GWAŁTU, RETY, CO SIĘ DZIEJE… Murem za Nalaskowskim!

A w pełnym rozwinięciu: murem za profesorem Aleksandrem Nalaskowskim!

Ale po kolei!

Ostatnio rozmawiałem dużo z przyjaciółmi z Kanady, Francji, z Niemiec. Wszyscy oni zazdrościli nam wolności słowa panującej w Polsce. U nich – za napisanie/wygłoszenie jakiejkolwiek krytycznej opinii o środowisku LGBT czy ideologii gender grożą dotkliwie kary! I to zarówno przed sądami (grzywny, wyroki etc.), jak i prześladowania natury ekonomicznej (wyrzucenie z pracy, ostracyzm środowiska, nękanie przez tęczowych aktywistów etc.).

Społeczeństwa Zachodu są już tak zastraszone (wytresowane) – że bez szemrania zgadzają się na ocierające się o pedofilię sex-edukacyjne lekcje w szkołach, homoseksualne małżeństwa i adoptowanie dzieci przez pederastów. Wolność słowa traktowana jest w ich krajach wybiórczo: np. przeciwnicy aborcji i ludzie otwarcie manifestujący swą wiarę chrześcijańską są stygmatyzowani i karani bezwzględnym więzieniem! (Poniżej link do informacji: https://www.pch24.pl/kanada--w... )

Tłumaczyłem zagranicznym przyjaciołom, że polskie prawo i nasza konstytucja (na którą tak często powołuje się środowisko GW) wyraźnie definiuje pojęcie rodziny (tata z mamą) i zakres wolności słowa. Polonusi słuchali tego z niedowierzaniem i przestrzegali, że to nie potrwa długo. Uśmiechałem się tylko na takie dictum, mrucząc pod nosem: „no pasaran”.

Aż tu nagle wybucha afera z zawieszeniem prof. Aleksandra Nalaskowskiego na UMK w Toruniu!

Bardzo szanuję pana profesora i wielce sobie cenię jego felietony w "Sieci". To od nich zawsze zaczynam lekturę tego tygodnika... Erudycja, ogromne poczucie humoru, kapitalne spostrzeżenia i ta TROSKA mądrego pedagoga, wychowawcy młodzieży, wyzierająca z każdego akapitu! To sprawia, że czyta się go z przyjemnością. I trudno się z nim nie zgadzać...

Tym bardziej dziwi mnie to, że po opublikowaniu jednego z ostatnich jego artykułów pt. „Wędrowni Gwałciciele” - może i emocjonalnego, ale jakże słusznego w swej wymowie - zawieszono p. Nalaskowskiego jako wykładowcę na Uniwersytecie! Obnażenie perfidii genderowych działań potraktowane zostało przez sąd kapturowy władz toruńskiej Alma Mater „z buta”. Czy ludzie ponoć wykształceni nie rozumieją różnicy między gwałtem mentalnym a czynem karalnym? Środowisku naukowemu od lat nie przeszkadzają np. chamskie, wulgarne i głupie (pochwała kazirodztwa!) dywagacje prof. Hartmana z UJ, a wadzi im ochrona dzieci i młodzieży przed dewiacjami???

Rozumiem postępowanie właścicieli IKEI, zwalniający pracownika za krytyczne uwagi o LGBT. Biznesmeni nie muszą być mądrzy ani wrażliwi. Rozumiem gejowskie stowarzyszenie skarżące drukarza z Łodzi za odmowę druku tęczowych ulotek z powodów religijnych. To jest ich zbójeckie prawo. Ale NAUKOWCY z UMK powinni mieć trochę więcej oleju w głowach. A może nie? Może właśnie przez brak pozytywnej selekcji wśród kadry naukowej mamy takie a nie inne (bardzo niskie) klasyfikacje w rankingach wyższych uczelni na świecie?

