Emocje i gra nimi

Dotyczy to przede wszystkim już lewaków spod znaku PO i wszystkich jej akolitów, ale też - nad czym boleję ogromnie - niektórych mediów oraz portali ludzi prawicy, którzy - mimo zmiany władzy - dziś w części dalej opierają się w dużej skali tylko na emocjach. A fakty? Są niepotrzebne lub przedstawiane jednowymiarowo (jednopoglądowo), bo obiektywne nie przynoszą zysków ponieważ Polacy przez 30 lat zostali otumanieni emocjami i ich odbiorem a nie realnym światem faktów i ich oceną.

Smutne to, ale prawdziwe, chociaż dzisiaj po prawej stronie spotyka się coraz więcej merytorycznych tekstów i filmów. Emocje z reguły nie są pożądane, bo są złym doradcą. ZP to zrozumiała PO-KO niestety nie.

Ale przykłady wzbudzania emocji można mnożyć, ale po co? Redakcje i politycy opierający się na wzbudzaniu emocjonalnym czytelników i odbiorców wiedzą o kim i o czym mówię a ci, którzy przekazują prawdziwie informacje i poglądy normalnie i profesjonalnie też wiedzą, że mój tekst nie dotyczy ich.

Na portalach na tzw. SG pojawiają się teksty, które emocjonalnie muszą (powinny) wzbudzić odzew czytelników. To napędza tzw. "klikalność" i zyski portali. To samo w prasie i telewizji, gdzie niemal tylko emocjonalny i kontrowersyjny przekaz powoduje odpowiednią oglądalność czy też czytelnictwo a te przynoszą zyski oczekiwane przez właścicieli. Mam na myśli przekazy polityczno-społeczno-gospodarcze, a nie o programy rozrywkowe czy filmy przyrodnicze lub fabularne. Dla mnie obecnie liczą się filmy dokumentalne, bo hollywoodzkiej "papki" nie znoszę. Wolę przeczytać dobrą książkę lub obejrzeć dobre filmy, wykłady i prelekcje na YouTube, które od razu archiwizuję, bo już wiele filmów i patriotycznych wykładów po prostu z YoUTube znikła.

Wracając do tematu. Apeluję!

Nauczmy Polaków myślenia faktami a nie emocjami! Niech zysk nie będzie jedyną miarą wartości przekazu!

Wiem, że to proces żmudny i długotrwały, ale dziś jest ostatnia szansa na odbudowę polskości i polskiego myślenia. Myślenia racjonalnego. Myślenia pronarodowego. Myślenia propolskiego.

Jesteśmy przed jesiennymi wyborami i ta gra emocjami staje się powoli już prymitywna i ludzie zaczęli jednak nie podlegać tym emocjom, ale wyborcy PO-KO nie są przygotowani do innego odbioru przekazu niż emocjonalny. Ba! Nie wiedzą nieraz o czym mówią i cytują wdrukowane treści z GW czy TVN.

Ostatnio byłem na poczcie i stało w kolejce dwóch Panów w sile wieku. Rozmawiali o tym jak straszny jest Kaczor. Na moją uwagę, że to nie Kaczor jest straszny, ale obecna polska Targowica reprezentowana przez totalną opozycję i żaden do tej pory rząd nie zrobił tak wiele dla Polaków.  I jaka była reakcja? Ano krzyk i wrzask, i obrażanie mnie bez żadnych argumentów ad meritum. Na końcu z pianą na ustach uznali mnie za porąbanego pisiora a ja poprosiłem, żeby przypomnieli sobie, co to była ta pierwotna Targowica i czym się skończyła. Nic nie docierało a Panowie wyszli z kolejki a weszli dopiero wtedy, kiedy ja opuściłem pocztę.

I właśnie to są zwolennicy PO-KO i do nich kierowany jest emocjonalny przekaz wrażych mediów jak GW czy TVN oraz w znacznej mierze samej PO-KO.  Wczoraj Grzesiu Schetyna w swoim przemówieniu obiecał spełnienie jego szóstki +. Obietnic jak zawsze było dużo, ale należy pamiętać co D. Tusk naobiecywał i nie zrealizował żadnej z tych obiecanek. To były puste słowa i jak się okazało strasznie puste, bo PO-PSL zrobili z Polski państwo z dykty, gdzie jest tylko dupa i kamieni kupa. Zostawili po sobie państwo teoretyczne, które PiS (ZP) musiał odbudowywać przez ostatnie cztery lata i sądzę, że będzie tak w następnej kadencji. Zresztą G. Schetyna mówił w większości to, co PiS już realizuje, więc znów nie mieli własnych pomysłów - oprócz LGBTQ - na tyle merytorycznych żeby można było im ufać.

