Co pokolenie to wyborcza, wyborcza.pl

Jak ja się cieszę, że wreszcie szmatławiec pod nawą Gazeta Wyborcza już ma tylko tyle zysków, że stać ją tylko na reklamę w internecie. Przychody spadają, kurczy się jej nakład i może w końcu upadnie, mimo pomocy G. Sorosa a A. Michnik zaszyje się pośród drzew Białowieskich, które zeżarły korniki i zawsze będzie go widać.

To naprawdę wspaniała wiadomość zważywszy, że jeszcze niedawno, ale też przez całe 30-lecie była opiniotwórcza dla wielu Polaków. Teraz zeszła na "psy". Stała się bulwarową gazetą, tak jak jej portal.

Tytuł zaczerpnąłem z jej reklamy w necie, bo obecnie tylko na to ją stać. To koszmarnie prymitywna i infantylna reklama dla nieuświadomionych z wyprutymi synapsami ludzi. Może jednak jeszcze wysupłają jakieś rezerwy finansowe na reklamę w TV. Może. Na razie postawili na tańszy internet.

Pamiętam kiedyś, że nawet ją prenumerowałem i do tej pory mi wstyd i chyba wstyd odczuwa wielu jej dawnych czytelników. To brukowiec dla Polaków. Postkomunistyczna, promująca lewacką
ideę oraz rewolucję kulturową. Oby zniknęła w końcu z rynku, czego bym sobie życzył z całego serca a A. Michnik przeszedł w polityczny niebyt. Zbigniew Herbert opisał go jako intelektualnego komunistycznego potwora i miał rację. Nie, niestety za tą opinię nie dostał Nagrody Nobla, która mu się należała jak nikomu. W. Szymborska nie dorastała mu "do pięt". Szkoda, ale podziwiam Herberta za szczerość.

Mimo reklamy obecne pokolenie już nie czyta Gazety Wyborczej ani jej portalu. Są owszem i tacy, którzy uważają je świętość, ale to są ludzie zaczadzeni i wyjałowieni z myślenia. W życiu realnym potrafią mówić tylko i wyłącznie językiem GW i TVN. Oni już są straceni dla Polski, bo nieraz próbowałem do nich dotrzeć argumentami merytorycznymi. Odzew był taki, że reagowali agresją i krzykiem. Też smutne.

Ja osobiście uważam, że ten który głosuje na obecną opozycję tak promowaną przez GW jest albo zdrajcą, albo robi to koniunkturalnie, aby utrzymać jakąś tam pozycję przynoszącą mu zyski w dniu codziennym. To są ludzie wyprani z polskości jak u Tuska, dla którego "polskość to nienormalność" a może... sam jest a'la nienormalny, skora my Polacy szanujący polskość uważani są przez niego za nienormalnych? Skłaniam się osobiście do tego ostatniego, bo te nienawistne i zacietrzewione nienawiścią lisie oczy zdenerwowanego Tuskusia mówią wszystko... Dla niego liczy się tylko leniwa władza: "Panowie policzmy głosy" gaworzył podczas Nocnej zmiany w 1992 roku.

GW upada, czego nie mogą znieść jej włodarze. Skończył się jej wpływ - dzięki internetowi - na Polaków i dobrze. Młodzi ludzie dziś mają dostęp do różnych informacji i różnych portali, czego my w latach 90-tych nie mieliśmy i wierzyliśmy jedynie w to, co napiszą w GW a już później powiedzą  w TVN. Niestety jest wielu ludzi, którzy pamiętając te lata dalej są skłonni do akceptacji wszystkiego podawanego przez gazetę A. Michnika. Żal mi ich, bo nieraz to naprawę kiedyś wartościowi ludzie. Wiem to z autopsji.

Na pogrzeb GW nie pójdę, niech sami sobie wykopią grób i mam nadzieję, że nastąpi to dość szybko, nawet Soros nie pomoże.

Będę ukontentowany, gdy zobaczę te miny ich redaktorów, którzy przez tyle lat kształtowały umysły wielu Polaków. Ja zakończyłem z nią "współpracę" w 1992 roku i od tego czasu nieraz ją czytam "z drugiej ręki", co by znać ich poglądy. Jest to lektura, która wprawia mnie w stan obrzydzenia, ale zawsze warto znać, co myślą wrogowie polskości a ona taka jest.

