Rządy PiS-u i czy będę na tą partię głosować?

Tak, będę głosować i to mimo, że mam do tej partii dużo zastrzeżeń, ale jestem realistą i chcę głosować na tych, co choć w skrytości ducha mają polskość na pierwszym miejscu. Na dzień dzisiejszy nie ma po prostu alternatywy: albo partia polska, albo antypolska.  Tylko taki podział jest słuszny i wedle tego podziału winniśmy wybierać swoich przedstawicieli do sejmu i senatu.

ZP z PiS-em na czele po raz pierwszy od 1989 roku realizuje swoje obietnice wyborcze. Tak nie było nigdy lub zabrakło czasu jak w przypadku haniebnie odwołanego przez Bolka rządu J. Olszewskiego i też przez specsłużby pierwszego rządu PiS. Teraz ta partia miała większość parlamentarną i mogła zrealizować to, co zapowiadała. Nie ma większej wiarygodności dla partii jak jej program i jego późniejsze wdrażanie w życie. A tak PiS czynił od samego początku.

Jednakże napisałem, że wiele z obietnic mimo wszystko nie zostało do końca spełnionych. Zawsze pisałem, że jeżeli coś będzie mi się nie podobało, to będę pisać o tym otwarcie.

Chodzi mi głównie o veta prezydenta A. Dudy w sprawach dotyczących sądownictwa. To zahamowało reformy "tej nadzwyczajnej kasty ludzi" i nie wiem na jak długo. Nie uwolniono też zawodów prawniczych o co onegdaj zabiegał Z. Ziobro. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego?

Nie podoba mi się też to, że nie ujawniono Aneksu do Raportu z likwidacji WSI, o co prawa strona internetu zabiegała od dawna. Co tam jest w tym aneksie, że nawet PiS nie zdecydował się go ujawnić?

Kolejnymi niespełnionymi obietnicami prezydenta są: brak wystarczającej pomocy dla kredytobiorców zaciągających pożyczki we frankach szwajcarskich oraz brak inicjatywy ustawodawczej likwidującej sławetną ustawę 1066 o bratniej pomocy. Z tą ostatnią też nie wystąpił PiS, czemu się naprawdę dziwię.

Nie wprowadzono też podatku obrotowego dla wielkich sieci handlowych, choć w tym zakresie trwają prace, ale jak się potoczą... któż to wie.

Inną - dla mnie ważną - jest ustawa zakazująca aborcji i eutanazji. Są w sejmie projekty takich ustaw, ale PiS odkłada je w nieskończoność. Wiem, że temat jest trudny, ale warto podkreślić nasze chrześcijaństwo, o którym mówił ś.p. święty Jan Paweł II, który uważał, że to właśnie z naszego kraju popłynie ozdrowieńczy i chrześcijański powiew powrotu Europy do korzeni własnego istnienia.

Warte jest też podkreślenie, że PiS jednoznacznie nie potępił  amerykańskiej ustawy 447 JUST. Były tylko werbalne zapowiedzi, że nic nikomu się nie należy, ale to nam jako ofiarom II WŚ. Więc pytam: Dlaczego odłożono w zakamarkach sejmu projekty w tej sprawie, które uwypukliły ten temat? Dlaczego wybory są 13 października? Czyżby dlatego, że do końca października przedstawiciel USA ma przedstawić raport z realizacji w Polsce tej ustawy? To też wzbudza u mnie niepokój i dlatego ciszyłbym się, gdyby do sejmu dostała się Konfederacja, która pełniłaby rolę podobną jak Jobbik na Węgrzech.

I jeszcze jedna i to bardzo wrażliwa sprawa. Uważam, że PiS za mało ściga przestępców z czasów PO-PSL, ale też wcześniejszych rządów. Są Komisje Śledcze, jest CBA i inne służby. Czyżby na złodziei i antypolaków nie było paragrafów. Są i trzeba z nich korzystać najmocniej jak potrafimy, bo nie możemy tolerować zdrajców polskiej racji stanu.