Ale mamy dziś szansę na to, by emocje odchodziły w niebyt a dla opozycji "antypis" już nie przynosi żadnych efektów. Podoba mi się to w PiS-e, że oni naprawdę tworzą przekaz merytoryczny a obietnice wyborcze są przez PiS realizowane w przeciwieństwie do PO i PSL kiedy rządzili przez osiem lat! Nie są wiarygodni.

Nie możemy dziś operować tym, czego się nauczyliśmy przez 30 lat indoktrynacji III RP. Indoktrynacji poprzez wzbudzanie negatywnych emocji i nienawiści.

W Polsce jest pluralizm wypowiedzi, demokratyczny pluralizm dopuszczający istnienie wielu ogólnopolskich telewizji, portali i prasy.

To nie jest tak jak za czasów PRL, że istniały tylko rządowe media i oficjalny przekaz rządowy.

Dziś politycy, dziennikarze i telewizja publiczna oraz media publiczne istnieją obok wielu polityków i mediów prywatnych. To jest demokracja i wolność mediów oraz wolność wyrażania nieskrępowanie swoich poglądów. Wolność słowa i możliwość słuchania i mówienia tego, co się chce i co się wybiera. Nikt nie musi wybierać i słuchać mediów publicznych. Nikt, kto nie chce.

Ale media publiczne, narodowe są finansowane przez nas a nie prywatnych właścicieli i one muszą spełniać misję narodu, misję Polaków!

Nie może być tak, że pełnią rolę inną niż taką jaką wyraża naród w wyborach oraz taką jaką wymaga długookresowe dobro Polski i Polaków. A te dobro to dbałość o naszą tradycję i naszą przyszłość jako narodu. To rzecz nadrzędna. I rzetelność oraz fakty, rzetelność i etyka, w tym dziennikarska.

Nie może być tak, że Polacy muszą dowiadywać się prawdy z mediów niezależnych jak było to przez 30 lat trwania tragicznej dla Polski i polskiego narodu III RP.

To właśnie z mediów polskich, narodowych i finansowanych przez nas wszystkich musimy dowiadywać się obiektywnych informacji, w miarę wszystkich, jakie są możliwe i z różnych punktów widzenia. To właśnie z nich powinniśmy uczyć się polskości, historii,. tradycji, kultury naszego narodu - podkreślam, naszego polskiego narodu! I to jest misja mediów narodowych, mediów publicznych. I na dzisiaj powoli jest to realizowane w publicznej TV, innych mediach i internecie.

Oczywiście! Kto nie będzie chciał tego oglądać, słuchać i czytać to jego wola. Demokracja polska jak każda inna (choć to zaczyna być niespełnioną ideą UE i USA) daje wszystkim wybór... inaczej niż za PRL-u. Niech sobie zamieni TVP na TVN i POLSAT, niech zmieni wszystko na odbiór przekazów mediów prywatnych. One są prywatne i wyrażają opinię jedynie prywatnych właścicieli - to jest ich  "obiektywność i rzetelność".

A media publiczne czyli narodowe finansowane przez nas (narodowe bo takie mają być)? Dla nich jest rola spełniania kryteriów obiektywizmu, prawdy za wszelką cenę i promowania polskości. To jest zadanie i misja. Czym innym niech się zajmą media prywatne, nikt dzisiaj za rządów PiS nie zabroni im działalności! Pluralizm jest i będzie teraz priorytetem, nie tak jak za rządów PO-PSL czy niemal wszystkich rządów III RP!

Życzę przeto wszystkim Lisom, Kraśkom, Lewickim i innym aby w antypolskich mediach dalej funkcjonowali i szukali miejsc w mediach prywatnych. Dla nich nie ma miejsca w mediach narodowych, naszych, obiektywnych i przekazujących takie informacje, które nakazane są przez zawód dziennikarza, jego etykę. I dobrze się stało, że większości z nich TVP się pozbyło.

I niech niektórzy histerycy nie krzyczą, że niszczy się wolność słowa. Ona pozostaje, bowiem są inne media... i powtarzam... nie tak jak za PRL-u. Oni - w mediach publicznych - walczyli o swoje profity jako dzieci resortowych dynastii, które trwają od czasów komuny!

