Moja Polska

Ostatnio nasza bieżąca rzeczywistość jakoś mnie oddala od polityki, bo przecież raczej wiadomo kto wygra wybory, tylko ważne jest w jakim procencie. 

Są jeszcze lato i wakacje, i mimo, iż kampania wyborcza już się rozpoczęła to tak naprawdę eksploduje ona we wrześniu a teraz nieraz lepiej skupić się na letnim wypoczynku niż tkwić cały czas w bieżącej polityce. Stąd trochę refleksyjnie zacząłem pisać o podróżach w piękne polskie rejony turystyczne. To też moja Polska, Polska naprawdę piękna i warta jej poznawania i odkrywania na nowo.

Mamy polskie przepiękne góry, mamy jeziora i morze, mamy rzeki, mamy lasy, mamy zabytki i parki narodowe, gdzie jest szum drzew i śpiew ptaków... czy czegoś więcej potrzeba do pełni szczęścia żyjąc w naszej Ojczyźnie?

Przez ostatnie 4 lata rządów PiS Polska zyskuje i zyskują też jej mieszkańcy... po raz pierwszy od katastrofalnej tzw. reformy L. Balcerowicza. Rozwijamy się. Mamy duży PKB, zamożność rośnie, bezrobocie zbliżyło się do granic bezrobocia strukturalnego, popyt efektywny jest duży, ale inflacja nie rośnie. Deficyt budżetowy jest najniższy od wielu, wielu lat i to mimo ogromnych środków przeznaczanych na programy społeczne ZP (PiS oraz partie Z. Ziobry i J. Gowina), nasze obligacje państwowe tanieją, a ich wykup pochłania mniejszą część naszej gotówki, strefa społecznego ubóstwa została mocno zredukowana, wzmocniono nasze bezpieczeństwo. Polakom żyje się lepiej i to widać na każdym kroku...

Tyle uśmiechu na twarzach Polaków, tyle małych dzieci hasających na podwórkach cieszą i napawają radością i optymizmem.

A totalna opozycja? No cóż dalej tkwi w swoim obłędzie niezorganizowania i braku jakiegoś programu. PiS ma i program, i pokazał, że potrafi go realizować. Jest partią przewidywalną i wiarygodną. Stąd też moje refleksje nad istotą naszej Ojczyzny i nas samych.

Polska jest piękna choć nieraz i brzydka, ale ją kochamy. Dla wielu jednak jest przez nich znienawidzona, szczególnie przez nierdzennych i fałszywie malowanych Polaków, którzy polskie nazwiska posiadają jedynie z własnego sobie ich nadania.

Polska to dla nas umiłowana Ojczyzna – macierz będąca obiektem tęsknoty i westchnień; odniesieniem do najważniejszej przesłanki ich tożsamości. I często im jesteśmy dalej (np. na stałej lub czasowej emigracji) od tej naszej Polski, tym staje się Ona dla nas piękniejsza, idealizujemy ją, gdzieś tam wewnętrznie zaczynamy doceniać jej dla nas ogromne znaczenie, przypominamy sobie już tylko raczej pozytywne z nią wspomnienia... właśnie tęsknimy i może nieraz też żałujemy, że... ją opuściliśmy... że nie zrobiliśmy dla niej tego, co mogliśmy najlepszego i na co było nas stać. Bardzo często chyba też w takich przypadkach mamy poczucie, że nie docenialiśmy jej piękna i znaczenia, gdy byliśmy jej i ona była dla nas....

Przypominając słowa naszego wieszcza Jana Kochanowskiego, który pisał: "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz..." (zobacz przypis 1) wielu z nas dowiedziało się zapewne o "smaku" Polski, naszej Ojczyzny wtedy, gdy ją stracili, emigrowali na stałe, działali wbrew jej i przeciwko niej (to tak jak palacz dostawszy raka płuc przez palenie papierosów zawsze żałuje, że palił... i, gdyby tak można było cofnąć czas...).