Wprowadzanie cenzury i represje wobec ludzi myślących i mądrych - przy jednoczesnym przyzwalaniu na genderową hucpę i wynaturzenia - nie najlepiej świadczy ani o morale, ani o inteligencji „środowiska naukowego”… Czy minister Gowin zamierza coś z tym zrobić? To zlewaczałe do cna środowisko (podobnie jak sądownictwo) nie oczyści się przecież samo… Ci „postępowcy” kształtują (formatują?) umysły studentów...

PS W tomiku poezji „Ja tu zostaję” - ze względu na zagrożenia niesione przez ideologię gender poświęciłem tej tematyce cały rozdział. Oto jeden z moich starych wierszyków:

GDYBY GŁUPOTA BOLAŁA...

Kontynuując temat gender (i pokrewne),
Walcząc z idiotyzmem nudnym (tutaj ziewnę),
Argumenty stawiałem – w kontrze homo-mitom;
Naukowe teorie, dowody niezbite...
Po dobroci i grzecznie, emocje hamując,
Swe racje wykładałem tym, co jadem plują...

Wiem – próżno i daremnie. Wszystko groch o ścianę.
Dość już tego zamętu... Koniec bicia piany!

Wyczerpawszy już wszelkie perswazji narzędzia
(Efekt: „daj kurze grzędę – ona wyżej siędzie”),
Postanowiłem od dzisiaj przejść do ofensywy...
Mówiąc językiem prostym – dość tej waszej zgrywy!
Koniec pseudonauki, rozważań wszetecznych:
Łapy precz od dzieciaków normalnych i grzecznych!

Idź, tłumacz ogierowi, żeby stał się klaczą,
To kopytem oberwiesz! Aż gwiazdy zobaczysz...
Zapytaj się słonicy: słoniątko ci po co?
To trąbą ci odwinie! Wylecisz jak z procy...
Mam być głupszy od osła (IQ bliskie zeru),
Co – na przekór nowinkom – woli być hetero?

Wielka szkoda, że wasza głupota nie boli!
Genderyzm bez Apapu miałby ciężką dolę;
Ból byłby przeogromny, świdrujący, czarci...
Jęk niósłby się po polach jak od kotów w marcu!

Rodzina jest potęgą! Nic tego nie zmieni...
Zrozumcie – żaden gender nie wyrwie korzeni!
My mamy płodzić dzieci, kształcić, łożyć na nie
I oddać wam bez walki? O, NIEDOCZEKANIE!!!

PS
Jako inżynier dodam (to nie jest do śmiechu):
Tłok w cylindrze pracuje! Nie w rurze wydechu...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-09-2019 [23:07] - Tomaszek | Link:

Jakie są te  niskie notowania ? Ranking Szanghajski  UW i UJ piąta setka , , Timeshighereducayion miądzdy 600 i 800 pozycją , równie dobrze 601 jak 799. W klasyfikacjach kierunkowych nie istnieje żaden z "naszych " uniwerków w żadnym rankingu . Krótko mówiąc sygnał , cieszcie się że o was wiemy . Dno i wodorosty , a od spodu dobijają się jakieś cosie . Także Panie Profesorze , głowa do góry i uśmiech , Borat z Kononowiczem Pana zawiesili ? Może jeszcze Rycho Petru ? Pewnie się lansują . Niech se jeszcze Audika TDIka kupią na dużym ryju prawie nówkę . To sołtysa załamią w Toruniu . Pajace . 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [00:26] - Imć Waszeć | Link:

Pojedynczy naukowcy są bardzo wysoko notowani, ale najczęściej w zagranicznych zespołach. Przytoczę przykład człowieka, u którego chyba miałem kiedyś zajęcia na PW, a który przeszedł w końcu do PAN-u:
https://arxiv.org/search/math?...
Facet jest naprawdę niezły.
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

12-09-2019 [15:12] - Lech Makowiecki | Link:

Dramatyczne zestawienie notowań... Dziękuję i pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [00:20] - Imć Waszeć | Link:

"Ale NAUKOWCY z UMK powinni mieć trochę więcej oleju w głowach. A może nie? Może właśnie przez brak pozytywnej selekcji wśród kadry naukowej mamy takie a nie inne (bardzo niskie) klasyfikacje w rankingach wyższych uczelni na świecie?" -- Niedokładnie drogi Autorze. Polecam odsłuchanie świetnej rozmowy Krzysztofa Karonia z Leszkiem Sykulskim pt. "Antykultura a geopolityka!". Jest tam wyjaśnienie dlaczego zbyt mądrych się utrąca, zaś promuje głupoli, a nawet debili. Nie tylko zresztą w sferze akademickiej, ale też w zarządzaniu, bankowości, polityce. Dawno temu był Palikot z cyrkiem? Te głupoty, które wygaduje co dzień amerykański TVN też nie są jakaś niesubordynacją pojedynczych członków personelu o skłonnościach polszewickich i lewackich - to zupełnie typowa linia działania. Kluczem do zrozumienia tego fenomenu jest słowo "korporacje", albo inaczej "globalizacja". Jest to typowe działanie imperialne, odcisk palca służb imperium (każdego, nie tylko ruskiego), działanie mające na celu zapewnienie słabości i uległości kolonii wobec centrali i minimalizowanie odruchów niezadowolenia z roli sługi.

https://www.youtube.com/watch?...

Właśnie posypała się inna, dla odmiany czarna kolonia w RPA. Tam też próbowano trzymać ludzi w głupocie i bez edukacji. Tak więc to nie niska pozycja naszych uczelni w rankingach jest przyczyną reszty efektów specjalnych, lecz pozycja uczelni jest skutkiem prowadzonej w Polsce świadomej i celowej polityki od 1989 roku.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

12-09-2019 [15:17] - Lech Makowiecki | Link:

Imć Waszeci! A propos RPA - tam można by im wytknąć: "A u was czarnych biją"... Tak, tak... Pod rządami czarnych władz  RPA tłucze się ...  czarnych z Zimbabwe, którzy przybyli za chlebem do tej "ziemi obiecanej"... PS O mordowaniu białych farmerów już nie wspomnę...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-09-2019 [16:37] - Imć Waszeć | Link:

To nie ma znaczenia kto kogo tam tłucze. Na takie różnice zwykle zwracają uwagę lewackie media (uwolnić orka!, węgiel truje!), zaniedbując analizę przyczyn i nakręcając histerie. Ja zaś badam to jak lekarz patolog ślady na sinym trupie. Co do RPA, to zostały celowo stworzone takie warunki, żeby tłuczenie wydawało się jedyną słuszną opcją. Nie wnikam, komu na tym zależało - czarnym, białym, może żółtym. Zrobiono to i dostaliśmy spodziewany efekt. Myślę, że chyba to samo Chiny chciały obecnie zrobić z Hongkongiem, żeby łatwiej to łyknąć, czyli wygasić stopniowo niepodległościowe dążenia i miejscową inteligencję, a następnie zastępować swoją kontynentalną. Istnieje oczywiście duży kontrast pomiędzy działaniami Chin, Rosji, Kartoflanego Imperium Zjednoczonej Europy, czy USA, ale na poziomie analizy geopolitycznej używane metody wszędzie będą te same. To są takie procedury systemowe ;)

Obrazek użytkownika maxilampus

12-09-2019 [21:09] - maxilampus | Link:

Tez polecam ! Wylozono tam lopatologicznie o co biega..Jestesmy na Wojnie a Naczelnik wklada glowe w piasek..i udaje ,ze nas to nie dotyczy..

Obrazek użytkownika mmisiek

12-09-2019 [01:33] - mmisiek | Link:

Dla odmiany Hartman namawiający do kazirodztwa pozostaje bez żadnych konsekwencji.
Nie da się nie zauważyć, że ogólne rozwydrzenie i rozpanoszenie lewactwa jeszcze nigdy nie miało się w Polsce tak dobrze jak za rządów "prawicy".
I można sobie zgadywać - to jakiś wyjątkowy pech i przypadek czy może całkiem konsekwentne wprowadzanie zapowiedzianego programu imitacji w Polsce Zachodu "pod każdym względem".

