Senat - "polityczny kac" PiSu

Pan M. Karnowski na portalu wPolityce.pl zamieścił felieton pt. "Dlaczego utrata Senatu, choć bolesna dla Prawa i Sprawiedliwości, nie zabije politycznie tej partii i nie będzie radykalnym przełomem" [1], w którym pisze, iż:

"Z pierwszych wypowiedzi i decyzji nowej większości w Senacie wyłania się dość jasny plan użycia tego politycznego narzędzia. Izba wyższa parlamentu ma być ośrodkiem władzy, który ustawi się na agresywnej kontrze wobec większości sejmowej, rządu i prezydenta. Od podkreślanej skromności (nowy marszałek zamierza mieszkać w hotelu sejmowym) przez wskazanie nowej dla większości Polaków twarzy Tomasza Grodzkiego na marszałka po natychmiastową zapowiedź orędzia do Polaków.
(...)
W oczach przewodniczącego Schetyny najwyraźniej to jest porażka po które PiS już się podniesie, moment przełomowy, dramatyczny zwrot odbierający obozowi Jarosława Kaczyńskiego pewność siebie. Być może lider Platformy rzeczywiście w to wierzy, ale jeśli tak, to znaczy iż uległ własnej propagandzie. Prawda jest bowiem taka, że PiS nigdy nie miało nie tylko władzy totalnej, ale nawet całkowitej. Nigdy niczego takiego też nie twierdziło, uparcie dopominając się jedynie o uznanie demokratycznego werdyktu Polaków i prawo do wdrażania swojego programu. 
(...) 
Co więcej, pan Schetyna musi mieć problem z pamięcią, bo zapomina bolesne dla PiS porażki w Unii Europejskiej czy nieudana walka o przejęcie rządów w większych miastach i metropoliach. Mimo wygranej w wyborach samorządowych finałem było przejęcie połowy zaledwie sejmików.
W tych momentach i wielu innych opozycja i jej media dowodziły, że oto nastąpił przełom. Piemontem opozycji miała być najpierw Bruksela, potem Gdańsk, wreszcie Warszawa. Nigdy z tego za wiele nie wychodziło. Z prostego powodu: jeśli się od początku nie miało władzy totalnej, jeżeli od zawsze trzeba się było gimnastykować, często cofać, zawsze liczyć z siłami i procedurami, przełykać przez cztery lata gorzkie pigułki, to jedna dodatkowa, tym razem w Senacie, nie zmienia zbyt wiele.
Bo zgoda, że jakaś pierwsza bolesna porażka może złamać władzę totalną, ale partię demokratyczną może po prostu chwilowo osłabić, zmobilizować, zmusić do korekty lub wymiany nie działających podzespołów. PiS to ten pierwszy przypadek".

Otóż o ile zgadzam się z pierwszym akapitem przytoczonego tekstu, to dalszy wywód Pana M. Karnowskiego mnie nie przekonuje.

Rzeczywiście pierwsze zamierzenia nowego Marszałka Senatu (orędzie, wyjazd do Senatu USA) dają przedsmak tego, co będzie się działo przez całe cztery lata. KO będzie starała się wykreować  z Senatu niejako oddzielny ośrodek władzy w Polsce, który jest w kontrze do faktycznej władzy wykonawczej i ustawodawczej w naszym kraju. Jest to niepokojące, bowiem dla wielu środowisk zagranicznych będzie to przyczynek do ponownej ostrej krytyki PiS i polskiego rządu a wtórować będzie takiemu postrzeganiu Targowica Senacka. I nie ma tu żadnego znaczenia, że w myśl Konstytucji polityką zagraniczną zajmuje się polski rząd a nie senat.

Wczoraj też mieliśmy śmiałą wypowiedź Pana J. Kaczyńskiego o tym, że skończyła się opozycja totalna i z tym stwierdzeniem też się nie zgadzam i uważam, że jest przeciwnie: dotychczasowa opozycja totalna dostała senackiego "wiatru w żagle" i jej totalniactwo drastycznie się zintensyfikuje, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą.