Zdaję sobie sprawę,że cztery lata rządzenia to za mało, aby wszystko zrobić, ale w niektórych sprawach wcale nie trzeba wielkiego wysiłku i mam nadzieję, że ten wysiłek zostanie podjęty w następnej kadencji ZP z PiS-em na czele.

Ale też zdaję sobie sprawę z kłopotów jakie PiS musiał pokonać i zrobił to wyśmienicie. Potrzeba było niezwykłego wyczucia, aby przetrwać te cztery lata. Zakładanie partii i organizacji, które miały obalić rząd na ulicach, pucz w sejmie, nawoływania do przelewu polskiej krwi, wołanie o pomoc zewnętrzną (UE) to tylko niektóre posunięcia totalsów z opozycji. Nic na szczęście im się nie udało, bo PiS nie dał się "wkręcić" w narrację drugiej Targowicy dbając o spełnienie obietnic wyborczych. I tak trzymać dalej, bo Polacy są naprawdę mądrzy i widzą kto jest ich wrogiem a kto przyjacielem!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

20-08-2019 [11:49] - Jabe | Link:

Cztery lata to aż nadto, żeby pokazać, dokąd naprawdę się zmierza. Okazało się, że, potępiając błędy i wypaczenia III RP, przewodnia siła narodu prowadzi z powrotem w mlekiem i surówką płynące czasy towarzysza Gierka.

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [12:09] - tricolour | Link:

I na tym polega problem, że pan dzieli wyborców na Polaków i niePolakow. Kiedys dzielona na Niemców i podludzi i to jest taki sam podział  Miał też Pan być pacjentem i nikt się nie zastanawiał nad niczym innym, tylko nad choroba i jej leczeniem, a nie nad tym, czy pacjent ma żyć czy nie, czy to swój czy obcy.

To dlatego tak miekko mówi o niespełnionych obietnicach w stylu: za mało PiS ściga złodziei. Prawda jest taka, że za narracją o kradzieży 250mld nie siedzi NIKT. Z czego wniosek, że kradzieży nie było lub teraz kradną drudzy i też chcą bezkarności.

Aborcja? Temat lezy i w przyszlym parlamencie zdechnie ponieważ nie ma zasady kontynuacji nierozpoczetych spraw. Morderstwo nienarodzonych czym jest dla Pana? Wylawiruje Pan?

I tak mozna dalej... o Polakach gadać i nic nie robić.

Obrazek użytkownika xena2012

20-08-2019 [12:15] - xena2012 | Link:

Nie jestem tak do końca przekonana do słów że ,,Polacy są mądrym narodem i widzą kto jest ich wrogiem a kto przyjacielem''.Czy aby na pewno? Przecież opozycja ma procent poparcia aż za duży w stosunku do swoich antypolskich działań. Bezwstydnie łączą się i dzielą opozycyjne partyjki nie mające żadnego programu za to wiele chamstwa ,obłudy i bezkarności.Sadząc z sondaży częśc Polaków jest gotowa uwierzyć w ich narrację choć wydaje się to nieprawdopodobne.Przecież patrząc na zdjęcia ściskających się i całujących Kosiniaka i Kukiza powinniśmy turlac się ze śmiechu a już znaleźli się wspierający i pompujący z powagą ten prześmieszny duet dziennikarze i blogerzy.Oczywiście nie zdobędzie Kukiz z PSL-em przewagi ale z całą pewnością na czas wyborów złączą się z pozostałą opozycją.I nie bedzie już nikomu z nich przeszkadzało LGBT,dawne przekręty,ani dotychczasowe animozje.W sumie mogą zaszkodzić PiS-owi.Kampania wyborcza już rozpoczeta powinna skupiac się na sprawach gospodarczych,niestety na spotkaniach PiS-u z wyborcami króluje głównie tamat LGBT. 

