Bastion zdobyty

Matematyka jest nieubłagana. Nie ma tam wątpliwości. 2+2=4.
Statystyka i oparta na niej socjologia jest w dużym stopniu częścią matematyki.
Tak więc statystyczny rozkład normalny głupców i głupoty jest w poszczególnym narodzie taki sam. Oczywiście uwzględniając również odchylenie standardowe.
Dlatego też z prawdopodobieństwem bliskim pewności w Prawie i Sprawiedliwości jest mniej więcej tylu głupców i taki poziom głupoty, jak w całym antypisie razem wziętym.

Dlatego też wczorajsza żenada – zezwolenie na zdobycie przez zjednoczone siły PO, PSL i komunistów Senatu, poprzez niechlujstwo umysłowe i butę ludzi Dobrej Zmiany, jest ostatnim ostrzeżeniem, że, postępując dalej w taki głupi sposób, można stracić wszystko.
I to szybko. Bo moment jest krytyczny. Już za pół roku wybory prezydenckie. Idąc tak dalej, jak w ostatnich miesiącach, jest wielce prawdopodobne, że pozostawienie Andrzeja Dudy na fotelu prezydenta nie będzie bułką z masłem.
Przekleństwo gry o rezultacie 49% może się powtórzyć.

Senacki antypis po wyborze marszałka i zwycięstwie swego kandydata zademonstrował, że mimo wielu tytułów profesorskich, czy doktorskich, mamy do czynienia z dosyć marnymi ludźmi. Ten otwarcie demonstrowany triumfalizm, ta ze łzami w oczach "Jeszcze Polska nie zginęła..." pokazały, że są to ludzie mali, niepoważni i nie za bardzo panujący nad swoimi emocjami i rozumem. Obywatel myślący trzeźwo wiedział o tym od dawna.
I co z tego? Takie osobniki, jak Brejza, Kamiński, Kwiatkowski, czy Gawłowski zostali senatorami wbrew logice, moralności i zdrowemu rozsądkowi. Dlaczego? Bo statystyka jest nieubłagana. Na jednego mądrego wyborcę przypada jeden głupi wyborca. A o zwycięstwie w tę, czy we w tę decyduje tylko odchylenie standardowe – 1% w lewo, albo +1% w prawo.
Dobra strategia polityczna, czego najważniejszym atrybutem jest skuteczność, dąży do zdobycia takiej wartości oczekiwanej na podstawie analizy tendencji centralnej, aby z jak najwyższym prawdopodobieństwem zapewnić sobie zwycięstwo, tzw. Wartość oczekiwaną.
Granie w grę "orzeł, czy reszka", gdzie prawdopodobieństwa wygranej są 50 : 50, jest w polityce igraniem z ogniem, co, jak uczymy już małe dzieci, jest dużą głupotą.
A tak sobie właśnie PiS od paru miesięcy zaczął pogrywać.
Czy żaden pisowski mądrala, czy nawet zatrudniony specjalista – analityk, nie powiedział im, że te ponad 8 milionów wyborców przeciwko zjednoczonym siłom PO, PSL, SLD, Kukiz15, Wiosna, Zieloni, Razem i kto tam jeszcze, to za mało, by spać spokojnie?
A do tego jeszcze GieWu, TVN, Bruksela i Berlin i ani na chwilę nie zapominając o Warszawie, Gdańsku, Łodzi, czy Wrocławiu.
I sądy... i uniwersytety...

Tych, którym bardziej pasuje III RP, tych, co to nawet by swoją matkę sprzedali za psi grosz i ci, co chorobliwie nienawidzą Kaczyńskiego, Macierewicza, et consortes, jest ciągle jeszcze około połowy polskich wyborców. Więc tu zwykłe pitu, pitu Morawieckiego, czy 500+, które wystygło po 3 latach i już nie daje żadnego efektu, nie wystarczy. Najmądrzejsi w polityce wiedzą, że najbardziej zawsze liczy się TU I TERAZ.
Wiarygodność, zaufanie i szacunek do siebie buduje się przez dziesięciolecia. Cztery lata to za mało, by to, co jest dzisiaj tylko powierzchowne, na trwałe przeniknęło do serc i umysłów.