Chciałbym się mylić, ale uważam, że tak się stanie, szczególnie przez najbliższe 6 miesięcy czyli okresu trwającej już nieformalnie kampanii wyborczej w wyborach na urząd Prezydenta RP, które mają się odbyć w maju przyszłego roku.

A jeżeli tak będzie, to dopiero wtedy zauważymy jakim błędem było przez PiS tak naprawdę zlekceważenie kampanijne wyborów do Senatu. Myślano zapewne, że wszystko pójdzie z rozpędu  i chyba zbyt mocno uwierzono w sondaże przedwyborcze. I jednak po raz kolejny utwierdziliśmy się, że "pycha może kroczyć przed upadkiem".

Nie twierdzę, że PiS tą pychą się odznaczał lub odznacza, ale po prostu zostało trochę uśpione sondażami i nie przewidziało, że jednak wybory jednomandatowe kierują się inną logiką niż proporcjonalne. Ludzie bardziej głosują na znane im twarze i - co jest trochę smutne - nie zawsze to głosowanie jest racjonalne i często opiera się tylko na regionalnych czynnikach emocjonalnych, ale i to sztab wyborczy PiS winien przewidzieć.

Cieszę się, że po raz wtóry PiS (ZP) osiągnęło wynik dający mu bezwzględną większość w Sejmie i możliwość utworzenia ponownie samodzielnego rządu. Tym niemniej nawet tymi wynikami PiS był - mimo "dobrej miny do złej gry" - rozczarowany, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu o zbytniej, przedwyborczej pewności siebie samej partii i środowiska z nim związanego.

Tyle tylko, że od 1989 roku mamy po raz pierwszy sytuację, że większość sejmowa nie ma jednocześnie większości senackiej i nikt nie ma żadnego doświadczenia jak w takiej sytuacji będzie wyglądało rządzenie w Polsce a po zapowiedziach nowego Marszałka Senatu i całego PO widać już, że nie będzie żadnej współpracy między większością sejmową a senacką: będzie marazm i przeciąganie do granic (30 dni) procesu legislacyjnego.

Wszystko to nie napawa optymizmem i wpłynie na płynność wprowadzania kolejnych reform rządu PiS (ZP). Już nie będzie sytuacji, że jakieś ustawy będą przyjmowane expresowo: należy się liczyć z ciągłą obstrukcją Senatu... no chyba, że coś się zmieni po wyborach prezydenckich i jednak PiS-owi uda się "pozyskać" jakichś senatorów do swojego klubu.

Oczywiście wolniejsze reformy lub nawet ich brak PiS będzie mógł tłumaczyć obstrukcją totalniaków senackich, ale taki argument przemawiał będzie do wyborców tylko przez jakiś czas a później pozostanie w świadomości tylko to, że PiS nie wykonuje tego, co zapowiadał.

Osobiście mam "lekkiego politycznego kaca" z powodu takiego a nie innego rozkładu mandatów senackich i może dlatego patrzę raczej - w przeciwieństwie do M. Karnowskiego - pesymistycznie, bo jeżeli spełnią się czarne scenariusze to wtedy będzie można powiedzieć: PiS przegrało na własne życzenie batalię o Polskę. Oby tak się nie stało.

Sądzę tedy, iż niestety kolejne lata wcale nie uspokoją sceny politycznej w Polsce a będzie odwrotnie.

I w tym kontekście znów staniemy w maju do kolejnych najważniejszych wyborów: wyborów prezydenckich. Jeżeli A. Duda wygra ponownie, to wtedy sytuacja będzie w miarę klarowna i będzie szansa na kontynuację odbudowy Polski. Jeżeli jednak wygrałby kandydat totalniaków, to - przy obecnym opozycyjnym senacie i braku większości sejmowej predestynującej PiS do odrzucenia veta prezydenta - sytuacja stanie się tragiczna i zablokuje jakiekolwiek zmiany w Polsce.

