"Bez polskich głosów von der Leyen nie będzie wybrana"

*pełen tytuł: Prorocze słowa: "bez polskich głosów von der Leyen nie będzie wybrana"

Nie żebym był prorokiem, ale znam polityczna matematykę w europarlamencie i przewidziałem, że wybór kandydatki Rady Europejskiej na stanowisko szefa Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen dokonać się może wyłącznie dzięki głosom Polaków, a konkretnie europoslow PiS. Oto dowód (jeden z kilku!) w postaci wywiadu, jakiego udzieliłem red. Krzysztofowi Grzesiowskiemu dla Programu 1 Polskiego Radia, a ściślej dla magazynu „Polska i świat”. 
Dziś w Parlamencie Europejskim wybierano władze komisji Parlamentu Europejskiego. I tak Witold Waszczykowski został wybrany wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych, Janusz Lewandowski został wybrany wiceprzewodniczącym Komisji Budżetowej, Róża Thun wiceszefową Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów, Zdzisław Krasnodębski został wybrany  na wiceprzewodniczącego Komisji  Przemysłu, Badan Naukowych i Energii, Krzysztof Hetman jako wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego, a Ryszard Czarnecki został wiceprzewodniczącym Komisji Petycji w Parlamencie Europejskim. Dobry wieczór, panie europośle 
-Witam Pana, witam Państwa bardzo serdecznie. 
Tak krótko, jeśli można. Czym zajmuje się Komisja Petycji europarlamentu? Każdy może coś napisać, a Państwo to muszą rozpatrzeć? 
- Komisja Petycji zajmuje się tymi sprawami, które wnoszą obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej. To są bardzo różne sprawy, na przykład mogę powiedzieć a propos tego, co usłyszałem przed chwilą –  dotyczą praw dzieci. Cieszę się, że tutaj polski rząd ma sukces, bo jako historyk mogę powiedzieć, jak to wyglądało w XVI i XVII wieku, gdy  Rosjanie z Rosji przyjeżdżali do Polski, bo chcieli żyć w wolnym kraju. A teraz Rosjanie ze Szwecji uciekają do Polski, bo chcą chronić swoją rodzinę. To ciekawa metafora historyczna.   
Panie Pośle, czy te osoby, które zostały dziś wybrane, których listę przedstawiłem – czy one były wcześniej uzgodnione przed decydującymi głosowaniami? 
- My tutaj śmiejemy się, że w Brukseli rządzi pan d’Hondt czyli system, który polega na tym, że większa frakcja ma więcej stanowisk, ale te średnie też swoich przedstawicieli mają. Natomiast co jest charakterystyczne, że w przypadku kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w większości były to głosowania tajne. W przypadku innych, tego nie chciano – były one jawne, często przez aklamację. Ja i minister Waszczykowski mimo tego wygraliśmy je duża przewagą. To powód do dumy. Dzisiaj się cieszymy, a jutro zaczyna się praca i na pewno będziemy walczyć o polskie interesy. Także w interesie polskich obywateli, którzy będą składać petycje.   
Tak, to będzie Pana kompetencja. Panie Pośle, ale najwięcej komentarzy budzi niewybranie pani premier Beaty Szydło na stanowisko przewodniczącej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego. Dlaczego do tego doszło? 
- Decyzja absolutnie niemerytoryczna, tylko polityczna. Zemsta za to, że Polska stworzyła taki obóz składający się z krajów naszego regionu  plus z paru krajów Europy Zachodniej, aby zablokować wybór na szefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który nasz kraj czy inne kraje członkowskie Unii  z naszego regionu atakował wielokroć. To się udało, a  to, że nie wybrano pani premier, to jeśli chodzi o kompetencje do przewodniczenia tej Komisji, bo była w jakimś sensie twarzą „500plus” , była odpowiedzialna za politykę społeczną, więc fantastyczne pasowała do Komisji do spraw Zatrudnienia i Socjalnych. To jest zemsta polityczna za Timmermansa. 
I na koniec pytanie, jeśli Pan pozwoli, Panie Pośle, dotyczące Ursuli von der Leyen. Kiedy jak Pan sadzi zapadnie decyzja o jej wyborze na szefa Komisji Europejskiej? 
- Głosowanie w europarlamencie nastąpi w srode, jutro jest jej prezentacja, spotkała się z przedstawicielami poszczególnych frakcji, także z nasza wczoraj. Pytanie czy uzyska większość? Bo na razie socjaliści mówią nie, komuniści tez mówią nie, „Zieloni” są sceptyczni,  wiec musi o nich walczyć. Nie ukrywam , ze są także pielgrzymki do polskich posłów, żeby tego poparcia pani niemieckiej minister obrony udzielić, co nie dziwi, bo bez polskich głosów prawdopodobnie nie będzie wybrana. 
Czyli decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu. Bardzo dziękuje. Ryszard Czarnecki, deputowany do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości był gościem magazynu „Polska i świat”. 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-07-2019 [09:29] - Trotelreiner | Link:

"NAJWAŻNIEJSZE TO NIE MYŚLEĆ"---S.Lem
TO TAK,JAK BYŚCIE DALI SZNUR, NA KTÓRYM BĘDZIECIE POWIESZENI I JESZCZE POMAGACIE ZROBIĆ PĘTLĘ NA KOŃCU TEGO SZNURA...
Szubienice juz wam pokazano...wszystkie wybory i jesteście wycięci...cieszycie się,że wam dano halabardę i pozwolono stać, jako statyści w przedstawieniu!!!

Panie Czarnecki! Jest Pan głupcem i nie będę tego udowadniał...to jest aksjomat!
 

Obrazek użytkownika anakonda

22-07-2019 [10:19] - anakonda | Link:

@ [09:29] - Trotelreiner

Glupcami nie sa politycy tacy jak p. Czarnecki, to sa cwaniaczki, ktorzy maja na uwadze tylko przyrost kasy na koncie bankowym.
Glupcami sa wyborcy ( ludzie ) ktory na takich cwaniaczkow swoje glosy oddaja.
Dla pocieszenia ( choc marne to pocieszenie ) w moim kraju tez polowa populacji to idioci, dlatego ciagle jeszcze lewactwo trzyma wladze.
Jesli znasz jezyk niemiecki to ponizej podaje link pod ktorym znajdziesz wypowiedz wnuka pierwszego kanzlerza Niemiec po II-WS.
Wypowiedz dotyczy histerii klimatycznej jaka prowadzi niemiecka partia zielonych na ktora aktualnie chce oddac swoje glosy 25% wyborcow.

https://www.express.de/koeln/-...

p.s.

O liczbach ktore sa zawarte w wypowiedzi i dotycza skladu atmosfery ziemskiej kazdy z nas juz w szkole
podstawowej sie uczyl, niestety dla wielu z nas nauka poszla w las.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-07-2019 [13:32] - NASZ_HENRY | Link:

Pośle,
Pan taki oczytany a nie wie, że gdzie diabeł nie może to babę pośle ;-)