Nareszcie! Oświadczenie Episkopatu w sprawie LGBT+

Pisałem niedawno, że odwaga i mądrość arcybiskupa M. Jędraszewskiego przejawiająca się w jego kazaniu krytykującym ideologię LGBT+ może przynieść dobre owoce wśród hierarchów KK w Polsce.

I tak też się stało. Nareszcie przemówił Episkopat w osobie abp Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Długo na to czekałem, podobnie zapewne jak wielu katolików zniesmaczonych brakiem reakcji KK na wybryki przeciw KK środowisk LGBT+ i promowaniu ich chorej ideologii.

W datowanym na dzień dzisiejszy oświadczeniu arcybiskupa S. Gądeckiego czytamy [1]:

--------------------

"Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.

Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. „Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” (Watykan, 17.11.2014).

Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które – pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji – skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. „małżeństw homoseksualnych” oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.

Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników".

Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

---------------------

Zdaję sobie sprawę, że każdy wyraz tegoż oświadczenia musiał być analizowany bardzo wnikliwie, ale cieszę się, że takie w ogóle powstało. Nareszcie zwykli księża mają otwartą drogę do krytykowania ideologii gender i jej przedstawicieli w postaci ruchów LGBT+. To bardzo ważne, bo wielu księży też było skrępowanych w krytyce tej ideologii i za bardzo nie wiedzieli jak o tym oficjalnie mówić.

Mam też nadzieję, że te oświadczenie będzie przeczytane podczas wszystkich mszy świętych w najbliższą niedzielę i katolicy w końcu odetchną z ulgą.

[1] https://wpolityce.pl/kosciol/458349-przewodniczacy-episkopatu-ofensywa-srodowisk-lgbt

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

08-08-2019 [09:00] - Czesław2 | Link:

Ciągle zamieciona pod dywan sprawa pedofilii. Nierozliczenie z tego m. in. hierarchów za blokowanie problemu. Tak daleko nie ujadą. Jak teraz krytykować ideologię (religię) LGBT? Pamiętajmy, że ponad połowa Polaków ciągle ogląda i słucha tylko TVN i RMF.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-08-2019 [11:28] - krzysztofjaw | Link:

Oj to nie jest tak. Kto, co ogląda to widać po sondażach: PiS 50%, PO 25%. To szacunki, ale mniej więcej wiarygodne. A KK już zacząl walczyć z dewiacjami w swoim gronie. A teraz jest pedofilia wśród artystów i co? Gdzie jest Sekielski?. A ich zmowa milczenia?
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Czesław2

08-08-2019 [12:53] - Czesław2 | Link:

Proszę Pana, moralność jest moralnością, co mają do tego sondaże? Buraki są wszędzie, pokazuje to Kuchciński. Nie wiedział, ze patrzą mu na ręce?

Obrazek użytkownika Ludomir

08-08-2019 [17:52] - Ludomir | Link:

Artystów pedofilów także ich przełożeni (jacy?) dla ich ochrony przenoszą  do innych miast czy pracowni,atelier, teatrów albo na Księżyc? Gdzie ta zmowa milczenia? Jeśli tak jest,  Sekielski miałby świetny materiał do następnego kompromitującego filmu dokumentalnego. Może Pan Autor ma takie materiały?

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-08-2019 [00:01] - Tomaszek | Link:

@Ludomir
Whos the fuck is Sekielski . On po prostu dostał gotowy scenariusz z obsadą . Od ścigania takich przestępstw jest policja i prokuratura . Zebrali mu takich co im nie wypaliło pociągnięcie KK na kasę i buszuje . Podobnie było z Borowiecką co jej podobna ks Jankowski do dupy się dobierał . Kto uwierzy że ksiądz pod specjalnym nadzorem SB grasuje po sąsiednich podwórkach i panienki za cipki łapie . Chyba tylko ty . Dobierał się do niej od 12 do 13 roku życia , a ona jak twierdzi z tego powodu nie przystąpiła do pierwszej komunii . Jasnowidzka jakaś bo o tym wiedziała jak miała 9 lat . Oprócz swoich (pewnie nie jej autorstwa)bajek z mchu i paproci , wszelkie rzeczy które można sprawdzić i przyłożyć do czegokolwiek to bujda . No i adres w Australii , bezpiecznie żeby ludziom w oczy nie spojrzeć a i wezwanie doręczyc trudnowato . Mało że gwiazda z lamusa , to jeszcze z antypodów . A twoich ulubionych gwiazdorów nikt nigdzie nie przenosi bo nie na nich Sekielski ma zlecenie . A może od nich też . Krzyczał złodziej łapać złodzieja , krzyczy i pedofil . A tak na marginesie , to ktoś tu lubi wysyłać do piaskownicy . Czyżbyś tam grasował ?.

Obrazek użytkownika xena2012

08-08-2019 [09:32] - xena2012 | Link:

Nie odbieram oswiadczenia abp Gadeckiego róównie pozytywnie jak Pan.Jest zdawkowe,wymijające i powierzchowne.Nie przemawia do wiernych.Wczoraj bowiem jakby w odpowiedzi odbyła się manifestacja środowisk lewackich przed nuncjaturą Apostolska w W-wie gdzie domagano się ustąpienia abpJędraszewskiego i zmian w nauczaniu Koscioła.Jeśli hierarchia kościelna nie położy teraz tamy takim żądaniom w przyszlości Kosciół będzie nauczał tylko tego co mu podsunie na kartce i nakaże lewica,a ksęzy będzie mianował Biedroń albo Wielgusowa.Abp Gadecki skupia się na marszach równości zamiast stanowczo odnieść się do łamania przez lewicę Konstytucji wyraxnie mówiącej o wolności religijnej i szacunku do jej symboli oraz wiernych.Dlaczego ludzie tak drący mordy niby w obronie Konstytucji jednoczesnie ją łamią?A gdzie głos prymasa Polaka? 

Obrazek użytkownika kaliszanin

08-08-2019 [09:44] - kaliszanin | Link:

nasz episkopat to nie ambasador moszbotoxumacher i nie może tak prosto z mostu wszak od nastawiania policzków jest raczej i to tych drugich. poza tym, obawiam się że już kanałami leci z dalekiego 44 hektarowego ogrodu depesza, że panowie hierarchowie tak nie wolno, nie tak ostro, no wiecie, rozumiecie, sytuacja gejopolityczna, plamy na słońcu i zasłonkach...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-08-2019 [11:24] - krzysztofjaw | Link:

I tak dobrze. To początek, na który czekałem. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-08-2019 [10:38] - Marek1taki | Link:

Metafora o tęczowej zarazie trafiła w punkt.  Obnażyła socjotechnikę rewolucji. Zaden polityk nie okazał się mężem stanu. Okazał się nim arcybiskup Marek Jędraszewski. Stał się naturalnym kandydatem na urząd Prezydenta RP.  

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

08-08-2019 [11:29] - krzysztofjaw | Link:

Bo to jest tęczowa zaraza. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

08-08-2019 [18:13] - angela | Link:

Dziwię się, że ludzie z poprzedniej władzy, dopuścili  do rozgrywek  z marszałkiem  Sejmu, kiedy sami naduzywali wyjazdów na sumy milionowe.
Kuchcinski zrezygnował, żeby zamknąć gęby antypolskim szczekaczkom, ale teraz PiS nie popusci. 
Uważam, że  powinni być należycie rozliczeni, Tusk, Borusewicz, Kopacz  i inni " telefoniczne" tuzy",  jak pani Gronkiewicz, i wielu innych. 
 

Obrazek użytkownika angela

08-08-2019 [18:20] - angela | Link:

Pan Czesław, i lewacy, niech was  glowa nie boli. 
PiS zajmie się pedofilami w Kościele, i na pewno nie tylko w Kościele. 
To ukaże skalę pedofilii we wszystkich środowiskach, i perfidię nagonki tylko na księży.