Polska jest oazą wolności

 "Polska jest oazą wolności - bez knebla "politycznej poprawności"

Proponuję lekturę mojego wywiadu dla Radia „Wnet”. Przeprowadził go prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich redaktor Krzysztof Skowronski. Rozmowa została spisana ,tekst jest autoryzowany 

A gościem „Poranka Wnet” jest europoseł PiS Ryszard Czarnecki, dzień dobry Panu. 
- Witam Pana, witam Państwa bardzo serdecznie. 
 Uczestniczył Pan w kongresie Polska Wielki Projekt? 
 - Tak, uczestniczyłem w tym kongresie, który odbywał się podobnie jak w latach ostatnich w warszawskich Arkadach Kubickiego.  
 No i? 
 - Mam takie wrażenie, choć to jest subiektywna opinia, że dla gości, którzy przyjeżdżają zza granicy głównie w charakterze prelegentów, Polska jest oazą wolności i krajem, gdzie można otwarcie głosić normalne poglądy i nie trzeba obawiać się knebla politycznej poprawności, „political correctness”, która jest zmorą Zachodu , w tym USA. To jest polska wartość i dowód , że Polska jest wolnym krajem wolnych ludzi, gdzie można głosić rzeczy, które w innych miejscach mogą budzić kontrowersje. 
 Na przykład? 
 - Generalnie, sfera obyczajowa, krytyka LGBT, jednym słowem polskość jest normalnością – tutaj mówię w polemice do Donalda Tuska, który mówił, że polskość jest nienormalnością. I życie publiczne w Polsce jest normalnością, gdyż można mówić pewne poglądy, które zyskują nawet status poglądów większości, w przeciwieństwie do krajów Europy Zachodniej, gdzie poglądy zwyczajne, oczywiste, naturalne i normalne są często poddawane bardzo ostrej i zmasowanej nawałnicy i jest próba ich spozycjonowania jako poglądów skrajnych czy radykalnych, co jest bzdurą. 
 Pan jest i tu i tam, to znaczy teraz w studiu Radia Wnet w Warszawie na V piętrze, ale jest Pan też tam – w Brukseli, obserwuje i czynnie uczestniczy w negocjacjach dotyczących obsady najważniejszych unijnych stanowisk, jak te negocjacje przebiegają, w jakim punkcie gry jesteśmy? 
 - Rzecz w tej chwili toczy się o 5 stanowisk głównych – przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który zostanie wybrany na początku lipca; stanowisko szefa Komisji Europejskiej oraz wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej odpowiedzialnego za politykę zagraniczną, bezpieczeństwo i unijną dyplomację; wreszcie stanowisko numer 4 to szef Rady Europejskiej, a stanowisko numer 5 to szef Europejskiego Banku Centralnego z siedzibą we Frankfurcie nad Menem. Tu chodzi o timing, czas w którym to będzie obsadzane.  
I kto ma szansę zostać nowym szefem Parlamentu Europejskiego? 
 - No właśnie, ten, który cały czas oficjalnie uchodzi za kandydata na szefa Komisji Europejskiej, szef największej frakcji obecnie w Parlamencie Europejskiej – Manfred Weber, pupilek pani kanclerz Angeli Merkel. 
 I polityk, który był w Warszawie w piątek. Co załatwił, czy zyskał jakieś poparcie polskiego rządu? 
 - Spotykał się z panem premierem Morawieckim, już nie mówił -jak to słyszeliśmy w czasie kampanii do europarlamentu , gdy popierał PO - ze nikt z PiS nie obejmie żadnych stanowisk w Unii Europejskiej. I już nie widział tak, jak to widział w styczniu 2017 roku, że miliony demonstrantów na ulicach polskich miast się pojawiły. Złagodniał, stał się bardziej powściągliwy, założył okulary, już milionów nie widzi. 
 Ale czy coś osiągnął? 
 - To może powiedzieć pan premier Morawiecki, rozmowa pewnie była o potencjalnej współpracy – nie w sensie jednej frakcji, bo to jest „mission impossible”, ale współpracy technicznej w niektórych sprawach między naszą frakcją, której głównym modułem jest PiS – frakcji EKR, Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, a frakcją EPP – Europejskiej Partii Ludowej, która pewnie będzie zgłaszać Manfreda Webera na szefa Parlamentu Europejskiego. Stanowisko szefa Komisji Europejskiej i wszystkich dwudziestu siedmiu komisarzy, w tym siedmiu wiceprzewodniczących Komisji- bo jest to taka struktura, że 1/4 stanowisk to są wiceprzewodniczący lub przewodniczący, więc ponad 25% ! -to ciało ukonstytuuje się albo w drugiej połowie lipca, albo dopiero jesienią. Wybór szefa Rady Europejskiej to jest kwestia grudnia, a szefa Europejskiego Banku Centralnego tez na jesień – bo kadencja obecnego szefa upływa z końcem października. Ale tu jest ciekawa układanka, bo o stanowisko szefa banku z siedzibą we Frankfurcie nad Menem ubiega się Niemiec – Jens Weidemann, ale jeżeli stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego lub szefa Komisji Komisji Europejskiej trafi do innego Niemca, no, to oczywiście drugi Niemiec nie będzie mógł być szefem innej instytucji centralnej w ramach Unii. 
 A nasze oczy już niebawem będą skierowane na Waszyngton, bo tam w środę wizyta prezydenta Andrzeja Dudy i możliwe podpisanie różnych porozumień militarnych i wojskowych. Czego Pan oczekuje po tej wizycie prezydenta w Białym Domu? 
 - Gdy chodzi o aspekty militarne, więc kwestię poszerzenia liczby żołnierzy stacjonujących w Polsce i ewentualnego zmiany statusu baz na bazy stałe, to już do Waszyngtonu wcześniej udaje się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który będzie tę wizytę kończył przygotowywać właśnie w tym aspekcie. Ale nie tylko chodzi o wspolprace militarna, bo też będzie kwestia współpracy energetycznej, dla nas ważna jest kwestia dywersyfikacji energii. Polska zastąpiła już Wielką Brytanię jako sojusznik numer 1 USA w Unii Europejskiej, jest też kwestia wizyty amerykańskiego prezydenta… 
 …Wielka Brytania jest jeszcze w Unii Europejskiej. 
- Tak, ale ponieważ jest na wylocie, czy wyjdzie, czy nie wyjdzie, czy będzie sójką za morze, która deklaruje, że chce lecieć, ale jakoś nie leci, więc faktem jest, że Polska zastąpiła Wielką Brytanię jako sojusznik USA w Unii Europejskiej, a jeśli premierem zostanie Boris Johnson to myślę, że Wielka Brytania z UE wystąpi. W każdym razie na pewno tutaj ta wizyta prezydenta Dudy będzie miała szczególne znaczenie, nie tylko protokolarne, choć fakt, że prezydentowi Dudzie będzie towarzyszyła Pierwsza Dama to jest też bardzo istotne dla mediów, ale w wymiarze politycznym ta wizyta ma naprawdę wielkie znaczenie. 
 Bardzo dziękuję, jakie ma Pan plany na ten tydzień? 
 - Bruksela, lecę do Brukseli jutro i robię to, co do mnie należy, czyli rozmawiam, rozmawiam, rozmawiam. 
 Bardzo serdecznie dziękuję za rozmowę, rozmowę, rozmowę. Jest godzina 7:23, gościem „Poranka Wnet” był Ryszard Czarnecki. 
 -Dziękuję bardzo. 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ludomir

