KONSTYTUCJA. HYMN.

Znajomy Stanisław Tatara, bardzo gorliwy pasjonat II RP, tłumaczył mi wiele razy, że ta cała III RP jest niekonstytucyjna, czyli nielegalna.

Przedstawię to w skrócie:
Konstytucja kwietniowa, którą na łożu śmierci aprobował Marszałek Józef Piłsudski, m.in. zakładała, że Państwo Polskie może stracić niepodległość. W takim wypadku kontynuatorem ciągłości państwa na uchodźstwie jest prezydent z insygniami władzy prezydenckiej. Z chwilą odzyskania niepodległości, pełniący obowiązki prezydenta na uchodźstwie powinien być zaprzysiężony przynajmniej na jeden dzień przez Parlament i przekazać insygnia władzy nowo wybranemu przez naród prezydentowi. A tak się nie stało.
W latach 1947-1997 było kilka ustaw o znamionach Konstytucji, które były podpisywane przez zdrajców, kolaborantów lub osoby, delikatnie ujmując, o podejrzanych życiorysach. Uważam, że potrzebna jest nowa Konstytucja, gdzie naród naprawdę stanie się suwerenem, a preambuła ustawy będzie nawiązywała do Konstytucji 3 Maja i Kwietniowej z 1935 r.

Hymn to najbardziej wzniosła pieśń dla każdego narodu, którą słuchamy i śpiewamy na stojąco. Pieśń ta powinna wyrażać najwznioślejsze momenty dla danego narodu. Dumny jestem ze słów "Mazurka Dąbrowskiego", ułożonego przez Józefa Wybickiego. Ale bogatsi jesteśmy o ponad 200 lat historii i słowo Bonaparte nie kojarzy się już jako zbawiciel. "Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy". Czas pokazał, że byliśmy dobrzy, gdy polscy żołnierze walczyli za Francję za nadzieję, że doczekają się zadość uczynienia za przelaną krew bliskiego Polakom narodu. Gdy legioniści byli już nieprzydatni, wysłał ich do tłumienia buntu na Haiti. Podobnie jak jego rodacy wystawili nas w 1939 r. Hitlerowi. Dlatego jego nazwisko zastąpił bym pierwszym królem Polski - Bolesławem Chrobrym, a nazwisko wodza legionów polskich we Włoszech generała Dąbrowskiego, który był wspaniałym człowiekiem, ale jednak nie wyzwolił Polski od zaborców, zastąpił bym nazwiskiem komendanta Józefa Piłsudskiego, którego legiony przyniosły upragnioną wolność.

Mazurek Dąbrowskiego

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

Marsz, marsz Piłsudski,
Do ziemi naszej do Polski.
Za twoim przewodem
Staliśmy się narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami.
Dał nam przykład Bolek Chrobry,
Jak zwyciężać mamy.

Marsz, marsz Piłsudski,
Do ziemi naszej do Polski.
Za twoim przewodem
Staliśmy się narodem.

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze.

Marsz, marsz Piłsudski...

Już tam ojciec do swej Basi
Mówi zapłakany -
Słuchaj jeno, pono nasi
Biją w tarabany.

Marsz, marsz Piłsudski...

P.S. Z historii należy się uczyć i wyciągać wnioski - "umiesz liczyć, licz na siebie", bo w polityce nie ma sentymentów i czasu na pożytecznych idiotów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika umpa lumpa

10-01-2016 [13:03] - umpa lumpa | Link:

z tym Bolkiem to bym byl raczej ostrozny, bo jest taki jeden co wezmie to doslownie bo zna tylko jednego i masz babo placek, jak mu tlumaczysz ze to nie o niego chodzi, to krzyczy ze bedzie palowal.

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

10-01-2016 [14:34] - Dwa grosze robola | Link:

Mój Bolek nie miał TW przed imieniem.

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2016 [13:18] - Jabe | Link:

A to konstytucja kwietniowa była legalna? Prawo nie jest legalne, gdy podpisze je człowiek o podejrzanym życiorysie?

W tym przerobionym hymnie chodzi o to, że Piłsudski maszerował z Krakowa do Polski? No i czy rzeczywiście Bolek się kojarzy lepiej, niż Bonaparte? Może poprostu potrzebna jest inna pieśń.

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

10-01-2016 [14:58] - Dwa grosze robola | Link:

Piłsudski maszerował z Austriackiego do Polskiego Krakowa. A obecnie mam większy szacunek do kasztanki Marszałka niż do przebierańców tzw. Komitetu Obrzydzania Demokracji.

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-01-2016 [13:25] - Marek1taki | Link:

@autor
Słusznie prawisz. Jesteśmy w okresie przejściowym - w drodze do odzyskania niepodległości.

Obrazek użytkownika darstan

10-01-2016 [13:42] - darstan | Link:

Witam. Popieram przedmówce, ze Bolek się złe kojarzy a poza tym niezbyt wypada mówić na ty jednemu z największych królów w naszej historii. Mam propozycje z nawiązaniem do czasów w jakich żyjemy JAN SOBIESKI pasuje jak ulał. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Francik

10-01-2016 [17:28] - Francik | Link:

Z tym hymnem to tak na poważnie? Bo trudno wymyślić coś głupszego - Mazurek Dąbrowskiego bez Dąbrowskiego. Może jeszcze parę innych zmian - bo na przykład ta Basia też jakaś podejrzana. To może chodzić o Blidę - i co wtedy? A Czarniecki? "- Stefan Czarniecki jest jednym z dwóch Polaków uwiecznionych w hymnie narodowym. Podobno jednak na miejsce w hymnie absolutnie nie zasłużył, okradał kościoły, nie płacił żołdu i mordował jeńców - mówi dziennikarz Andrzej Sowa". Też chyba go trzeba zlustrować. A Bolek Chrobry to "mistrzowski" pomysł - trzeba mieć nieźle zryte, żeby coś takiego wymyślić.

Obrazek użytkownika Zaodrzanski

10-01-2016 [18:29] - Zaodrzanski | Link:

otwieraja sie szerokie mozliwosci np. Hymn dla KOD-owcow z refrenem: Marsz, marsz Rzeplinski..
A tak na marginesie Drogi Autorze troche szacunku dla Hymnu, bo jeszcze ktos Pana wybatozy. Hehe

Obrazek użytkownika Lektor

10-01-2016 [19:33] - Lektor | Link:

Jest to już lepszy tekst hymnu, ale należy nad nim jeszcze popracować !

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2016 [07:04] - Jabe | Link:

Dorzucę jeszcze, że warto się poważnie zastanowić nad herbem Polski.