Ten polski pluralizm wyraża się też w możliwości swobodnego organizowania marszów, pochodów czy parad, choć parady równości LGBTQ winny być zakazywane lub też organizowane np. w lesie, żeby nie demoralizować dzieci, młodzieży i ludzi dorosłych.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.... lub innym forum, gdzie autorsko publikuję. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych, w których konieczne jest podanie moich personaliów: Krzysztof Jaworucki, bloger "krzysztofjaw".
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

14-07-2019 [16:39] - Jabe | Link:

PO-PSL zrobili z Polski państwo z dykty, gdzie jest tylko dupa i kamieni kupa. – Nie ma to jak sobie pograć na emocjach, nie?

Swoją drogą jak to PiS państwo z dykty odbudowywał przez ostatnie 4 lata? Jakieś fakty, nie emocje?

Przeciwnikom powiedział Pan, że żaden do tej pory rząd nie zrobił tak wiele dla Polaków. Jakie były Pańskie argumenty? Bardzo jestem ciekaw. (Panowie wyszli z kolejki a weszli dopiero wtedy, kiedy ja opuściłem pocztę. – Już zaczynam sobie tę argumentację wyobrażać.)

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-07-2019 [00:10] - Tomaszek | Link:

@Jabe
GdybyśTy wyszedł z tej kolejki ,to nikt by nie wiedział , jak nasrane we łbach ma , teraz już mam nadzieję śmieszniejsza część elektoratu . A to nie jest część narodu .

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-07-2019 [08:01] - krzysztofjaw | Link:

Nie wymienię wszystkiego:
- Konstytucja dla bines,
- niższy ZUS dla alych średnich przedsiębiorstw
- zerowy podatkek dla młodych ludzi do 26 roku życia, 
- darmoe leki dla seniorów, 
- wszystkie piątki +: 500+, Piątka Morawieckiego +, piątka Kaczyńskiego+
- niemal likwidacja biedy w rodzinach, 
- wyprawka do szkół (300 zlotych),
- radykalne obniżenie deficytu budżetowego,
- uszczelnienie podatków: VAT, PIT,
- wzrost znaczenia Polski na arenie międzynarodowej, 
- planowany przekop Mierzei wiślanej, 
- budowa dróg, 
- reforma szkolnictwa oraz podwyżki dla nauczycieli, służ mundurowych, 
- gaz LNG: m.in. z USA,
- planowane zakupy sprzętu wojskowego, 
-  stacjonowanie w Polsce żołnierzy amerykańskich, chociaż tutaj są różne opinie, 
- reforma sądów,
- utrzymywanie inflacji na niskim poziomie,
-  wzrost płacy minimalnej,
- niskie bezrobocie,
- duży eksport, 
- wzrost PKB powyżej planowanego, 
- uzyskanie przez Polskę dobrych ratingów gospodarczych,
- nie poddanie się prowokacjom totalnej opozycji,
- itd.

Oczywiście to jeszcze za mało, dlatego potrzebna jest kolejna kadencja w rządzeniu krajem. 

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

15-07-2019 [08:55] - Jabe | Link:

• Konstytucja dla biznesu, jak sama nazwa wskazuje, jest zabiegiem propagandowym.
• ZUS niższy dla przedsiębiorców, których przychody nie przekraczają 5 tys. zł miesięcznie. Czyli głównie zabieg propagandowy.
• młodzi nie będą płacić, choćby paśli się na synekurze, a starsi płacą, jak płacili, bo progu nie podniesiono. Dziwne to.
• darmowe leki – socjal
• wszystkie plusy – socjal i propaganda dla ciemnego luda, który nie wie, skąd państwo ma pieniądze
• niemal likwidacja biedy – czysta propaganda
• wyprawka – socjal
• obniżenie deficytu – czyli mimo koniunktury międzynarodowej nadal się zadłużamy, tylko wolniej
• uszczelnieniem podatków zajął się minister Szałamacha, którego z rządu się pozbyto, bo nie znał dość dobrze Power Pointa
• wzrost znaczenia Polski na arenie międzynarodowej – no to już Pan sobie kpi bezczelnie!
• planowany przekop – planowany
• budowa dróg – drogi w tym kraju buduje się od czasów Mieszka I
• reforma szkolnictwa kuleje – ledwie przemeblowanie; podwyżki dla urzędów i służb – owszem (częściowo wymuszone psią grypą)
• gaz LNG z USA – ile zań płacimy?
• planowane zakupy sprzętu wojskowego – planowane
• stacjonowanie wojsk USA – przypilnują nas na nasz koszt
• reforma sądów – przede wszystkim wielka draka
• niska inflacja – jest koniunktura
• wzrost płacy minimalnej – propaganda dla ciemnego luda, w rzeczywistości dopilnowanie, żeby biedniejsi płacili podatek co do grosza
• niskie bezrobocie – a gdzie dziś nie jest niskie?
• duży eksport – tak duży jak za PO?
• wzrost PKB powyżej planowanego – to znaczy, że plany były nierealne
• dobre rankingi – kraj jest wypłacalny, daje się doić
• nie poddanie się prowokacjom totalnej opozycji – jak ofensywa antypedofilska?
• itd. – na przykład Mieszkanie+ i auta elektryczne