Wielu ciągle myśli: - To nie było takie złe. Było spoko. Piwko... grill... ciepła woda w kranie... No, spoko. I zakombinować można było. Doktorowi chatę wymalowałem i nie chciał jakiejś głupiej faktury. I nie liczył farby i pędzli, które wystarczyły na inny lokal. Żyło się. A gdy kobita zachciała mieć chatę, to się do Szweda wyjechało i się robiło to samo i tak samo. Długo wytrzymać nie szło. Może rok. Bo oni jacyś dziwni... no i najważniejsze – gorzała i fajki zajebiście drogie.

Entuzjazm, łzy w oczach... szaleństwo wprost. Bastion zdobyty. Mamy senat. I od razu strzały w brzuch pisiorów. I co z tego, że macie najwięcej senatorów?! Nie dostaniecie wicemarszałka! Nie, bo nie! A jutro zmienimy regulamin senatu, że będziemy nie u su wal ni. I pocałujcie nas w żyć. To my teraz tu rządzimy. Lekarze – profesorowie i doktorzy. Marszałek, który zrujnował swój szpital, senator – psychiatra Klich, który nigdy sam sobie nie postawiał diagnozy, gdy rozwalał armię Rzeczypospolitej. I my, zwykli karierowicze, którzy przylepimy sie do każdej władzy i tam, gdzie są frukta. Ja, "Misio" Kamiński – narodowiec, pisowiec, konserwatysta i socjalista, potem platformers i ludowiec partii chłopskiej. Nigdy w życiu nie pracowałem. Bo to dla frajerów. Ja, młody Brejza – hodowany przez tatusia, szefa sitwy lokalnej, młody, zdolny cwaniaczek – kombinator. Poza tym, jak kolegę senatora Gawłowskiego, gdyby psy Kamińskiego Mariusza mnie dorwały, to kto wie, ile bym kiblował.

Tak... głupota rozkłada się po równo. Wystarczyło tylko grać, jak to ładnie nazwano, "totalnie", taka wolna amerykanka, czyste, chamskie chuligaństwo i pisiory jeszcze bardziej zgłupiały.
Ą, Ę, kultura, demokracja, wolność i swoboda, chrześcijański drugi policzek, a szubrawcy, łachudry, a nawet bydlaki zawsze wygrają.
Kto sam walczył, ten wie, że trzeba się ubrudzić i zawsze się spocić.

No więc pozostało pół roku do wyborów prezydenckich. Wszystko wygrać, albo wszystko przegrać.
Senat też można dość szybko odzyskać. Wygrana antypisu to kieliszek postawiony wysoko na linie.
To nie tak istotne. Jedyne co się liczy, to przez te parę miesięcy przekonać naród, że nie utraciło się mocy sprawczej. Że koło zamachowe jest już tak rozpędzone, że bez połamania kości nie da się zatrzymać.
I udowodnić, że w kwestii głupoty odchylenie standardowe w rozkładzie normalnym wskazuje jednak na przewagę Dobrej Zmiany.
I aby więcej nie było to głupie 1%.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [07:49] - Marek1taki | Link:

Wyniki tych wyborów zostały sfałszowane i nikt nie udowodni, że nie skoro nie można przeliczyć głosów. To nie jest tak, że można zastosować chwyt Sądu Najwyższego, że nie ma co sprawdzać liczenia głosów po wyborach bo i tak nic nigdy nie wpływa na wynik wyborów. To miecz obosieczny.
Ten wyrok przypomina, że pani Gersdorff jest z poparcia zagranicznego i warto przypomnieć, że zawdzięczamy ten stan sądownictwa Panu Prezydentowi Dudzie. Wbrew obawom on nie musi się obawiać o wynik wyborów, skoro dwie strony konfliktu mogą go poprzeć. Jedna zagłosuje a druga nie sfałszuje wyników.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2019 [08:03] - jazgdyni | Link:

"...zawdzięczamy ten stan sądownictwa Panu Prezydentowi Dudzie."
Dlaczego Pan tak twierdzi (jak wielu zresztą)?
Sądzi Pan, że gdyby Duda puścił to bezdyskusyjnie, to Bruksela by skuliła uszy po sobie i nic nie zrobiła? Orbana też zmusili do wycofania. Póki mają broń finansową, to ciężko jest nam walczyć na noże.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [08:23] - Marek1taki | Link:

Nie puścił.Rozkminił. Podważył propozycję reformy. Od tego czasu lawina toczy się. Powinien się pokajać.
Konkretnie jaką mają broń finansową? Dotacje? A walczymy o ich zniesienie?
Nie ma określonego celu od którego taktycznie odstępujemy więc nie można oceniać zysków i strat kolejnych kompromisów. Po prostu polityka w wykonaniu PiS nie jest zdefiniowana. Widać tylko wyprzedawanie konkretnych aktywów nie wiadomo za co konkretnie.
Przyjęcie konstytucji kwietniowej jest rozwiązaniem proponowanym tu wielokrotnie przez Pana Owsińskiego. To zmienia naszą pozycję o ile zaraz jej nie poddamy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2019 [10:28] - jazgdyni | Link:

Fakt, że Dudzie wyszło to bardzo głupio. Tu wątpliwości nie mam. Taki charakter rozdzielacza włosa na czworo, pełnego ciągłych wątpliwości.
Broń finansowa? Mnóstwo możliwości. Od blokady inwestycji, po opóźnianie kolejnych transzy dotacji, gdy coś już jest rozpoczęte. Oj, bat się na słabego zawsze znajdzie.

Też chcę zmiany konstytucji przy najbliższej możliwości. Przypomnę w temacie notatki, że w 2015 i 16 byliśmy prawie pewni, że w następnej kadencji (tej właśnie) osiągniemy konstytuantę.

Obrazek użytkownika tricolour

13-11-2019 [08:45] - tricolour | Link:

@Marek

A czy mozna udowodnić, ze nie sfałszowanoby ponownego przeliczania głosów? I tak w kolko...

Chce Pan powiedzieć, ze PiS fałszuje wybory?

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [09:26] - Marek1taki | Link:

PiS i Prezydent RP doprowadzili do patologii sądownictwa dla zachowania zgodności z unijnymi standardami Kalego. Teraz akceptują sytuację, w której Sąd Najwyższy sprowadza do absurdu zasady demokracji swoimi orzeczeniami o braku wpływu czegokolwiek na przebieg wyborów. To Sąd Najwyższy unieważnił wartość jakichkolwiek aktów wyborczych w naszym kraju skoro można je bezkarnie fałszować.
Sprowadzanie do absurdu niczego nie udowadnia. Nikt nawet się tym argumentem nie może posłużyć skoro nigdy nie ma okazji do przeliczania.
Przede wszystkim jednak nieważność wyborów wynika z faktycznego ustanowienia przez Sąd Najwyższy zasady bezkarności fałszowania wyborów. To jest sedno.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2019 [10:31] - jazgdyni | Link:

Jeżeli to do mnie, to nie rozumiem tego pytania.
Od siebie tylko dodam, że nie mamy obecnie żadnej arbitralnej instytucji o niekwestionowanym autorytecie.

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [08:27] - Jabe | Link:

Wcale nie jest powiedziane, że w PiS-ie są takie same proporcje mądrych i głupich jak poza nim. To zależy od jakości oferty. Może najmądrzejsi są ci, którzy nie głosując, nie uwiargadniają tego teatru?

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [09:28] - Marek1taki | Link:

Sam chodzę na wybory, ale zgadzam się z tym stwierdzeniem. To emocjonalne uleganie pułapce pozorującej demokrację. Dajemy się robić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2019 [10:32] - jazgdyni | Link:

Dajemy się. System jest specjalnie tak skonstruowany.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2019 [10:07] - jazgdyni | Link:

Takiego argumentu nie przyjmuję. Chyba, że mamy w pewnym rodzaju patologię, że najmądrzejszym jest akurat narcystyczny, egotyk, egocentryk, egoista, który wszystkimi tak gardzi, że ucieka w słynną emigrację wewnętrzną.
Mądrzy ludzie lubią się sprawdzać. Patrzeć, jak ich umysł działa w rzeczywistości, a ich pomysłowość, czy kreatywność wywierają efekt w świecie.
Tu jest pole do szerokiej dyskusji, jak powinniśmy pojmować mądrego człowieka, a jak pojmować mędrca. Żeby być uznanym za męża stanu nie wystarczy być tylko mądrym człowiekiem.
Zna pan takiego męża po stronie opozycji?

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [10:32] - Jabe | Link:

Zarówno PiS jaki anty-PiS odwołują się praktycznie wyłącznie do negatywnych emocji wobec drugiej strony. To daje pole do popisu co najwyżej ambitnym cwaniakom. Nie ma co liczyć na męża stanu w takim układzie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-11-2019 [08:54] - Trotelreiner | Link:

Takich błędów NIE WOLNO popełniać!!!
Odpuszczono miasta w wyborach lokalnych...i mają teraz opozycję z kołnierzem,to był mistrzowski ruch Tuska...dać samorzadom władze!
Teraz odpuszczono senat...eeeeee,tam...samo sie wygra! I ucho od śledzia...samo sie przegrało!