Obrazek użytkownika Ludomir

20-08-2019 [15:19] - Ludomir | Link:

@Xena2012
"Nie jestem tak do końca przekonana do słów że ,,Polacy są mądrym narodem i widzą kto jest ich wrogiem a kto przyjacielem''.
Z całą rozciągłością podzielam ten dylemat,czego dobitnym,jakże typowym, wyrazistym przykładem są wszystkie tzw.komentarze znanej tu Xenofobki. Papuzie powtarzanie zdartych,wymyślonych i wyssanych z palca haseł propagandowych o rzekomej antypolskości opozycji czy innych bzdetów propagandowych,  jak te paszkwile o sędziach, które fabrykował z-pca Ziobry niejaki Piebiak. Nie mówiąc już o częstym wyśmiewaniu wyglądu zewnętrznego przeciwników politycznych (tu Xenofobka miałaby pole do popisu: szlachetne oblicze owego Piebiaka pasuje jak ulał do powiedzenia, że za sam wygląd należy się 5 lat - te oczy, ten wzrok!))

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-08-2019 [12:30] - zbieracz śmieci | Link:

Mam dylemat,Koalicja Polska z zsl i kukizowcami to czyj interes mają na względzie ...!? 
Oskarżasz PIS o wiele i z grubej rury ,między innymi o to ,że nie wsadza do pierdla pęczkami ale sam piszesz ,że duda zablokował reformę sądownictwa ale związku nie widzisz.
Zagłosujesz na tych co w skrytości ducha maja polskość na względzie ,ja nie kaszpirowski jak ty i głosuję na tych co mówią i robią jako Polacy.
Po zalegendowaniu i parciu na ekran robisz tu za" surowego" ale"sprawiedliwego" łając PIS bez wskazania sukcesów i to też znana metoda ale takich śladów jakie chcesz aby po tobie zostały to nie znajdziesz.
PS.Osłabia mnie ta upozowana poza na "myśliciela" a już ten wąsik kaowca  z Ciechocinka wprost powala jak powalał te z 60 + gdy taki lew pojawiał się na trotuarze albo na parkiecie !

 

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [12:55] - tricolour | Link:

@zbieracz

Duda zablokował sądownictwo, ale nie prokuraturę. A zlodzieje (ci domniemani) chodzą spokojnie i uczciwie po świecie i zaden prokurator nie stawia im zarzutów... Moze nie ma komu.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-08-2019 [19:40] - zbieracz śmieci | Link:

Chamie i prostaku który nie dotrzymuje danego słowa a na dodatek dureń-prokuratur nie należy do wymiaru sprawiedliwości !
Inne matoły też sobie zapamiętajcie!

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [22:23] - tricolour | Link:

@zbieracz

Tak się kolega podniecił, że mam namacalny (nomen omen) dowód, że napisałem prawdę... Nic tak nie podnieca, jak prawda, prawda?

Obrazek użytkownika Jabe

20-08-2019 [12:55] - Jabe | Link:

A Andrzeja Dudę kto na fotel wsadził? Teraz ów robi za listek figowy, że niby ciało obce.

Obrazek użytkownika xwro

20-08-2019 [14:49] - xwro | Link:

No cóż....widocznie takie to przestępstwa były poprzedniej władzy, ze obecna nie ma na nich żadnych paragrafów. A takieeeee zarzuty były w tym śmiesznych audycie na początku tej kadencji. I co? Jacyś znaczący politycy zostali skazani(bo oskarżenia bez wyroków nic nie znaczą)?

Obrazek użytkownika xena2012

20-08-2019 [15:11] - xena2012 | Link:

Faktycznie,za poprzedniej władzy żadnych afer nie było.Nie wiadomo po co posłanka Sawicka lała krokodyle łzy a wcześniej namawiała do kręcenia lodów razem ze swoją macherką.Żadnych afer nie było na komisji hazardowej ,a prowadzacy Sekuła podstępnie zakończył glosowanie pustych krzeseł,Chlebowski trząsł się jak galareta pewno z zimna ,a nie z powodu konszachtów z Sobiesiakiem.Afera Amber Gold którą potwierdziła komisja a tysiące ludzi straciło oszczędności to pewnie zwykła pomyłka,albo PiS był winien.

