Wolne media jak wolny stolec czyli sraczka

Skrzecząca pospolitość polityczna coraz bardziej przypomina dzień świstaka. A może dzień świra? Ba, stanowi groteskową hybrydę tych pojęć. Funkcjonariusze generatorów rzeczywistości urojonej wykonując z samozaparciem godnym lepszej sprawy dyskrecjonalne polecenie bossów tych geszeftów: wstajesz i łżesz, międlą w kółko ten sam przekaz w myśl naczelnej dyrektywy: cała blaga całą dobę. Wojna propagandowa trwa na całego. Ja oczywiście nie jestem obiektywnym reporterem frontowym. I w nawale ogniowej mediów przychylnych zjednoczonej prawicy z telewizją publiczną na czele dostrzegam dużo solidnej roboty dziennikarskiej zgodnej ze sztuką walki na fakty i ich interpretację, tak, na interpretację zwłaszcza. I mierzi mnie, gdy macherzy od totalnej indoktrynacji z wrogich dobrej zmianie radiowęzłów i stacji telewizyjnych mienią się koryfeuszami obiektywizmu i z pogardą traktują swych przeciwników z drugiej strony barykady.
Tymczasem zasieki podziału nie przebiegają między mediami publicznymi a prywatnymi, które jako żywo także są publiczne, gdyż dostępne dla każdego. Nie warto też polemizować z fałszywą tezą, że prywatnemu nadawcy wolno więcej, bo nie żyje z pieniędzy podatnika tylko z reklam. Jasne, a ja kupując cokolwiek wspieram te wszystkie fundusze promocyjne.
Moralną nędzę takich jaczejek jak TVN 24 czy rynsztok fm obnaża nie tyle kontrast z TVP, też przecież nie wzorcem metra, lecz porównanie dwu prywatnych koncernów telewizyjnych, TVN i Polsatu. “Wydarzenia” z przyległościami wyprzedzają na skali obiektywizmu konglomerat “Faktów” o kilka długości, choć i w “Polsacie” niektóre “gwiazdy” trącą zapaszkiem z Wiertniczej. Gdzie im tam jednak do mistrzów gatunku.
Muszę wszak przyznać, że szmondactwo z tak zwanych wolnych mediów, które to załgane określenie kojarzy mi się z wolnym stolcem potocznie zwanym sraczką, nie musi się zbytnio wysilać, by zarobić na swoje kredyty i kosmopolityczne uznanie. Ostatnio odnoszę wręcz wrażenie, że nieustająco oglądam transmisję z wycieku fekaliów do Wisły. Z ekranu chlustają pomyje na wszystko co czyni władza. Ot, krynica prawdy objawionej liberyjnych mediów.
Zrównoważony budżet? Toż to propagandowy humbug na kosmiczną skalę. Odwołanie wizyty prezydenta Trumpa? Tylko naiwni wyznawcy zjednoczonej prawicy zwani ironicznie ludem bożym wierzą, że powodem był wiaterek nadciągający nad Florydę. A w istocie przylot do Warszawy wyperswadowali prezydentowi zacni byli polscy(?) ambasadorzy z Ryszardem Sznepfem na czele. Fejkniusowe zabawy sędziów? Akurat. Przecież to
kosmiczna, sorry, kosmiczny był już humbug budżetowy, a więc wszechświatowa, afera zaprzedanych dyktaturze prawników inspirowanych przez kierownictwo ministerstwa sprawiedliwości! Przestępczą działalność kliki Ziobry ujawniła Emilia S., dla gru druga, e tam, pierwsza Emilia P., tyle, że nie dziewica. Niecierpliwie czekam na jej tournée po mediach.
W owym konwejerze ćwierćprawd, insynuacji pomówień anonimowych tropicieli pisowskiego zła, powtarzanych miesiącami w kółko z wdziękiem zdartej płyty przekazów dnia świstaka, tylko sporadycznie spod miedzianych czółek aktywu postępaków wyziera szczere spojrzenie. Ci cepobije nie mogą pojąć czemu mimo ich manipulacyjnych wysiłków, mimo wsparcia międzynarodowej awangardy progresu i demokracji, zjednoczonej prawicy rosną notowania. Co bardziej zdesperowani chwytają się brzytwy sprzed wielu dni, którą bodaj Kantar obciął pisowskie loty o pięć punktów. Albo szukają analogii w niegdysiejszych śniegach, przypominając jakie wysokie poparcie miał tuż przed wyborami Bronisław Komorowski.
Ale niech salonowe elyty nie tracą resztek wiary w cud. Grantowi socjologowie z desperacką nadzieją twierdzą, że szokująca prawda o pisowskich aferach musi dojrzeć, a to w głupawym społeczeństwie trwa, niestety, długo. Ekonomiści klasy Balcerowicza wieszczą, że ten gospodarczy domek z kart wcześniej czy później runie z hukiem, bo “piniędzy nima i nie będzie”. Zaś farbowani konserwatyści mieniący się orędownikami aksjologii chrześcijańskiej żałują, że za wcześnie spłukali barwy ochronne w lewackich saunach, poprawnych politycznie mykwach i baniach drużby, bo teraz mogliby dać na mszę w intencji wyborczej pomyślności u arcybiskupa Jędraszewskiego. A tak pozostają im modły w świątyni latającego potwora spaghetti.
Na koniec w futurologicznej przypowiastce postaram się oddać sedno modus operandi gru. Wszystkie narody świata zawarły przymierze przyjmując zasadę: jedna Ziemia, jedna ludzkość, jeden przywódca. W powszechnym głosowaniu na przywódcę wybrano Jarosława Kaczyńskiego. Też mi sukces zaskowytały kpiną generatory. W bezmiarze kosmosu przewodzić podrzędnemu gatunkowi ssaków na planetce peryferyjnego układu umierającej gwiazdy w jednej z miliardów galaktyk.
 