Tylko szkoda mi tych moich rodaków ciągle ją czytających i na jej podstawie wyrabiających sobie opinię o świecie i Polsce. Naprawdę nie warto. Lepiej poszukać w internecie innych informacji, aby wyrobić sobie opinię i własne zdanie, tyle tylko, że ci Polacy już nie potrafią myśleć samodzielnie. 30 lat skutecznie ich z tego "wyleczyło". Jeszcze raz szkoda.

Nadzieja jest w młodych Polakach, dlatego  GW tą internetową reklamę kieruje przede wszystkim do nich, ale nie martwmy się, bo młodzi więcej dziś wiedzą niż my w swoich czasach i nieraz potrafią myśleć! I to jest moja radość.

Ostatnio dyskutowałem z około 65 letnim mężczyzną, który kupował GW. Zapytałem dlaczego. Odpowiedział mi, że ją kupuje od początku i nie wyobraża sobie dnia bez niej. Na moją krytykę jego zakupu "wsiadł" na mnie krzykiem. Tych ludzi już nikt nie jest w stanie uratować. "Jak koń, klapki na oczach". Trudno, ale rośnie nowe pokolenie i z ich postawy jestem w części dumny. Naprawdę duża ich część wie dużo, mimo, że nieraz krytykujemy ją za buźki w smesach, czy czytanie tylko skrótów książek. Takie czasy a co tu mówić o propagandowych tekstach GW. Nie czytają. I dobrze! Po co sobie zatruwać umysły jej wypocinami.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Post jest chroniony prawem autorskim. Może być kopiowany w całości lub w części jedynie z podaniem źródła na bloggerze: https://krzysztofjaw.blogspot.... i e-mailową informacją o tym fakcie. Dotyczy to również gazet i czasopism oraz wypowiedzi medialnych.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

25-06-2019 [08:38] - Darek65 | Link:

Też bardzo się cieszę, że Michnik i jego ferajna przespali moment zmian, a teraz już im ciężko to nadgonić. Oby się nie udało. Uważam, że to środowisko zrobiło najwięcej złego dla Polski. Problemem jest to, kto zagospodaruje to młode pokolenie. Jeśli zostanie zostawione samopas, to boję się, że pojawi się kolejny Owsiak i znowu im namąci w głowach.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2019 [12:49] - krzysztofjaw | Link:

Mam nadzieję, że nie. Dziś młodzi raczej korzystają z netu a tam jest wielość informacji. I zgodzę się z Panem, środowisko GW było koszmarem dla Polski.
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

25-06-2019 [09:03] - tricolour | Link:

Szanowny autor chyba nie rozumie, co się dzieje. Z tekstu to wyraźnie widać.

Otóż dzieje sie to, ze dzienniki papierowe wymagaja albo prenumeraty i czekania na dostawę do domu, albo wyjścia z domu i zakupu. Te czasy mijają.

Nie przypominam sobie, by zona w ostatnich latach kupowala ciuchy chodząc po marketach. Uważa to za obrazę rozumu i stratę czasu. Zamawia (z darmowym zwrotem) pudlo wielkie, przymierzy, zostawi ze dwie sztuki, reszta z powrotem. Jedzenie tylko zostalo do ręcznego kupowania, ale to juz moja rzecz.

Z powyższych powodów kupowanie gazety w wersji "wyjdź i kup" jest stratą czasu. To nie Gazeta Wyborcza ginie. Zmienia sie jedynie medium, treść zostaje. Statyczna reklama wydrukowana na całą stronę nie powie ile osób ją obejrzało, jak długo, na czym sfokusował się wskaźnik, dokąd podążył czytelnik. Pan nie myśli tymi kategoriami.

A rozedrgany tekst o nienawistnikach z drugiej politycznie strony, przeczy tezie  spokojnego oczekiwania Autora na śmierć - ulubionego kiedyś -  tytułu.

