Jonny Daniels szefem polskiej delegacji w Jerozolimie

Prezydent Duda nie pojedzie na konferencję w sprawie holocaustu w Jerozolimie organizowaną przez Izrael. I słusznie. Strona polska jakąś delegację wyśle. Trwają prace nad tym na jakim szczeblu.
Moim zdaniem polska delegacja powinna być 4-osobowa.
1. Szef: pan Jonny Daniels prezes fundacji From the Depths
2. ktoś z rodziny Juliana Grobelnego - pierwszego szefa Żegoty - konspiracyjnej Rady Pomocy Żydom
3. ktoś z rodziny Stanisława Ostwind - Zuzgi - oficera NSZ pochodzenia żydowskiego, żołnierza wyklętego zamordowanego przez komunistów
4. osoba, której cała rodzina zginęła za pomoc Źydom - już IPN kogoś znajdzie.

Jeśli chodzi o pozycje 2 - 4 uzasadnienie jest oczywiste.
Jeśli chodzi o szefa delegacji, to nikogo lepszego nie da się znaleźć. Powszechnie znane są doskonałe koneksje międzynarodowe pana Jonny Danielsa, jego realna pozycja w dzisiejszych władzach RP, jak również szczere i bezinteresowne oddanie Polsce i polskiej sprawie. Myślę, że nawet Putinowi mógłby zadrżeć głos, gdyby naprzeciw niego siedział p. Jonny Daniels jeszcze w tak szacownym towarzystwie. 
Wsparciem merytorycznym delegacji mógłby być pan Lejb Fogielman, kompetencje chyba bezdyskusyjne.

UPD

Piątą osobą delegacji powinien być więzień np. Majdanka. Majdanka zarządzanego przez Rosjan. Tak by przypomnieć światu, że mimo iż Armia Czerwona przegoniła Niemców, to wcale nie oznaczało, że zbudowane przez Niemców obozy koncentracyjne przestały działać. Nadal działały, nadal wieziono, torturowano i zabijano w nich ludzi. A najlepiej by znalazł się więzień Majdanka czasów niemieckich i radzieckich.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2020 [07:38] - xena2012 | Link:

Nie jestem przekonana co do osoby Danielsa.Wprost przeciwnie uważam go za osobę fałszywą sądząc chociażby z jego wypowiedzi pokretnych i niewiarygodnych.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-01-2020 [08:21] - NASZ_HENRY | Link:

W tym szaleństwie jest metoda ☺

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2020 [10:19] - xena2012 | Link:

Daniels nie jest obywatelem Polski tylko Izraela i reprezentuje interesy tego państwa.Księzycowy pomysł by oddawać politykę zagraniczną w ręce osoby trzeciej związanej zresztą z Izraelem to po prostu oddawanie dobrowolne niepodległości i równie głupi jak wysłanie tam Wałęsy.

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2020 [11:42] - Jabe | Link:

Ambasadoressy decydują, co jest dobrowolnym oddawaniem niepodległości, a co nie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-01-2020 [17:00] - Imć Waszeć | Link:

Z tym, że wysłanie tam Wałęsy wcale nie jest aż takie głupie, gdyż on raczej nie będzie tam potakiwał ruskim żydom (Nobla już ma ;) i jeszcze może coś niemiłego odpalić swoim zwyczajem. Trzeba by tylko go gustownie oprawić w jakąś ekipę mądrali, którzy będą mu wszystko tłumaczyć, kończąc każdą wypowiedź stwierdzeniem, że "Kaczyński to pewnie by poszedł żydom na rękę jak zwykle". Żydzi takiego noblisty nigdy by nie zagadali :)

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2020 [17:58] - Marek1taki | Link:

Dostałby to co Kwaśniewski w Katyniu i wyszłaby Pytia nowej generacji.

