Jurek knebluje dziennikarzy

Najbardziej znany w PL społecznik i działacz charytatywny, którego rodacy podziwiają za ratowanie zdrowia i życia dzieciom zajął się właśnie kneblowaniem dziennikarzy:
-– Pamiętacie mnie z plasteliny w zeszłym roku? Podaliśmy właśnie sprawę do sądu - powiedział Jurek na konferencji prasowej podsumowującej finał WOŚP.
Jurek wytoczył prywatny akt oskarżenia z art. 212 przeciw M. Rachoniowi, K. Karwielowi i B. Pieli. (skarżącym WOŚP https://www.wirtualnemedia.pl/...)

Chodzi o satyryczną animację stworzoną przez B. Pielę, wyemitowaną w programie Minęła 20 prowadzonym przez M. Rachonia. Animacja przedstawia popularną HGW, która wymyśliła sposób na napełnienie pustych kuferków. Tworzy kukiełkę Jurka i nakręca ją, Kukiełka macha rączkami i mówi "Hej siema". HGW wsadza ją do wagonika i wysyła w podróż. Wagonik wraca z kukiełką Jurka i stosem banknotów, które HGW pakuje do worka. Gdy kukiełka Jurka zaczyna oponować HGW wyjmuje kluczyk i Jurek wyłącza się. Po napełnieniu worka HGW wrzuca do wagonika 10zł i tabliczkę datki. Na tle wypełnionych worków HGW i kukiełka Jurka machają do widzów, po czym HGW demontuje kukiełkę Jurka zdejmując jej główkę. (Filmik załączam, udało mi się go znaleźć ale jakoś szybko znika z netu)

Po upływie roku od emisji animacji Jurek poczuł się nią na tyle nią obrażony, że wniósł sprawę do sądu. Ale nie przeciw TVP - czyli instytucji emitentowi materiału - ale przeciw dziennikarzom i twórcom czyli prywatnym ludziom.
Moim zdaniem nie chodzi tutaj o urażoną dumę Jurka (chyba nikt nie uwierzy, że osoba tak empatyczna jak Jurek przez rok czasu nosiłaby w sobie urazę i nienawiść, tutaj raczej co na sercu to na języku) ani o  dobra osobiste Jurka i jego rodziny (gdyby tak było Jurek zaskarżyłby inny filmik B. Pieli: "Kokosy" - Jurek wrzuca do garnka Ćwierć Mrówki, Mrówkę Całą, Złoty Melon, Tobasco i słoik z pieniędzmi i serduszkiem WOŚP i wychodzą kokosy - Jasna Sprawa). Nie chodzi też raczej o negatywny PR TVP wobec WOŚP (TVP nie jest pozwane).

Stawiałbym raczej na to, że Jurek chce nałożyć kaganiec konkretnym ludziom, przede wszystkim M. Rachoniowi i jego producentowi. Dlaczego? Może nacisnęli na czyjś wrażliwy odcisk, albo są tego blisko.

Przypomnijmy też, że nie jest to pierwsze starcie M. Rachonia z Jurkiem. Do rękoczynów doszło na konferencji WOŚP w poprzednich latach Rachoń (pracował wtedy w małej i biednej TV Republika) zadał wtedy Jurkowi pytanie dlaczego wbrew wyrokowi sądu nie publikuje dokumentów swojej spółki (bodaj Mrówka Cała) obsługującej WOŚP,  a Jurek nakazał wyrzucenie Rachonia z konferencji. Dziennikarza nazwał żulikiem a telewizję oskarżył o sianie nienawiści. Ostatecznie dwóch osiłków w dresach wypchnęło dziennikarza z konferencji. Rachoń zgłosił sprawę policji tej jednak do dziś (chyba się nie mylę) nie udało się odnaleźć sprawców.   

Na koniec przypomnijmy myśl finezyjnego red. Łukasza Warzechy wygłoszoną w studio TVN24: Kto krytykuje Jurka, to chce by małe dzieci umierały.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

16-01-2020 [08:30] - Trotelreiner | Link:

Linkuję te notkę,ze względu na komentarze...szczyt chamstwa i hejtu...a s24 jeszcze podbija bębenek.https://www.salon24.pl/u/foros/1012653,jurek-knebluje-dziennikarzy
Na tamtym portalu,za gwiazdę robi echo24...

 

Obrazek użytkownika tricolour

16-01-2020 [10:00] - tricolour | Link:

@foros

Moze Kolega mi odpowie: ile lat dojnej zmiany potrzeba, by wsadzić choć jednego przekreciarza? Siedemset wystarczy?

