Dlaczego plujecie na Polskę a stąd nie wyjeżdżacie?

Minęła kampania wyborcza, w której znów pojawiły się antypolskie plewy i to zarówno u polityków totalnej opozycji, jak i wszelkiej maści celebrytów, reżyserów, aktorów, pisarzy, próżnych intelektualistów, naukowców i innych z obszarów społeczno-politycznego funkcjonowania państwa. A najbardziej wyrazistymi plewami są targowickie plewa zdradzające naszą Ojczyznę na arenie międzynarodowej a szczególnie w Unii Europejskiej oraz te, które gardzą Polską i Polakami, gardzą nami wszystkimi. 

Cały czas, coraz bardziej mam po prostu już dość tych wszystkich, dla których Polska to nienormalność! Mam dość tych wszystkich, którzy nie szanują moich przodków, mojej wiary, mojej historii, mojej tradycji, mojego języka, mojej Polski.

Oglądając i słuchając ich popisów w czasie kampanii wyborczej, ale w sumie od 30 lat, mam serdecznie dość widoku tych ich roześmianych gęb przypominających mi szpetne świńskie mordy nawiedzone przez złego ducha hipokryzji, kłamstwa, morderstwa, zła, konsumpcjonizmu, relatywizmu, warcholstwa, emocjonalnej pustki, mitomaństwa, postmodernizmu, globalizmu, syjo-komuno-lewactwa i... wprost szaleństwa... Chwilami  miałbym ochotę po prostu najzwyczajniej w świecie odczuć satysfakcję z ostatecznego ich polityczno-społecznego upadku, chciałbym z tego powodu widzieć ich  cierpienie i strach w ich oczach...

I tak naprawdę mam jedne wielkie zastrzeżenie do rządów PiS-u (ZP) ostatnich 4 lat, które mogę ująć w pytaniu: Dlaczego PiS nie wprowadził programu CELA+? Co prawda były jakieś komisje sejmowe, ale tak naprawdę nic z nich nie wynikało. Dlaczego pozwolono "chodzić po wolności" twórcom i beneficjentom wszystkich afer PO-PSL, a były ich setki a nawet tysiące. I co? Ano nic, oprócz wyroku dla małżeństwa P za Aferę Amber Gold, choć chyba wszyscy wiemy, że byli oni tylko klasycznym "słupem". Nic nowego też nie dowiedzieliśmy się o przyczynach tragedii smoleńskiej, nie poznaliśmy też tekstu Aneksu do Raportu z Likwidacji WSI - co w tym Aneksie takiego jest, że wszyscy się go boją?

PiS ponownie wygrał wybory i bardzo dobrze, choć będzie trudniej rządzić przy braku większości w Senacie, ale i to jest do pokonania, bo znów będziemy mieli nasze rządy. Mam też nadzieję (choć coraz mniejszą), że jednak program CELA + choć ruszy z miejsca.

Patrząc jednak na tę naszą beznadziejną i zdradliwą oraz miałką intelektualnie opozycję czuję zawsze wściekłość, która na szczęście bardzo szybko przeradza się w smutek, politowanie i współczucie dla nich... Wiem, że są tak przesyceni małością zła, iż tylko wielkość dobra może ich zmienić. Zawsze jest na to czas, w każdej chwili, każdego dnia... Muszą tego jednak chcieć, choć intencjonalnie wykazać się wolą wyznania wyrządzonych przez nich krzywd  i ich naprawienia...

A jak tego nie chcą, jak im się nie podoba polskość i moja Ojczyzna, jak jej nienawidzą to... niech stąd wyp.... ! Dla nich nie ma  miejsca na polskiej, naszej ziemi! Jeżeli tak uwielbiają babrać się w fecesach to niech sobie szukają swojego chlewu gdzie indziej a nie budują go w Polsce.

Ileż to już razy co niektórzy "znani" przeciwnicy PiS deklarowali, że gdy obejmie on władzę w Polsce to z niej wyjadą... Wskażcie mi choć jednego takiego emigranta politycznego! Nie ma, bo oni dobrze wiedzą, że poza Polską byliby nikim a tutaj mogą bezpiecznie czuć się jakimiś autorytetami,  ludźmi opininośnymi i opiniotwórczymi. Oczywiście w tym swoim antypisizmie są infantylni i po prostu śmiesznie głupi a to narasta w miarę jak tracą swoje wpływy. Ta ich frustracja jeszcze zwiększa ich nienawiść do Polaków i Polski. 

Dla tych ludzi nie ma miejsca w  Polsce i dobrze by było, aby jednak wyemigrowali z tego zaściankowego, ksenofobicznego, katolickiego i "totalitarnego" państwa gdzieś na zachód lub wschód Europy.

Proszę więc i błagam...

Może wśród Niemców, Francuzów, Hiszpanów, Brytyjczyków, Holendrów, Szwedów, Włochów, Rosjan, Żydów i innych będzie wam lepiej... Wszak tam już nie będziecie musieli znosić tych znienawidzonych Polaków, tej chorej dla was Polski! Tam wam będzie dobrze, będziecie kochani, każdy was przyjmie zapewne z wielką ochotą... Wasza nienawiść do Polaków zamieni się w miłość do Niemców, Francuzów, Żydów i innych... Będziecie w końcu szczęśliwi a my - Polacy może kiedyś wam wybaczymy... Może...

A na tej emigracji zobaczycie jak wygląda ten wasz wyśniony świat, świat bez przemocy i faszystowskiego populizmu, świat spokoju i bez rozlewu krwi na ulicach, świat naprawdę demokratyczny i wolny... No i życzę sobie abyście pojechali do Niemiec, Hiszpanii, Holandii czy innych spokojnych krajów. Życzę wam spotkania z multi-kulturą i islamistami wieczorową porą w miejscach niedostępnych dla rodzimej społeczności. Życzę wam widoków rodem ze Stanu Wojennego, gdzie wojsko i policja jest niemal zawsze na ulicach miast europejskich. Życzę wam abyście wreszcie zobaczyli na czym polega europejska samorządność, tolerancjonizm i pluralizm.

A jak już to wszystko zobaczycie na własne oczy i będziecie chcieli jak najszybciej wrócić do Polski, to tylko na kolanach prosząc nas o wybaczenie.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

21-10-2019 [00:07] - Jabe | Link:

Pańską ojczyzną jest PiS.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-10-2019 [06:45] - krzysztofjaw | Link:

Jabe

Ja już nie wiem jak mam po raz n-ty tłumaczyć, że nie należę do żadnej partii, pisałem nieraz krytycznie o PiS-e, tyle tylko, że jestem na tyle realistą, że na dziś uznaję PiS za jedyną alternatywę wobec cywilizacji śmierci. Jest jeszcze Konfederacja, ale jest niespójna wewnętrznie: wolnościowcy i narodowcy. Nie ukrywam, że kibicuję narodowcom a mi jest bliżej do monarchii konstytucyjnej niż do demokracji sensu stricto. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

21-10-2019 [07:17] - xena2012 | Link:

Proszę docenić jednak wysiłki pana Jabe który nawet o północy tkwi na posterunku i czuwa.Akcja ,,ani sekundy bez PiS''ma utrwalić w społeczeństwie przekonanie,że jest to też jego walka o nową wspaniałą przyszłość.Zresztą społeczeństwo ugięte pod cięzarem swojej głupoty,kołtuństwa,zasciankowości,analfabetyzmu,nawet prostytucji jak głosi Janda i wmawiają nibypostepowcy a dociśnięte przez nieustanne ataki i akcje w końcu zagłosuje ,,jak trzeba''.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-10-2019 [07:40] - krzysztofjaw | Link:

xena1012

Tych tropiących wśród zwolenników PiS-u jest więcej. Są na każdym naszym portalu i produkują się jak "króliki w akcji". Już tak naprawdę zaczęła się kampania prezydencka i teraz to się rozpocznie atak na prezydenta A. Dudę i to zmasowany atak, jeszcze bardziej parszywy niż w przypadku ostatnich wyborów. To będzie jatka na całego i wszystkich przeciw prezydentowi. Oczywiście mi też nie wszystkie działania prezydenta sie podobają, ale gdy Duda przegra to będzie koniec Polski. 
Pozdrawiam

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-10-2019 [08:08] - Marek1taki | Link:

@krzysztofjaw
Co jest niespójnego w połączeniu idei wolnościowych i narodowych. Jestem narodowym kato-korwinistą. Chętnie się dowiem dlaczego katolicyzm, patriotyzm i idee liberalne (zwane dla uniknięcia dyskusji o nowomowie wolnościowymi) są niespójne?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-10-2019 [17:02] - Imć Waszeć | Link:

Niespójny jest polityczny dogmatyzm w hasłach w połączeniu z rzeczywistym celem głoszonym przez ideologię. W związku z tym niespójność powstaje pomiędzy rozumieniem oraz działaniem. Pomiędzy chęciami i możliwościami. Na przykład idea głosząca, że wszyscy ludzie są wolni, to najnormalniejsze kłamstwo, bo ktoś musi sprzątać po drugim, zaś inny musi czasem drugiego zapuszkować, żeby tamten nie szkodził ludziom. Taki rozdźwięk powodują kwantyfikatory ogólne, których użycie mądry zrozumie (brak miejsca na elaboraty, język zrozumiały nawet dla głupka), a głupi będzie powtarzał regułki jak papuga. Właśnie w ten sposób POlszewicy spsili idee wolnościowe, które ich propaganda utożsamiała z liberalizmem, a praktyka była żywcem wzięta z jakiegoś bananowego księstewka. Wystarczyło spojrzeć na takiego Palikota, powiedzieć sobie w duchu "wszyscy ludzie są równi" i zwymiotować. A przecież Palikot też tulił się do sutann. Palikot był "równy", bo wspólnie gmerał w czarnych teczkach z ubolami. Ot i cała droga od pucybuta do milionera. Dlatego poprawniej byłoby mówić, że ktoś jest "wyznawcą liberalizmu w sferze X, patriotą w sensie Y, z elementami katolicyzmu Z", które trzeba umieć na żądanie wymienić. Całościowo bowiem katolicyzm jest sprzeczny z liberalizmem oraz z całościowo (dogmatycznie) pojętym patriotyzmem. Człowiek powinien umieć omówić, w których aspektach i praktykach jak bardzo się składowe ideologii rozbiegają. Trudno, żeby było inaczej, skoro np. dopuszcza się zabijanie w obronie kraju, zaś współcześnie rozumiane biblijne rozdawanie majątków, skłania najbardziej rozmodlonych do oddawania wszystkiego w kraju żydom ;)

Obrazek użytkownika Jabe

21-10-2019 [09:18] - Jabe | Link:

Czyli już nie ma mowy o wstawaniu z kolan.

Obrazek użytkownika maxilampus

21-10-2019 [15:47] - maxilampus | Link:

Jabe ....nie przeginaj..nic mu nie brakuje do ciebie lub tobie do niego..Chlop mysli racjonalnie...podobnie jak ty i wielu innych  w Polsce..Nie umie tylko wyposrodkowac swoich emocji wyplywajacych z nakazow Dekalogu..a szczegolnie tych zwiazanych z Miloscia blizniego swego i Milosierdziem..( ja tez miewam problem z tym czasami )
Pragniemy dostrzegac Dobro w Ludziach ,ktorego w nich po prostu nie ma..a w Polityce to slabosc na ktora nie mozna sobie pozwolic..
Wielka czesc wojny Polsko-Polskiej odbywa sie w sferze etyczno-moralnej..i jest to pozostaloscia Komunizmu..
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-10-2019 [16:26] - NASZ_HENRY | Link:

Nie zna granic ni kordonów Jabego zew ☺

Obrazek użytkownika xena2012

21-10-2019 [06:59] - xena2012 | Link:

Oni by wyjechali za granicę? A cóżby tam robili?Przecież nawet na zmywak się nie nadają.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-10-2019 [07:41] - krzysztofjaw | Link:

Jak nie na zmywak to chociaż do sprzątania, ale może i do tego się nie nadają?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2019 [09:32] - tricolour | Link:

@xena

Prosze zapytać panią Annę, trotla, tomaszka, dziadka z australii, co tam robią?

Wszyscy na smietnikach zbierają?

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-10-2019 [11:32] - Pani Anna | Link:

Ty tricolour guzik wiesz, gdzie ja mieszkam i co robię i tak pozostanie. Trolu, tobie tylko pozostało sobie otwór gębowy wycierać czytelnikami NB, tyle możesz, bo i tak nic innego nie masz do roboty, ani nie potrafisz. Tylko warować na NB i czekać na nowe wpisy.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2019 [13:39] - tricolour | Link:

@Anna

Po wielkiej nerwowości wyraznie widać, ze poczuła sie Pani dotknięta. Ale czym? Skoro dobrowolnie pracuje Pani na Niemca, to co w tym złego?

No chyba że strzelisty patriotyzm cierpi gdy skonfrontuje sie z historycznymi faktami i jakoś glupio z radością brać Euro od potomków budowniczych Auschwitz. Ale w tymże przypadku trzeba przeliczyć, co jest więcej warte.

Czy ten przelicznik wywołał taką żywiołową reakcję?

PS. Pani Xena chlapnęła tymi gastarbeiterami wiec pretensje do autora.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-10-2019 [17:04] - Pani Anna | Link:

Tricolur, widać, że przekaz z centrali się nie zmienił, wciąż to samo, trolować wszystko, co się da i walić w każdego, czym się da. Ty z  twoja głupotą akurat się do tego świetnie nadajesz. Robisz osobiste wycieczki do ludzi, o których nic zupełnie nie wiesz, czym się ośmieszasz. Ale powiem ci jedno - tak trzymajcie, ty i twoi kumple, robicie wspaniałą robotę, bo nikt i nic tak nie mobilizuje nas do pójścia do wyborów jak ten wasz bełkot, troli i jeszcze "celebrytów" oraz innych "profesorów". Te 5 łomotów wyborczych które zebraliście  o tym świadczą. Nawet Prezes (z całym szacunkiem Panie Prezesie) nie jest w stanie tak zmobilizować wyborców jak tacy jak ty, więc proszę, działaj, nie znikaj! Niech ci nawet podwyżkę dadzą.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2019 [20:16] - tricolour | Link:

@Anna

Centralę to mam tylko jedną, tę między uszami. Na tyle sprawną, że nie muszę zmieniac kraju, by mi koryto ktoś podstawił pod nos. Jednakże rozumiem pani tęsknotę za centralą wszak mieszka Pani w kraju Fuhrera.

A na koniec przypomne Pani zasadę: kto atakuje, ten godzi się obrywać. Jeździła Pani po mnie, to ponieśli i wilka. Proste.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-10-2019 [21:57] - Pani Anna | Link:

@tricolur
no i tak trzymaj trolu, bo nastepne wybory za pasem i nie można ich przespać. Motywuj dalej, dobrze ci idzie, musimy wygrać.

Obrazek użytkownika xena2012

21-10-2019 [19:36] - xena2012 | Link:

Pani xena nic nie chlapnęła,ani nie uraziła pani Anny.Wyraźnie było powiedziane,że deklarację wyjazdu zgłaszali wcześniej ci co plują na Polskę.Z tych tylko Kopaczowa wyjechała ale niestety niedaleko bo do Brukseli i tam nadal pluje.Pozostałe plujki pazurami czepiają się tej niedobrej Polski z jej ,,duszną'' atmosferą,smogiem i efektem cieplarnianym zamiast oddychać pełną piersią tam gdzie jest i smog i duszna atmosfera i efekt cieplarniany ale tam te przypadłości są takie europejskie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-10-2019 [21:12] - Tomaszek | Link:

@Herrn Dreifahrben
A propos euro od budowniczych Auschwitz , to właśnie ty je pewnie  bierzesz . Jedyna nieścisłość To może być waluta . 
A propos mnie to ja po prostu pracuję i fajno jest . Tak fajno że w pierwszych latach do pracy przyjmowali mnie z moim starym  psem co go z Polski zabrałem . Taki wesoły narodzik . Księgowa w porze lanczu przypominała mi o wodzie i lanczu dla pieska . I to przed i w godzinach pracy nie było wymówki że bussy .  Cenią mnie za te cechy co posiadam i za te których nie posiadam . Żyję sobie spokojnie i nie muszę pluć w swoje gniazdo , w przeciwieństwie do jakichś pajaców cwelebrytów i innej maści polskojęzycznych insektów . Te pasożyty siedzą w Polsce , bo tylko tu są potrzebni swoim mentoromocodawcom . Wyobrażasz sobie Stuhra albo Jandę w Londyńskim teatrze ? Chyba właśnie na zapleczu i w śmietniku . Kiedyś wyguglować chciałem Jandę . Google w UK wybrał mi Jakuba , skoczka narciarskiego  . Taka to gwiazda . Oczywiście Krystyna , bo Jakub był skoczkiem pierwsza klasa , w swoim sejmie jest posłem opozycji i na swój kraj nie pluje . Dla mnie spoko .

Obrazek użytkownika tricolour

22-10-2019 [08:14] - tricolour | Link:

@Tomaszek

Ja do.Ciebie pretensji nie mam. Gryziemy sie po kostkach i jest git. Czasem mnie wkurzysz, pewnie czasem wkurze i Ciebie ja. Tak ma pewnie być i jest to w miarę spójne.

Czepiam się zazwyczaj wtedy gdy piszacy co innego robi, a co innego pisze.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-10-2019 [20:07] - Tomaszek | Link:

@tricolour
A do cholery z takim forum i blogernią , jeszcze tylko brakowało żebyśmy sobie potakiwać nie na temat zaczęli .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

21-10-2019 [08:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

Gdyby wziąć na marzenia pragnienia Pana Blogera, xeny i im podobnych, to w Polsce ostałoby się te osiem milionów wyborców PiS, reszta  nie zasługuje na miano Polaków.

BTW 
W tej monarchii to za kogo by Pan Bloger robił? Za błazna czy za kata?

Obrazek użytkownika xena2012

21-10-2019 [10:14] - xena2012 | Link:

Dodam jeszcze refleksję nasuwajacą mi się po obejrzeniu programu ,,Minęła ósma''dotyczacego sprawy Puszczy Białowieskiej obecnie palącej i jak się okazuje nader pilnej.Jak było do przewidzenia ci co z takim zapałem protestowali przeciwko wycince chorych drzew zaatakowanych kornikiem,wieszali sie na drzewach,protestowali,uruchomili ,,zagranicę'' teraz okazują się być bojownikami na pierwszej linii frontu o dobro puszczy.Nie są w stanie przyznać się do własnych błedów i niekompetencji,do szczucia na profesora Szyszkę,któremu nawiedzeni ekolodzy zdemolowali mieszkanie,teraz nawołują do rozmów ponad podziałami zapominając że tych rozmów nigdy sami nie chcieli.Program obejrzałam z niesmakiem,bo tak wielkie w nim były pokłady hipokryzji.I to jest własnie potwierdzeniem dlaczego nie wyjadą-bo gdzie im bedzie lepiej,gdzie jak nie w Polsce mozna odwrócić kota ogonem i robić za wroga kornika którego do wczoraj tak hołubili.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2019 [11:49] - tricolour | Link:

@xena

I na tym polega rola TVP, że ma Pani nie myśleć tylko obejrzeć z niesmakiem. 

Obrazek użytkownika xena2012

21-10-2019 [20:18] - xena2012 | Link:

Mój niesmak wiązał się z wypowiedziami zaproszonych do programu gości z SLD i Nowoczesnej.

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2019 [11:53] - tricolour | Link:

@Autor

Utozsamia Pan Polskę z PISem i pyta dlaczego nie wyjezdzamy z Polski, co jest pytaniem, w którym podmienia Pan podmiot. Otoz odpowiadam: Polska to nie PiS wiec w niej mieszkam i nigdzie sie nie wybieram. A PiS sie kończy i tyle.

Obrazek użytkownika maxilampus

21-10-2019 [16:19] - maxilampus | Link:

Rozumiem twoje rozterki i cierpienia bowiem i ja je przechodze..
Popatrz na ten problem z perspektywy Historycznej..Od Zawsze trwa ten konflikt interesow w Polsce miedzy Patriotami a Zdrajcami..
Zdrajcy wygrywali kiedy Panstwo Polskie i jego Wladza byla slaba ...
Sila dzisiejszej "opozycji" jest adekwatna do  i wyplywa ze slabosci wladzy PIS..
Ktos wmowil Kaczynskiemu i jego kregom ,ze ucieczka od konfrontacji i proba pogodzenia roznych i sprzecznych  interesow przyniesie z czasem skutek..
Cala scena polityczna ostatnich 30 lat obraca sie w parametrach Okraglego Stolu..Czesto zapominamy ,ze Gwarantorem Umowy byl i jest Episkopat KK..
Ja podejrzewam ,ze to on naklania kazda Patriotyczna partie u wladzy do Pacyfizmu i relatywizowania odpowiedzialnosacu winnych za wszystkie te afery..
Ma oczywiscie w tym wlasny interes..Brak ujawnienia Aneksu i stopnia Zdrady dostojnikow Kosciola w przeszlosci jest z tym bezposrednio powiazany..
Jak wiesz ,wielokrotnie w Histori,dostojnicy KK zdradzali Polske i Narod..Zdradzali w ten sposob rowniez Nasz KK..Wiedza zawarta w Aneksie mogla by byc przyslowiowym "kamyczkiem na wadze" ktory moze zapoczatkowac lawine odejsc od KK a jak wiesz sytuacja  KK w Polsce nie jest wesola..
Obrano polityczny kurs na wyciszenie rozliczen z PRL-owska przeszloscia i to jest powod konfliktow sumienia i zrodlo konfrontacji etyczno-moralnych..
Nasze Pokolenie bedzie rozdarte do ostatnich dni naszego zycia.. nie jestesmy jedynym pokoleniem ,ktore przechodzi ta tragedie..wystarczy ppatrzec na zycie naszych Ojcow i Dziadkow..
Nie wiem czy ta  swiadomosc przyniesie ci ulge ale przynajmniej pozwoli rozwiazac dylemat zwiazany ze stosowaniem Milosierdzia i Milowaniem Wrogow..a poczuciem odpowiedzialnosci za dobro Polski i obrone jej interesow ...

Obrazek użytkownika tricolour

21-10-2019 [17:05] - tricolour | Link:

@Autor

W Sejmie juz bylo glosowanie do skutku, a teraz będą wybory do skutku. Tak długo będziemy głosować, az wygra PiS, bo nie dało się przekupić zwycięzców.

Podoba sie to Panu?

Obrazek użytkownika user0001

31-05-2020 [02:53] - user0001 | Link:

"(...) ludźmi opininośnymi i opiniotwórczymi. Oczywiście w tym swoim antypisizmie są infantylni i po prostu śmiesznie głupi a to narasta w miarę jak tracą swoje wpływy." - Bardzo ciekawa ... opinia.

“(…) Życzę wam widoków rodem ze Stanu Wojennego, gdzie wojsko i policja jest niemal zawsze na ulicach miast europejskich.” - Brawo za wyobraźnie i kreatywność.