Jak Świat Światem


 

          Jak świat światem nie będzie Niemiec polakowi bratem. Przysłowia to uniwersalna mądrość narodów w tym przypadku jest to bardzo pouczające i jeszcze bardziej bolesne w normalnym świecie, czy to państwo czy pojedynczy obywatel nie chciał by mieć za sąsiada złodzieja bandziora czy innego złodzieja. Ponieważ w każdej chwili może mu grozić niebezpieczeństwo, a zawsze tak było gdy jakieś państwo niemieckie było silniejsze od naszego państwa wtedy czuło się bezkarne by palić, mordować i grabić. Synonim Niemca to między innymi frycz, skop, szwab, prusak, hitlerowiec, germaniec, faszysta. Według mnie słowo Niemiec zamienił bym na szwab , ponieważ jest to ich mentalność, najpierw szwabią, obiecują gruszki na wierzbie następnie skłócają by potem  jak najmniejszym nakładem siły, okraść czy zniszczyć. Są oni zawsze bardzo dobrze zorganizowani, mają elitę która myśli dalekowzrocznie i małym nakładem sił za wszystko płaci poszkodowany. Na przykład kilka tysięcy krzyżaków ujarzmiło plemię Prusów tych których nie zamordowali narzucili wychowanie na swoją modłę. To samo było z plemionami słowiańskimi między Odra a Łabą. w państwie pruskim po wchłonięciu Brandenburgii zdecydowana większość mieszkańców stanowili potomkowie autochtonów tych ziem, czyli Polaków i Słowian, których wytresowali przez wieki na Niemców.
         Pakt RiBBentrop-MOŁOTOW  oprócz oficjalnego porozumienia była tajna klauzula. sadze że między tymi dwoma umowami była trzecia umowa najważniejsza która miała wymiar ponad czasowy, umowa ustna rzekł bym honorowa, która mówiła że zawsze i wszędzie, gdyby w jakiś sposób miało odrodzić się państwo polskie wszelkimi dostępnymi środkami będą je zwalczać. widać obecnie że cena tego było wymordowanie w pierwszej kolejności polskich elit. Pokłosiem  tego może być to że płacimy najdrożej za gaz rosyjski niezależnie, która ekipa rządzi polska. Niemcom nie podoba się naprawa państwa polskiego dlatego tak zajadle chcą "naprawiać" praworządność i robią to na wiele sposobów. przez własne media zaufanych ludzi w UE czy naiwnych Polskich idiotów.
        Nasza historia jest bardzo tragiczna, ponieważ jesteśmy narodem bardzo naiwnym, PRL odebrał nam godność a III RP czyli PRL - BIS przez głupotę i naiwność pozbawił nas znacznej części majątku narodowego. Kanclerz Niemiec nie zająknęła się mówiąc o humanizmie czy solidarności względem uchodźców czy nachodźców. nie pomyślała że ponad tysiąc lat jej państwo dręczy naród polski. Tylko w czasie II wojny światowej dokonali tak okropnego wyniszczenia biologicznego i materialnego którego trudno opisać słowami i to trudno skwitować słowami jakiś dostojnik, przy jakiejś uroczystości jednym słowem - PRZEPRASZAM. Ja w takie przeprosiny niewierze odbudowany przemysł, handel środki przekazu, wykupili za przysłowiową czapkę gruszek. Czy to jet uczciwe ? Elita niemiecka jest bezwzględna i zuchwała, kolejny przykład : niemieckie obozy zakłady w dużej mierze wybudowali na przywłaszczonych ziemiach polskich teraz nazywają je polskimi obozami i zachowują się jakby to nie dotyczyło Niemiec. Twierdzę że po wojnie gdy po europie chodziło miliony zbrodniarzy niemieckich wymyślili że kara śmierci jest nie humanitarna nie chrześcijańska a państwa które je stosują są państwami barbarzyńskimi. A obecnie barbarzyństwem jest brak zgody na aborcję czy eutanazje na życzenie.
         A jeśli chodzi o brexit to sadze że to tego zostali sprowokowani Brytyjczycy. Niemcom bardziej zależy aby Brytyjczycy opuścili UE niż samym Brytyjczykom.  Bez nich łatwiej ujarzmią Europę z innymi państwami łatwiej dadzą sobie radę. A tak w perspektywie zmusza Europe aby język niemiecki zastąpił  angielski. Za 100 lat Europa to będą Niemcy a Niemcy to Europa. Mówiąc  tylko przepraszam oni mówią znacznie więcej - dalej grabić , niszczyć, mordować. Tak jak kiedyś uczynili ze Słowianami miedzy Łaba a Odra.
        Cuda podobno się zdarzają takim cudem dla mnie była by wiarygodność Niemiec, gdyby przekazali połowę kwoty wykupionych za bezcen polskich własności między cena która zapłacili a jej faktyczną wartością i zadeklarowali się przekazywać 1% PKB na rzecz państwa polskiego za wieczystą dzierżawę ziem między  Łabą, Salą a Odra a Nysa Łużycką.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mjk1