Obrazek użytkownika angela

25-06-2019 [12:11] - angela | Link:

Jakimi kategoriami tęczowy@ myśli, to widać w każdej notce.
G-niana bankrutuje, bo w internecie kupują. ?
wolne żarty,. Dlatego tęczowy tego fałszu i zdrady nie kupują, bo już każdy myślący się na tym gniocie antypolskim, poznał. 
I nie zaklinaj rzeczywistości, wasze  szkodliwe, bardzo szkodliwe dla Polaków czasy, już nie wroca. Daremne twoje i reszty lewactwa żale. 
Prozny wasz trud, wpisywania dyrdymalow w waszych komentarzach. 
Teraz tęczowy, w całej Europie, wracają państwa norodowe, w których będzie prawo i podstawowa sprawiedliwość, a goście będą mile widziani, jak zaakceptuje prawa danego kraju, a jak nie, co się nic nie podoba, jak tobie tęczowy, to droga wolna, państwocy pilnują demokracji, nie tak jak wy, kiedy zwalczacie wszelkimi sposobami wybrany demokratycznie rząd, mając jednocześnie pełne gęby demokracji. 

Obrazek użytkownika tricolour

25-06-2019 [12:30] - tricolour | Link:

Państwa narodowe zawsze kończyły wojną. Trzeba być durniem, by tego nie znać z historii.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2019 [13:36] - krzysztofjaw | Link:

Trzeba być durniem, aby myśleć, że państwa narodowe wywoływały wojnę. A ZSRR? Nie było homogeniczne a jedynie socjalistyczne. Zapomniał Pan o tym? To prozę się douczyć historii.
Pzdr 

Obrazek użytkownika tricolour

25-06-2019 [13:41] - tricolour | Link:

Nie ZSRR, a Niemcy wywołały wojnę, sowieci tylko ją skrzętnie wykorzystali. Następnym razem będzie identycznie.

Obrazek użytkownika tricolour

25-06-2019 [12:34] - tricolour | Link:

A tak przy okazji bankructwa: Wyborcza ma więcej nakładu papierowego niż wszystkie prawicowe razem wzięte. Predzej glodny zdechnie niz gruby schudnie.

A gdy juz padnie wolnosc slowa to Angela z radością powita sowieckie tanki, a potem kula w głowę.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2019 [12:53] - krzysztofjaw | Link:

Nie komentuję poprzedniego wpisu, bo nie ma sensu. Mamy do czynienia z zaczadzonym umysłem i z Panem się zgadzam. Lepiej bym tego nie ujął. 
Pozdrawim

Obrazek użytkownika tricolour

25-06-2019 [13:39] - tricolour | Link:

Święte słowa - zaczadzony umysł. Cała Unia zaczadzona, 40% rodaków zaczadzonych, Żydzi zaczadzeni... tylko mądrzy nie potrafią latarki wyprodukować własnymi siłami.

Chustki higieniczne z importu - mądrość, ze klękajcie narody.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-06-2019 [22:14] - Tomaszek | Link:

A Żydzi w kibucu latarki produkują i chusteczki też ?  A te 40% to nie jest zaczadzonych , tylko latarki z importu mają . Made in Kibuc . Takie alternatywne oświecenie .

Obrazek użytkownika Studentka

25-06-2019 [13:03] - Studentka | Link:

Bzdury o kupowaniu ciuchów przez internet  :  strata czasu porównywalna z chodzeniem po sklepach, a o ile mniej przyjemności , można się wybrać z przyjaciółką, a nie ślęczeć samotnie przed kompem co najwyżej pod okiem sknery mężusia, którego dobre rady z reguły bazują na cenie. Potem z przysłanych rzeczy może jedna okaże się warta grzechu, reszta to reklamowy chłam, a potem żeby "nie tracić czasu" trzeba wszystko zapakować i odstawić do wysyłki. Żadne reklamowe zdjęcie nie zastąpi oceny w rzeczywistości; koloru, faktury przymierzenia do figury, no i ta przyjemność wyjścia między ludzi.
To samo z kupowaniem gazet, dla wielu jest to jedyny moment żeby rozprostować kości, szczególnie w przypadku emerytów. Panu też to radzę, bo częstość pana wpisów dobitnie świadczī o przyrośnięciu do krzesła przed kompem.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2019 [13:37] - krzysztofjaw | Link:

Zgadzam się z Panią w całej rozciąglości.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

25-06-2019 [13:44] - tricolour | Link:

Z przyjaciółką dla przyjemności do SKLEPU. Naprawdę lepiej być facetem.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-06-2019 [13:48] - zbieracz śmieci | Link:

Ty kolorowy to jesteś człowiek sukcesu.pracę masz marzenie ,piękną i mądrą żonę ,cudowne dzieci ,starannie wykształcone znających świat lepiej niż niż ty podwórko w folwarku ...fajnie jest gdyby nie ta namolna wieloosobowość !