Teraz sondaże podpuszczają Dudę...dają mu tyle %% ile dawali Komorowskiemu...UWIERZY? KACZYŃSKI TEŻ UWIERZ???

Tylko Duda na każdym kroku...już wierzy,że wygrał...tylko nawet żelazny elektorat PiS...MA GO DOŚĆ!
To zrobił i teraz wspomniał...z Mazowieckim!!! Dał Polakom znać,że jest dalej w UD/UW i u Geremka...czyli w familii żony...diaspory krakowskich żydów.

Jak uzbiera 30%---35% głosów to będzie cud...bez fałszowania....i będzie zdziwienie,że przegra z Jachirą.

PS.Jestem tylko na komentarzach...blog mam zablokowany.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-11-2019 [10:20] - jazgdyni | Link:

"Takich błędów NIE WOLNO popełniać!!!"

Po to właśnie napisałem. I dlatego jestem wściekły. Pewne symptomy pychy widziałem już na wiosnę. Na dodatek kretyńsko podkręca to Kurski w TVP. Więcej skromności i pokory panowie.

"...to był mistrzowski ruch Tuska...dać samorzadom władze!​"

Czy na pewno Tuska? Ja przekonany jestem, że ten diaboliczny plan "podziału dzielnicowego" kraju wykluł się głowach komuchów jeszcze przed 89-tym i zatwierdzili go w 1992. To klasyczne, wojskowe budowanie przyczółków.

Co do kandydatury Dudy. W działalności reprezentacyjnej i w krasomówstwie ma duży talent. Lecz z punktu widzenia wyborów, wolałbym żeby PJK zamiast Dudy wysunął kandydaturę Beaty Szydło. Ma znacznie większe szanse.

Ad. Ps. Dlaczego ?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

13-11-2019 [14:36] - Trotelreiner | Link:

Odpowiadam @jazgdyni na pytanie "dlaczego"
Admin poczuł sie obrażony...że skrytykowałem wpuszczenie na portal wieku trolli...zadałem mu pytanie publicznie.
Na monity na adres priv....nie odpowiedział ani razu
Impimatur?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2019 [03:32] - jazgdyni | Link:

Dziwne...

Obrazek użytkownika angela

13-11-2019 [10:30] - angela | Link:

Zastanawia, dlaczego nie ma w regularnych odstępach czasu, debat szefów wszystkich partii,  o gospodarce, sytuacji na świecie,  i Polski w niej.
Ludzie  nie  wiedzą co taka partia przedstawia, jaki ma program,
Dowiadująs się  z mediów,  przychylnych danej partii,  często dużo tym kłamstwa.
Szefowie partii, nie jacys ministrowie, ale sszefowie wszystkich partii niech sie wypowiedzą dla społeczeństwa,  co mają zamiar robić w przypadku wygrania wyborów, i oceny pracy rządu.
My nic nie wiemy, wiemy tylko, że rząd i PIS, zły, a to nie jest program dla Polski i Polaków.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-11-2019 [11:02] - NASZ_HENRY | Link:

Nomen omen -44,7- % głosów padło na PiS w wyborach do Senatu. I na tyle może liczyć w wyborach prezydenckich gdzie D'Hondtem nie będzie wspomagany.
Oddając Senat PiS zyskuje jednak kozła ofiarnego na którego będzie zwalał wszystkie swoje zaniechania i niepowodzenia.Spolegliwie przemilczę czego nie udało się mu zrobić w czasie ubiegłych 4 lat gdzie miał sejm, senat i ponoć prezydenta ☺
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2019 [03:31] - jazgdyni | Link:

"Oddając Senat PiS zyskuje jednak kozła ofiarnego"

Coraz bardziej sądzę, że to była świadoma zagrywka taktyczna. Szachowe - oddać wieżę, by zdobyć królową.

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2019 [08:20] - Jabe | Link:

Co miałoby być tą królową? Spokojne żerowanie?

