Rząd warszawsko - wrocławsko - krakowski

Naczelnik: Jarosław Kaczyński: Warszawa
Prezydent: Andrzej Duda: Kraków
Premier: Mateusz Morawiecki: Wrocław
Marszałek Sejmu: Elżbieta Witek: Wrocław
Jarosław Gowin - wicepremier: Kraków
Piotr Gliński - wicepremier: Warszawa 

Mariusz Błaszczak - MON: Warszawa
Mariusz Kamiński - MSWiA + służby: Warszawa
Zbigniew Ziobro - MS: Kraków
Jacek Czaputowicz - MSZ: Warszawa
Konrad Szymański - ds.UE: Kalisz

Tadeusz Kościński - MF: Londyn/BZ WBK
Jacek Sasin: Skarb państwa: Warszawa
Andrzej Adamczyk - Infrastruktura: Kraków
Jadwiga Emilewicz - Rozwój + budownictwo +turystyka: Kraków
Małgorzata Jarosińska : Fundusze: Rzeszów

Marek Zagórski - Cyfryzacja: Szczecin
Jan Krzysztof Ardanowski - Rolnictwo: Kujawy
Marek Gróbarczyk - Gosp. Wodna: wybrzeże
Michał Woś - Środowisko: Śląsk
Michał Kurtyka - Klimat: Kraków/Warszawa

Marlena Maląg - Polityka społeczna: Wielkopolska
Łukasz Szumowski - Zdrowie: Warszawa
Dariusz Piontkowski - Oświata: Białystok

Michał Dworczyk- KPRM: Warszawa
Ryszard Terlecki: szef klubu sejmowego: Kraków
Stanisław Karczewski: szef senatorów: Warszawa/Mazowsze

Kto odchodzi z rządu?
Jerzy Kwieciński: Stalowa Wola(Podkarpacie)/Warszawa
Marek Suski: Radom (Mazowsze)
Henryk Kowalczyk: Mazowsze
Borys-Szopa: Grn. Śląsk
Witold Bańka: Grn. Śląsk
Krzysztof Tchórzewski: Siedlce
Marek Kuchciński: Podkarpacie.

Widać tutaj jasny podział geograficzny: rządzi Warszawa, Wrocław i Kraków. Reszta kraju podzielona jest w sześć części: na Zachodzie: Pomorze, Wielkopolska, Śląsk, na Wschodzie Podlasie/Mazury, Mazowsze, Lublin/Rzeszów. Zachodnie regiony mają po 2 ministrów na region, wschodnie po 1 (uznając Karczewskiego).
Widać, że w nowym rozdaniu najbardziej straciła Polska wschodnia (gdyby Wisłę traktować jak cięciwę to ze wschodu pochodzi 3 ministrów: oświata, senat i fundusze(co to jest?)), najwięcej zyskały wielkie miasta.
Zgadza się to z ogólną tendencją widoczną w PiS, trochę paradoksalną: tereny gdzie ma najwięcej wyborców są najsłabiej reprezentowane we władzach. Tereny gdzie ma najsłabsze poparcie mają najwięcej reprezentantów we władzach.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-11-2019 [22:17] - Marek1taki | Link:

Nie dziwi mnie Jerzy Kwieciński. Wyrok za inteligencję.
Nie powinien Tadeusz Kościński - MF: Londyn/BZ WBK. Kuźnie talentów tak mają.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-11-2019 [08:48] - Trotelreiner | Link:

Kraków Was wszystkich przeprasza za Gowina,Emilewicz i Dudę ...ale to nie nasza wina...Kaczyński sie ugiął w grudniu...i dostał geremkowszyznę z UD/UW...
podziękowania dla Dudy i diaspory...First Lady.
PS.Za Glińskiego i Ciapciakiewicza...też! To nie było seppuku...tylko ordynarne harakiri Kaczyńskiego!

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

09-11-2019 [11:38] - AŁTORYDET | Link:

Krakówek, brzydzi bardziej, niż warszawka. Tam się wszyscy znają, bywają u siebie i krzywdy sobie zrobić nie dadzą. Mam wrażenie, że wszystko udają, grają, bawią się w teatr. Wiele można podawać przykładów, podam jeden. Po haniebnym wyskoku krakowskiego senatora z PO, zwanego Fedorem (dlaczego nie Fetorem), znalazło się im promptu, dwóch "zaszczitników": jeden to znany tu i powszechnie lubiany K.Pasierbiewicz i z drugiego krańca, frondysta, Jerzy Bukowski. Oj, to nie przypadek, że Piłsudski i Dmowski, byli z Kongresówki. 

Obrazek użytkownika xena2012

09-11-2019 [13:32] - xena2012 | Link:

Przez kogo jest tak lubiany Pasierbiewicz? Chyba tylko przez siebie,bo wiekszego bufona,zarozumialca i pospolitego plotkarza daleko szukać. 

Obrazek użytkownika Jan1797

09-11-2019 [21:34] - Jan1797 | Link:

Gdybym miał się odgryźć, napisałbym; gdyśmy z Wawelu 11.11 na Plac Matejki chodzili
to Ślązacy na węglarkach zdrajcami stołecznych zwali, ale ja złośliwy nie jestem i moją
Stolicę kocham.
Bufetowa została? a trwale eksportowany Trzaskowski, to nie w kij dmuchał, strata południa
i daj nam, wyżej wymienieni w ślady pójdą:-))
Pozdrawiam serdecznie.
 

Obrazek użytkownika foros

09-11-2019 [23:54] - foros | Link:

To akurat nie najlepsze przykłady: jeden Kresy - Wilno, drugi Warszawa. Natomiast tę wielką Polskę, tę z wieku XVI, XVII tworzyli ludzie właśnie z d. Kongresówki, z prawej strony Wisły. A przynajmniej mieli w tym tworzeniu b. duży udział. Wspomnę przywódców ruchu egzekucyjnego: Sienicki, Zamojski (obaj lubelskie), dalej Tarnowscy, Żółkiewscy, Firleje, Tarłowie, Koniecpolscy, Kmitowie, Lanckorońscy, Gonzaga-Myszkowscy i wiele innych. Sam się dziwię, że ziemie, które dawały kiedyś PL tak wielu wybitnych polityków ale też i bardzo bitnych żołnierzy, wystarczy sobie poczytać, które województwa ile wystawiły pułków w 18-20 roku, wystarczy sprawdzić, gdzie była najsilniejsza partyzantka antyniemiecka i antysowiecka, i gdzie żołnierze niezłomni przetrwali najdłużej. Otóż na tych ziemiach, jeśli chodzi o kierowanie RP to dziś kompletna posucha.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

09-11-2019 [18:29] - AŁTORYDET | Link:

To, o Pasierbiewiczu, to był sarkazm. 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

10-11-2019 [11:42] - AŁTORYDET | Link:

Pisząc o "krakówku", miałem na myśli czasy powojenne i współczesne. Chciałbym się mylić, ale czy znajdzie Pan takie miasto w Polsce, w którym szwagrami byli kardynał i kapuś gestapowsko-ubecki i zarazem morderca sądowy? Miasto z uczelnią, na której dziekan wydziału historii, chwali się, że nie przyjął na studia doktoranckie, absolwenta który napisał znakomitą pracę magisterską, wydaną książkowo? A pamięta Pan pierepały dyr. Meissner w Starym Teatrze, gdy próbowała wywalić kiepskich, biorących pensje aktorów , od lat nie grających? I jak zareagowała krakowianka Wnuk-Nazarowa, minister kultury?A karierę "Miśka" tak zasłużonego dla Wisły Kraków, Pan zna? Pan Banaś, z którym teraz mamy nielichy połyk, wyrósł na tej glebie. Pozdrawiam. 

Obrazek użytkownika foros

10-11-2019 [13:12] - foros | Link:

chyba nieporozumienia, nic o Krakowie nie pisałem, te wszystkie wielkie rody o których wspominam które tak wiele znaczyły w I RP (a gdybym sięgnął do net byłoby więcej) to głównie Chełmszczyzna, Lubelszczyzna, Rzeszów i pogórze karpackie, Podlasie, tam ich kolebka, stamtąd wyrośli - czyli tereny gdzie PiS cały czas ma największe poparcie w PL, gdzie była najsilniejsza partyzantka (dodajmy kieleckie) gdzie najdłużej walczyli Niezłomni, którzy zresztą wywodzili się właśnie stamtąd (ci którzy przetrwali najdłużej - do lat 50/60 a jednostkowo do początków lat 80-ych), gdzie bardzo silny jest katolicyzm, kult pracy itd itp. (warto też sprawdzić skąd rekruta brały np. pułki legionowe)

Obrazek użytkownika Jan1797

10-11-2019 [23:09] - Jan1797 | Link:

Absolutnie Panów sprzeczka nie jest nam potrzebna.
Jeżeli mogę wtrącić, przykładu Banasia i Macharskiego nigdy bym nie użył
to była i jest W. Pozdrawiam, Jan

Obrazek użytkownika Marek1taki

10-11-2019 [14:50] - Marek1taki | Link:

Odszedł min.Krzysztof Tchórzewski i zlikwidowano Min.Energii. Jego wypowiedź:
https://www.wnp.pl/gornictwo/k...
A tu najkrótsza recenzja:
"Powołanie Ministra ds. klimatu (a jednocześnie rozwiązanie Ministerstwa Energii) to dość sztandarowa wizerunkowo decyzja pokazująca – co w nowej polskiej polityce energetycznej będzie najważniejsze – dostosowanie się do europejskich regulacji i europejskiej wizji rozwoju sektora. Następuje więc w praktyce zwrot o 180 stopni – do tej pory polityka energetyczna tworzona była właściwie wyłącznie na użytek krajowy (zabezpieczenie interesów górnictwa i wytwarzania na węglu – poprzez wszystkie działania od ratowania górnictwa dotacjami, poprzez rynek mocy, uparte generowanie własnych planów energetycznych sprzecznych z UE, aż po blokowanie rozwoju energetyki odnawialnej np. ustawą 10h). Teraz – przynajmniej w konstrukcji rządu, krajowe problemy chowane są głęboko (w Ministerstwie ds. skarbu czy też zasobów narodowych – lub też inna nowa nazwa) – a na pierwszy plan idą negocjacje z Unią. Kluczowy sygnał – objęcie stanowiska Ministra przez Michała Kurtykę – osobę nadzwyczaj kompetentna i znaną na zachodzie Europy i w Brukseli (wykształcenie, język, zdolności negocjacyjne i COP 24 w Katowicach z ekstremalnym sukcesem łączenia różnych interesów – co widać dokładnie teraz przy kryzysie COP25). Polska chce być wiec widoczna w energetyce i chce negocjować (co do końca nie było pewne poprzednio). "
http://konradswirski.blog.tt.c...
No to już wiemy ze słów jednego lewicowego aparatczyka chlorofilonegacjonisty co w trawie piszczy pod rządami innego lewicowego aparatczyka.
Oni stoją tam gdzie LGBT.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-11-2019 [22:48] - Jan1797 | Link:

<W Unii Europejskiej rola węgla się zmniejsza, postępuje polityka dekarbonizacji. Wielu
zarzucało Krzysztofowi Tchórzewskiemu, że Elektrownia Ostrołęka ma być na węgiel
choć niektórzy postulowali, żeby była na gaz.>
---------------------------------
Czytamy w tym samym artykule a przecież będzie węgiel, więc o czy mowa.

Jak to jest, we wtorek krytyka Tchórzewskiego w czwartek obrona?
Może jednak chęć kąsania rządu gdzie się da?

Wiatraki w strefie przybrzeżnej mają się kręcić, nie między domami i tyle w temacie
OZE;  https://www.money.pl/gospodark....

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-11-2019 [08:24] - Marek1taki | Link:

Tchórzewskiego nie krytykuję. On nie jest chlorofilonegacjonistą. Krytykuję różowych marksistów. Krytykuję premiera i prezydenta. Może nie powinni pewnych tematów podejmować dla uniknięcia zatargów ale zabierając głos forsują kłamstwo o CO2. Nie pierwszy raz zresztą i nie ostatni staja po złej stronie.
Rząd jest konsekwentny i rzeczywiście kąsanie mu się należy.

Obrazek użytkownika Jan1797

11-11-2019 [16:13] - Jan1797 | Link:

Relacją z uroczystości w Krakowie odpowiem.
Oczywiste jest, że duma rozpiera i zaciera złośliwości targowiczan. Radość z uczestnictwa
w pochodzie turystów z Włoch Chorwacji Hiszpanii i Francji, a nie byli to jedynie sprzyjający
nam komentatorzy, blogerzy czy dziennikarze. Nikt ich nie pytał, skąd przyjechali, gdy dołączyli
z biało czerwonymi i szli z nami, nieważne czy studenci, czy kółka różańcowe jak targowiczany
nas zwą i dołączyli do marszu uwaga !!! Halo, do grupy PiS i zauważyli wcześniej Solidarność
i wiedzieli gdzie i dołączyli tuż przed i Panem Tomaszem z Gazetą Polską i transparentem
otwierającym delegację Braci Węgierskiej.
Oglądam relację z marszu w Warszawie i serce rośnie i będzie wycie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-11-2019 [19:12] - Marek1taki | Link:

W tym roku nie byłem, ale znam i doceniam. Udział turystów, a zwłaszcza delegacji węgierskiej, bezcenny.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika foros

10-11-2019 [23:37] - foros | Link:

thx
i teraz:
a. co na to Śląsk? Na Śląsku wygrywa się w PL wybory.
b. Von der Leyen robi chyba koalicję z Zielonymi, PL widać idzie w z komisarzem, pytanie czy tylko w energetyce, pewnie w rolnictwie, ale czy szerzej?

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-11-2019 [08:38] - Marek1taki | Link:

Śląsk dostanie uroczysty koncert jak dzisiaj, jednak nie o to chodzi kto wygra wybory. Kierownictwo światowe nie dba o wygody PiSu tylko o swoje plany. Nawet na rękę jest mu by władza w Polsce (każda) trzymała się ledwo, ledwo.
Zwraca uwagę, że węgiel jest drogo wydobywany a i tak trzeba go siłowo likwidować aby wprowadzać "nowe" technologie - "ekologiczne" technologie, po prostu drogo sprzedawane bo z nakazu.
Jesteśmy na dorobku i nie stać nas na polityczne decyzje łupienia budżetu i Polaków pod ideologicznie przystrojonymi nakazami.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

11-11-2019 [13:20] - hr.Levak-Levatzky | Link:

https://www.youtube.com/watch?...

 Z okazji naszego pięknego Święta Niepodległości warto przypomnieć jeden z najpiękniejszych wierszy o ojczyźnie, o naszej Ojczyźnie – Polsce:

https://prawicowyinternet.pl/o...

A także fragment innego wiersza tego poety:

Dla dyskusyjnych krętaczy,
Dla szczwaczy, dla posługaczy -
Polska nie jest pod żadną
Okupacją.
To znaczy -

Dla nich rządzi w Warszawie
Rząd normalny, legalny,
Prawny, konstytucyjny,
Narodowo-moralny.
etc……………………

https://www.youtube.com/watch?...   
http://www.lwow.com.pl/naszdzi...
l  
Ten najbardziej lwowski z poetów (jak Go określił w 1991 roku tygodnik „Przekrój”) z urodzenia był lwowiakiem, z pochodzenia Żydem, a z wolnego wyboru Polakiem. I w pełnym znaczeniu tych słów – gorącym, polskim patriotą. Świadczą o tym myśli Poety wyrażone słowem, choćby w wierszu „Odpowiedź”

Moją Ojczyzną jest polska mowa,
Gdy umrę, w niej pochowają mnie,
I w niej zostanę
.(z testamentu Mariana Hemara)