Obrazek użytkownika tricolour

25-06-2019 [14:46] - tricolour | Link:

Bardzo sensowna wypowiedź, zastanowię się nad nią, a jeżeli celem jest, by mnie się pozbyć, to jest szansa.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-06-2019 [23:51] - Tomaszek | Link:

Czyżby nowy projekt  startował ?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-06-2019 [12:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

Największe  marzenie  Prawdziwej  Polki. Odrodzenie ducha narodowego Niemiec.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2019 [13:37] - krzysztofjaw | Link:

A o co Panu chodzi?
Pzdr

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-06-2019 [22:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

O to chodzi, że podobni Panu mają dziwne braki w znajomości historii Europy i powodów dla których powołano twór zwany Wspólnotą Europejską i jaką rolę spełnia w niej obecnie Polska i jaką rolę spełniać będzie gdy zrealizuje się Pańskie, oraz Putina a także Trumpa, marzenie o powrocie do sytuacji sprzed 1939*, ot patriotyzm samobójcy.
Cóż jest Pan na tyle stary że może sobie pozwolić na szaleństwa, za które nie będzie odpowiadać.
* Od lat 30' rozpoczął się sterowany przez USA konflikt europejski, zasilany finansowo przez amerykańskie banki, w rezultacie tam gdzie wcześniej siedziały UK, Francja, Holandia, Portugalia, Hiszpania rozsiadły się USA i Rosja. Z podobnym mechanizmem mamy do czynienia w całym pasie od Pakistanu do Maroka, gdzie USA wywołuje lokalne konflikty, usuwając dyktatorów, którzy trzymali za mordę  żywioł islamski.
O sytuacji Polski w 45' i 89 w rezultacie polityki USA, to Pan chyba wie, wszak pozycja postkomuny wynika z działań  USA, ale z Pańskiej pisaniny bije brak jakiejkolwiek orientacji przyczynowo skutkowej.
 

Obrazek użytkownika mmisiek

25-06-2019 [13:12] - mmisiek | Link:

Byłoby pięknie, ale rzeczywistość niestety wcale nie wygląda tak różowo.
Po pierwsze - z raportów rocznych wynika, że w zeszłym roku Agora wyszła na plus, po dwóch latach strat.
Po drugie - w dalszym ciągu wielu ludzi władzy, tak świeckiej jak i kościelnej, odruchowo staje przed Wyborczą na baczność. Całkiem jakby nie zauważyli, że lata 90-te dawno się skończyły.

Za to z pozytywów można powiedzieć, że GW to wyraźnie gazetka dla czytelnika 70+, w większości może nawet 80+. Jeszcze nie widziałem aby kupował to ktoś młodszy.
 

Obrazek użytkownika Darek65

26-06-2019 [09:44] - Darek65 | Link:

Napisał Pan Agora. To zasadnicza różnica, bo Agora oprócz tego, że jest właścicielem GW, jest też właścicielem kin Helios, radia Złote Przeboje, jakiejś agencji reklamowej, itp. My tu rozmawiamy o środowisku gazety wymiotnej. I to środowisko traci, na szczęście, swój zasięg, możliwości manipulacji, a Adam Michnik staje się postacią negatywną.

Obrazek użytkownika xena2012

25-06-2019 [14:05] - xena2012 | Link:

Nie kupuję ciuchów przez internet.Lubię mieć czas i możliwość wyboru,porównanie z innymi kreacjami z różnych sklepów.Nie traktuję tego jak przykry obowiązek.