Obrazek użytkownika angela

13-11-2019 [11:15] - angela | Link:

Czy prezydent Duda wygra w pierwszej turze, jest wątpliwe, po blokadzie reformy sądów,  odsunięciu  min.Macierewicza,  dlatego  powinno się wystawić dwóch kandydatów,  prezydenta i panią Beatę Szydło,  oboje przejdą do drugiej tury, i pozamiatane. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-11-2019 [11:27] - NASZ_HENRY | Link:

Senatorska głowa u Pani ☺

Obrazek użytkownika cyborg59

13-11-2019 [12:53] - cyborg59 | Link:

Marszałka senatu zawdzięczamy matołowi, który w Szczecinie wystawił DWU (!) równie dobrych kandydatów do senatu. Brawo ! Było więcej niż dwu, ale gorszych. Ten podział załatwił sprawę. Z pojedynczym kandydatem Grodzki szans nie miał. 
Kosmitka w sejmie : https://youtu.be/xlX3GzeZvyY

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2019 [03:28] - jazgdyni | Link:

Rozwinąłbyś to doniesienie, bo akurat nic nie wiem o tym profesorze/dyrektorze/senatorze/ marszałku niestety.
 Jest od Ciebie, więc co to za dwóch kandydatów?
Pzdr

Obrazek użytkownika cyborg59

14-11-2019 [10:58] - cyborg59 | Link:

Nie chcę edytować i poprawiać durnoty, którą napisałem ! 
Miejscowi wiedzą, co miałem na myśli. Do sejmu wystawiono lokomotywy. Gróbarczyk będzie ministrem i posłem, a powinien być senatorem. Mamy tu dwa okręgi do senatu : 97 Szczecin - Police wystawiono Małgorzatę Jacynę-Witt, samorządowca, oraz okręg 98 ; reszta dawnego województwa; wystawiono Edwarda Kosmala bezpartyjnego rolnika. Nie muszę tłumaczyć, że na senatora wystawia się nazwiska. Nazwisko musi gwarantować lojalność. 
Możliwe, że Grodzki był labilny i liczono na transfer. Teraz dostał wielką kość do ogryzania i będzie warował dla darczyńców. Już zaczął ogryzać, bo mogą zabrać.
Bezpartyjnego rolnika nie komentuję - zdobycie ponad 40% głosów, będąc tylko alternatywą dla utytułowanej kandydatki PO - wielki sukces. 

Obrazek użytkownika tricolour

13-11-2019 [15:36] - tricolour | Link:

Projekt polityczny pod nazwą PiS jakiś czas temu osiągnął apogeum swojej sprawności i od roku się kończy. Dowodem na to jest oddanie Senatu, spadek poparcia w Sejmie ( większość tylko dzięki rosnącemu Gowinowi i Ziobrze). Tak to wygląda w skali makro.

W skali mikro, moja żona, zbierajaca podpisy pod ustawą antyaborcyjną, czuje sie podwójnie oszukana. Raz, że ustawą nawet nikt się nie zajął (a premier obiecała nie lekceważyć projektów obywatelskich), a dwa - i to jest gorsze - prezydent mówił, ze gotowy jest podpisać przedmiotową ustawę, gdy wiadomo było, ze technicznie już jej być nie może. W wyniku tego jej głos nie był na PiS, jak do tej pory.

Obrazek użytkownika angela

13-11-2019 [17:39] - angela | Link:

@tricolour,  ha ha ha, już widzę żonę glosujaca na PiS,  a tym bardziej zbierajaca podpisy pod taką ustawą. 
ZAAALOSNY !!! Juz nie wiecie czego się czepic,  żeby dokopać PiS,  lewaki. 

Obrazek użytkownika tricolour

13-11-2019 [18:48] - tricolour | Link:

@angela

A jednak tak było, pisałem o tym na NB przed kilkoma miesiącami. Wtedy nie podważałaś moich słów.

I takze rozumiem Twoj śmiech, bo zaczyna się Wam rozłazić polityka kłamstwa i lekceważenia ludzi. Pincetplus już za mało by ludzie głosowali bez rozumu, a kryzys nadchodzi i plusy zmienią się w minusy.

PS. Jeżeli uważasz, ze mnie inwektywami obrazisz, to daremny Twoj trud. Przeciwnie - mnie to bawi, bo Twoja bezsilność zza monitora jest komiczna.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2019 [03:25] - jazgdyni | Link:

Niestety nie jest pan obiektywny i nawet się pan nie stara takim być. Pańskie pisanie nacechowane jest wyraźną niechęcią do obozu rządzącego. Ostro pan punktuje błędy, uchybienia, zaniechania i obietnice na wyrost. Takie działania były by słuszne i jak najbardziej właściwe, gdyby pan zważył kontekstowo, identyczne wady obozu przeciwnego i porównał te wagi.
Nie czyni pan tego. Toteż publicznie jest pan tutaj uważany za wroga władzy, oszołomionego anty-pisiora, Pan sam taki obraz zbudował. 