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2020 [18:11] - xena2012 | Link:

Znając Wałęsę można przypuszczać a nawet mieć pewność,że rozwalony z wielkim brzuszyskiem będzie opowiadał jako to ,,tymi recami w pojedynkę i tylko przy pomocy Danuśki obalył komunę''.Biedny tłumacz bedzie się wił jak piskorz by to jakoś sensownie wytłumaczyć i dopasować do tematyki Forum.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

10-01-2020 [13:13] - Lech Makowiecki | Link:

Wyczuwam sarkazm w tym wpisie. Odnoszę wrażenie, że wśród naszych starszych braci w wierze trwa w najlepsze zabawa w dobrych i złych policjantów...

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2020 [18:06] - Marek1taki | Link:

Myślę, że sierżant by sobie poradził chociażby ryzykował, że od nadmiaru szczerości mu żyłka pęknie z którejś strony.
A Mikowi Pencowi nic by nie pękło. On ma prawdziwy dar - na wariografie on miałby linię izo.

Obrazek użytkownika foros

10-01-2020 [19:42] - foros | Link:

Piątą osobą delegacji powinien być więzień np. Majdanka. Majdanka zarządzanego przez Rosjan. Tak by przypomnieć światu, że mimo iż Armia Czerwona przegoniła Niemców, to wcale nie oznaczało, że zbudowane przez Niemców obozy koncentracyjne przestały działać. Nadal działały, nadal wieziono, torturowano i zabijano w nich ludzi. 

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2020 [19:52] - xena2012 | Link:

Po cóż tyle osób w delegacji polskiej skoro i tak będą siedziały i słuchały bez prawa wypoiedzi nie tylko o Majdanku ale jakiejkolwiek?

Obrazek użytkownika foros

10-01-2020 [19:52] - foros | Link:

Aby w odpowiednim momencie wstać i wyjść.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-01-2020 [20:17] - Imć Waszeć | Link:

No to w takim przypadku trzeba wysłać normalnych poważnych ludzi z zasadami, a nie polityków karierowiczów. Taki to nie wyjdzie z sali choćby mu się w ucho hipopotam zebździł.

Obrazek użytkownika foros

10-01-2020 [21:25] - foros | Link:

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-01-2020 [22:05] - Imć Waszeć | Link:

Przecież pułkownik GRU nie będzie się słuchał sierżanta izraelskiej armii....

Obrazek użytkownika foros

10-01-2020 [19:52] - foros | Link:

Jeśli zaś chodzi o osobę samego pana Jonny Danielsa spójrzmy na zimno. 
Fakt 1: sprawa Jedwabnego, kłamliwa książka Grossa, państwo polskie zamierza przeprowadzić ekshumacje w jedwabnieńskiej stodole. Ale nie można. Dla Żydów grób jest tak wielkim religijnym tabu, że z jakichkolwiek względów nie można go rozkopywać. Min. sprawiedliwości Lech Kaczyński wstrzymuje prace ekshumacyjne.

Fakt 2. Szef niewielkiej fundacji From the Depths pan Jonny Daniels przyjeżdża do PL. Jedną z pierwszych rzeczy o jakich informuje czytelników jego strony internetowej jest ekshumacja szczątków z grobu żydowskiego w małym polskim miasteczku.

Wniosek: tam gdzie obaj bracia  Kaczyńscy, wsparci powagą państwa polskiego i urzędu ministerialnego kapitulują tam pan Jonny Daniels daje radę i wrzuca  z tego fotki do netu aby nikt nie miał wątpliwości.

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2020 [20:30] - xena2012 | Link:

Dla Żydów tabu jest tylko wtedy kiedy im wygodnie.Przecież teraz kiedy podnoszą się glosy o ponownej ekshumacji w Jedwabnem pan Daniels milczy.

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2020 [23:06] - Jabe | Link:

Może czeka, aż prezes się wypowie?

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2020 [22:40] - Marek1taki | Link:

Proponować na szefa delegacji Samuela Pereirę byłoby banalne. Lepszy Kosiniak Kamysz:
"Maja Walczuk @MajaWalczuk
Pan @KosiniakKamysz ma świetnego piszącego po polsku admina z Izraela."
https://www.salon24.pl/newsroo...