Obrazek użytkownika xwro

25-06-2019 [14:42] - xwro | Link:

"Ja osobiście uważam, że ten który głosuje na obecną opozycję tak promowaną przez GW jest albo zdrajcą, albo robi to koniunkturalnie" tak tylko przypomnę, że druga strona myśli identycznie :)
A 'wyborcza' z rynku nie zniknie, tak samo jak nie zniknie 'gazeta polska' czy też urbanowskie 'nie'. Każda ma swoich 'fanów" i nic nikomu do tego - na tym podobno polega wolność wypowiedzi więc rozumiem starszego pana, któremu próbował pan wyperswadować kupno gw, gdyż wchodził pan z butami w jego wolność wyboru tego co chce poczytać.
Ja tam nikomu nie bronię czytać takich paszkwili jak pańskie i nie nazywam pana zdrajcą czy "zaczadzeńcem".
Miłego
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2019 [16:30] - krzysztofjaw | Link:

Wolność słowa? A owszem i dobrze, że Pan o tym napisał, czyli w Polsce demokracja kwitnie.
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

25-06-2019 [16:40] - tricolour | Link:

Taka ograniczona demokracja. Byłaby pełna gdyby można na Pańskim wątku napisać własne myśli bez cudzych inwektyw. Nie jest zdrajcą czytelnik Wyborczej, nie jest zdrajcą Polskiej. Proste. Mają ludzie różne gusta więc czytają różne rzeczy i mają także różne poglądy polityczne.

A najlepsze jest to, ze scena polityczna sie betonuje na dwie partie i trzeba będzie ze sobą żyć pomimo różnic.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2019 [22:40] - krzysztofjaw | Link:

Ja nikomu nie odbieram odmiennego widzenia świata. Dla mnie liczy się narodowa Polska i to jest najważniejsze. Wszystko inne będę krytykował i to mocno
Pzdr

Obrazek użytkownika Zunrin

25-06-2019 [16:58] - Zunrin | Link:

Elementarne podstawy znajomości przeciwnika...
1. Do koncernu Agora należy firma AMS, jedna z czołowych firm w zakresie reklamy outdoorowej. W Warszawie wywieszają reklamy na prawie 1600 przystankach. To tak na początek.
2. Reklamówki z tytułowym hasłem również wiszą w świecie realnym. Widziałem je na fotkach. Ba, sam je na własne oczy widziałem przejeżdżając w weekend przez Warszawę.

Obrazek użytkownika angela

25-06-2019 [18:59] - angela | Link:

Za rządów Trzaskowskiego możliwe jest każde dranstwo, na stolicy. Dlatego niech nikt nie podaje za przykład , ze w Warszawie jest, to czy tamto.Jeszcze trochę rządów tej plastikowej pacynki, to i słoikom wieczka pospadaja ze slipkow, jak szargane będą nasze Narodowe wartości. 
70 letniej lewackiej obróbki , nie wytrzebi przez 3 lata.
Bez euforii @Zunrin,  czas wasz się kończy,  i czas jest waszym największym wrogiem,  bo  do ludzi zaczyna docierać rzeczywistość. 
Tusk z ferajna , wyprzedal wszystko w obce ręce,  i dlatego ty się teraz tak cieszysz. 

Obrazek użytkownika Zunrin

25-06-2019 [21:02] - Zunrin | Link:

A można jaśniej? Jaka euforia? W podaniu podstawowych faktów?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2019 [22:43] - krzysztofjaw | Link:

angela
M]Nie tylko Tusk, ale też Balcerowicz i Lawandowski. Wszyscy trzej już dawni winni być za kratkami za zdradę stanu. To samo Pawlak. 
Pzdr

Obrazek użytkownika mmisiek

25-06-2019 [19:10] - mmisiek | Link:

Do tego dochodzi jeszcze drukarnia i pewnie wiele innych. Ostatnio coś tam kupowali też w Czechach.
Można byłoby choćby te przychody reklamowe trochę im "uszczelnić", ale realnie nikt im żadnej krzywdy nie chce zrobić. Zresztą podobnie jak reszcie mediów czy "fundacjom". I w ten sposób nie ma co się dziwić, że mają siły i środki aby bez ustanku judzić jak wściekli. Widać tak ma być.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

25-06-2019 [22:45] - krzysztofjaw | Link:

Tylko Soros im pomaga a Soros to zakała ludzkości i winien już odejść z życia polityczno-gospodarczago.
Pzdr

Obrazek użytkownika angela

26-06-2019 [12:56] - angela | Link:

Szatan szkodzi, jest i będzie,  tylko trzeba umieć się  przed nim bronić.