[1] https://wpolityce.pl/polityka/...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-11-2019 [16:26] - NASZ_HENRY | Link:

PiS będzie musiał przeprosić się z Konfederacją.
Inaczej w wyborach prezydenckich znowu zabraknie miliona głosów. 
Kurskiemu  kury szczać prowadzać a nie politykę w TVP robić ☺
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2019 [21:15] - Marek1taki | Link:

Na Konferencji Prawicy Wolnościowej w roli swatki wystąpił już red.Ziemkiewicz. Przed wyborami wypowiadał się niepochlebnie o Konfederacji pod potrzeby kampanii PiS. Dlatego traktuję go jako PiSowskiego emisariusza. Mówił coś o chwytaniu przez Konfederację wiatru w żagle i współpracy z PiS. (Dla dociekliwych https://www.youtube.com/watch?...)
Odpowiedź padła ze strony Mentzena w formie pytania: "Czy mamy być 11-stoma Andruszkiewiczami"? Też na youtube.
Strona Wolnosc.pl zaniemówiła. Chyba z wrażenia.

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [22:09] - Jabe | Link:

I tak wiadomo, kto dobrą zmianę w razie potrzeby wesprze. Konfederacja miałaby wymagania, których protektorzy nie zaakceptują.

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [16:31] - Jabe | Link:

Co to znaczy, że Senat będzie w kontrze do faktycznej władzy ustawodawczej? Najwyraźniej uważa Pan, że Senat nie jest częścią faktycznej władzy ustawodawczej. Teraz się nią stanie. I dobrze.

Smuci Pana, że w wyborach senackich ludzie głosują na znane im twarze, a nie na anonimów wyznaczonych przez centrale. Do tego wybór jest nie zawsze racjonalny. A do Sejmu, przepraszam, to jest zawsze racjonalny i nie opiera się na czynnikach emocjonalnych? Moim zdaniem przeciwnie – to właśnie ciągłe okrzyki wojenne ze szczekaczek popychają ludzi do głosowania na nieznanych sługusów.

Już nie będzie sytuacji, że jakieś ustawy będą przyjmowane expresowo. Dla mnie bomba! Rok temu, gdy do rządzących w końcu dotarło, że szykują się znaczne podwyżki cen energii, zwołano pilne posiedzenie i ustawę przepchnięto. A teraz beztroska się skończyła. I dobrze.

Refrormy będą wolniejsze. Jakie znowu reformy?! Natomiast rację ma Pan, zwracając uwagę, że PiS będzie mógł udawać, że brak reform jest skutkiem wrogości Senatu. Przynajmniej skończą się żenujące tłumaczenia, że zawadza brak większości konstytucyjnej.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-11-2019 [17:48] - krzysztofjaw | Link:

Oczywiście, że senat jest częścią władzy ustawodawczej, ale to sejm odpowiada za wiekszość ustaw i źle sie będzie działo jak będzie ciągła walka między sejmem a senatem a na to sie zanosi. Tak... PO będzie chciało wykreować z senatu cos na kształt jakiego odrębnego ośrodka wladzy i nic nie szkodzi, że będą działać na szkodę Polski - tak juz maja jako zdrajcy i targowiczanie. 
A co do szybkości przyjmowanych ustaw. Jest trochę w tym racji, że prawo winno być uchwalane w takim okresie, który gwarantuje maksymalną merytoryczną zawartość. Nie może być ustaw pisanych na kolanie. Niestety uważam, że senta będzie "uwalał" wszystko jak leci, bo stanie sie częścia opozycji totalnej. Na szczęście może przedłuzyć proces legislacyjny jedynie do 30 dni, ale to i tak będzie obstrukcja i bałagan.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [18:09] - Jabe | Link:

Takie rzeczy są w demokracjach na porządku dziennym i nie ma płaczu, ale złej baletnicy... Pańskiego rozżalenia nie tłumaczy też, że będą to zdrajcy i targowiczanie. Gdyby nie byli, ich obstrukcja byłaby mniej uciążliwa? A że nie będą iść władzy na rękę – taka uroda opozycji. Zresztą przyganiał kocioł garnkowi.

Obrazek użytkownika tricolour

13-11-2019 [21:11] - tricolour | Link:

@,Autor

Może przedłużyć poza 30 dni. Jest luka... Giertych pisał jak.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-11-2019 [22:51] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Who's the fuck is Giertych . Może jakiś kolejna "władza"  równoległa ? I jeszcze prawo w Polsce stanowi ? Lukę to on ma , ale chyba nie tam gdzie mu sie wydaje . Farmazony zawiedzionych i niedorobionych polityków nie są w Polsce obowiązującą wykładnią prawa . Tak pobuszować to on sobie może w sądzie , bo niestety  ale sąd musi się odnieść poważnie nawet do najbardziej poronionych pomysłów Romcia . Czyżby nowy Rycho nam rósł ?

