Na rozgrzane głowy tropicieli lotów liderów państwa

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, iż na całym świecie, tak i w Polsce są ludzie piastujący najwyższe stanowiska państwowe, którym należą się odpowiednie przywileje.

W Polsce zaś pierwszą osobą w państwie jest Prezydent RP, dalej są: Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu i Premier, który zarządza państwem mając do dyspozycji swoich ministrów.

Te wszystkie osoby reprezentują polskie państwo wewnątrz i na zewnątrz. To od nich zależy jak ono wewnętrznie i zewnętrznie funkcjonuje. To od nich zależy teraźniejszość i przyszłość nas wszystkich.

Możemy się pokusić o porównanie zarządzania państwem do określonej bardzo dużej firmy, gdzie jej kierownictwo tworzą Rada Nadzorcza, Zarząd i Dyrektorzy. I to od nich zależy to jak dana firma działa krótko, średnio i długookresowo.

W zarządzaniu należy hołdować tzw. „złotej zasadzie zarządzania”: Z = O = U, czyli „zakres obowiązków zawodowych” winien się równać „zakresowi odpowiedzialności” oraz „zakresowi określonych uprawnień, w tym finansowych i innych”.

Nikt przecież pracując w danej firmie nie może podważyć tego, że jej Prezes czy członek Rady Nadzorczej posiadają swój samochód służbowy, czy nawet samolot oraz inne uprawnienia, bo ich celem jest długookresowy rozwój firmy i wszystko co czynią można uznać za pracę na tę rzecz przez 24 godziny na dobę.

Nawet spotkania prywatne i wypowiedzi w czasie ich trwania też są ocenianie z punktu widzenia ich moralności, etyki, sprawności zarządzania i są reprezentowaniem firmy na zewnątrz, bo każdy wtedy szczegół jest ważny. Na liderów naprawdę nadaje się bardzo nieliczne grono osób, bo kończy się prywatność osobista a zaczyna ciężka praca zawodowa. Wszystko co robią, może być dobre lub złe, ale w danym okresie wpływa na postrzeganie ich firm na rynku.

Firma musi być postrzegana jako solidna i z mocnymi fundamentami. Stąd też żaden prezes nie pojedzie na spotkanie biznesowe lub inne jakimś seicento, ale luksusowym samochodem a nawet samolotem. To buduje prestiż firmy na zewnątrz, potwierdza jej znaczenie, ale i znaczenia samego prezesa. Jest to naturalne i mieści się w granicach firmowego Public Relations (PR) czy publicity.

I to PR oraz publicity musimy też rozumieć w kategorii naszego Państwa. Jak by wyglądał Marszałek Sejmu jadący kilkanaście godzin pociągiem, żeby dojechać na jakieś miejsce spotkania a nie daj Boże z jakimś przywódcą zagranicznym? Co to by świadczyło o naszym kraju?

Trzeba też bardzo mocno podkreślić sferę bezpieczeństwa kierownictwa danej firmy a w naszym przypadku najważniejszych osób w państwie. Do czego prowadzi brak przestrzegania odpowiednich procedur bezpieczeństwa to mieliśmy przykład w postaci zamachu smoleńskiego. Wtedy nie zadbano o tę sferę i lot naszych wysoko postawionych oraz tych mniej, ale patriotycznych Polaków zakończył się ich śmiercią.  Więc nie gaworzmy, że loty Prezydenta, Marszałków Parlamentu, Premiera czy ministrów mają niepotrzebnie największą klauzulę bezpieczeństwa. To jest naturalne na całym świecie.

I jeszcze jedno dotyczące np. publikacji rejestru lotów przez w/w liderów państwowych. Otóż też ze względów bezpieczeństwa nie można opublikować wszystkiego, bo obce służby też czytają tego typu materiały i mogą się dowiedzieć rzeczy, które są tajemnicą państwową. To tak jakbyśmy np. pokazali pełną listę rozmów telefonicznych czy e-maili prowadzonych przez polskie władze najwyższego szczebla. Toż to byłaby gratka dla obcych służb specjalnych.

Oczywiście służba publiczna różni się mocno od działań firmie prywatnej, ale zasada: Z = O = U też obowiązuje.

W żadnym razie też nie neguję potrzeby kontrolowania określonych wydatków urzędników państwowych, bo oni tak naprawdę pracują dla nas, ale też to my ich - jako suweren - finansujemy.  Taka kontrola jest potrzebna, ale najpierw należy określić zasady obowiązujące tychże urzędników w wydatkowaniu określonych środków pieniężnych i korzystaniu z różnorakich uprawnień. Bez tego nie można ocenić czy dana postawa urzędnika jest prawidłowa, czy też nie.

W przypadku lotów samolotami wojskowymi i cywilnymi tychże najważniejszych liderów państwa nie mamy w Polsce żadnych określonych przepisów i nie mieliśmy ich do tej pory. Dopiero teraz - po hipokrytycznym ataku opozycji na Marszałka Sejmu - takie przepisy mają powstać. Jest obowiązujące prawo składania oświadczeń majątkowych, ale dotyczącego zakresu uprawnień urzędniczych już nie.

Tylko ja się pytam: Były kontrowersyjne loty samolotem z Gdańska i do Gdańska premiera D. Tuska. Były one niemalże cotygodniowe. Dlaczego wtedy dzisiejsza opozycja nie atakowała swojego premiera lub nie wprowadziła jakichś ustawowych obostrzeń w tego typu prywatnym wykorzystaniu państwowego samolotu? Dlaczego Marszałek B. Borusewicz mógł sobie pozwalać na dziwne loty w ilościach zatrważających a dziś opozycja gaworzy, że M. Kuchciński czy S. Karczewski korzystali z prawnie dozwolonych lotów?

Ku refleksji...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2019 [18:07] - tricolour | Link:

To może coś dopowiem: był niepisany deal: lata sobie Tusk do Gdańska, lata sobie ówczesny prezydent zakochany w Helu. I tak sobie latali, Tusk do Gdańska, Prezydent na Hel - co cztery dni, średnio licząc czas prezydentury i 141 jego lotów.

Latali i milczeli, bo o czym gadać... 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

11-08-2019 [18:23] - krzysztofjaw | Link:

I wszystkim było wygodnie i ok. Rozpasało się trochę nasze hrabiostwo. Szczyt był za czasów Tuska i Komorowskiego, ale pewne "niepisane umowy" dalej pozostały, choć już w ograniczonym zakresie, dlatego jest pilna ustawa na ten temat i być może to będzie jedyny pożytek z tego ataku na M. Kuchińskiego, też dla kolejnych rządów. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

11-08-2019 [19:43] - Jabe | Link:

Ustawa? Pilna? Co za kraj...

Obrazek użytkownika tricolour

11-08-2019 [21:19] - tricolour | Link:

No, latali. Tylko nie kłamali, zdaje się, że latają sami jak palec, broń Boże z kimś. I gdyby Marszałek zaraz normalnie powiedział, że owszem - lata, czasem kogoś bierze, bo szkoda taką pustą landarą lecieć, to byłby krzyk dwa dni i koniec.

Ale nie, musiał być bardziej papieski od papieża i wmawiać, że nikogo nie bierze. Więc mu pokazali czarno na białym jego własne (sejmowe) dokumenty i wstyd mu było, że kłamie i zamilknął i coś tam zapłacił jako darowiznę. No to zapytali czy samolot z kimś, ale bez niego, latał. Zaprzeczył. No to mu pokazali czarno na białym lot żony. I znów kłamstwo wyszło na jaw. Potem okazało się że wozi sztuczne łzy - i tu też - moim zdaniem - przegięcia nie ma, bo landara pusta leci i to jest szkoda.

Ale problem w tym, że to status HEAD miało czyli drugi samolot czeka w pogotowiu jak na wojnie. I to jest przesada, że się wozi sztuczne łzy albo jedną żonę wręcz dwoma samolotami na raz. To jest przegięcie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-08-2019 [20:55] - Tomaszek | Link:

@Półgłówkenmatematiker
5x365/4=465,25 nie uwzględniajac lat przstępnych . Tuska cztery lata . Do szkoły nie wysyłam bo dzieci zboczysz  a matematyki się nie nauczysz . Ciesz się  , twoi górą .

Obrazek użytkownika angela

11-08-2019 [22:57] - angela | Link:

Kolorowy, Jabe, Zdzicho...i inni, wszyscy którzy bronicie poprzednich układów, a jezdzicie po PiS. 
Nie macie nic do powiedzenia, bo wszystko zło, które w Polsce powstało, to dzięki takim jak wy. Rozwaliliscie Polskę, jesteście jak szmaty w rękach obcych, przy waszej pomocy siły wrogie Polsce wpływają na sytuację w kraju. 
Teraz oddelegowani tutaj, wypisujecie bzdury oderwane od rzeczywistosci, a ludzie jeszcze z wami, degeneraci, dyskutują. 
Z wami dyskusja, to tylko,  poszli won, sprzedajne dziadostwo. 

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2019 [08:48] - tricolour | Link:

@angela

Epitety na nikim nie robią wrażenia, jedynie zdradzają z jakiego domu kolezanka pochodzi.

Obrazek użytkownika angela

12-08-2019 [12:03] - angela | Link:

@kolorowy,  depczecie ludziom po palcach, i  jeszcze macie pretensje, że krzyczą.
Ja wiem, że nosicie białe kołnierzyki, a niszczycie kraj i ludzi, w białych  rękawiczkach. 
Rządzący są za delikatnie do was, bo na drania to  trzeba drania. 

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2019 [14:55] - tricolour | Link:

@A

Gdy koleżanka trochę ochłonie to może się zastanowi jak to jest, że Wy "nam" zarzucacie, że niszczymy kraj, my zaś "Wam" zarzucamy, że ten sam kraj niszczycie, a on dalej trwa i trwa.

Może to jest tak, że nikt niczego nie niszczy tylko całej politycznej klasie wygodnie nic się nie robi gdy jedna połowa Polski szczuje na drugą zamiast patrzeć władzy na ręce. Bo dlaczego nikt nie siedzi skoro PO ukradło 250 miliardów złotych? Jedyna sensowna odpowiedź jest taka, że teraz kradną drudzy i też oczekują bezkarności.

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-08-2019 [20:14] - Tomaszek | Link:

Widzisz kolorowy , w platformie i okolicy są ludzie , którzy potrzfią liczyć pieniądze i siedzieć cichutko . Rzucą ochłapa paru kolorowowielkopolskoludomirohrabiom i mają głos "narodu" w obronie demokracji i praworządności . A specjaliści od praworządności nie wsadzą ich do pudła  . Moim zdaniem było tego nawet pół biliona , tak że  starczy na długo . Ale jak się im poprzedawnia zostaniecie na lodzie . Ty szargasz swoje zdrowie , po nocach konspekty czytasz , o bożym świecie zapominasz . A  oni mają cię w dupie . Proponuję strajk trolli . Jak wam zaczną płacić jakieś realne pieniądze i zagwarantują świadczenia , to może będzie trochę strawniej do dyskusji . A póki co może jakiś strajk włoski , czyli jakieś dopracowane i sensowne posty , bez głupich pytań . 

Powodzenia Ci życzę 
 

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2019 [21:44] - tricolour | Link:

To, że oni mają mnie w czterech literach, to jest oczywiste. Ja na takiej samej zasadzie w tychże literach mam kilka miliardów ludzi. Jest zatem po równo.

Tomaszku, daj sobie spokój z tymi trollami, płatnymi darmowymi. Ty piszesz, bo chcesz, ja piszę, bo chcę. Proste. Pieniądze mam skądinąd, ale o tym już rozmawialiśmy więc więcej języka strzępić nie trzeba.

A co sensownych postów: no z tym jest pewien problem gdy się napatoczysz na fanatyka. Nic nie dociera. Popatrz: prokuratura podporządkowana rządowi nie postawiła NIKOMU zarzutów od czterech lat. Tyle kasy, Ty mówisz o 500 miliardach i co? Nic. Czyli współudział lub nie było żadnych złodziei... nie ma innego wytłumaczenia.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-08-2019 [00:57] - Tomaszek | Link:

Dobra , ale nie kituj , bo wszyscy wiedzą o co chodzi .Policz sobie tylko ubytek vat za lata i już prawie 300 na słupach , dodaj akcyzę też na słupach , przepłacone przetargi co kasa poszła do szanowanych firm niemieckich  ( boSzwab szwabi , a jak ma jakiegoś Freiwiligera do pomocy to jeszcze bardziej . To więce niż bilans dotacji " dotacji"  jewrosojuza czy jak temu euroreichowi . A jeżeli trochę znasz mechanizmy funkcjonowani władzy ( wątpię, ale spróbuję ) to ci wyjaśniam . PIS wygrał wybory i sformował rząd (legalny ) i zdziwiłbym się żeby tam był minister np z tych tam folklorów od Kukiza . Taka sobie kombinacjaa słupów i kanałów i kasa poszła . To zupełnie jak baby na zakupach w internecie . Tylko baba była z kartą nieswojego męża (mąż sędzia swojej karty znaczy niezależności broni jak Tomaszewski na Wembley). Ale transakcje poszły i towar zabrała . I przy dobrych wiatrach to było tego więcej , ale mąż sie nie może połapać co płciła jego baba legalnie  a co nie jego baba  też podobno legalnie , ale kasę wcięło . A ta baba nieswoja to była sędziego żona i facet nie ma jak iść do sądu , bo się sędzia wkurzy . Rogi to sędziemu  już przyprawiali to nie problem , ale wara od kasy (znaczy demokracji ). 
I to by było na razie na razie na tyle
Ciąg dakszy na zapytanie i temat dowolny 
Dobranoc Państwu

 

Obrazek użytkownika tricolour

13-08-2019 [08:49] - tricolour | Link:

@T

Ale zobacz, bo obok pisze Kuzmiuk, ze luka 12%  VAT to jest super cymes i to jest laurka dla rzadu.

Czyli krasc 25% jest źle, bo to oni kradli, ale połowę tego to my mozemy.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-08-2019 [20:02] - Tomaszek | Link:

@ tricolour
Znam takich w Polsce co od 15 i więcej lat mają kasy fiskalne i żaden klijent jej nie widział . Ja zobaczyłem u kumpla bo mnie wysłał do szafki pod biurkiem jak  mi piwo chciał postawić . I nie ma to nic wspólnego z polityka . To tak jak na Cztrech pancernych stary Czereśniak powiedział "Mało ci ?... Tyle się należy ." I to jest ich zdaniem 12 % i jest niepolityczne  tylko gospodarskie moim zdaniem  .A co do Kuzmiuka to polecam moją konsternację pod wpisem rzeczonego https://naszeblogi.pl/54024-hi... .

Obrazek użytkownika angela

13-08-2019 [06:51] - angela | Link:

@kolor, to było patrzeć POlszewii na ręce, obecnie by problemu nie było, gdyby ten jazgot mediów zaczął się za Tuska. 
Słońce Peru, marszałek samolocik,  robiliściezz przestępców   humor, a po marszalku Kuchcinskim, jazda. 
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-08-2019 [22:59] - Marek1taki | Link:

Pełna zgoda, że król piechotą to ma chodzić wiadomo gdzie a generalnie to porusza się lektyką. Zastanawiam się jakich zarzutów realnych nie przedstawiono marszałkowi. Opozycja zarzucała mu, że niezgodnie z planem ciamajdanu doprowadził do uchwalenia budżetu na 2018r. WEI zarzuca mu https://wei.org.pl/stanowisko-... podobne rzeczy, mianowicie radzenie sobie z dezorganizacją prac Sejmu przez posła Nitrasa oraz mam niepełnosprawnych z Iwoną Hartwich na czele. Tymczasem Marszałek Kuchciński w jednej znanej mi sprawie nie spotyka się z krytyką - obstrukcji w sprawie ustawy anty-447. Opozycja totalna i totalne media z niezależnymi wespół się na tym nie zająknęły. I słusznie. Po co to nagłaśniać. Większość Polaków nie słyszała o JUST Act 447, a jeżeli w ogóle to kojarzy z przykrywką, że marszałek nie umiał tej nazwy przeczytać. https://kresy.pl/wydarzenia/po...
 

Obrazek użytkownika angela

12-08-2019 [08:09] - angela | Link:

@jeden taki,  spokojna twoja rozczochrana, Rząd sobie poradzi. Marszałek rozlicztyl się, a teraz rozliczy  taksowkowych, tych co tak bardzo domagali się rozliczenia. 
Nie może przecież pozostawić ludzi bez odpowiedzi. Nie słyszałeś, że rząd wsluchuje się w glsy  ludzi, choć jest przysłowie, że psie głosy nie idą pod niebiosy. 
 

Obrazek użytkownika mjk1

12-08-2019 [11:52] - mjk1 | Link:

Wszyscy słyszeliśmy Anielu i to nie jeden raz, że rząd wsłuchuje się w głosy społeczeństwa . Jaki więc mamy efekt tego wsłuchiwania się? Co zasadniczego zmieniło się w polityce państwa? Obiecywali rozliczenie złodziejskiej prywatyzacji i co? Komu z imienia i nazwiska choćby przysłowiowy włos z głowy spadł? Z aferą reprywatyzacyjną podobnie. Z dekomunizacją identycznie. Z zamieceniem pod dywan katastrofy smoleńskiej, to nawet wstyd Was dołować, jacy naiwni byliście. Reformę sądownictwa zastopował Prezydent, który wg nie tak dawnej wypowiedzi Prezesa, jest najlepszym Prezydentem w historii  RP z numerem III. O obniżenie podatków, czy zastopowanie dalszego zadłużania Państwa, nawet pytać nie warto, bo nie odpowiedzą. Jedno jednak nie ulega najmniejszej wątpliwości, że z ustawą 447 rząd sobie poradzi. Dokładnie tak samo, jak w przypadku ustawy o IPN.
 

Obrazek użytkownika angela

12-08-2019 [17:59] - angela | Link:

@jeden taki, to ma ludzi za idiotow, jak zwykle odwracasz pojęcia, 
KTO ICH WSADZI??,
To dlatego broniliscie sądów   i konstytucji, żeby nie można było ich wsadzic, a  teraz dlaczego jeszcze nie siedza w więzieniu. 
Jak zwykle ulewakow, szczyt hipokryzji. 

Obrazek użytkownika Jabe

12-08-2019 [20:00] - Jabe | Link:

Żeby winnych wsadzić potrzebne jest wierw oskarżenie publiczne. To jest działka prokuratury, która już jest podporządkowana rządowi. Jakie są efekty jej działania?

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2019 [20:30] - tricolour | Link:

Co prawda to nie do mnie było, ale Ci powiem: nie chodzi o to, kto ich wsadzi (bo sprawa sądowa jest później) tylko o to, że nikomu prokuratura nie postawiła ani jednego zarzutu.

Jakie masz wytlumaczenie, ze przez cztery lata zreformowana prokuratura nie postawiła zarzutu ANI JEDNEJ OSOBIE?

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-08-2019 [20:10] - Tomaszek | Link:

@ tricolour 
A skąd ty wiesz , może oni wystrzegają się walenia nurów do pustego basenu . Tylko czas płynie na przedawnienie . A poza tym to wczoraj napisałem , jak to działało . Wiesz , ten post o babie ,  karcie i rogach sędziego . Nawet odpowiedziałeś i vice versa .

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-08-2019 [21:37] - Pani Anna | Link:

@Angela
Nie chce mi się gadać z trolami, ale Pani odpiszę, że to nie jest tylko kwestia kasty sędziowskiej. To co się działo pod rządami PO wyczerpuje aż nadto definicję mafii: "nazwa zorganizowanej grupy przestępczej o dużych wpływach, powiązaniach z osobami na różnych szczeblach władzy, policją, biznesem, prowadząca działalność gospodarczą finansowaną z przestępstw".
Na naszym polskim podwórku mieliśmy nawet do czynienia z tworzeniem prawa pod potrzeby mafii. Chyba nikomu, poza trolami które albo są albo udają całkiem głupich nie trzeba tłumaczyć jak trudna jest walka z mafią, jak trudno jest ich członków, a co dopiero mówić o przywódcach postawić przed sądem, kiedy zgromadzenie materiału dowodowego graniczy z cudem. Niekiedy to wymaga całych lat. Proszę sobie przypomnieć historię Al Capone, zwyrodniałego przywódcy mafii, jego kontaktów z władzami i specjalnej ochrony jaką się cieszył ze strony samego Sekretarza Stanu - z braku dowodów został w końcu skazany za podatki i to tylko dzięki Eliotowi Ness i jego grupie "Nietykalnych". 

Obrazek użytkownika tricolour

12-08-2019 [21:53] - tricolour | Link:

@Anna

No to mam pytanie: skoro walka z mafią wymaga "całych lat" to ile tych lat ma upłynąć, by COKOLWIEK zrobiono? Sto? Dwieście? Cztery lata minęły i jednego słowa nie słyszałem, by coś się działo...

Obrazek użytkownika mjk1

13-08-2019 [07:53] - mjk1 | Link:

O ile rząd wsłuchuje się w głosy społeczeństwa, to Wy trójkolorowy, nie słuchacie tego, co mówią społeczeństwu rządzący. Premier jasno i wyraźnie powiedział, że już za dziesięć lat osiągniemy zachodnie standardy i dogonimy zachód pod każdym względem. Prawa i dobrobytu też. I nie wyjeżdżajcie mi tu z argumentacją, że słyszeliście to już za Gomułki, Gierka, czy Jaruzelskiego a Waszym dziadkom i rodzicom mówiono, że zabrakło dziesięć lat a wygralibyśmy tę wojnę. Czekajcie cierpliwie i nie siejcie mi tu defetyzmu