Jakie książki czytacie? Jakie filmy i wykłady polecacie?

Jak łatwo się pogubić dziś, w gąszczu szumu informacyjnego, który nas kąsa każdego dnia.

Bombardowani jesteśmy przekazem medialnym do takiego stopnia, że nawet nie szukamy jakichś innych przekaziorów a skupiamy się nad tym co mówią i przekazują nam właśnie media. A szkoda, choć tak jest na całym świecie. I to jest przykre. Niestety postęp techniczno-technologiczny (między innymi internet i smartfony albo Wikipedia) oduczył nas myślenia i też szkoda.

Stąd pragnę Was prosić abyście napisali co czytacie i co oglądacie, a co polecacie.  Chodzi mi o wartościowe pozycje, które wnoszą jakąś nową jakość w postrzeganiu naszej rzeczywistości a nawet przyszłości. I to niezależnie czy są to pozycje zawodowe, czy historyczne, czy też publicystyczne a nawet futurologiczne i poetyckie wraz muzyką i słowami jakiegoś zespołu.

My blogerzy winniśmy być oczytani, bo przekazujemy innym nasze przemyślenia a to zobowiązuje do profesjonalizmu.

Wielu z nas ma swoje biblioteczki, gdzie na półkach znajdują się naprawdę dobre i wartościowe pozycje a na YouTube wartościowe filmy, które ja kopiuję od razu bo często szybko znikają.

Może uda nam się przedstawić taką listę pożądanych lektur i filmów, które można by polecić innym, bo nie każdy wie, że nieraz pojawiają się pozycje, o których nic nie wiemy a księgarnie narodowe nie są prawie nigdzie reklamowane, bądź młodzi ludzie nie oglądają reklam internetowych je dotyczących.

Taki ich zestaw chciałbym opublikować w odrębnym poście jednocześnie wskazując, kto i jakie pozycje przegląda lub czyta.

To naprawdę jest potrzebne, szczególnie dla młodego pokolenia, które ma nieraz strasznie pusty pogląd na tematy naprawdę wartościowe.

Liczę na szeroki odzew i proszę o wskazanie wydawcy i daty publikacji określonych pozycji.

Ja ze swojej strony jutro opublikuję mój zestaw lektur zawodowych czyli ekonomicznych, które cenię i często po nie sięgam. Po tej prezentacji opublikuję to, co dotyczy szeroko rozumianej  polityki i całości naszego społeczeństwa. Pierwszą notką na ten temat będzie literatura związana z reklamą i propagandą oraz manipulacją, którą niesie ze sobą tzw. marketing polityczny. To naprawdę fascynujące lektury, które mogą otworzyć nam oczy na te perswazyjne manipulacje, psychologiczne manipulacje nas, konsumentów i potencjalnych wyborców. 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła tekstu na bloggerze lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-07-2019 [09:01] - Marek1taki | Link:

Wiem co poleca były bloger Naszych Blogów Coryllus. Korzystam z jego podpowiedzi, bo są wbrew politycznie poprawnemu nurtowi propagandy historycznej. Polecane książki można u niego kupić. Ponieważ geopolityka i ideologia nadal kształtują nasze życie i nie robią tego z otwartą przyłbicą za istotne dla oglądu współczesnych zmów uważam:
"U źródeł katastrofy dziejowej Polski: Jan Amos Komensky" Jedrzeja Giertycha
i "Czy królobójstwo" Hermana Zdzisława Scheuring

Obrazek użytkownika admin

21-07-2019 [11:31] - admin | Link:

Z geopolityki i/lub historii polecam obowiązkowo każdy powinien przeczytać "Rzeczpospolita między lądem a morzem" Jacka Bartosiaka, bo to o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Polski w kontekście największego zagrożenia PL czyli Rosji. Również wykłady JB, których sporo na YT. Tyle że jego wykłady są dość chaotyczne i najcześciej nie dotyczą bezpośrednio PL a książka uporządkowana. 
Oczywiście prof. Andrzeja Nowaka -- wszystko, bardzo szerokie spojrzenie na losy (polityczne) Polski. Poza tym też zmuszającego do myślenia i ocen Zychowicza. Generalnie też Stanisława Cata Mackiewicza, Pawła Wieczorkiewicza, Pawła Lisickiego (historia religii).  

Obrazek użytkownika maxilampus

21-07-2019 [11:43] - maxilampus | Link:

Douglas Reed - Kontrowersja Syjonu  https://www.controversyofzion....

Obrazek użytkownika maxilampus

21-07-2019 [11:58] - maxilampus | Link:

Feliks Koneczny "Cywilizacja Zydowska"   https://sites.google.com/site/...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

21-07-2019 [15:10] - krzysztofjaw | Link:

Mimo zapowiedzi nie będę dziś w stanie przedstawić mojej listy lektur zawodowych. Sprawy rodzinne i wizyta rodziny. Przedstawię jutro. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-07-2019 [22:04] - Imć Waszeć | Link:

Ja ostatnio zauważyłem, że czytam takie książki, że muszę być obrzydliwie bogaty. Oto przykład: https://www.ceneo.pl/Ksiazki;0...

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-07-2019 [23:03] - Marek1taki | Link:

Elitarność zobowiązuje.