Sekator
 
PS.

- Ja tę metodę znam z dowcipu o Kennedym i Chruszczowie - mruczy mój komputer - którzy ścigali się na sto metrów. Oczywiście zdecydowanie wygrał Kennedy. Następnego dnia agencja TASS doniosła, że w biegu na setkę towarzysz Chruszczow zajął doskonałe drugie miejsce, a prezydent Kennedy był przedostatni.
- Masz rację - potwierdzam. - Stara wersja jest znacznie dowcipniejsza. Ale kto dziś pamięta te nazwiska?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

03-09-2019 [09:40] - Darek65 | Link:

To jest walka wizji światów, w której nie ma miejsca na sentymenty. My, a co za tym idzie kasa, władza i przywileje, albo oni, ciemny lud, co to powinien zasuwać za 5 zł./h. Nie zauważyli tylko, że ciemny lud jeździ za granicę, operuje internetem, widzi i myśli. Oni stworzyli sobie armię usłużnych najemników ( jak w sekcie), gotowych walczyć. Przypomina mi to czasy powojenne, kiedy sowieci i ich poplecznicy wymordowali prawdziwą polską elitę, a na jej miejsce wprowadzili swoją. Zbudowali ją z ludzi najgorszego sortu, wiernych i gotowych na wszystko i do wszystkiego, aby zrobić karierę, często z kryminalistów. Tak powstała elita towarzyszy szmaciaków. Znałem kilku takich. I teraz dzieje się podobnie, Przyjechałeś z prowincji, chcesz być kimś w Warszawie, to musisz być gotowy na wszystko i do wszystkiego. Popatrzcie na te wilczki dziennikarskie,co to są bardziej warszawscy niż Warszawiacy. I być może w zaciszu domu niejeden z nich gryzie się, że zaprzedał swoje zasady, że wyrzekł się swojego dziedzictwa, ale następnego dnia wbija się w garnitur i idzie "walczyć", a w piątek po pracy idzie zaćpać i zapić. Takim idealnym przykładem jest Jarosław Kuźniar, facet z małego miasteczka na Dolnym Śląsku. Nie grzeszy inteligencją, ale zawsze gotowy do walki o lepsze jutro.