Proszę się zastanowić nad tymi słynnymi słowami Mat 7:3-5"
A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Obrazek użytkownika tricolour

14-11-2019 [12:26] - tricolour | Link:

@jazgdyni

Jesli to do mnie, to odpowiadam.

Jestem nieobiektywny ponieważ ocena jest zawsze subiektywna ze względu na stosowane kryteria. Proszę powiedzieć, jak mam ocenic kradzież pieciuset miliardów zlotych przez PO skoro nie szuka się złodziei? Jak mam ocenić raport komisji Millera skoro podkomisja nagle twierdzi o wybuchu w drzwiach, a wczesniej miala niezbite dowody na inne tezy? Co to są niezbite dowody jeśli coraz są nowe niezbite dowody na rzeczy innej natury?

Jesli zniszczymy układ odniesienia, to nadawanie wag zjawiskom traci sens.

Powoluje sie Pan na Biblię? Proszę zająć stanowisko w sprawie trollowania na podstawie wypowiedzi Angeli czy Xeny. Tę ostatnią traktuje Pan ze sporą sympatią... Odważy się Pan zobaczyć co innego poza źdźbłem?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2019 [13:50] - jazgdyni | Link:

Ja też lubię szerokie dyskusje na różne tematy, wymianę poglądów i spór. Lecz trzeba by usiąść w zacisznym miejscu (dla palących)  z dobrym trunkiem i zapasem czasu.

Dlaczego nie szuka się złodziei 500 miliardów? Bo to nie ma sensu. One były w ciągu 24h wytransferowane z Polski. Kradzieży dokonali międzynarodowi operatorzy i nadal dokonują gdzie się da (EU). Przyczyną takich przekrętów jest już sama idea podatku VAT, Wprost zachęcająca do przestępstw. Nasze ABW i CBA wyłapie tylko krajowe płotki, paru rodzimych leszczy i słupy na emeryturze. Złodzieje i pieniądze są poza zasięgiem całej UE. 
Celem komisji Horały było znalezienie mechanizmów w działaniach władzy umożliwiających przekręt. Tu jestem pewien, że obrywy dostawali. Rostowski woli więc siedzieć poza Polską.

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2019 [14:08] - Jabe | Link:

Nie ma sensu karać mordercy, bo ofierze to życia nie wróci.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

13-11-2019 [19:52] - Kazimierz Kozio... | Link:

nie ma matematyki pauperum. statystyka nie dziala na zbiorach tak malolicznych jak ilosc czlonkow pis.
wg statystyki pauperum w zbiorze blogerow polowa bylaby glupia, druga madra. w ktorym podzbiorze bedzie jazgdni?
czy ktos slyszal o definicji glupoty? IQ tez nie jest miarodajnym argumentem statystycznym

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2019 [03:13] - jazgdyni | Link:

Wszystko to prawda, choć bardzo uproszczona i strywializowana. Statystyka działa na regułach rachunku prawdopodobieństwa, gdzie wyniki i odpowiedzi są rozmyte. Mimo tego tworzą się pewne niepodważalne reguły i zależności. Wiemy, że są prawdziwe rozkłady, są odchylenia od nich i tak dalej. By w miarę obiektywnie uchwycić obraz i jego reguły, rzeczywiście badany zbiór danych powinien jak najliczniejszy. Wtedy w końcu możemy dość precyzyjnie określić statystyczne parametry zbioru i właściwe funkcje. I wtedy również można stworzyć coś, co nazywa się próbką, bądź grupę reprezentatywną. To nieduży podzbiór, mający cechy całości, który obserwowany, pozwala na wysnucie potrzebnych wniosków.
Więc kolega matematyk niech się zastanowi nad tym, czy portal nasze blogi może/nie może być uznany za grupę reprezentatywną.
Kolega, który, jak widzę już na wstępie zakwalifikował się do grupy "mądrych", pyta się mnie do której grupy ja należę mądrych, czy głupich. Oczywiście z ukrytą sugestią, że do tych drugich. Mogłoby tak być, gdyż na pewno nie należę do tej samej grupy co kolega. Nie mnie to rozstrzygać. Natomiast dokonałbym innego podziału, abstrahującego od IQ; mianowicie podział na 'mądrali" i "ludzi myślących". Różnica jest taka, że "mądrala" zawsze wie, a druga grupa ciągle myśli. To taka różnica, jak w komputerze dysk twardy i procesor. Ja wyobrażam sobie, że cały czas jestem procesorem.
I to wielordzeniowym kolego od matematyki pauperum, Dla nie niełacinników podpowiem - matematyki dla ubogich. 