Utratę tej Ojczyzny i żal za popełnione błędy zapewne odczuwało wielu Polaków wtedy, gdy Polska na przeszło 100 lat straciła niepodległość i zniknęła z mapy świata zagrabiona przez Zaborców. Podobne odczucia towarzyszyły wielu naszym Rodakom (nie mówię tu o zdrajcach i konformistach życiowych oraz ideowych), gdy na przeszło 40 lat Polska znów straciła niepodległość zagrabiona tym razem przez jednego z byłych Zaborców, tym razem pod hasłami "ogólnoświatowej szczęśliwości" zwanej komunizmem czy też realnym, marksistowskim socjalizmem. "Nie jest grzechem popełniać błędy, ale nie wyciągać z nich właściwych wniosków" (zasłyszana i już powszechnie bezźródłowo uogólniona sentencja). Boję się, że może i tym razem popełniamy znów ten sam błąd tracąc niepodległość i suwerenność na rzecz tym razem nie ZSRR, ale tworu, który ja nazywam ZSRE (Związek Socjalistycznych Republik Europejskich).

Po powyższej dość obszernej dygresji... wracając do naszej ukochanej Polski. To dla niej miliony rdzennych Polaków, ale też Ci, którzy nie będąc Polakami pokochali ją miłością najwyższą... oddawało życie walcząc przez wieki o jej Wolność, Niepodległość i Suwerenność.

W naszej polskiej historii doszukać się można wszystkiego: heroicznego patriotyzmu i zdrady narodowej; mądrości i głupoty; pozytywistycznej pracy i saskiego rozpasania; ograniczającego działania i relatywizującego podstawowe wartości i cnoty ludzkie – realizmu, ale i słowiańskiego nierzeczywistego romantyzmu. Mieliśmy zarówno wybitnych przywódców, jak i kompletnie rządzących Polską zwyczajnych durniów lub też cynicznych zdrajców.

Mamy swoje wady i zalety... zresztą jak każdy naród i każde skupisko społeczne tworzące jakąś Wspólnotę, którą cementuje: unikalny język, kultura, tradycja,wiara, przeszłość, historia, określone idee czy też charakter i zakres celów do realizacji i przyszłego osiągnięcia.

Jesteśmy różnorodni: mieliśmy w swoich dziejach geniuszy oraz wspaniałych pisarzy, naukowców, noblistów... ludzi wielkich, ale też wśród nas było też i dalej jest wielu małostkowych szubrawców oraz pospolitych idiotów...

Jesteśmy więc tacy jak wszyscy ludzie na Ziemi i wszystkie narody... ale to Polska potrafiła się odrodzić po zaborach i zbudować wspaniałą II Rzeczpospolitą, może i z wadami, ale wynikającymi raczej właśnie z okresu tak długiej bezpaństwowości i konieczności budowy od podstaw organizmu państwowego... ech, gdyby nie II Wojna Światowa.... Zawsze mnie zastanawia jednak jak daleko więcej relatywnie osiągnęliśmy w dwudziestoleciu międzywojennym niż w tym samym okresie czasu III RP... i wtedy zaczynam być zły i wściekły za zmarnowanie 30 lat tej naszej "niby" niepodległości po 1989 roku....

Złość mi mija wtedy, gdy przypominam sobie słowa naszego Rodaka Papieża Jana Pawła II: "Ojczyzna, Polska jest naszą matką ziemską. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej". TAK. Polska ma prawo do naszej miłości szczególnej! Nie płaczmy więc nad straconymi szansami, nad zmarnowanym czasem, nad "rozlanym mlekiem". Budujmy Naszą Polskę ponownie. Odzyskajmy ją dla siebie, naszych dzieci i wnuków. Odzyskajmy ją i stwórzmy od podstaw Nową, Najjaśniejszą Rzeczpospolitą... mądrą, nowoczesną, prawą i sprawiedliwą!

Głosujmy w wyborach na ludzi, którzy są tą Polską zachłyśnięci i walczą o jej dobro i dobro nas wszystkich - Polaków!

[1]: Jan Kochanowski, "Na Zdrowie" - fraszka wydana w Pradze w roku 1598 w publikacji Bartłomieja Paprockiego w: Jan Kochanowski, Ja dobrej myśli zawżdy chcę używać, PIW, Warszawa 1981, s. 66.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

16-08-2019 [10:43] - Jabe | Link:

Co to propaganda robi z człowiekiem... Choćby ta wspaniała II RP, która tak dużo zrobiła, a III RP była czasem zupełnie zmarnowanym. Nie zupełnie, bo Polacy się przez ten czas bogacili, ale też dwudziestolecie międzywojenne nie było czasem wspaniałości. Prócz odbudowy państwa nie osiągnięto wcale tak daleko więcej i ostatecznie II RP okazała się państwem niewydolnym, choć może nie tak tekturowym, jak obecnie.

