Czarnecki w Radiu Maryja

Zaproszono mnie do skomentowania w Radiu Maryja kolejnej peregrynacji do Brukseli posłanki Kidawy-Błońskiej. Cieszę się, że jestem w toruńskim RM dość częstym gościem. Oto moja wypowiedź:

„Trochę dziwne, że Małgorzata Kidawa-Błońska, która walczy o głosy Polaków w Polsce pokazuje się w Brukseli po raz drugi w ciągu tygodnia czy 10 dni. Tak jakby Bruksela była dla  niej takim specjalnym punktem odniesienia” – mówi w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. 
Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się w poniedziałek w Brukseli z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Na wspólnej konferencji b. premier wyraził dla niej poparcie. Ocenił, że Kidawa-Błońska na stanowisko premiera to najlepsza decyzja. 
Europoseł PiS-u Ryszard Czarnecki zwraca uwagę, że Małgorzata Kidawa-Błońska tuż przed wyborami dwukrotnie odwiedza Brukselę. Polityk przypomina, że niedawno kandydatka na premiera spotkała się z szefową Komisji Europejskiej. 
 – Z kuluarów słyszeliśmy, że (podczas tego spotkania – red.) wręczyła listę osób, które powinny pracować w instytucjach unijnych, ale zaraz po tym spotkaniu liderzy PO wyszli i polskim dziennikarzom powiedzieli, że Bruksela powinna ingerować w nasze sprawy wewnętrzne, a nawet – jak to pan Grzegorz Schetyna podkreślił – nie powinna dawać pieniędzy Polsce, jeśli nie będzie przestrzegana praworządność, według ich definicji praworządności – mówi Ryszard Czarnecki. 
 Europoseł zaznacza, że to „trochę dziwne, że polityk, który walczy o głosy Polaków w Polsce pokazuje się w Brukseli po raz drugi w ciągu tygodnia czy dziesięciu dni”. 
 – Tak jakby Bruksela była dla niej takim punktem odniesienia – podkreśla. 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

09-10-2019 [23:37] - paparazzi | Link:

Panie Czarnecki skomentuj pan to https://www.theatlantic.com/id...