Obrazek użytkownika maxilampus

13-11-2019 [16:56] - maxilampus | Link:

Jestes smieszny doprawdy..Od pewnego czasu mam PEWNOSC ,ze pracujesz tutaj dla PIS ...
Jescie banda smiesznych klownow ,ktorym sie wydaje ,ze Narod nie widzi waszych falszywych obietnic i ich permanentnego lamania..
Mieliscie w rekach cala wladze Polityczna ( Prezydent,Selm,Senat TK)  i mogliscie zrobic potrzebne Zmiany..Nie zrobiliscie tego i nie zrobicie....Oszukaliscie Narod jak wasi poprzednicy..
 

Obrazek użytkownika maxilampus

13-11-2019 [17:08] - maxilampus | Link:

Konfederacja wystawi swojego kandydata w wyborach Prezydenckich..1-1.5 mln. glosow dla Dudusia do tylu :-))
Nastepny 1-2 mln. ludzi pissed jak ja nie pojdzie glosowac na kandydata "mietkich kolan" czyli jakies 3 miliony glosow do tylu na starcie :-)) Kaczynski i Zlotousty z UW sa w czarnej d...e
Nalezy sie im ..ciezko pracowali na to ostatnie 4 lata..

Obrazek użytkownika Jabe

13-11-2019 [18:10] - Jabe | Link:

Uważam za mało prawdopodobne, żeby znacząca część elektoratu Konfederacji zagłosowała na obecnego prezydenta. Nie po występach za Wielką Wodą.

Obrazek użytkownika xena2012

14-11-2019 [08:28] - xena2012 | Link:

No to pewno zagłosują za prezydentem opozycji widząc ciekawe obrazki z Wrocławia i Gdańska.Występy prezydenta Wrocławia towarzyszącemu rabinowi Schudrichowi jakie miały przesłanie? Dlaczego prezydent Wrocławia zmienił nawet obchody Dnia Niepodleglości Polski na rocznię wydarzeń w Niemczech w 1938 roku?To tak odtąd będziemy obchodzili polskie rocznice i jubileusze?Nie trzeba nawet będzie wystepów za Wielką Wodą,bo prezydent z opozycji da już wszystko tutaj i jeszcze spałuje Polaków.

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2019 [09:35] - Jabe | Link:

Nie pisałem o ewentualności głosowania na kandydatów innych ugrupowań.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-11-2019 [14:14] - maxilampus | Link:

Zapominasz kto ma w reku wladze polityczna i wszystkie potrzebne mozliwosci aby przywolac do porzadku tych Faszystowskich renegatow i agentow..Zadaj to pytanie PIS i Kaczynskiemu dlaczego nie chca zrobic z tym porzadku ?? Zapytaj Dlaczego uciekaja od spelnienia tak podstawowego obowiazku jak obrona i ochrona jednosci Panstwa ?
Zapytaj dlaczego doprowadzaja i pozwalaja na tak jawne proby tworzenia Autonomi w tych miastach ?
Zle adresujesz pytania..Nie pojdziemy glosowac na agenta UW !! PIS niech wystawi inna kandydature..Jak tego nie zrobi to sam zacisnie sobie petle na szje..nie po raz pierszy zreszta..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-11-2019 [15:32] - Imć Waszeć | Link:

A wystarczyło tylko żeby PIS poważnie potraktował paragrafy kodeksu o szpiegostwie na rzecz Niemiec, Izraela i USA, a nie tylko dopatrywał się we wszystkim szpiegów z Rosji. Ilu z tych "polityków" by już pierdziało w pasiaki na mocy istniejących paragrafów i konstytucji, zamiast dokonywać dywersji państwa pod osłoną POlicyjnych pał. Sędziowie ich wypuszczą? A niech tylko spróbują złamać prawo, którego nie mają prawa stanowić. Wtedy Polacy będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję do obywatelskiego nieposłuszeństwa, nieuznawania wyroków przestępców i stworzenia własnego sądownictwa od zera. Ja bym w kroku pierwszym uznał za nielegalny okrągły stół, a potem już by poszło z górki.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-11-2019 [18:33] - maxilampus | Link:

Dokladnie panie kolego !
Zwroc uwage na fakt jak zaczynamy sie upominac o realizowanie Polskiej Racji Stanu,to natomiast padaja oskarzenia o bycie Ruska Agentura i Ruskimi Onucami..
Oskarzenia formuluje nie kto inny jak zaprzysiegly i znany lokaj medialny Kaczynskiego..nazwiska nie wspomne bo post nie przejdzie..
Nie tak dawno Cenzurskie Pogromy na NB byly inspirowane przez szalejacego bylego pracownika rozglosni Radia Wolna Europa..Agentury CIA. na kraje Europy Centralnej i Wschodniej..Mnie od 2003 wyrzucil 3 razy...
Tam bez przysiegi nie mogl pracowac byle chlystek..Ale to my jestesmy Sowiecka Agentura ,ktora szkodzi Polsce..bowiem upominamy sie o realizowanie Polskich interesow..Czyz wnioski z takich zachowan nie daja odpowiedzi co jest grane ? kto tu jest i czyja Agentura ?

Obrazek użytkownika Jan1797

14-11-2019 [20:26] - Jan1797 | Link:

Rzeczywiście?; https://naszeblogi.pl/comment/...  Wystarczy tylko zapomnieć
o Rosji? Decydenci tam będą szczęśliwi, wystarczy skoczyć sobie tu do oczu.
Między Tobą a mną jest tylko; https://www.youtube.com/watch?...  I wystarczy
nam napisać i jest po problemie. Jak być ponad to; "ty  szmato nazywasz mnie"
ta plaga musi się skończyć . W naszym dziedzictwie jest szacunek dla kobiet
kropka. Czym tłumaczyć, mazurską ławką?https://www.youtube.com/watch?...
"Przyjaciele" na wschodzie porozumienie z nami akcentują od trzystu lat.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

14-11-2019 [22:29] - maxilampus | Link:

Stara Polska zasada uczy aby sie nie sytuowac miedzy wodke a zakaske..Moj komentarz nie byl adresowany do ciebie..jak i okreslenie " szmata" ktore bylo skierowane do osoby nazywajacej mnie Zlodziejem..a teraz znikaj w podskokach bowiem nie interesuje mnie mamrotanie starych PIS-owskich lemingow..Jestescie tam samo glupi i macie tak samo waskie horyzonty myslowe jak ci z PO i SLD..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-11-2019 [23:24] - Imć Waszeć | Link:

"Przyjaciele" z zachodu już niebawem zaczną realizować swoje porozumienie na kolejne 300 lat. Ja tu nie widzę różnicy w szkodliwości dla Polski tego rodzaju wymuszanych z góry porozumień. Po prostu żeby nas ktoś brał pod uwagę, to sami powinniśmy się szanować i mieć własne wizje, a nie tylko kłaść plackiem przed dającym zupę. Tymczasem "nasi" politycy pokazują wszem i wobec czego "POlska" pragnie. Wystarczy do największych zarzutów wymienionych przez Maxilampusa dołączyć jeszcze jeden stale podnoszony - antysemityzm. Tak jest, boli tylko antysemityzm i onuce, lecz już nie szkalowanie Polski za pieniądze Polaków, finansowanie antypolskich filmów, wspieranie wrzodów eksterytorialnych i służba obcym z zachodu; wcale nie robienie Polonii w ch... i dogadywanie się z jawnymi szulerami, czy zostawianie kresowiaków samym sobie i na pastwę losu jest zmartwieniem dla tych polityków obu płuc zaraz kiszczakowej i zarazem "jedynej demokratycznej władzy", ale właśnie antysemityzm realny lub tylko rzekomy. To jest główne zmartwienie "polskich" władz. Niedawno wycofano książkę, zmieszano z błotem historyczny czyn, innym razem wywalono z PAN naukowca, kogoś ufo zabiło w samochodzie, bo był bezdomny, wreszcie zacznie się drobnymi kroczkami robienie z polskich ulic Strefy Gazu. powolutku i to za aprobata PIS-u. Przykładem niech będą oskarżenia o to Michalkiewicza, które są aż nadto widoczne na NB. Polityka światowa, to nie kultura chłopska, gdzie wystarczy cicho przeczekać szaleńca-pana. Czasami trzeba złapać za kłonicę.

