ustosunkowania się  jest moja opinia o ostatnich wyborach: "Brudne wybory 2019".
Jeszcze trzy uwagi:
1. Komunizm jest jedną wielką bzdurą, nikczemnym oszustwem.
2. Staram się w swoim pisaniu trzymać ziemi - bazuję na konkretach. Z trudem oddzielam od tego prywatność. Na dowód tego przytaczam pominięty  akapit, gdzie odkrywam faktyczną inspirację doruszenia zagadnienia:
Znam miłą osobę z drugiej strony frontu światopoglądowego i politycznego, jaki dzieli Polskę. Jednakowo ze zdziwieniem i gniewnie reagowaliśmy na kłamstwo w zakładzie pracy, którym młodsze pokolenie posługiwało się bez żadnych skrupułów i śladów obiekcji. Dlatego nie spodziewałem się, że ktoś kto, jak mi się wydawało, wyposażony jest w solidną tarczę moralności, będzie sam bez oporów posługiwać się kłamstwem [puszczać w obieg bzdury, jak ta o autostradach].