A może chce pan porozmawiać o mechanice kwantowej, która do niedawna opierała się wyłącznie na matematyce (nie pauperum)? Studiuję ten wspaniały dział z wielkimi trudnościami. Lecz nie zrażam się.
"W 1995 roku Michio Kaku napisał zaś tak: Często twierdzi się, że ze wszystkich teorii zaproponowanych w XX wieku mechanika kwantowa jest najgłupsza [the silliest]. Niektórzy mówią wręcz, że jedyną jej zaletą jest to, że jest ona niewątpliwie poprawna”. 
Tak, że widzi pan - coś może wydawać się głupie, własnie "dla ubogich" drogi panie, tylko niestety dla pana - to działa.

Obrazek użytkownika cyborg59

14-11-2019 [18:31] - cyborg59 | Link:

Deska Galtona działa mimo niewielkiej ilości gwoździ !

Obrazek użytkownika xena2012

13-11-2019 [22:04] - xena2012 | Link:

Owszem ,bastion zdobyty i trzeba powiedzieć,że nawet przy niby wygranej PiS-u Senat przekształci się tylko w kolejną placówkę do rozrabiania i happenningów przeciw demokratycznym wyborom Polaków.Polacy widzą tę nienawiść łatwo się zniechęcą i w wyborach prezydenckich zaglosuja chocby z głupoty na ,,kogo trzeba''.Bo Polacy lubia argumenty siły,a nie siłe argumentów.Dla opozycji nie liczy sie nic.Jak słyszę z ust nowowybranego marszałka Grodzkiego jak pogorszyła się Słuzba Zdrowia za czasów PiS w porównaniu z czasami rządów PO to nie wiem co o tym mysleć.Przeciez ten lekarz zadłużył szpital i doprowadził do bankructwa.Własnie w Dzień Niepodległości ambulans w nocy zabrał mnie do szpitala z olbrzymim cisnieniem spowodowanym stanem zapalnym i utratą oddechu .Zajęto sie mną bardzo troskliwie,przeprowadzono badania serca,płuc mam nadzieje że z tego wyjdę.Sadzę,że warto na takie oskarzenia jaki wystosował ten Grodzi ,który dzisiaj zresztą pojechał do USA judzic przeciw Polsce przeprowadzić w interneci,bo tylko tu to możemy rozmowy o dokonaniach poprzedniej (opozycyjnej) i obecnej władzy w różnych dziedzinach -gospodarki,finansów i Słuzby Zdrowia.Pan wczesniej już to próbował robić niestety chyba odzew był zbyt mały.I to jest własnie przyczyną,że opozycja składajaca sie z ludzi małych,a nawet nikczemnych i skorumpowanych jest górą.Nie ,nie od wczoraj ale przez cały czas rzadów PiS-u..Mniejszość rzadzi wiekszością.

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [22:27] - Jabe | Link:

Senat nie jest demokratycznie wybrany?

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2019 [02:40] - jazgdyni | Link:

Sprawa, patrząc technicznym okiem, jest stosunkowo prosta i dysfunkcja układu, bo takim układem jest Polska, prowadząca do zaburzeń w działaniu spowodowana jest "wzbudzeniem podzespołu", bo tak należy patrzeć na fragment całości nazywany opozycja. W założeniu powinien to być element regulujący, poprawiający działanie w kierunku najważniejszej cechy KAŻDEGO układu fizycznego - stabilizacji. Niestety w obecnej rzeczywistości Polski opozycja spełnia wprost przeciwne działania - destabilizuje całość, dążąc do awarii całości, rozwalenia państwa. Można założyć hipotetycznie, że PIS świadomie oddał opozycji senat, tworząc z niego pewnego rodzaju zawór bezpieczeństwa, powiedzmy jak gwizdek w kotłach ciśnieniowych, gdzie gdy para ma to ciśnienie za wysokie, pozwala je natychmiast zredukować, otwierając właśnie ten gwizdek, zawór bezpieczeństwa, a w naszym wypadku aktywując senat, by nadmierne emocje miały tu swoje ujście. Nie wiem, czy naprawdę był taki świadomy zamysł, lecz mimo tego taki właśnie będzie efekt.