PS: Polecam program Witolda Gadowskiego o Wólce Kosowskiej. To też ruskie onuce robią i tolerują? Czy może raczej polscy politycy są do du... i polskie służby są do bani zdominowane przez "usłużnych" zachodnich "przyjaciół"? Kto jeszcze tego nie widzi? Jeśli to jest takie tłuste "łowisko" dla CIA na Chiny, to co my ku... z tego mamy?

Obrazek użytkownika Jan1797

13-11-2019 [21:11] - Jan1797 | Link:

A zbierzecie 15 głosów , czy jak w sejmie zawyjecie?

Obrazek użytkownika angela

14-11-2019 [07:58] - angela | Link:

@A maxilampus bardzo intensywnie pracuje dla złodziei. 
Mówią,  ze nędza moralna, jest pochodną ułomności  umyslowej.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-11-2019 [13:57] - maxilampus | Link:

..."..."maxilampus bardzo intensywnie pracuje dla złodziei. "....
..Cale moje zycie jest uczciwe..NIGDY nic nie ukradlem !! a ty  szmato nazywasz mnie zlodziejem !! a nawet mnie nie znasz..Jak latwo ci przychodzi oskarzac falszywie..uczciwego czlowieka
Wyslalem do administratora oficjalne pismo z zadaniem ujawnienia twoich danych. Spodziewaj sie sprawy sadowej Jestem osoba Zaufania Publicznego..
Dla tych ktorzy maja odrobine ludzkiej przyzwoitosci kieruje apel..Przejrzyjcie na oczy !! bo niedlugo edziecie sie zachowywac jak ta sznata..
Ponizaja nasz Katolicka godnosc,szargaja i opluwaja symbole naszej Wiary,bija naszych Kaplanow,Bija ,gazuja.kopaja podczas patriotycznych manifestacji i Marszy..Przesladuja i morduja niewinnych patriotow..zabraniaja radowac sie i celebrowac w Dniu Niepodleglosci Polski
Wszystko to dzieje sie pod auspicjami Panstwa ,ktorego Rzad,Premier,Prezydent jest rzekomo pro-Polski..Wnioski wtciagnijcie sami..

Obrazek użytkownika angela

14-11-2019 [18:26] - angela | Link:

Nie ublizaj ludziom, lampus, naublizales mi, z braku argumentów. 
Czytaj ze zrozumieniem, i  nie wyzywaj.
Caly czas stajesz w obronie ludzi, co rozkradli kraj, dla nich pracujesz, podkopujac rząd, który chce coś zrobić dla Polaków. 
A na dodatek klamiesz, ze nic nie zrobili dla bezpieczenstwa manifestacji.
Jak było w tym roku,? Nic,nic,nic ???
Z piszacym  falsz,  sie nie dyskutuje.

 

Obrazek użytkownika xena2012

13-11-2019 [21:39] - xena2012 | Link:

Czyzby tylko kac? Mamy świadomość kto z opozycji dostał sie do Senatu-aferzyści z zarzutami jak Gawlowski który aż dziwne,że nie został Marszałkiem mając takie ,,dokonania'',bo Senat teraz z izby godności chocby nawet lichej zamieni się w zwykłą maszynkę do rozbijania rządu .Kto z opozycyjnych senatorów będzie nawet chciał praować nad ustawami?Marszałek Grodzki zamiast kierowac Senatem juz dziś wybrał się do USA podzieekowac Senatowi w Stanach za wsparcie.No opozycja będzie miała wsparcie-a to Wałęsa też w Stanach z przemową ,,My Naród''namawia do dalszych kroków przeciw legalnej władzy,Schetyna z triumfująca miną ogłasza zwycięstwo,Stara ropucha Gersdorf łasa na niemieckie nagrody namawia Timmermansa do walki przeciw Polsce.Nawet ,,noblystka''Tokarczuk z wronim gniazdem na łbie została wciągnieta w tę walkę przeciw Polsce..Miarę goryczy dopełniły obchody Świeta Niepodległości we Wrocławiu gdzie zamiast własciwej rocznicy obchodów świetowano Noc Kryształową.Pytam czy to jakas nowa moda?I co tam robił rabin Schudrin?Przybył po pieniądze?Jak Pan sobie wyobraża dalsze rządzenie przy tak ohydnych aktach nienawiści ?   

