Rokosz sędziowski

Cóż stało się. Członkowie 3 izb SN zdecydowali się wypowiedzieć posłuszeństwo Rzeczypospolitej i jej prawom. Moim zdaniem odpowiedź Rzeczypospolitej powinna być adekwatna: wykluczenie rokoszan ze stanu sędziowskiego. Wykluczenie rokoszan z możliwości wykonywania zawodów prawniczych.
Jeśli chodzi o przyszłą emeryturę to obliczyć ją na podstawie lat składkowych.
Koniec z dwuwładzą w Rzeczypospolitej.

UPD
Niestety rozum i dotychczasowe doświadczenia podpowiadają, że nie stanie się nic. Dwuwładza będzie trwała. A państwo będzie powoli gnić. Gardła poważnie protestujący zostaną zapchane pieniędzmi i jakieś status quo się utrze.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

23-01-2020 [19:38] - tricolour | Link:

Niech szanowny Kolega mówi za siebie gdyż moja Rzeczpospolita ma się bardzo dobrze po stanowisku pierwszej prezes. Może warto się zastanowić, z jakiego powodu Rzeczpospolita kolegi czuje się wykluczona?

Obrazek użytkownika foros

23-01-2020 [19:50] - foros | Link:

Nie czuję się wykluczony. Raczej martwię się, że mamy na tyle słabą władzę, że dopuszcza, by ludzie którzy bezczelnie, jawnie działają na niekorzyść RP i jej obywateli robili to bezkarnie, w dodatku za pieniądze podatników i z łańcuchem z orłem na piersi. 
To bardzo demoralizujące.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

23-01-2020 [20:14] - AŁTORYDET | Link:

Calm down. Stanie się. Tak władza jak i publiczność zauważyli, że trzeba leniwą, skorumpowaną kastę trzepnąć mocno po łapach. Gersdorf była mocno wystraszona, czytając swoje(?) elukubracje. Tym razem przeholowali i to mocno. A rządzący widzą, że doktryna mówiąca o pozyskiwaniu "centrum", przy zaniedbywaniu zwolenników prowadzi do porażki. Tęczowemu uśmiech zamieni się w grymas.

Obrazek użytkownika Darek65

24-01-2020 [13:36] - Darek65 | Link:

Gersdorf, to najchętniej w spokoju doczekałaby do końca kadencji, przytuliła porządną emeryturę i w spokojności sobie żyła. Niestety, nie może. Jej właściciele każą jej walczyć.... no cóż z mafii nie można się wypisać.

Obrazek użytkownika foros

24-01-2020 [16:10] - foros | Link:

Oby, bo trudno to zdzierżyć.

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-01-2020 [22:55] - Marek1taki | Link:

Ponieważ zawsze brakuje mi tekstów źródłowych sięgnąłem po nie:
"Nieprawidłowa obsada sądu",
" sprzeczność składu sądu z przepisami prawa" ,
"wadliwość procesu powoływania prowadzi, w konkretnych okolicznościach, do naruszenia standardu niezawisłości i bezstronności"
http://www.sn.pl/aktualnosci/S...
.
a wszystko to bo SN w III Izby kwestionuje
U S T A WĘ z dnia 8grudnia2017r.o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa
http://prawo.sejm.gov.pl/isap....
.
aby nowo powołani sędziowie nie orzekali bo do orzekania najlepiej nadają się stare sprawdzone w PRLu i IIIRP kadry.
.
To nie może dziwić. Nie po to została stworzona kasta zwana NOMENKLATURĄ, aby nie miała monopolu dla utrwalania władzy zwanej ludową.