Gdy się wykreśli osiągnięcia planowane, socjal i propagandę, niewiele zostanie.

Obrazek użytkownika tricolour

15-07-2019 [09:31] - tricolour | Link:

Ekonomistę wywalili na zbity gdy w zachodniej firmie przedstawił im taką wyliczankę.

Obrazek użytkownika xena2012

14-07-2019 [21:41] - xena2012 | Link:

Takie zajścia jak Pańskie na poczcie ja widuję u nas na codzień.Pisze Pan o rozhuśtanych emocjach,ale czemu się dziwić? Ci których gęby sa pełne demokracji nawet nie wiedzą co demokracja oznacza,ci co krzycza o tolerancji nigdy je nie wykazują( chocby tolerancji dla katolików),ci którzy wrzeszcza o równości każdego pogardzają społeczeństwem potrzebnym tylko do glosowania.Ileż razy słyszymy,że jesteśmy prostakami,niewykształconymi chamami,katolami,ciemnogrodem czy kołtunami? Przecież wiemy że to właśnie ci którzy tak podobno walcza z nienawiścia i językiem nienawiści?Kto nawołuje do patroszenia Kaczyńskiego,wyrzucania pisowców oknami,walenia dechą ,urzadzani jesieni sredniowiecza jak nie działacze partii miłości i ich zwolennicy wsparci zapijaczonymi celebrytami i elią naukową(Hartman,Sadurski,Środa).To juz nie tylko emocje ale czysta nienawiść tymi ludźmi kieruje.

Obrazek użytkownika Jabe

14-07-2019 [21:49] - Jabe | Link:

Tacy sami.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-07-2019 [22:11] - Imć Waszeć | Link:

A co ma nimi kierować, kiedy odbiera się im władzę nad tym ciemnogrodem? Wprawdzie oni nie mają żadnych zalet ani kompetencji do rządzenia choćby kurnikiem, to marksizm im i tak to skutecznie wmówi w "szkołach" mydła i POwidła. Dlatego drą się jak ze skóry obdzierani i straszą, że wkrótce wilcy bedom latać. Zresztą podobnie już zachowuje się PIS wobec Konfederacji. To widać stały element gry o władzę.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-07-2019 [08:07] - krzysztofjaw | Link:

Pogarda dla zwykłych Polaków ziejąca z ust zachowań tatalniaków przeraża. Odwracają znaczenie słów. Nietolerancja jest dziś po stronie PO-KO, podobnie jak nienawiść. To winno być ścigane z urzędu, m.in. za profanację naszych symboli świętych dla nas.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-07-2019 [00:13] - Marek1taki | Link:

Pan raczy żartować. Polityka polega właśnie na grze emocjami. Do tego służy propaganda. Tak jest bo ludzie nie chcą prawdy kawa na ławę, wolą być ofiarami socjotechniki.  Nie chcą silnej Polski za pokolenie, chcą tu i teraz więcej pieniędzy, mniej pracy i poczucia bezpieczeństwa chociażby złudnego bo socjalnego. PiS to świetnie rozgrywa i czeka go zwycięstwo wyborcze. Co z tym potem zrobi to zobaczymy. Obawy są, że z tej drogi nie ma w demokracji odwrotu. Odwrotu od wojny i/lub ciężkiego kryzysu ekonomicznego. Pacta conventa sunt servanta mówi demos z emocjonalnym zadęciem.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-07-2019 [08:09] - krzysztofjaw | Link:

Dzięki złotówce możemy się oprzeć kryzysowi ekonomicznemu. 

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek1taki

15-07-2019 [10:12] - Marek1taki | Link:

Częściowo tak. Na pewno o wiele bardziej niż uzależnieni od EURO.
Pozdrawiam.