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

16-11-2019 [00:25] - Natalia Zychówna | Link:

,Stara ropucha Gersdorf łasa na niemieckie nagrody namawia Timmermansa do walki przeciw Polsce.Nawet ,,noblystka''Tokarczuk z wronim gniazdem na łbie została wciągnieta w tę walkę przeciw Polsce”.
Oto żelazne "argumenty" w dyskusji na każdy poruszony na NB temat. A jakąż to koszmarną gębę ma Xenna, jakie gniazdo czy kołtun nosi na łbie i na jakie piniondze jest łasa? Nic od siebie  nie potrafi napisać, tylko w kółko powtarza wyświechtane bzdety, inwektywy i wyzwiska wobec tych, którzy ośmielają się nie podzielać jej chorych poglądów. Takie wystawianie się na publiczne pośmiewisko może oznaczać skłonności masochistyczne, od których niedaleka już droga  do innych dewiacji.
 

Obrazek użytkownika angela

13-11-2019 [21:43] - angela | Link:

PiS,  PiS,  coś sobie Polaku wybrał,  to będziesz to miał. 
No to teraz, niech ludzie popatrzą sobie na ten cyrk,  który zgotowali rządowi, i  co robi tzw. łopozycja . 
Kart wyborczych nikomu na siłę w pazury nie wsadzisz,  dupy nie uniesiesz, żeby ruszyć jednego z drugim na wybory, żeby frekwencja nie dała możliwości falszerstwa. Wybory ewidentnie sfałszowane, bo unikają liczenia głosów. 

Obrazek użytkownika Dorota M

14-11-2019 [09:42] - Dorota M | Link:

Mam też dziwne przekonanie, że kilku okregach sfałszowano wybory na rzecz zwłaszcza tych, którzy mieli zagrożenie więzieniem. Ale jest jeszcze jedna kwestia i równie niepokojąca, a może kładąca kropkę nad możliwością jakichkolwiek zmian w sądownictwie. mianowicie senat ma kompetencje zatwierdzenia, lub nie prezesa SN, rzecznika praw obywatelskich, prezesa NIK, jeżeli Banaś by sie podał do dymisji oraz kompetencje dotyczące polityki polonijnej, ale także zywych kontaktów z podobnymi izbami innych państw. Ma więc ogromne możliwości szkodzenia Polsce już nie jako opozycja, ale jako organ państwatem. W sytuacji tego frontalnego ataku, podejrzewam jedynie trwanie rządu, a nie rządzenie, co gwarantuje przegraną w przyszłych wyborach i opanowanie Polski już z kretesem przez miedzynarodowe lewactwo i pogrążenie Polaków w biedzie i terrorze.   

Obrazek użytkownika angela

14-11-2019 [18:43] - angela | Link:

No niestety, przecież widać kto nad tym pracuje, dołożyli się" młodzi i patriotyczni, "do pogrązenia Polski w kolejnej awanturze politycznej.
Nie bedzie ustaw, nie bedzie reform, tylko przepychanki sejmu z .senatem , a Rosja zaciera ręce.
No coz, ci "mlodzi i patriotyczni", pewnie nie wiedzą   że ich przywódcy cuchną onucami. 