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2019 [10:32] - Jabe | Link:

No nie jest Pan reporterem obiektywnym. Zauważyłby Pan bowiem przede wszystkim, że media władzy zostały urobione na wzór i podobieństwo najbardziej bezczelnych gadzinówek po tamtej stronie. Do tego najwyraźniej celują w mniej wybredny segment społeczeństwa. Nie informują, tylko są tubą propagandową, traktując lud tubylczy jak ciemne mięso wyborcze. Oczywiście większość jest ciemna niejako z definicji, lecz teoretycznie państwowe media, jak i państwowa szkoła, miały dążyć do wyprodukowania światłych obywateli. Ten eksperyment zawiódł. Dlatego media „publiczne” trzeba koniecznie zlikwidować.

Obrazek użytkownika Darek65

03-09-2019 [13:41] - Darek65 | Link:

Po części się muszę zgodzić. Kurski w TVP, to dla mnie porażka. Zrobił z TVP typową, mało już strawną,  tubę propagandową, a miała stać się przeciwwagą dla gadzinówek po tamtej stronie. Z drugiej zaś strony, coś drugiej stronie trzeba przeciwstawić Niestety, ale PIS zaniedbał "swoje" media jeszcze dawno temu i jeśli myśli, że TVP ma na wieczność, to się myli. To również kwestia kadr, których by nie miał do obsadzenia TVP, gdyby nie absolwenci szkoły z Torunia. Według mnie problemem w Polsce jest to, że u nas wszystko jest polityką. To troszkę tak, jak dorabianie ideologii do srania.  Co do szkolnictwa, to popełnia się podstawowy błąd. Edukacja powinna być przywilejem, a nie obowiązkiem. Przynajmniej po tym podstawowym etapie. Chcesz się kształcić, chcesz zdobywać wiedzę, to pracuj, staraj się, a my za to zapłacimy. Nie chcesz się uczyć, są z tobą kłopoty, to do pracy. Tak samo z nauczycielami, Jesteś dobrym fachowcem, masz i umiesz przekazać wiedzę, to dostaniesz za to kasę. Jakiś czas temu mówiono o bonie oświatowym. Czy tędy droga?

Obrazek użytkownika kaliszanin

03-09-2019 [17:01] - kaliszanin | Link:

Szanowny sąsiedzie a ja myślę, że tvp stała się dokładnie tym czym miała się stać, jeśli ma Pan dowody, że miała być czymś innym /więcej niż tylko tubą to proszę się podzielić ze mną tymi informacjami. to kurskiego dobrano do tego niesmacznego zadania - proszę o tym pamiętać.

pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Darek65

04-09-2019 [09:48] - Darek65 | Link:

Pozdrawiam sąsiada, dzisiaj wcześnie rano jechałem przez Kalisz w drodze do Wrocławia....:)

Obrazek użytkownika kaliszanin

04-09-2019 [11:13] - kaliszanin | Link:

ostrożnie mijajkalisz sąsiedzie;)

Wrocław, Wrocław, Wrocław ach to Ty

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2019 [18:14] - Jabe | Link:

Przeciwstawić się gadzinówkom jeszcze większą gadzinówką? Może i to dobre dla rządzących, bo aktywuje bezkrytyczną część społeczeństwa, ale prowadzi do degeneracji ogółu głosujących. A przecież i bez tego większość głosujących stanowią zwolennicy zajadle zwalczających się (przynajmniej oficjalnie) plemion politycznych. Ci ludzie głosują przede wszystkim przeciw przeciwnikom, nie za czymś. To nie walka prawicy z lewicą, konserwatystów z postępowcami, chrześcijan z bezbożnikami – to raczej ustawka kibolska. Przez to faktycznie wszystko zostaje podporządkowane doraźnej polityce. Do czego to prowadzi?

Co do bonu oświatowego, uważam, że jest to pomysł wart rozważenia, jako światełko w tunelu.

