Jak głosować?

Mamy ciszę wyborczą, więc nie mogę wskazywać na kogo i dlaczego będę głosował. Tym niemniej w czasie ciszy wyborczej dozwolone są działania profrekwencyjne oraz informujące o tym, jak oddać swój głos.

Teraz kilka wskazówek jak głosować, bo nigdy nie jest za dużo takich informacji.

Po pierwsze - jeżeli już zdecydowaliśmy się głosować -  to musimy mieć przy sobie dowód tożsamości (dowód osobisty, paszport), o który zostaniemy poproszeni przez daną Komisję Wyborczą. Jeżeli takowego nie będziemy mieli, niestety nie będziemy mogli zagłosować.

Po drugie - Komisja sprawdzi czy jesteśmy na liście osób uprawnionych do głosowania oraz poprosi nas o podpis na tej liście, który jest niezbędny do potwierdzenia, iż dostaliśmy karty do głosowania. Tych kart będzie dwie: jedna z kandydatami na posłów a druga z kandydatami na senatorów

Po trzecie i bardzo ważne - na obydwu kartach do głosowania stawiamy tylko jeden przecinający się krzyżyk (najlepiej w postaci X) i nic więcej. Tak więc jeśli jesteśmy zdecydowani oddać głos na konkretny Komitet Wyborczy to w przypadku wyborów do Sejmu stawiamy krzyżyk obok jednego z kandydatów startujących z tejże listy. W przypadku kandydatów do Senatu stawiamy jeden krzyżyk przy wybranym przez nas kandydacie. Jeżeli na danej kartce postawimy więcej niż jeden krzyżyk to nasz głos będzie nieważny! Podobnie jest, gdy oddamy pustą kartę. 

Po czwarte - możemy głosować w wydzielonym do tego celu "pomieszczeniu" z kotarą, gdzie oddamy swój głos. Możemy też go oddać od razu bez wchodzenia "za kotarę". Nie jest ważne czy "za kotarę" wchodzimy sami czy nie (możemy np. wejść z całą rodziną).

Po piąte - po oddaniu głosu wrzucamy karty do głosowania do urn wyborczych i idziemy na spacer lub do domu i czekamy do godziny 21, kiedy będziemy mogli poznać pierwsze szacunki wyników wyborów.

Oczywiście wszystkie wyżej wymienione zasady dotyczą tylko tych, którzy pójdą na wybory i mam nadzieję, że będzie to bardzo duża liczba.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ilona

12-10-2019 [16:30] - ilona | Link:

nie bądz taki do przodu-
dzisiaj zasłyszane. taka rozmowa: prosze pani jak pani sie dana partia-lista bardzo podoba to trzeba postawic przy nich dwa krzyzyki.  co wy na to?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-10-2019 [17:41] - krzysztofjaw | Link:

Dlatego też napisałem tą informację, bo nigdy takich za wiele i szkoda byloby marnować swój głos.
Pzdr

Obrazek użytkownika ilona

12-10-2019 [18:20] - ilona | Link:

to było do scepical )

Obrazek użytkownika xena2012

12-10-2019 [20:40] - xena2012 | Link:

Nihil novi sub sole jeśli chodzi o scepticala,maniery dogryzania juz się nie pozbędzie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-10-2019 [23:11] - Tomaszek | Link:

@Xena
Mam taką teorię , że jak ktoś na siłę chce coś mądrego powiedzieć , to zawsze palnie głupotę . I on tak ma a nawet więcej . Płaskoziemcy mają lepszą argumentację . Tylko oni wywodzą się z ludzi pogodnych .