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

12-09-2019 [15:22] - Lech Makowiecki | Link:

Mmisiek. Tego nie wiem. To jest chyba brak instynktu samozachowawczego...

Obrazek użytkownika mmisiek

12-09-2019 [20:44] - mmisiek | Link:

Tego pewnie nikt nie wie, może oprócz samego Prezesa.
Niemniej model działania jest praktycznie identyczny jak to już przećwiczono na Zachodzie.
Z jednej strony atak na Kościół via "pedofilia", z drugiej tzw. prawica, której czasem udaje się dojść do władzy, ale która nic nie robi bo "nic nie może".
Mamy kropka w kropkę u nas to samo, oby rezultat też nie był identyczny.

Obrazek użytkownika maxilampus

12-09-2019 [21:04] - maxilampus | Link:

Rzeczywiscie ! przytomna obserwacja..!

Obrazek użytkownika xena2012

12-09-2019 [05:54] - xena2012 | Link:

Pan oczekuje oleju w głowach ,,naukowców'',troski o jakość nauki ze strony władz uczelni,szacunku do siebie srodowiska akademickiego? To tak jakby szukał Pan igły w stogu siana.Czym zajmuje się nasza kadra naukowa jak nie politykowaniem zamiast nauczania? Pracownik Katedry Fizyki UW zamiast tego przedmiotu uczyć zajmuje się ideologią LGBT obrażając ordynarnie katolików,w tym nieletniego chlopca za krzyz w ręku.Inny naukowiec z tytułem doktora namawia gorąco na Twitterze do oddawania moczu na Pomnik Smoleński i przyprowadzania tam piesków.W Opolu doktorant politologii przywłaszcza i wynosi sobie torbę z drogim sprzetem z siedziby TVP.Profesor ekonomii.Senyszyn od lat skrzecząc zajmuje się jedynie wulgarnymi wyzwiskami,a etyk Środa zabawia studentów chamskimi aluzjami na temat Kościoła czy rządu.Za co ci niszczyciele nauki mają płacone,czego mogą nauczyć,co wyniesie student którego kształcenie tak wiele wymaga kosztów od rodziców?Chamstwo,arogancja i pogarda zamiast kształcenia,utrącanie studentów wybitnych( czyż nie tak było kilka lat temu z Zyzakiem?) dotyka nawet emerytowanych profesorów którzy jak niejaki Pasierbiewicz śmią mówić o etosie nauki.Swoje pytanie powinien Pan skierować głównie do ministra Gowina,bo wątpię czy tkwienie nauki w obecnym kształcie nie pomoże w rankingach uczelni. 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

12-09-2019 [15:18] - Lech Makowiecki | Link:

Xena 2012. Dziękuję za to zestawienie działań "elit" profesorskich...
 

Obrazek użytkownika kaliszanin

12-09-2019 [08:33] - kaliszanin | Link:

w jadle pełno chemii, w piwie pełno chwastów
gdzie nie spojrzę panoszą się armie pederastów
dyskusja ta ważna i post jest potrzebny
lecz tu rząd musi być silny, zwarty i przebiegły

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-09-2019 [09:13] - NASZ_HENRY | Link:

Według LGTB każdy człowiek ma prawo do wyboru swojej "tożsamości" i "orientacji" płciowej, ale tylko w jedną stronę, od patriarchalnego świata "heteryków" do tęczowego świata homo. W odwrotną stronę natomiast jest to mowa nienawiści, dyskryminacja, prześladowanie i faszyzm ;-)
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

12-09-2019 [15:20] - Lech Makowiecki | Link:

Henry! Puentowałem jeden z wierszy tak:
(...)
Bo jeśli jakieś ptaszki nie chcą być hetero,
To wyginie gatunek... Nie ma piskląt... Zero...
 