18-11-2019 [15:25] - mjk1 | Link:

Boguś. Odstaw to co bierzesz, bo naprawdę Ci szkodzi, ewentualnie zmień lekarza.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

18-11-2019 [16:00] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Panie Autorze!
Podzielając i przyłączając się do apelu mojego poprzednika co do kwestii zdrowia Sz.Pana, pragnę zauważyć, że pisanie o Niemcach z dużej, a o Polkach z małej litery świadczy o darzeniu tych pisanych z dużej znacznie większym szacunkiem,niż Polaków, co kłóci się z wątpliwym przesłaniem Pańskiego tekstu. Natomiast co do owego niezwykle kontrowersyjnego brexitu, to przypominam jeden z ostatnich wywiadów  Pana Prezesa, który stwierdził wprost, że z całą pewnością winę za bretiks ponosi Tusk. Powtórzył to kilkakrotnie odmieniając bretiks  przez różne przypadki. A więc kolejna wina Tuska – BRETIKS.  I taką opinię Sz.Pan powinien podzielać!
 
 
 

Obrazek użytkownika tricolour

18-11-2019 [16:16] - tricolour | Link:

@Autor

A niemieckie samochody dalej najlepsze zdaniem Polaków? A wydać sto miliardów złotych (dobrowolnie !!!) w trzech sieciach handlowych, tylko spożywczych, to także w pakcie R-M zapisano?

Rzeczywiście, myślenie powinno być obowiązkiem...

Obrazek użytkownika Czesław2

19-11-2019 [06:44] - Czesław2 | Link:

Dokładnie. Polacy sami są winni wszystkich rozbiorów. Dzisiejszego też. Mogą kupić każde g... byle w niemieckiej galerii.

Obrazek użytkownika angela

18-11-2019 [17:46] - angela | Link:

Jasno widać,  kto broni Niemców, a na polskim rządzie i prezydencie suchej nitki nie zostawi. 
Tacy sie mienią Polakami.
Jak świat swiatem,  Ruski i Niemiec nie był Polakowi bratem. 
To dwa mordercze  narody, wszystkie nieszczęścia w Europie , wojny tak tragiczne, morderstwa, komuna, ze opisać się nie da.
To ma być wyższość rasową, raczej bandycka.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-11-2019 [22:57] - rolnik z mazur | Link:

Dla mnie ok. Poza tym.ze tych krzyżaków, którzy na zaproszenie Konrada przybyli nad Wisłę było raptem 11 nie mniej i nie więcej. Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

19-11-2019 [07:23] - Jabe | Link:

Byli niezwykle płodni. Konrad płacił plusy.

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

15-01-2020 [20:48] - Dwa grosze robola | Link:

Bardzo dziękuje za informacje, Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-11-2019 [23:02] - Marek1taki | Link:

Z tych samych przesłanek o słowiańskości ludów Księstwa Pruskiego wyciągam wniosek, że Niemcy różnią się od prusaków. I są nam cywilizacyjnie bliżsi a genetycznie dalsi.
Krzyżówka zachodnich Słowian z germanami z dodatkiem bizantynizmu i herezji jest niestrawna. Niemcy zostały zajęte w 1871r. przez Prusy co prusacy nazywają zjednoczeniem.
W naszym interesie jest czynienie tych rozróżnień nawet jeśli Niemcy często już ich nie dostrzegają.