Obrazek użytkownika Darek65

14-11-2019 [08:26] - Darek65 | Link:

PIS PIS-em, można mieć uwagi do niego. Cieszyć się jednak, że prezydentem może zostać jakaś sprzedajna kreatura proniemiecka lub innej nacji, to już ..... nawet nie wiem, jak to nazwać. Proszę sobie wyobrazić Biedronia, jako prezydenta, Schetynę za premiera, a w rządzie takich ludzi, jak Gawłowski, Neumann, Sikorski, i im podobni. No cóż....stara zasada wiecznie żywa. Na złość mamie odmrożę sobie rękę.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-11-2019 [14:23] - maxilampus | Link:

PIS nie musi rekomendowac Dude,,
Beata Szydlo jest bezrobotna i przez 2 lata zdobyla zaufanie i szacunek Obozu Narodowego..Wszystko w rekach PIS i Kaczynskiego..
Dostali jasny sygnal ,ze mlodzi i Patriotyczni Polacy i Katolicy nie beda glosowac na filo-semite Dude..Jak Kaczynski zapragnie popelnic kolejne polityczne samobojstwo to jego wybor..

Obrazek użytkownika xena2012

14-11-2019 [18:11] - xena2012 | Link:

Tych filosemitów jest wiecej nie tylko prezydent Duda i to po stronie opozycji.Sa nawet tacy że dla rabina Schudricha przypochlebnie zmieniają zmieniają Dzień Niepodleglości na Noc Krysztalową jak to mialo miejsce we Wrocławiu wmawiając Polakom zabijanie Żydów a teraz biegiem do USA zdać relację z ,,dobrze wykonanej roboty''juz pojechał nowoobrany Marszałek Senatu.Nawet noblistka dostała nagrodę za utwierdzanie świata w przekonaniu ,że Polacy niczym innym się nie zajmowali jak zabijaniem Żydów i kolonizowaniem narodów.O tak ,hipokryzja opozycji nie ma granic.

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2019 [18:15] - Jabe | Link:

Przypominam, że polski rząd również pielgrzymował do Ziemi Świętej, chyba właśnie z Beatą Szydło na czele.

Obrazek użytkownika maxilampus

14-11-2019 [22:32] - maxilampus | Link:

hehehe.Dobra pamiec Jabe.zapomnialem o tym ;-)).Mimo wszystko wole ja niz tego dupka sprzedawczyka na syjonistyczno-globalistycznym postronku..

Obrazek użytkownika Natalia Zychówna

16-11-2019 [15:21] - Natalia Zychówna | Link:

A zajadły mega hejt, nie mówiąc już o prymitywiźmie  quasi argumentów Xenny, tym bardziej nie ma granic. 
 

Obrazek użytkownika angela

15-11-2019 [09:40] - angela | Link:

Konfederacji wymyślają, a to Żydzi,  a to Ukraińcy , a  Polacy  gdzie?,  ustawili sie po  stronie lewactwa ,  i są gorliwsi od totalnych.
Teraz się znow   za aborcje wzieli, lazą pod Kościoły i wciskają kartki, zbierają podpisy, i odkładają rządowi temat minę,  żeby go odrzucił, i pokazać,  jaki to rząd zły.
Pani Kaja Godek poparła Konfederatow, i weszła w ugrupowanie z nadzieją,  że ich intencje są szczere.
Odeszla, bo nikt nie chcial aborcją sie zająć,  bo przywódcy Konf. dobrze wiedzą,  że jest to temat wrażliwy i można na każdej decyzji dużo stracić u wyborców. 
Ale teraz rrządowi,  bardzo chętnie podkładaja minę,  którą sami odrzucili,  jak gorący kartofel. 
Widac hipokryzję i zakłamanie, tylko że odbija się to na dobrej zmianie dla Polski. 
Będą ustawy opracowane przez Rzad, i będą głosowania. Naród zobaczy na własne oczy,  jak zależy na Polsce i Polakach  Konfederatom, czy pójdą za reformą dla polski, czy przeciw niej. 
To wszystko  bylo potrzebne, zeby ludzie się okreslili.
 

Obrazek użytkownika Jabe

15-11-2019 [11:22] - Jabe | Link:

Jakich reform konfederaci nie poprą?

Obrazek użytkownika angela

15-11-2019 [13:30] - angela | Link:

Dopiero zobaczymy Jabe,  jakich nie poprą. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-11-2019 [17:15] - Marek1taki | Link:

Antypolskich nie poprą.