Obrazek użytkownika xena2012

12-09-2019 [16:55] - xena2012 | Link:

Świat wg LGBT........Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości? Bo tylko w takim świecie na ujadanie środowisk lewackich panuje dziwna cisza.Profesor Nalaskowski już nawet bronić się nie może zablokowany nakazami,zakazami i zawieszeniem na trzy miesiące.Czy środowisku studenckiemu też jest wszystko jedno? Żaden student nie jest zainteresowany obroną profesora?Przecież w innych krajach ruchy studenckie są silne,nie tchórzą.Może nasi czekają tylko na papierek na koniec studiów,a zanim do tego upragnionego końca dojdzie potrzebują tylko się dobrze zabawić .

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

13-09-2019 [15:54] - Lech Makowiecki | Link:

Xena 2012. Myślisz, mówisz, masz!  :)))

                TĘCZOWY ŚWIAT
                   (science fiction)

Sen miałem dzisiaj straszny (walił jak kastetem);
Włączam TiVi i patrzę: świat ten sam, lecz nie ten...
Tęczowy spiker (śliczny!) mizdrzy się z ekranu.
(Tęczowa lady obok też chyba jest panem).
Tęczowe dzieci kwilą w tęczowym „Poranku”,
A pogodynka wieszczy tęczę bez ustanku.
Włączam kanał sportowy, na mecz patrzę z lękiem;
Kopią piłkę bez sensu... Ale z jakim wdziękiem!
HBO wciskam szybko. Szukam filmów akcji.
Zamiast tego mam seans mody, charme’u, gracji...
Może dramat gdzieś znajdę? Komediowe grepsy?
A tu tylko rozterki: czy lakier, czy tipsy?
Może trafię love story? Owszem, jest bez liku:
On i on... Ona z oną... Gdzieś na Titanicu...

W panice po kanałach normalności szukam,
Drżącym palcem w pilota wciąż stukam i stukam...
Wchodzę do internetu... Są! Znalazłem w sieci!
Heteroseksualni – babki i faceci –
Siedzą po rezerwatach, w gettach i więzieniach!
Dzieci im odbierają tuż po urodzeniu,
By nie mogli wychować podobnych odmieńców
Mama z Tatą – z plakietką: „hetero-zboczeńcy”...

Rzucam laptop o ścianę! Na ścianie – kalendarz.
Rok dwa tysiące setny! Ale jestem szczęściarz...
Budzę się zlany potem. Chyba się upiję!
Co za ulga... Wiem jedno – tego nie dożyję...

PS Parafrazując słowa Jacka Kaczmarskiego:

Choć niszczą „heteryków” dziś na całym wielkim świecie,
O, bracia moi – brońcie się! Nim wszyscy wyginiecie!!!

(z tomiku wierszy "Ja tu zostaję"; jest tam cały rozdział dedykowany genderystom; polecam!)

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-09-2019 [09:47] - jazgdyni | Link:

Witaj

"Jako inżynier dodam (to nie jest do śmiechu):
Tłok w cylindrze pracuje! Nie w rurze wydechu...
"

Również jako inżynier potwierdzam. Lecz należy dodać, że często para zamiast do tłoków idzie w gwizdek.

Lecz dosyć kpienia.

To jest przerażające, ten czołgający się wężowym ruchem penis w d. Tak jak w koszmarach sennych, gdy bestia pod postacią robala bezszelestnie wnika w nasze ciało. Konkretnie w nasz umysł. Wirus LGBT+ i wirus gender mają co najmniej spowodować zapalenie opon mózgowych, a na końcu zniszczyć kotwice hierarchii wartości. Muszę przypomnieć, lekceważony przez lata, przez wszystkich małoczujnych Polaków, nieustannie powtarzany slogan Owsiaka - Rubta, co chceta! To był pierwszy akord utworu na temat swobody pomylonej z wolnością. Mamy jeszcze siły zawalczyć?
Wrogów mamy niebylejakich. Generalnie trzy przyczółki wroga: 1. Samorządy: 2. Sądownictwo; 3. Uniwersytety. Wszystkie trzy musimy rozbić, zdobyć i wyczyścić z lewactwa. To lewactwo tam, to nie przeciwnicy polityczni, jak butnie o sobie mówią (i tak myślą) - to ludzie źli, skażeni bolszewizmem, bez moralności i etyki, egoiści i na dodatek autentyczni głupcy, bo takich właśnie tamten system potrzebował na tych stanowiskach.