Jednakże po dniu wczorajszym słuchając i obserwując nowego marszałka senatu, dochodzę do wniosku, że mamy do czynienia z człowiekiem o niebywałym ego i szalonych ambicjach. Nie tylko dla instytucji państwa, ale również dla swoich totalnych mocodawców, może on się stać elementem niesterowalnym, kierującym się wyłącznie pobudkami egocentrycznymi. Najgorzej dla wszystkich będzie, gdy marszałek Grodzki w swoich rozmyślaniach uzna, że ma jakąś misję do spełnienia.
Wydaje mi się, że PIS do wyborów prezydenckich nie tknie senatu, bo mimo wszystko jest to obecnie dobre paliwo dla propagandy.

Obrazek użytkownika xena2012

14-11-2019 [08:41] - xena2012 | Link:

Obserwując Sejm i Senat nie mam już wątpliwości,że chodzi tu o całkowte rozwalenie państwa opracowane przez opozycję we współpracy z obcymi osrodkami.Umknęły naszej uwadze wypowiedzi Polsce nieprzychylnych Polsce,myślę o skandalicznych słowach muzyka Urbaniaka.To pełne zaprzaństwa nikczmne indywiduum pochwala rozbiory Polski uważając je za dobrodziejstwo kulturowego ubogacania się i postuluje zrobienie teraz powtórki.Jak nie nazwac go szmatą? Mam niestety smutne wrażenie, po obecnych wojażach prymitywa Wałęsy,Schnepfa ,Grodzkiego,czy Gersdorf wypinającej piersi pod niemieckie odznaczenia i wyciagającej brudne łapska po nagrody że to już rzeczywiście nie tylko koniec rzadu czy PiS-u ale Polski jako państwa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-11-2019 [10:43] - jazgdyni | Link:

Smutna prawda.

Nazwiska wymienionych indywiduów przypadkowo ubabranych w politykę, przejdą do historii państwa, jako nazwiska zdrajców i sprzedawczyków.
.

Obrazek użytkownika cyborg59

14-11-2019 [11:32] - cyborg59 | Link:

Hipoteza zaworu może być prawdziwa.
Jak wczoraj zasłyszałem z ust bardzo ważnego człowieka : to tylko wydłuża drogę legislacji o miesiąc ! Nam życie ucieka. Nie wiemy jakie naciski były stosowane przez wielkich graczy światowych. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-11-2019 [14:24] - Imć Waszeć | Link:

Jeżeli były naciski (a ja uważam, że były), to teraz będą jeszcze większe, bo okazały się skuteczne. Dlatego wniosek, że PIS, w obecnej przytulnej wszystkim na świecie i Polsce formule, nic już nie zrobi niezależnie od liczby kadencji w szejmie, jest bardzo prawdopodobna. Jeśli naciski zadziałały bezpośrednio na naczelnika, to znaczy, że to on jest najsłabszym elementem w naszym państwie. Tymczasem potrzeba tu wojownika na skalę choćby Piłsudskiego, który postawiłby parę razy mocarstwa w obliczu faktów dokonanych i ta drogą przetestował reakcje i siłę gróźb. Wszyscy geopolitycy są zdania, że groźby te nie mogą być takie, żeby wybić Polskę politycznie lub gospodarczo z obecnego kręgu i rzucić ją pod nogi Rosji albo Chinom. Dlatego tym bardziej dziwi, ze żaden polityk w Polsce nie sprawdza jak wielkie mamy pole manewru. Stąd też hipoteza, że do polskiej polityki głównie pchają się głupi - że został stworzony mechanizm spieniania głupoty yntelygenckiej w polskim garze, żeby ta zapychała na lata wszelkie pory w górnej warstwie decyzyjnej i na pokrywce :) - znajduje silne statystyczne potwierdzenie w faktach.

Obrazek użytkownika cyborg59

14-11-2019 [18:44] - cyborg59 | Link:

Jeżeli były naciski ...
Jak facet jedzie dziękować za naciski, to tylko ..... negował by, że miały miejsce ! 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-11-2019 [17:28] - Imć Waszeć | Link: