Aborcja czy Antykoncepcja? (2)

Już kiedyś pisałem na ten temat, ale sądzę, że warto przedstawić moje stanowisko (do dyskusji) właśnie teraz, przed inauguracją posiedzeń nowo wybranego parlamentu.

Wiem, że temat ten jest już oklepany do bólu. Powiedziano niemal już wszystko. A że prawdopodobnie temat ten bardzo szybko zaistnieje w nowym parlamencie daje mi asumpt do mojej wypowiedzi w tym temacie. Na pewno kontrowersyjnej i liczę na merytoryczną dyskusję, bo przecież nie muszę mieć racji.

O tym, że sprawa aborcji będzie niedługo niemalże numer jeden w dyskusji politycznej przekonał mnie program "Minęła 20" w TVP Info, który był emitowany wczoraj (26.10.19 r.). Wydarzeniem w tymże programie było uczestnictwo w nim - po kilku latach - Grzegorza Brauna, zaś jednak najwięcej emocji w studio wzbudził właśnie temat aborcji i spór przedstawiciela PiS i Konfederacji z "posłankinią" (tak chcą się nazywać ichnie kobiety) z Wiosny Biedronia.

Ta ostatnia mantrowała cały czas o tym, że bycie w ciąży jest li tylko byciem w ciąży a ktoś, kto jest  noszony pod sercem matki jest (jeszcze raz) tylko ciążą i nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek dzieckiem, przynajmniej do 12 tygodnia owej ciąży i dlatego chciałaby, aby do tego momentu można było usunąć "ciążę" na życzenie i bez żadnych obostrzeń. Oczywiście jest to debilny argument, ale będzie podnoszony cały czas przez lewaków w przyszłym parlamencie i tego można się spodziewać.

Całość owego programu jest pod poniższym linkiem:

https://vod.tvp.pl/video/minel...

Kiedyś za młodu, napakowany studenckimi ideami lewacko-neo-liberalnymi byłem zwolennikiem aborcji, choć i wtedy uważałem, że nie powinna być dokonywana pod każdym pozorem i widzimisię matki lub ojca.

Wtedy uważałem, że są okoliczności, które usprawiedliwiają aborcję, które tak naprawdę są dziś prawnie usankcjonowane w wyniku tzw. kompromisu aborcyjnego, który, z punktu widzenia PiS winien dalej obowiązywać natomiast dla Konfederacji i Lewactwa nie. Oczywiście pierwsza z tych partii chce zakazać aborcji a druga zezwolić na aborcję na życzenie. Pod tym względem jest mi bliżej do Konfederacji, choć mam wiele wątpliwości.

Najważniejszą z nich i w sumie jedyną jest przyszłe dobro dziecka. Dziecko niechciane, wychowywane z konieczności będzie nieszczęśliwe, dziecko oddane do Domu Dziecka również, dziecko, którego urodzenie może grozić śmiercią kobiety uniemożliwiając jej wychowywanie już posiadanych dzieci lub mogących się narodzić w przyszłości też nie jest wskazane.

Obecnie w jakimś sensie mogę przychylić się tylko do jednej możliwości dokonywania aborcji: kiedy ciąża może grozić z pewnością utratą życia kobiety w niej będącej, ale i to jest problematyczne moralnie.

Poza tym uważam, że każdy mały człowieczek ma prawo żyć niezależnie od tego czy jest 1-tygodniowym malcem, czy też 12 lub 36 - tygodniowym brzdącem.

I nie jest tu istotna sytuacja materialna kobiety: dziecko można oddać do adopcji nawet gdy pochodzi z gwałtu (ilu ludzi na to czeka), upośledzenie dziecka chorobą nieśmiertelną lub też niewcześnie śmiertelną też nie jest powodem aborcji -  widzieliście kiedyś ile ciepła, radości życia przejawiają dzieci np. z chorobą Downa? Bywają bardziej ludzkie niż niejedne zdrowe dzieci źle wychowywane, zresztą je można również oddać bez konsekwencji. A już widzimisię kobiet z bożej łaski, które dla własnej tylko wygody, bez żadnych skrupułów dokonują aborcji, jest nie do zaakceptowania.

Życie ludzkie w każdej formie godne jest gloryfikacji w najwyższym stopniu.

I tu powstaje zasadnicze pytanie o początek życia człowieka. Nie rozpisując się zbytnio i nie wchodząc w dywagacje pseudonaukowców: zapłodniona komórka jest początkiem życia ludzkiego! Od pierwszej milisekundy zapłodnienia rozpoczyna się proces życia rozwija się człowiek.

Jaka jest różnica pomiędzy zatrzymaniem tego rozwoju przed 12 a po 12 tygodniu jego trwania? Żadna.

Z powyższego płynie jeden tylko wniosek, być może kontrowersyjny, ale właśnie czytelność jego sprecyzowania winna wywołać dyskusje.

Najważniejsze - jeżeli nie chce się mieć dzieci i nie chce się dokonywać aborcji - jest niedopuszczenie do zapłodnienia, czyli szeroka dostępność  do antykoncepcji za wyjątkiem środków, które zabijają zapłodnione jajeczko: spirala czy środki wczesnoporonne.

Jesteśmy tak stworzeni (dla niektórych przez Boga na jego podobieństwo), że - w przeciwieństwie do większości zwierząt nasz popęd seksualny występuje stale, niezależnie od okresu rui. Poza tym potrafimy jako ludzie cieszyć się z naszej seksualności. Udany sex, własna satysfakcja z życia erotycznego i szeroko rozumianego miłosnego jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Jest tak naprawdę podstawowym, obok miłości duchowej,  motorem, i podstawą zadowolenia z życia i chęci do działania (niezależnie od wieku). Jeżeli Ktoś (niektórzy) sprowadzają akt seksualny li tylko do prokreacji to zabierają nam część człowieczeństwa i sprowadzają do poziomu zwierząt. Tak już jesteśmy stworzeni, że seks dla nas jest radością a nie karą za grzechy.

Powtórzę więc: nie chcąc zabijać nienarodzonych dzieci  a jednocześnie realizując nasze człowieczeństwo powinniśmy robić wszystko - jeżeli nie chcemy mieć dziecka - aby nie dopuścić do zapłodnienia.

I tu z pomocą podąża współczesna medycyna.

Jest obecnie taki wybór środków antykoncepcyjnych, że swobodnie można się cieszyć z seksu bez obawy późniejszej ewentualnie myśli o aborcji. Ich skuteczność bywa już prawie 100%.

Oczywiście akt seksualny nie może być celem samym w sobie. Nasza seksualność jest naszym człowieka atutem. Cieszmy się nią, ale odpowiedzialnie. Uświadamiajmy nasze dzieci na temat środków antykoncepcyjnych, wprowadźmy do szkół bezpłatne broszury na ten temat, uczmy piękna miłości dwojga ludzi, ale też i erotyzmu.

Chcąc nie zabijać nienarodzonych i zwiększyć dostępność nieporonnych środków antykoncepcyjnych walczmy o ich pełną refundację z NFZ.

Wiem, że dla niektórych taka perspektywa jest przerażająca i odrzucają ją a'prori, mając ku temu nieraz słuszne etyczno-moralne argumenty, też wynikające z wiary katolickiej, gdzie każda antykoncepcja (oprócz "kalendarzyka") jest niedopuszczalna.  Ale cóż jest lepsze: zabijanie nienarodzonych dzieci czy też walka o to, żeby tego niechcianego zapłodnienia nie było?

Stawiam, jako przyczynek do dyskusji, tezę, że nie można być jednocześnie przeciw aborcji i przeciw nieporonnej antykoncepcji.

I nie łudźmy się: młodzi ludzie będą coraz wcześniej rozpoczynali współżycie seksualne i uświadamiać ich winniśmy znacznie wcześniej, bo później może być za późno. Uświadamiać jakim złem jest aborcja i zabijanie nienarodzonych dzieci, ale także uświadamiając, że można stosować nieporonną antykoncepcję.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-10-2019 [00:16] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dość rozsądny głos tyle ze tracący naiwnością. Otóż obraz dziecka z lekkimi objawami zespołu Downa to ściema. 
Widzi Pan funkcjonowanie prawa przymuszającego kobietę do rodzenia dziecka, które jest skazane na śmierć w męczarniach z powodu braku narządów?
 I nie chodzi tu o brak rąk, lub nóżek. tylko daleki niedorozwój organów decydujących o życiu.
Unika się dyskusji na ten temat ponieważ jest ona nieprzyjemna dla lekarzy. 
Najczęściej zostawia się takowe dziecko same sobie. A to z bardzo prostego powodu. 
Nikt je nie uśmierci bo to pachnie eugeniką i nikt tez nie podejmie się środków zapobiegających bólowi ponieważ mogą one doprowadzić do zejścia, Ot taki Paragraf 22. 
Ten temat jest tabu zarówno dla zwolenników aborcji jak i jej przeciwników, i będzie się to nadal, zwłaszcza jeśli można bez konsekwencji opisywać lekarzy jako morderców i uruchamiać przeciw nim  prywatnie zarządzaną, państwową prokuraturę.
Z innej beczki.
Proszę sobie przypomnieć o protestach ze strony KK wobec badań prenatalnych, które z jednej strony ratowały życie wielu dzieciom ponieważ można było dokonywać zabiegów już  w macicy, ale z drugiej strony dawały możliwość odsiewu tych dzieci, które nie miały rokowań pozytywnych i nie chodzi tu o wodogłowie czy wspomniany wcześniej zespół downa.
BTW

Jeśli założymy iż komórka jajowa po zetknięciu się z plemnikiem staje się dzieckiem to kobieta po stosunku powinna siusiać przez gęste sito i to co zostanie wkładać do trumienki. O unikaniu ciężkiej pracy, skoków temperatury etc nie zapominając.
Trzeba być Panie Blogerze konsekwentnym.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

28-10-2019 [10:11] - krzysztofjaw | Link:

wielkopolskizdzichu

Rzeczywiście temat jest obszerny i są w nim różne niuanse i szereg wątpliwości, które mogą się pojawiać w zależności od jednostkowych przypadków. Ja napisałem tekst ogólny, dotyczący większości kobiet w ciąży. W zamiarze był i zapewne jeszcze niedługo będzie przyczynkiem do dyskusji, bo jak napisałem na pewno szybko ten temat powróci w przestrzeni publicznej. I jeszcze jedno: człowiek jest człowiekiem w momencie zapłodnienia komórki jajowej i nie dotyczy to innych plemników mających styczność z komórką jajową a są ich miliony. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-10-2019 [11:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "I jeszcze jedno: człowiek jest człowiekiem w momencie zapłodnienia komórki jajowej"
Proponowałbym zapoznać się z podstawami biologi człowieka.
Samo zapłodnienie komórki jajowej nie oznacza procesu tworzenia się człowieka. Ponieważ podział zaczyna się średnio po 10 godzinach od zapłodnienia, po czym komórka musi się dostać do macicy i się zagnieździć, trwa to około 7 dni. W fazie pierwszej przede podziałem jak i drugiej tej siedmiodniowej, komórka może zostać wydalona  wraz z moczem, lub po prostu wchłonięta i zamieniona w cystę, niekiedy w ogóle niewidoczną. Idąc tropem Pańskiego założenia - wdrukowanego przez "autorytety "moralne"" powinno się dokonywać ścisłego racjonowania stosunków płciowych i trzymania potencjalnie zapłodnionej kobiety pod ścisłą obserwacją, by przypadkowo nie dopuścić do zbezczeszczenia zwłok ludzkich z powodu wydalenia ich do kanalizacji.
Brzmi to irracjonalnie, ale  takie powinny być konsekwencje założenia, iż komórka jajowa w momencie zapłodnienia jest człowiekiem.
Co jest oczywistą bzdurą.
To nie jest człowiek, tylko materiał genetyczny determinujący jego cechy. Pomiędzy zapłodnieniem a uruchomieniem procesu podziału i znalezieniem się w miejscu, w którym dalszy podział jest możliwy, upływa trochę czasu.

Zmiana jakakolwiek tzw kompromisu bedzie tragedią dla populacji Polaków, dlatego że  obecnie kobieta może decydować o tym czy urodzić dziecko z wadami czy nie, W sytuacji gdy informacja o tym że się dziecko "nosi pod sercem" oznaczać będzie prawny przymus rodzenia, lepiej bedzie wsiąść w autobus i podjechać do ginekologa  tuż za niemiecką lub czeską granicą i za niewielkie pieniążki otrzymać nie tabletkę "dzień po", tylko środek wczesnoporonny rujnujący zdrowie. granica. Tak własnie było w katolickiej Irlandii, idiotyczne prawo powodowało emigrację Irlandek do UK, dlatego ze po zabiegu aborcji nie wracały  do ojczyzny. na idiotycznym prawie wymuszonym przez KK zarabiali brytyjscy rzeźnicy.
 

Obrazek użytkownika Adam66

28-10-2019 [01:30] - Adam66 | Link:

@ Autor - Nic dodać, nic ująć 100/100.  Pańskie podejście do tematu podziela bardzo wielu ludzi (ze mną włącznie) i dla wielu ludzi nie jest zrozumiałe dlaczego ten problem nie jest jeszcze rozwiązany przy pomocy prostych i logicznych przepisów prawnych.  Powodów jest kilka, pierwszy i podstawowy moim zdaniem to jest fakt, że jest to temat bardzo emocjonalny a zarazem bardzo wygodny dla polityków i z lewa i z prawa.  Ten temat niestety służy jako narzędzie do mobilizacji albo przykrycia jakiejś afery, znowu niestety z obu stron.
Innym bardzo ważnym czynnikiem jest narzucanie lewackiej idelogii "róbta co chceta" i próby zrównania ludzi ze zwierzętami, "zlepek komórek" kontra, ostatnio "gwałcone krowy" czy temu podobne brednie.
No i oczywiście NWO wspierające "gwałcone krowy" i narzucające swoje chore pomysły depopulacji, które były już wprowadzane przez różne totalitaryzmy, wystarczy wspomnieć Stalina czy Hitlera.
Chciałbym mieć nadzieję, że wkrótce zostanie to uporządkowane ale niestety niezbyt się na to zanosi... 
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

28-10-2019 [10:20] - krzysztofjaw | Link:

Też rozsądny komentarz i dziękuję za dobre słowo.

Ja też wiem, że wiele osób podziela nasze zdanie w tym obszarze i całkowicie się z Panem zgodzę, jeżeli chodzi o przyczyny narzucania kobietom" możliwości" aborcji. Depopulacja, NWO, zezwięrzęcenie czlowieka a nawet miłość do drzew to są własnie te naciski ideologii lewackiej. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

28-10-2019 [04:50] - SilentiumUniversi | Link:

To już też wielokrotnie pisano:
1. Antykoncepcja, jak wszystko jest zawodna. Wtedy musi byc zastosowana aborcja.
2. Antykoncepcja jest hormonalna. Powoduje ogromne zniszczenia w organizmie.
...
Niech sie Pan nie wygłupia

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

28-10-2019 [11:33] - krzysztofjaw | Link:

Oczywiście, że aborcja nie jest w 100% skuteczna, więc jeżeli się decydujemy na współżycie to winniśmy też zdawać sobie sprawę o ewentualnej ciąży. I tego też trzeba uczyć dzieci: świadoma miłość uzupełniona tylko seksem. Nie jestem za rozwiązłością, ale też medycyna się rozwija i nieprawdą jest to, że tylko terapia hormonalna ma znaczenie przy antykoncepcji, ale nawet ona ma coraz mniejsze działania uboczne i zwiększa się zdecydowanie prawdopodobieństwo niemal 100% skuteczności. 
Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika tricolour

28-10-2019 [11:08] - tricolour | Link:

@Autor

Zabraklo w Pana watku sprawy adopcji. Kobiety stojac przed wyborem aborcja/antykoncepcja wybiorą aborcję gdy pierwsza nie zadziała. Zmiana prawa nic nie da, bo pojadą do przysłowiowych Czech.

A adopcja u nas wygląda tak jak elektrownia jądrowa - potrzebna, nie ma, nie wiadomo czy i kiedy będzie.

Dlaczego pomija Pan sprawę adopcji tych niechcianych dzieci, których matki dziś nie mają innego wyboru, jak zabić?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

28-10-2019 [14:59] - krzysztofjaw | Link:

 tricolour

Witam i od razu "bije się w piersi", choć namiastka o adopcji pojawiła sie w postaci lakonicznego zdania, że dzieci można oddać. Sprawa adopcji jest też prawnie skomplikowana. Żeby adoptować dziecko muszą być spełnione ostre kryteria i nie wiem czy one nie są za ostre. Czekając na adopcje pary też w desperacji szukają surogatek, matek zastępczych, które mogą tym parom urodzić dziecko. Często zdarza się, że za jakąś oplatę. To też niesie określone konsekwencje i może prowadzić do róznorodnych i negatywnych skutków. 

Nie wspomniałem też o in vitro a to też jest poniekąd dyskusja w tym obszarze. Natomiast dla ludzi wierzących antykoncepcja (nieporonna) jest już lepsza niż invitro, bowiem w tej metodzie mozna zabijać już komórki zapłodnione. 

Jest misz-masz a jeszcze będzie większy i nie wiem, czy obecne rozwiązania nie są najlepsze... bo zaczniemy dyskutować na ten temat a nie o najwazniejszych sprawach dotyczących Polski, Polków i naszej przyszłości. 

Pozdraiwma

Obrazek użytkownika xwro

29-10-2019 [08:32] - xwro | Link:

Czy przez środki wczesnoporonne ma tu Pan na myśli tzw. "tabletkę po"? Mam nadzieję, że nie, gdyż ta pigułka nie zabija.

Obrazek użytkownika maxilampus

29-10-2019 [15:50] - maxilampus | Link:

Shizma w Kosciele Powszechnym jest faktem.
Linia podzialu ustalono miedzy " Katolikami Tradycyjnymi" a "Nowoczesnymi Katolikami"..Przy czym tych "tradycyjnych" uwaza sie za wrogow i przeszkode we wprowadzaniu i na "nowej drodze Kosciola"..
Tworzy to atmosfere strachu i braku zaufania..Wielu Hierarchow obawia sie dawac swiadectwo Prawdzie,bojac sie reperkusji ze strony Watykanu..
Franciszek tworzy te dynamiki oraz otacza sie ludzmi ,ktorzy ten podzial poglebiaja..
Pamietam czasy kiedy byl tylko jeden rodzaj Katolikow w Kosciele Powszechnym..

Obrazek użytkownika xena2012

29-10-2019 [16:26] - xena2012 | Link:

Ortografia się klania .Pisze się schizma.

Obrazek użytkownika tricolour

29-10-2019 [17:04] - tricolour | Link:

@xena

No przepraszam bardzo, Pani nie jest w stanie napisać trzech zdań bez błędów interpunkcyjnych więc proszę nie wytykać innym.

Kropkę stawiamy na końcu zdania, potem spacja i zaczynamy wielką literą. Poza tym nie "pisze się" bo samo nic się nie pisze tylko np. "piszemy". Poza tym "kłania".

I tak w dwóch zdaniach cztery błędy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-10-2019 [19:49] - Imć Waszeć | Link:

Owszem pisze się, tak jak mówi się (o czymś), kładzie się (nacisk), zakłada się (zrozumienie), dowodzi się (twierdzenia), podnosi się (kwestię), przykłada się (miarę), ... Słowo "się" wskazuje na osobę nieokreśloną. Podobnie w angielskim używa się konstrukcji "is writing", "is being written..." tudzież innej "One can write...". Natomiast w japońskim jest już kompletne szaleństwo.

Obrazek użytkownika tricolour

29-10-2019 [20:33] - tricolour | Link:

@Imc

O Curie pisze się, że byla wspaniałym naukowcem - zgoda. Ale nie pisze się schizma.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-10-2019 [22:05] - Imć Waszeć | Link:

@tricolour
Owszem, jest to odrobinę rażące, ale najzupełniej poprawne. Ja sprawdziłem na stronie PWN:

"Na jednym z forów internetowych znalazłam taką wypowiedź: „Pożeglowaliśmy tam i spowrotem”. Skomentowałam to w taki sposób: „Pisze się Z POWROTEM”. Ku mojemu zdziwieniu moja reakcja spotkała się z falą krytyki. Osoba, która opublikowała słowo spowrotem, uważa, że niepoprawnie użyłam wyrażenia pisze się. Bardzo proszę o Państwa komentarz."

"Nie ma nic złego w konstrukcjach typu pisze się, mówi się, czyta się, robi się. Wskazują one na osobowego, ale nie określonego bliżej zbiorowego sprawcę, który zgodnie z pewnym zwyczajem pisze, mówi, czyta, robi coś itd. Zdanie „Pisze się z powrotem” znaczy więc: 'Zgodne z przyjętym zwyczajem jest pisanie z powrotem'."

-- Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski

https://sjp.pwn.pl/poradnia/ha...

Obrazek użytkownika tricolour

29-10-2019 [22:12] - tricolour | Link:

@Imc

Niech zatem będzie, język jest żywy i zmienia się. Jednakże pozostanę przy prawidłach wyniesionych ze szkoły, może staroświeckich.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-10-2019 [22:32] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pan Bańko opisuje przypadek nie przystający do lapsusu językowego, dość często występującego, jakim posłużyła się, xena.
Wynika to "pisze" z niezbyt bogatego banku słów bliskoznacznych i niskich umiejętności ich zastosowania. Dość częsty przypadek pojawiający się u osób, które więcej czasu spędziły w ZOO niż w bibliotece.

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-10-2019 [20:05] - Pani Anna | Link:

@tricolur
Naprawdę, można "pęc" ze śmiechu. Polonista się  znalazł. O nieosobowej formie czasu teraźniejszego typu: mówi się, robi się - np. "W szkole mówi się o egzaminach", "Powiada się, że trole sa obecne na NB", "Zabrania się wypisywać bredni" słyszał? Coś mi się zdaje, że matura podstawowa zaliczona (albo i nie) na 30% "kłania się" w twoim przypadku.
 

Obrazek użytkownika tricolour

29-10-2019 [20:37] - tricolour | Link:

@Anna

Tak, pisze się o egzaminach. Ale piszemy "egzamin", nie pisze sie egzamin.

Pani się lepiej weźmie za coś ze ślusarki...

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-10-2019 [21:33] - Pani Anna | Link:

@tricolur
No nie mówiłam, że 30%matura to górny pułap? Egzamin to się zdaje, a nie "pisze", jeżeli już.  Można powiedzieć ew. "właśnie piszemy egzamin z języka polskiego" i nie będzie to błędem w konkretnym kontekście, można powiedzić również np. "czy wiesz może, jak pisze się "egzamin"?" (w sensie pisowni konkretnego słowa). No, ale polska język, trudna język.

Obrazek użytkownika tricolour

30-10-2019 [10:16] - tricolour | Link:

@anna

Proszę zatem pozostać przy swoim i dalej zmieniać pampersy Helmutom, a ja pozostanę przy swoim stanowisku, które nie wyrzuca mnie za chlebem za granicę.

A tak przy okazji: czy 30% to już dziś ocena pozytywna? Jezeli tak, to nie dziwi nic. Ja na dostateczną musiałbym znać dwie trzecie materiału, zazwyczaj znalem więcej niż 95%.

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-10-2019 [16:31] - Pani Anna | Link:

@tricolour
Pojęcia nie masz robaczku, co robię, gdzie i dlaczego mieszkam, dlatego to jest naprawdę rozczulające, w jaki sposób usiłujesz mnie obrazić. 
Te twoje 95% to pewnie z WF-u, sądząc po twoich wpisach. Tobie i koledze maxilampusowi oraz zdzichowi polecam na początek przypomnienie, (a może przeczytanie po raz pierwszy) kanonu lektur z zakresu szkoły średniej (o ile takową kończyłeś, bo jeżeli zawodówkę, to problem jest głębszy i wymaga więcej pracy). Zniweluje to problemy ortografią, gramatyką, poszerzy słownictwo, znajomość stylistycznych środków wyrazu, pozwoli zrozumiec znaczenie kontekstu  i poszerzy horyzonty.

Obrazek użytkownika tricolour

30-10-2019 [20:56] - tricolour | Link:

@anna

Lubię pewien porządek rzeczy i gotów jestem pójść za Pani wskazówkami. Zacznijmy może od ortografii, proszę wskazać taki mój błąd. Załóżmy odważnie - od 100 dni moich wpisów.

Obrazek użytkownika maxilampus

29-10-2019 [21:43] - maxilampus | Link:

Powinnas zmienic swoj nick na "Dry Vagina".? To zdecydowanie podnioslo by poziom zainteresowania twoim blogiem ...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-10-2019 [22:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

Obawiam się, że  piszesz nie mając pojęcia o języku polskim. albowiem w poprawnej polszczyźnie nie stosuje się słowa "pisze" w formie bezosobowej. Owszem jako słowo występuje w rozmowach, nawet ludzi wykształconych, ale jako takie nie istnieje w formie jakiej opisałaś.
Bywa że "X pisze się na coś" lub " Ja piszę się na taki deal" w rozumieniu, że wchodzi się w jakiś układ. Natomiast zestawienie słów "pisze się schizma" jest podobne do "ja Anna, ja być wielka ortografa"
Proszę znaleźć w dowolnym słowniku języka polskiego, tego rodzaju zastosowanie słowa "pisze" jakie sugerujesz.

Aczkolwiek, w twoim przypadku, gotowa jesteś powołać się na dzieła, których nawet w ręku nie trzymałaś, zdarza się to tobie...nie zaprzeczysz.

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-10-2019 [16:17] - Pani Anna | Link:

@wielkopolskizdzichu
oj zdzichu, trafiłeś jak kulą w płot. Jest język literacki, jest również mowa potoczna, którą się posługujemy np. w rozmowie z trolami. 
Natomiast, co do "cytowania dzieł", to nie muszę mieć w ręku dzieł Platona, zwłaszcza w dobie internetu, żeby móc powołać się na relację (w rozumieniu Platona) między poznawalnymi rozumem ideami a dostępnymi zmysłowo przedmiotami, to taki przykład. 
Ty zdzichu, ty być wielki filozof.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

29-10-2019 [17:39] - maxilampus | Link:

Tez to zauwazylem : -))
Widze ,ze dla  PIS-owskich lemingow oprawa jest wazniejsza od tresci..Na to zwracaja szcegolna uwage..w tym niczym sie nie roznia od PO,SLD.PSL :-)) Jestescie smieszni i ofiarami wlasnego piaru opartego na przeroscie formy nad trescia..
Lemingi o ktorych mowie sa rowniez infantylni ..Arogancja i Ignorancja zastepuje u nich zwykly ludzki rozsadek..Braki intelektualne nie pozwalaja ci dostrzec jak blisko jest ci do Jakiry :-))
Zamiast o pominietej literze C porozmawiajmy o twoich pracodawcach..PIS-e ..Kiedy oni zaczna spelniac obietnice wyborcze ?
Co sie stalo z Brudzinskim ? Dlaczego Morawiecki jest przeciwko ustawie " za zyciem' ?? to tak na poczatek..
Masz cos na ten temat do powiedzenia PIS-owska Jakiro ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-10-2019 [20:08] - Pani Anna | Link:

@maxilampus
Niektórym to naprawdę mało trzeba. Orgazmu dostałeś, to taka trolowa forma podziękowania za zwrócenie uwagi na błąd ortograficzny :)))

Obrazek użytkownika maxilampus

29-10-2019 [20:46] - maxilampus | Link:

Ja mam mozliwosci orgazmu niewatpliwe..A ty ? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-10-2019 [21:45] - Pani Anna | Link:

Przykro mi maxilampus, ale to jeszcze nie ten etap :)))

Obrazek użytkownika xena2012

29-10-2019 [21:14] - xena2012 | Link:

Hm,o orgazmie z pożądania wiem,ale żeby z nienawiści....

Obrazek użytkownika Pani Anna

29-10-2019 [21:35] - Pani Anna | Link:

@xena
Sama Pani widzi, że można. Są na tym świecie rzeczy, o których się fizjologom nie śniło.

Obrazek użytkownika maxilampus

30-10-2019 [15:52] - maxilampus | Link:

Dry Vagina..belkoczesz bez sensu..idz do "fizjiologa" ..hehehe  to ci to wszystko wytlumaczy..

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-10-2019 [21:46] - wielkopolskizdzichu | Link:

Xena kiedyś dużo czytała o orgazmie, pewnie wiele nam opowie.

Obrazek użytkownika xena2012

30-10-2019 [07:29] - xena2012 | Link:

Jesli tak bardzo chce Pan poszerzyć swą wiedzę na tematy seksu to zamiast do xeny proszę się zgłosić do organizacji ReFForm w Warszawie.Ta ,,zasłużona'' placówka prowadząca wydawnictwa pornograficzne i hojnie wspierana przez Trzaskowskiego z pewnością Panu pomoze w tej delikatnej materii.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

30-10-2019 [08:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

xena ma wykupioną prenumeratę.

Obrazek użytkownika xena2012

30-10-2019 [17:45] - xena2012 | Link:

Panu tez polecam.Nauki nigdy za wiele.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-10-2019 [18:15] - Imć Waszeć | Link:

Jak dzieci. Normalnie jak dzieci. A skoro już o dzieciach mowa, to taka scenka rodzajowa.

Szykowna restauracja, gustowne obiady, przy stoliku siedzi dystyngowany pan i konsumuje. Po spożyciu głównego dania przyszła pora na deser - czekoladowy suflet. Pierwszy sztych nożem sprawia, że z ciastka wypływa brązowa rzeka gęstej czekolady. W kliencie naturalnie budzić się zaczyna ciasteczkowy potwór, który właśnie szykuje się do pożarcia smakołyku. Tymczasem obok stolika przechodzi małżeństwo z małą córeczką. Dziewczynka idąc odwraca głowę w stronę stolika i patrzy na ciastko, a po chwili woła. "Mamo ja chcę kupę!". W tym momencie słychać brzęk, sztućce spadają na talerzyk i klient wychodzi. Biedaczysko nie wytrzymał siły własnej wyobraźni. ;)

Obrazek użytkownika maxilampus

29-10-2019 [21:49] - maxilampus | Link:

...80 % kobiet nie jest wstanie osiagnac normalnego orgazmu i z tego powodu udaja go  i manipuluja..jedynie ""dry vaginal discharge".jest u nich  pewny :-))

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-10-2019 [16:20] - Pani Anna | Link:

@maxilampus
z twoich wypowiedzi widać wyraźnie, że ty akurat musiałeś trafić na którąś z tych 80% kobiet, biedaku. No jak pech, to pech.

Obrazek użytkownika xena2012

29-10-2019 [20:16] - xena2012 | Link:

czyli jak rozumiem wg  maxilampusa biegłego w mowie i pismie schizma to shizma.No,jeśli tak to przepraszam........

Obrazek użytkownika maxilampus

29-10-2019 [20:43] - maxilampus | Link:

PROSZE ZAPOZNAC SIE ZE ZMIANAMI W RUCHU DROGOWYM ZANIM NIE BEDZIE ZA POZNO !!
Ty nie jestes w stanie zrozumiec czegokolwIek. Do tego potrzebne jest  minimum inteligencji..W miedzyczasie twoi partyjni przyjaciele  przykrecaja srube Polakom poprzez przyznawanie specjalnych uprawnien Milicj przeciwko Obywatelowi..czyli zamordyzm a'la Milewski PRL tylko w rozszerzonej wersji :"Kara za nietrzymanie kierownicy podczas kontroli czyli nowe przepisy kontroli drogowej od listopada"
"500 złotych za nie trzymanie kierownicy, tyle samo za nie wykonanie polecenia policjanta lub podważenie jego kompetencj"..
.." Wprowadzona w rozporządzeniu dyscyplina jest korzystna dla służb porządkowych. Chodzi o zachowanie kultury osobistej, nie dywagowanie i nie przedłużanie procedury kontroli."..
.."Osoba zatrzymana jest zobowiązana zostać w pojeździe i trzymać ręce na kierownicy. Niepożądane gesty czy gwałtowne ruchy mogą skutkować 500 złotowym mandatem.
Podkreślić również należy fakt, że policjant zyska na anonimowości. W świetle nowych przepisów nie będzie musiał obowiązkowo okazywać legitymacji służbowej. Chyba, że kierowca wyraźnie sobie tego zażyczy."
W rozporządzeniu zapisano, że podczas prowadzenia działań kontrolnych dopuszcza się postój radiowozu w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego."..Tak jak obecnie, do kontroli będą mogli zatrzymać kierowców: policjanci, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, funkcjonariusze Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Służby Celno-Skarbowej, straży gminnych, straży leśnych oraz straży parku, jak również osoby działające w imieniu zarządcy drogi"..

Cztli teror Milicyjny przygotowany Obywatelom przez PIS (Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji)

 

Obrazek użytkownika tricolour

29-10-2019 [21:25] - tricolour | Link:

@maxi

Ale sutener dostał pincet i ma na tym poprzestać, niczym się nie interesować, niczego nie dostrzegać.

Po prostu siedemdziesiąt kilo mięsa za pięć stów.

Obrazek użytkownika maxilampus

29-10-2019 [21:38] - maxilampus | Link:

Zastanawiam sie czy bez wyraznego pozwolenia bandyty-milicjanta bedzie mozna oddychac podczas kontroli..nie mowiac jak sie bedzie komus chcialo glosno pierdnac..
Zawdzieczamy ten terror PIS-owi..
PIS jest odpowiedzialny za masowa inwigilacje Polakow poprzez program Pegasus..
PIS podpisal Akta 2..i kontrole internetu..
PIS przyzwala obcym sluzbom jak Mosad BKA,BND,CIA,FBI dzialac otwarcie na terenie calej Polski i Lotniskach..
PIS do dzis nie zerwal podpisanej przez siebie.umowy Istambulskiej
PIS podpisal umowe o wspolpracy przy tworzeniu EU SIl Zbrojnych
ETC.ETC.ETC..

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-10-2019 [22:06] - zbieracz śmieci | Link:

Są i pozytywy podwójny dla przyjaciół megi-to my kupujemy Islandię a USA to tylko słup ....!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-10-2019 [21:58] - zbieracz śmieci | Link:

Ledwie się pozbyłem zajadów to już mam nowe ze śmiechu czytając co tu do powiedzenia mają onaniści na temat aborcji czy antykoncepcji.......!