No i nie jest tak, że inflacja nie rośnie. Gdy skończy się czas wyborczy, dopiero odczujemy rzeczywistość.

Obrazek użytkownika angela

16-08-2019 [16:25] - angela | Link:

Jabe, to tak na poważnie pisze,  czy żarty sobie robi. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

16-08-2019 [19:12] - krzysztofjaw | Link:

Straszenie inflacją jest niedorzeczne. Pan reprezentuje ludzi, którzy mówią tak: jak PiS będzie rządził kolejne lata to nastąpi krach. Tak mówiliście też 4 lata temu. To śmieszne i już wyświechtane hasła. Zero propozycji dla Polski. Przykre. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

16-08-2019 [19:44] - Jabe | Link:

Reprezentuję kolektyw jednoosobowy, proszę zapamiętać.

Gdy skończy się międzynarodowa koniunktura, socjaliści będą musieli sięgnąć obywatelom głębiej do kieszeni, by móc im obiecane prezenty dawać. Ceny zaczną rosnąć szybciej, władza zacznie straszyć i zakazywać. Przez wrogość państwa ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej wzrośnie. Koniunktura siądzie jeszcze bardziej. Władza będzie potrzebować jeszcze więcej pieniędzy, by pomóc ludziom... I tak dalej. Sprawdzone na świecie. Polska droga do socjalizmu będzie się różnić od wenezuelskiej tylko ilościowo, nie jakościowo, bo socjalizm zawsze prowadzi do tego samego – do biedy i niewoli.

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-08-2019 [00:54] - Tomaszek | Link:

@Jabe
Ciebie najprzyjemniej i ze zrozumieniem to się "czyta" jak milczysz . Ale gdyby ciebie nie było , to trzeba by było ciebie wymyślić . I nie wiem czy wyszłoby tak jak oryginał . Rycho Petru ma godnych następców . Tylko nie krzycz że idziesz po władzę . Bo nam z forum znikniesz . A szkoda by było . 
 

Obrazek użytkownika tricolour

16-08-2019 [20:09] - tricolour | Link:

Jakby nie patrzeć, to mamy zamrożone ceny energii do końca roku. Potem już będą uwolnione i będzie podwyżka. Produkcja przemysłowa maleje. Inflacja podawana przez GUS wynosi 2.9% r/r. 30% naszego eksportu idzie do Niemiec więc od nich mocno zależymy, co przy ich spowolnieniu nie wróży dobrze.

Obiektywizm nakazuje widzieć także wady i zagrożenia.

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-08-2019 [00:46] - Tomaszek | Link:

@tricolour 
A trolling na rzecz sąsiada , to jakiś rodzaj eksportu ? Angela niedomaga , koniunktura może się zmienić . Wiesz , w tym to racja . I niepokój słuszny . A jak prąd podrożeje to koszty w górę . Podziękuj swoim za pakiet klimatyczny , czy jak mu tam temu cyrografwi , co go podpisali .

Obrazek użytkownika tricolour

17-08-2019 [08:08] - tricolour | Link:

@T

Co jedni podpisali, to drudzy mogą wypowiedzieć. Jesli tego nie robią, to tyle samo warci, co pierwsi.

Pogadamy za dwa lata, góra.

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-08-2019 [13:44] - Tomaszek | Link:

@t
Zastanów się co piszesz . Bo bzdura powtórzona nawet sto razy pozostaje bzdurą . To funkcjonuje juz pod postacia prawną w Unii . Dupodajcy podpisali i nawet jak pod postacią synektur dostali jakąś dużą jak dla nich kasę , to szkody narobili tysiące razy więcej .  To taki uśmiech prostytutki co okradła klijenta , a alfons i tak kasę zabrał . 

Obrazek użytkownika maxilampus

16-08-2019 [22:57] - maxilampus | Link:

Kolejne klamstwa i polprawdy..Widac inflacje po cenach w sklepach..3 % i bedzie wiecej https://www.focus-economics.co...
Ale sie o tym nie pisze bo Wybory..

Obrazek użytkownika xena2012

16-08-2019 [20:42] - xena2012 | Link:

Proszę przypilnować wyborów razem z Krzywonosową i Wałęsą,żeby w rzeczywistości powyborczej nie trzeba było odczuwać skutków inflacji.Taka silna zwłaszcza w gębie grupa pod wezwaniem jak nic doprowadzi opozycję do wygranej.
 

Obrazek użytkownika Jabe

16-08-2019 [21:39] - Jabe | Link:

Pani zbyt dużo myśli o konkurencji.

Obrazek użytkownika maxilampus

16-08-2019 [22:51] - maxilampus | Link:

Pamietam jak z taka sama zarliwoscia glosowaliscie na Walese..Pozniuej Kwasniewskiego a teraz na pogubionego Lunatyka..
Adoratorzy i Wyznawcy "Mniejszego Zla".ze spacyfikowanymi miozgami i duszami..
Klasyk tak o was mowi : "jak sie Im przypomni,ze to byt ksztaltuje swiadomosc to zaraz brak pokory im z lebka paruje"..
Kunktatorzy,koniunkturalisci i Konformisci ktorzy to i ":Bogu swieczke i diablu ogarek"..
30 lat wasze3go Konformizmu i braku odwagi doprowadzilo Polske do stanu moralnej i etycznej zapaci..Fasady.i Atrapy Suwerennosci .to wasze potrzeby..
Krzysztofa zadawala taka Polska..Jego broszka..Z nimi , z toba nigdy mi nie bylo po drodze..Jestescie falszywi..Wasza Polskosc to pelny koldun..pogrobowce Szeli,Dzierzynskuiego i Gomolki..Socjalizm z "ludzka twarza" po Mszy Swietej..wasza potrzeba duchowa..Mam was gdzies..I nie tylko ja..Wasze wygnane zza chlebem dzieci maja was tez w nosie..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-08-2019 [23:36] - Imć Waszeć | Link:

Przecież Pan słyszał jak oni traktują tych ludzi, którzy musieli wyjechać za granicę lub pracować dziesięć poziomów poniżej kwalifikacji. Którzy często w jednych spodniach i bez szkoły w latach 80-tych ratowali się przed etosem ulicznika. Jak ludzi bez wychowania, nieporządnych, czasem po prostu jak oprychów. Tak jakby walić w klatkę z mapami kijem i krzyczeć "O! Jakie to agresywne i nieprzystosowane!". To jest właśnie ich sposób na Polskę, którą zagospodarowują zgodnie wraz z pogrobowcami Minca. Najpierw ludzi wyganiała polityka lub nieprzystosowanie do socjalizmu, potem wyganiał liberalizm lub ekonomia, czyli niedostosowanie do ich kapitalizmu, a teraz będzie może wyganiał socjalizm z ludzką twarzą, czyli niedostosowanie do biurokracji. W końcu może już nikt normalny w Polsce nie pozostać :)

Obrazek użytkownika maxilampus

17-08-2019 [00:21] - maxilampus | Link:

Sa jeszcze ludzie ktorzy posiadaja Idealy..Jak szanowny pan chocby..To mnie jeszcze laczy  z Polskoscia i Polskimi sprawami..Prawdziwi Polacy,wobec ktorych pragne byc Solidarny i Lojalny

Obrazek użytkownika xena2012

17-08-2019 [10:52] - xena2012 | Link:

ciezkie słowa tyle że nie wiadomo do kogo kierowane.Idiotyczny patos wylewajacy się z dwu ostatnich linijek ma co właściwie zastąpić?A jakież potrzeby ma Maxilampus odnośnie suwerenności? Wałęsa i Krzywonos ją Panu zapewni?

Obrazek użytkownika maxilampus

17-08-2019 [17:47] - maxilampus | Link:

To tacy jak Ty stworzyli Walesie i Krzywonos polityczne ramy i obszar dzialania.Waszym moralnym i etycznym relatywizmem..
Wszystkie te twoje tutaj propagandowe uwagi maja jeden wspolny element..Dialektyka i bicie piany..Zero merytorycznosci ..jak wasi polityczni Idole poruszacie sie w abstrakcyjnej rzeczywistosci wlasnych egoistycznych potrzeb..Tumiwisizm to wasza Religia  i sposob na zycie,,nazrec sie tlusto i miec pelny koldun..a pzniej w pijackim amoku plodzic dzieci..tak smo prymitywne i glupie jak...! Jestescie niczym  innym tylko  Dzieciorobami ! Tlusta kielbasa,wyborcza to szczyt Waszych pragnien..Tacu jak ja nie chca miec z taka Polska nic wspolnego..nie mowiac z takimi jak ty rowniez....

Obrazek użytkownika xena2012

17-08-2019 [19:32] - xena2012 | Link:

Jesteś aby trzeźwy człowieku? Żebyś chociaż był dzieciorobem to twoje zycie jakoś by się ułożyło i miałbyś powód do dumy.A jesteś tylko zawistnym małym czlowieczkiem zazdroszczacym innym wszystkiego.Nawet chyba twój oficer prowadzący nie może być zadowolony z takiego nabytku.

Obrazek użytkownika angela

16-08-2019 [11:12] - angela | Link:

Podobno Unia do której należymy jest demokratyczna.
W takim razie, dlaczego jest odgorne sterowanie, i wtracanie się w sprawy jej członków, sprawy polityczne i gospodarcze.
Po żałowałi Rosji, i robią to samo. 

Obrazek użytkownika Jabe

16-08-2019 [12:05] - Jabe | Link:

Władza w imieniu demosu dyryguje prowincjami.

Obrazek użytkownika mmisiek

16-08-2019 [12:39] - mmisiek | Link:

Korea Północna też jest demokratyczna, nawet ma to zapisane w samej nazwie państwa, KRLD.
Takie czasy, że wszystko ma być demokratyczne, co najwyżej raz jest to demokracja ludowa, raz europejska, a raz socjalistyczna.

Obrazek użytkownika mjk1

16-08-2019 [12:46] - mjk1 | Link:

„W takim razie, dlaczego jest odgorne sterowanie, i wtracanie się w sprawy jej członków, sprawy polityczne i gospodarcze”.
Dlatego, że rządzący na to pozwalają. Aktualnie rządzący. Gdyby aktualnie rządzący reprezentowali nasze narodowe interesy, powołaliby się na protokół brytyjski  https://pl.wikipedia.org/wiki/Protok%C3%B3%C5%82_brytyjskhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Protok%C3%B3%C5%82_brytyjski i powiedzieli, co Unia może nam zrobić. Dokładnie to samo, co klient panu majstrowi. Skoro rządzący tego nie robią, wg mnie nie reprezentują naszego narodowego interesu.
 

Obrazek użytkownika angela

16-08-2019 [16:30] - angela | Link:

Mjk, to zawsze w jednym kierunku poleci, tzn na Rząd. 
Tylko że "postawić się" większym, to trzeba być silnym, a mjk, Jabe, i inni co psioczą na Rząd, wszystko robią, żeby ten Rzad nie był silny. 

Obrazek użytkownika maxilampus

16-08-2019 [18:32] - maxilampus | Link:

Rzad PIS jest slaby swoja slaboscia i hipokryzja..Utrate zaifania Obozy Patriotycznego zawdzieczaja samym sobie...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

16-08-2019 [19:12] - krzysztofjaw | Link:

UE demokratyczna? Wolne żarty. To dyktatura komunizmu kulturowego. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

16-08-2019 [17:07] - maxilampus | Link:

Polskie Shangri-la Krzysztofa Jaworuckiego..
Mazna tylko zalowac ,ze 3 mln. naszych dzieci wykopanych z Polski "za chlebem" nie podziela tej samej opini..nie mowiac o moim pokoleniu w liczbie 15 mln. potraktowanych przez Panstwo ( polskie ? ) w taki sam sposob ..Gratuluje panie Krzysztofie swietnego samopoczucia ,ktorego zostalismy pozbawieni i nie mozemy y z panem dzielic..No coz "punkt widzenia okresla punkt siedzenia "..
My Skrzuwdzeni i Odrzuceni Polacy..
ps. Mozer czas na powolanie nowej parti w Polsce..Skrzywdzonych i Odrzuconych..?/

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

16-08-2019 [19:14] - krzysztofjaw | Link:

Może i jest potrzeba założenia nowej partii. Życzę powodzenia.
Pzdr

Obrazek użytkownika maxilampus

16-08-2019 [20:36] - maxilampus | Link:

Ty jestes dobrze nazartym indywidum..Nalezales do PZPR ?
Prezentujesz siebie tutaj jako zarliwego  Katolika..Jak sie to ma do twojego braku wrazliwosci na pokrzywdzonych .wykluczonych,odrzuconych ?
Obojetny jestes na krzywdy i cierpienia wyrzadzone Milionom Polakow...Twoim Bozkiem jest twoj pelny zoladek i prezio ze swomii wyznawcami pod sztandarami powsciagliwosci i spolegliwosci..
Dla mnie jestes niczym  wiecej jak " cymbalem brzmiacym na wietrze'..

Obrazek użytkownika maxilampus

16-08-2019 [20:37] - maxilampus | Link:

...Ty jestes dobrze nazartym indywidum..Nalezales do PZPR ?
Prezentujesz siebie tutaj jako zarliwego  Katolika..Jak sie to ma do twojego braku wrazliwosci na pokrzywdzonych .wykluczonych,odrzuconych ?
Obojetny jestes na krzywdy i cierpienia wyrzadzone Milionom Polakow...Twoim Bozkiem jest twoj pelny zoladek i prezio ze swomii wyznawcami pod sztandarami powsciagliwosci i spolegliwosci..
Dla mnie jestes niczym  wiecej jak " cymbalem brzmiacym na wietrze'..

Obrazek użytkownika angela

17-08-2019 [07:19] - angela | Link:

Maxilampus, o jakich wykluczonych pisze, tych komuszych "pedagogach", sedziach, tupiacych na ulicach  awanturnikach,  tych co im za stalinowskie usługi obniżono emerytury, czy o tych milionach wygnanych przez Tuska, tulajacych się po świecie, w poszukiwaniu pracy? Bo te miliony, ofiary "reform" Balcerowicza, właśnie teraz gremialnie wracają,
A za granicą, juz ciężko usłyszeć polski język, tylko rosyjski lub ukraiński. 

Obrazek użytkownika mjk1

17-08-2019 [09:40] - mjk1 | Link:

„Bo te miliony, ofiary "reform" Balcerowicza, właśnie teraz gremialnie wracają”.
I powiedzieli Ci to w odnowionej i nareszcie prawdomównej TVP 1, TVP2, czy TVP Info? Jak powiedzą, kiedy odzyskana już, prawa i sprawiedliwa prokuratura, postawi choćby jeden zarzut Balcerowiczowi, czy komukolwiek z grabarzy polskiej gospodarki i złodziejskiej prywatyzacji – daj znać.
 

Obrazek użytkownika angela

17-08-2019 [12:34] - angela | Link:

Na pewno, mjk, w tfu, enie  nie dowiesz się jakie nastąpiły zmiany w Polsce.
A to, że  nie  wsadzaja, to brednie, bo wsadzaja, tylko że już tak się oblowili, że stać ich na każdą kaucję, a sądy wypuszczają, bo reformy sądów nie było. Szaleli, tak bronili sądów, bo wiedzą, że ich zasiedziale sądy ich wybrania., a mafiozom jeszcze miliony każą płacić, "że niewinnych posadzili" 
Mjk, cały czas wciskasz ciemnote, albo z własnej ciemnoty, albo tvnowskiej, albos jednym z nich. 

Obrazek użytkownika tricolour

17-08-2019 [10:57] - tricolour | Link:

@angela

Miliony wracają?

No jak można być tak ograniczonym i nie pomyśleć, dokąd oni wracają? Gdzie mieszkają, gdzie pracują skoro uciekali z braku perspektyw mieszkaniowych i sensownej pracy? Ruski człowiek jesteś - Putin kazał, ty wierzysz bez opamiętania.

Obrazek użytkownika mjk1

17-08-2019 [09:21] - mjk1 | Link:

„Obojetny jestes na krzywdy i cierpienia wyrzadzone Milionom Polakow”.
Nie jest obojętny, podobnie jak miliony „wybieraczy” kolejnych „obiecywaczy”. Oni wszyscy mają to głęboko w d… . Ich nie obchodzi los głodnych i bezdomnych w ich własnym kraju. Dla nich to wszystko nieudacznicy na własne życzenie. I do tych pustych pał nie wpadnie, że coś jest nie tak, kiedy ludzie grzebią po śmietnikach a jednocześnie setki ton żywności utylizujemy każdego dnia. Mają takie fajne wytłumaczenie, że są to konieczne koszty gospodarki wolnorynkowej a jak im powiesz, że jest rozwiązanie tego problemu, to zrobią z ciebie agenta Merkel, Putina, albo chorego na ciele i umyśle. Szkoda słów.  
 

Obrazek użytkownika angela

17-08-2019 [12:42] - angela | Link:

Mjk, nie dotarło, że nie ma już obiecywaczy. 
Teraz rządzą ludzie, że co obiecaja, to zrobią. 
Mjk, NIE PRZYTACZAJ SPRAW, KTÓRYCH NIE ONIECYWALI,  bo można każdą sprawę wyciągnąć, jak się chce rządowi dokopac.
Oni zrobili dużo więcej,  ale pewnie się mjk podobało co innego. No cóż, pewnie za Sławku ⌚ tak tęskni.