Właśnie zabieram się za pisanie felietonu o upadku Uniwersytetów i Akademii. Przykra to praca, choć nie tylko ranking szanghajski przywołany powyżej, lokujący nasze uczelnie w czarnej d. boli najbardziej, bo upadek uniwersytetów dzieje się we wielu państwach naszego kręgu cywilizacyjnego. O tym napiszę.

Lechu jak Ci się podoba taka nasza gdyńska ewolucja?
Państwowa Szkoła Morska (w randze technikum)>>>>>>>Wyższa Szkoła Morska (tam pracowałem też)>>>>>>>>>>Akademia Morska w Gdyni>>>>>>>>>>Uniwersytet Morski w Gdyni.

Czego to jest wyraz? Megalomani? Pychy? Zaściankowych kompleksów?
Żaden, powtarzam żaden z kapitanów, oficerów i oficerów mechaników - nie Polaków - nie miał tytułu naukowego i nie kończył wyższej uczelni. - Na diabła mi to potrzebne? - mówili. I bardzo się dziwili, co ja robię na morzu? Przepraszam magistrów, doktorów, doktorów hab. i profesorów za te moje słowa. Lecz tak uczciwie się zapytam ilu z was zajmuje się nauką (prawdziwą) i nauczaniem?

Serdeczności

 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

13-09-2019 [11:47] - Lech Makowiecki | Link:

Jazdyni! Januszu! Uczyłem (zaraz po studiach) przez trzy lata w Technikum Budowy Okrętów Conradinum i wierz mi - szkoła ta wypuszczała doskonałych fachowców-okrętowców o wszechstronnych zainteresowaniach. Jeden z moich uczniów jest dziś kanclerzem uniwersytetu, drugi - biskupem pomocniczym, a trzeci - znanym zawodnikiem i trenerem, a obecnie prezydentem dużego miasta.  W latach 90-tych poznałem wybitnego naukowca prowadzącego zajęcia z ekonomii i marketingu dla raczkującego polskiego biznesu. Kiedy po wykładzie podszedłem z gratulacjami do pana profesora i spytałem, czy nie kusi go wykorzystanie swojej ogromnej wiedzy w praktyce (np. przez założenie własnego biznesu i dorobienie się milionów, miliardów?) - wykładowca tylko się uśmiechnął. I przyznał mi w tajemnicy, że sama wiedza to nie wszystko. Potrzebna jest intuicja, upór, pracowitość, spryt biznesowy i ta determinacja działania; choćby postawienie wszystkiego na jedną kartę... On takich cech nie posiadał, więc ogranicza się do roli doradcy...

A w temacie "róbta co chceta" polecam mój stary wiersz z tomiku "Pro publico bono":

                 WOLNOŚCI

Do Wolności dziś wszyscy zanoszą peany.
Tych wolności jest mnóstwo w kraju ukochanym!

Pierwsza wolność – od Państwa – z anarchią się szerzy:
Nic Ojczyźnie od siebie! Nam zaś –  „się należy”...

Druga wolność – od prawdy; któżby jej żałował?
Prawdę naginać trzeba! Od tego są słowa...

Wolność od moralności zabawę ułatwia;
Miłość „passe” jest dzisiaj... Po co życie gmatwać?

Wolności od myślenia edukacja służy;
Nie przemęczajmy uczniów... Głupsi żyją dłużej!
 
Wolność od obowiązków, rodziny, bachorów...
Singel, gej, feministka – to są nasze wzory!
 