Obrazek użytkownika kaliszanin

03-09-2019 [21:03] - kaliszanin | Link:

Szanowny Panie Jabe, a za czym/kim mieli do tej pory głosować jak dopiero obecnie rządzący zrealizowali tę właściwą i niezbędną dla przedłużenia rządów cześć obietnic.

do czego to prowadzi - to proste, spaliło się kilka nastolatek pyk kontrole w całym kraju,  wywaliło szambo pyk kontrole w całym kraju,  a jak dajmy na to czego mu nie życzę PMM skręci nogę na śliskim chodniku to się całą Polskę posypie w pośpiechu piachem i solą, no chyba, że girę złamie ktoś z opozycji.

pozdrawiam serdecznie 

Obrazek użytkownika mmisiek

03-09-2019 [13:20] - mmisiek | Link:

My się tu możemy z tego antypolskiego szamba naśmiewać, ale smutna prawda jest taka, że jakaś połowa społeczeństwa jest przez te media ogłupiana i we wszystko to wierzy. Generalnie nie jest to wszystko sytuacja normalna.
 

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2019 [21:01] - Jabe | Link:

Trudno się dziwić. Po drugiej stronie jeszcze większe szambo. Gdyby nie zwalczano ognia ogniem, rzetelne media mogłyby przejąć znaczną część widowni, przypuszczalnie większość. No ale to wymagałoby sporo czasu i wysiłku, a tu przecie wojna. panie.

Obrazek użytkownika Dorota M

03-09-2019 [18:41] - Dorota M | Link:

Największą przeszkodą na drodze rozliczenia draństwa nasłanego przez agenture obcą na Polske jast tzw demokracja, która wbrew zdrowemu rozsądkowi każe pobłażać pospolitym przestępcom, za którymi stoją tacy sami przestepcy w togach. Tzw wolne media, tuba naszych wrogów swobodnie sobie hulaja po zdezorientowanych umysłach naszych rodaków, zabierając im szanse na samodzielne myslenie. Do tego przyczynia sie też w dużej mierze system edukacji w polskich szkołach gdzie takze demokracja zabrania wyjścia z diabelskiego kręgu poprawnosci politycznej i kolejne roczniki naszej młodzieży zasilają co roku szeregi japiszonów., nie rozumiejacych tradycji polskości i patriotyzmu.Słabo to widzę na przysłość i jeżeli PIS nie będzie w stanie tej rzeczywistości zmienić, utoniemy w szambie terroru nowej komuny zachodniej i staniemy sie niewolnikami korporacji międzynarodowych, jako wyłacznie siła robocza, bo to jest wyłącznym celem tego szaleństwa, które na nas spada zewsząd.

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2019 [22:08] - Jabe | Link:

No dobrze, ale czy media pisowskie – z państwowymi na czele – nie zabierają naszym rodakom szansy na samodzielne myślenie? Przecież robią to samo, tylko bardziej.

Obcą agenturą okazują się być wszyscy, którzy nie są „nasi”. Przekładając to na prosty język, Panią uwiera, że demokracja przeszkadza w zdobyciu pełni władzy. Władza, władza i jeszcze raz władza. A jak się przyjrzeć poczynaniom rządzących, ich sympatie też wydają się być inspirowane z zewnątrz. No to może wszystkie stronnictwa są kukiełkami sterowanymi przez obce państwa? Jaki my, tubylcy mamy interes w zdobyciu władzy przez jedno z nich?

Obrazek użytkownika mmisiek

04-09-2019 [18:38] - mmisiek | Link:

Przypuszczam, że to nie tyle tzw. demokracja co raczej wpływ naszych tzw. sojuszników.
Ta tzw. demokracja jakoś w niczym nie przeszkadza np. Niemcom, a nas trzyma za gardło.

Obrazek użytkownika Darek65

03-09-2019 [22:15] - Darek65 | Link:

https://www.cyberdefence24.pl/...    Warto przeczytac

Obrazek użytkownika Dorota M

04-09-2019 [11:35] - Dorota M | Link:

To niezwykle ważny artykuł i jego elementy powinny być uczone zarówno w szkole, jak i na studiach, ale także przyswoić go sobie powinni obecni politycy, majacy jak narazie jeszcze wpływ na polskie słuzby. Nalezy go rozpowszechniać  Serdeczne pozdrowienia.Dorota M