Obrazek użytkownika xwro

21-08-2019 [14:11] - xwro | Link:

Sawicka? Skazana w 2012r. Łał....jedna osoba. Afery a liczba skazanych osób....coś tu się nie zgadza....
Amber Gold? No chętnie zobaczę powiązania z kimś "ważnym" z PO czy PSL. Bo to, że urzędnicy niższego szczebla mogli zostać przekupieni to prawie pewne....

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-08-2019 [14:53] - Trotelreiner | Link:

Tak podejrzewałem! To jest Pasierbiewicz #2...albo on sam...pod drugim nickiem.
Codziennie notka,ściągniete zdjęcia z netu i teksty tylko zalinkowane...troche swojego bełkotu...skóra i ta galareta zamiast mózgu...ściągnieta z echo24.
Czoło myśla nie skażone...wąs a'la kelner z knajpy w XIX...człowiek z Altamiry!

Obrazek użytkownika xena2012

20-08-2019 [15:01] - xena2012 | Link:

To chyba Pan jest Pasierbiewiczem.On własnie ma manierę wyszydzania wyglądu czy jakiś tam niedostatków.

Obrazek użytkownika Ludomir

20-08-2019 [15:22] - Ludomir | Link:

I kto to mówi?!?

Obrazek użytkownika Ludomir

20-08-2019 [15:07] - Ludomir | Link:

@Trotelreiner
Na ogół Pańskie komentarze są rozsądne i bez zbytecznego zacietrzewienia, jak u wielu innych na tej stronie.Tutaj jednak Pan się trochę zbłaźnił tym niewybrednym atakiem personalnym (zresztą nie po raz pierwszy, niestety). I po co obniżać i tak już coraz niższy poziom tego portalu..?
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-08-2019 [19:56] - Trotelreiner | Link:

Ludomir 15.07
W moim CV wyraźnie napisałem,kogo nie toleruję i nie zauważam...traktuje takich jak fatamorganę,albo jak abstrakcję...nie mylić z obstrukcją.
Ludomir dla mnie jest zwykłym trollem,tak jak jabe, trzykolor zbieraczśmieci i inni zainstalowani na NB!

I żegnam...vaffanculo!

Obrazek użytkownika Ludomir

21-08-2019 [19:13] - Ludomir | Link:

Żałość i żenada..................................................................

Obrazek użytkownika Czesław2

20-08-2019 [16:32] - Czesław2 | Link:

https://wpolityce.pl/polityka/...
PIS sam się wykończy. Jak można mówić, że jest się niewinnym i podać się do dymisji. Walkę wszystkimi środkami z komunizmem mogę akceptować, głupoty nie.

Obrazek użytkownika Ludomir

20-08-2019 [17:23] - Ludomir | Link:

A jak można mówić, że się ciężko napracowało przy tej tzw."reformie sądownictwa" i dlatego podaje się do dymisji? Otóż można, wszak się napracowało biedaczysko nad tą oszczerczą, szkalującą sędziów kampanią.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-08-2019 [18:19] - Czesław2 | Link:

Odpuść sobie facet. Ja jeśli chodzi o prawniczą kastę zdania nie zmieniłem. To głęboka komuna z elementami złodziejstwa.

Obrazek użytkownika Ludomir

20-08-2019 [17:27] - Ludomir | Link:

@Czesław2
To nie jest głupota, to jest bezczelne liczenie na głupotę elektoratu, któremu się takie bzdety prymitywne wmawia. Tak przecież było w niedawnej aferze Kuchcińskiego zakończonej także dymisją za niewinność.

Obrazek użytkownika xena2012

20-08-2019 [19:50] - xena2012 | Link:

Do Czesława2........PiS sam nie musi się wykanczać.Wy robicie to o wiele lepiej ,z determinacją której tylko można pozazdrościć i z nienawiścią którą trudno zrozumieć.

Obrazek użytkownika maxilampus

20-08-2019 [19:51] - maxilampus | Link:

Zapomniales ,ze ro specjalisci od samo-destrukcji,strzelania sobie w stope i politycznych fikolkow na rownej drodze ? :-))

Obrazek użytkownika Ludomir

20-08-2019 [17:11] - Ludomir | Link:

Bardzo jestem ciekaw skomentowania najnowszej afery na szczytach władzy czyli dymisji i sprawy karnej p-ko Piebiakowi za  zorganizowanie kampanii  oszczerstw i kłamstw wobec sędziów, jako kampanii promującej tzw. "reformę sądownictwa". Ta oszczercza kampania pozwoliła najwyższym przedstawicielom Polski na oczernianie naszego kraju za granicą (donoszenie na Polskę) podczas oficjalnych wizyt państwowych.
Mam nadzieją, że ten mój wpis nie zostanie zablokowany przez cenzurę Strefy Wolnego Słowa...

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [18:18] - tricolour | Link:

Ale po co komentować?

Fanatycy wyraźnie mówią, ze nie ma alternatywy. Zatem niczego nie trzeba tłumaczyć, bo fanatyk glosuje bez używania mózgu. Jedyne, co moze fanatyka zmusic do myślenia, to pustka w portfelu - a wtedy idol stanie sie wrogiem.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-08-2019 [19:53] - Czesław2 | Link:

Jest alternatywa, jest. Dla istnienia komunistycznej kasty prawniczej alternatywą jest jej brak.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-08-2019 [21:31] - Imć Waszeć | Link:

To nie jest tylko i jedynie żkomunistyczna kasta prawnicza i sądownictwo. Oni są wszędzie i dlatego wszędzie jest jeden syf. Są w polityce (równomiernie dla bezpieczeństwa), w służbie zdrowia, szkolnictwie, na uczelniach, gdzie nieskrepowanie klonują swój fenotyp, w rozrywce, w mediach, w biznesie, w wojsku, w kościele. Liczenie na jakieś cuda, czyli przyjęcie założenia, że jak zamkniemy oczy, to ich nie ma, jest szaleństwem. Pozytywny skutek braku ich w naszym społeczeństwie, zacznie być odczuwalny dopiero po podjęciu próby budowania własnego niezależnego społeczeństwa obok nich, nowego państwa.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

20-08-2019 [19:42] - krzysztofjaw | Link:

Szczerze? To nie wiem jaka jest prawda. Trollowanie tak się rozkręciło [po obu stronach sceny politycznej, że strach. Jeżeliby jednak kierował tym wiceminister to dobrze, że podał się do dymisji. Obawiam się czegoś innego... Ataku na Ziobrę a to byłoby nie fair. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

20-08-2019 [18:18] - maxilampus | Link:

Cenzura dzisiaj szczegolna :-))
"Prawo do Zycia"..W miedzyczasie tysice aborcyjnie mordowanych dzieci aby doczolgac sie do wyborow w imie  "nie wzbudzania kontrowersji"
Ty Katolik masz jeszcze jakies zludzenia co do nich ?

Obrazek użytkownika paparazzi

21-08-2019 [02:29] - paparazzi | Link:

Jak wiesz Góral w USA nikt nic nie mówi i glosuje po swojemu. Ja mam dziesiątki telefonów z agencji badających trend polityczny i zawsze mowie im odwrotnie. Tak tez robią Polacy, nic nie mówią a zagłosują na PiS.

Obrazek użytkownika angela

21-08-2019 [05:11] - angela | Link:

Maxilampus, nie prowokuj, Polsce nie potrzebne  awantury durnej opozycji, w stylu "macica jest moja",  wszystko zrobią w swoim czasie, GŁOSUJCIE NA PIS.
Nie udało się zniszczyć Polski ekonomicznie, to teraz zaczęli niszczenie moralnie. . 
Wykorzystują chorych ludzi, obiecując przywileje. 
Oni wam  nic nie dadzą, bo wami gardzą, wystawiając na ulicę, dopóki jesteście potrzebni. 
A Kotolicy nie będą nadstawiali drugiego policzka, żebyście w niego rąbali na odlew. 
Katolicy wezmą bicza, i pogonią  lewactwo gdzie pieprz rośnie, i 
nie będą przepraszać, że żyją. 

 

Obrazek użytkownika Dorota M

23-08-2019 [16:51] - Dorota M | Link:

Oby!