Dziś totalnej wolności chce facet z kobietą.
Na co komu Dekalog? Jest „róbta, co chceta”!

Specjalne komisje z unijnym budżetem
Niszczą wciąż zniewolenia – prawem, jak kastetem!
Instalują podsłuchy, służby nasyłają,
Śledzą, tępią, piętnują. Bardzo się starają,
Byś wolności wszelakich miał tu jak najwięcej!
Patrzę, oczom nie wierzę! Opadają ręce...

Myślę, że mą konkluzją wielu nie zadziwię:
Im więcej tych wolności, tym mniej tej prawdziwej...

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-09-2019 [13:14] - jazgdyni | Link:

Spryt biznesowy i determinacja to coś, czego mi brakuje. Obawiam się także, żeby osiągnąć coś w biznesie nie można być zupełnie uczciwym.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-09-2019 [21:33] - Tomaszek | Link:

No i plecy u chłopców ze WSI .

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-09-2019 [16:35] - Marek1taki | Link:

Środowisko naukowe to stado czerwonych wron, które czerwono kraczą. To wynik selekcji ideologicznej.
Nie ma znaczenia temat - wypowiedzą się "odpowiedzialnie", czyli zgodnie z polityczną poprawnością.
Obecnie nacisk światowej rewolucji położony jest na rozgrywanie etyki wokół seksu.
Proletariatem zastępczym, jak określa to trafnie red.Michalkiewicz, są obecnie homoseksualiści.
Obrońcami z urzędu są w tej sprawie psycholodzy i przedstawiciele innych kierunków humanistycznych zdominowanych ideologicznie.
"Decyzja rektora UMK podzieliła naukowców i internautów. Jedni piszą, że rektor postąpił słusznie i podjął właściwą decyzję jak m.in. prof. Maria Lewicka, która uważa, że w przypadku prof. Nalaskowskiego granica już dawno została przekroczona.
- Gdyby prof. Nalaskowski pracował na zachodnim uniwersytecie, to zostałby zwolniony, a jeśli nie, to na pewno zostałby zawieszony. Z tego, co słyszałam, na Uniwersytecie Warszawskim po podobnych incydentach podejmowano szybkie decyzje - mówiła psycholog w rozmowie z „Nowościami“.
Kierownik Katedry Psychologii UMK podkreśliła też, że w felietonie prof. Nalaskowskiego „Wędrowni gwałciciele“ poraża zatem nie tylko forma, ale i treść.
- To nic innego jak atak na stygmatyzowane środowisko, którego my jako pedagodzy i psychologowie powinniśmy bronić, ale też i na nas, którzy bronimy tych osób przed stygmatyzacją - podkreśla prof. Maria Lewicka."
https://nowosci.com.pl/teczowa...
Szukałem do tego komentarza definicji świergolenia ale okazuje się, że nie ma w wikipedii hasła o tych zachowaniach w radzieckich zakładach psychiatrii represyjnej.
A szkoda, bo to termin podstawowy w dziedzinie nauk społecznych - istotny do zrozumienia czym stały się uczelnie i skąd biorą się poglądy ludzi wykształconych w świergoleniu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-09-2019 [17:07] - Imć Waszeć | Link:

Jak to skąd? Z komunistycznego obyczaju donoszenia na współpracowników i z publicznego składania samokrytyki. Tresura nadal działa. A pani Lewicka, to chyba powinna już powrócić do pierwotnej formy nazwiska, czyli jakiegoś Lewi, bo tylko wprowadza opinię publiczną w błąd jak wyrób czekoladopodobny.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

14-09-2019 [09:54] - Lech Makowiecki | Link:

Tak przy okazji: ten sam wpis ma na wpolityce.pl prawie 4 tys. POLUBIEŃ! A u nas coraz skromniej z wejściami. Obumiera nam blogosfera na naszeblogi.pl... Gdzie te czasy, gdy zdarzało się np 15 tys. wejść...