Na razie wynik jest taki, ze wszyscy uczciwi...

Obrazek użytkownika angela

16-01-2020 [13:56] - angela | Link:

 @tric......To wlasnie teraz, kwiczycie jak zarzynane blondynki, kiedy ustawa wprowadzana wlasnie przez ZP  chce  kontrolować  sedziow "na telefon", 

 za ferowanie wyrokow lagodnych dla zlodziei.

Fałsz lewactwa jest  nieograniczony.

Obrazek użytkownika tricolour

16-01-2020 [15:54] - tricolour | Link:

@Angela

Senatora Koguta aresztowano dopiero wtedy gdy zgodę wyraził na to sam Kaczyński. Wcześniej Kogut był nietykalny, bo z PISu.

To kto tu jest na telefon? Twierdzi Pani, że ta śmieszna ustawa jest przeciw Kaczyńskiemu, który steruje wymiarem sprawiedliwości i wsadza wedle własnego uznania?

Obrazek użytkownika angela

16-01-2020 [18:34] - angela | Link:

@tricolour, to zapomniał, ze sen.Kogut mial do tej pory immunitet. Jak zwykle klamstwo.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-01-2020 [21:05] - Tomaszek | Link:

Tak tricolour masz rację . Kaczyński zadzwonił do Gersdorf a ona sru Koguta do pierdla i w pasiaki . Podobne przykłady mozna mnożyć . Zapytaj Zychówny albo jej Mildred . 

Obrazek użytkownika tricolour

16-01-2020 [22:07] - tricolour | Link:

Tomasz, to idzie inaczej, czyli tak: jest gość i na niego są kwity. Przekrętas, złodziej, nepota, cokolwiek, bo nie o personalia tu idzie. Ten złodziej jest KRYSZTAŁOWO czysty, choć ABW, CIA czy KGB mają mocne papiery, że zwykły złodziej, czy co innego. Po prostu sto razy lata do pipidówy, zawsze sam i służbowo, no chyba, że nie lata sam i nie służbowo. Kryształ, nie człowiek, wręcz wspaniała zmiana... Dom publiczny na godziny, nie ważne.

Ale kwity rosną na grubość, mimo to Kryształ się trzyma, ale taki kryształ sporo waży więc zaczyna ciążyć. Gdy nie było kryształu, to było lekko jak piórko, ale z kryształem jest ciężej coraz bardziej i niewygodnie. Kryształ zaczyna wreszcie przeszkadzać i jest obawa, że ludziom się spodoba i zechcą więcej kryształów do serwantki. Więc się kryształ usuwa... ale jak skoro kryształowy? Ano tak: znajduje się odważny (zgadnij kto) i mówi, że ten oto kryształ przestaje być kryształem więc ABW, CIA i KGB do spółki już mogą zająć się zwykłym szarym szkłem, wręcz na butelki.

Tak to działa. Może na telefon, może na słówko w osobistej rozmowie...

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-01-2020 [21:33] - Tomaszek | Link:

Oj Tricolour , cos mi się wydaje że Ty jednak Midred o zdanie zapytałeś .A Banaś stworzył system , który odzyskał ok sto pięćdziesiąt miliardów w cztery lata . To więcej niż pomoc Judii Jewropejskiej . Może tak Polskę przenieść z unii do Banasia . Przynajmniej nam w twarz pluć nie będzie .

Obrazek użytkownika tricolour

18-01-2020 [09:33] - tricolour | Link:

Tomaszu, chcesz powiedzieć, że gość, który odzyskał 150 miliardów, sam może zacząć kraść? Wszak to u niego była jakaś grupa wyludzaczy VAT.

Mildred to kobieta? Mniam.

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-01-2020 [14:23] - Tomaszek | Link:

A to coś nowego bo nawet w TVN o kradnącym Banasiu nie było . Może Tobie coś zaryćkał . Może. peta z parapeta . A wyłudzaczy to on pogonił z POprzedniego układu . Piszesz jak o rozdawaniu samochodów na placu czerwonym . Tyle że nie samochody , nie na placu czerwonym , i nie rozdają . Ale rowery , pod Galerią Trietiakowską i kradną . Trzy drobne różniczki ? Prawie to samo ...?
Aha , płeć rzeczy mnie nie interesuje .

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-01-2020 [10:11] - NASZ_HENRY | Link:

Kto hejtem wojuje od hejtu ginie ☺