21-06-2019 [16:14] - Ludomir | Link:

Już sam tytuł tego reklamowanego rzez autora swojego wywiadu, który wstrząsnął światowymi mediami, jest kolejnym dowodem na to,że Obatel ma fantastyczne poczucie humoru.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-06-2019 [18:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

No to jak to jest? Pan Poseł pisze, że Polska jest oazą wolności, a mnie na Naszych Blogach zakneblowano usta. Z poważaniem, Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Ludomir

21-06-2019 [19:32] - Ludomir | Link:

Może po prostu dlatego Cię zakneblowano, że jest to Strefa Wolnego Słowa, więc wolno pisywać tylko to, co wolno...?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-06-2019 [12:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ludomir

"Może po prostu dlatego Cię zakneblowano, że jest to Strefa Wolnego Słowa, więc wolno pisywać tylko to, co wolno...?..."
-----------------------
Brawo! Wielkie brawo!! Na stojąco!!!

 

Obrazek użytkownika Anna Borycka

22-06-2019 [20:47] - Anna Borycka | Link:

Ludomir
Z tego zrobiła sie międzynarodowa afera. Podobno sam prezydent USA interweniował w sprawie Pasierbiewicza. A w przyszłym tygodniu, ma zająć się tym Senat USA. Jak donoszą  z kuluarów amerykańskiej dyplomacji, sprawa knebla Pasierebiewicza może się źle skończyć dla NB - utrata wszelkich akredytacji, to tylko wstęp. Natomiast słynna w UE, akcja Franca Timmermansa, zamierza pozwać Polskę do TSUE za ten knebel. Jednym słowem klops. Doktorek ma wejścia, że aż strach się bać :)
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-06-2019 [00:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

Zapraszam Panią do lektury mojej notki pt. "Boże! Odmień oblicze tych ludzi!", którą dziś opublikowałem na Salonie24 - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Obrazek użytkownika xena2012

21-06-2019 [19:58] - xena2012 | Link:

Poseł Czarnecki zamiast wysilić się na blog czy choćby notkę woli wrzucać jakies swoje wywiady.To lekceważenie internautów choćby z powodu tytułu -,,Nasze blogi''.

Obrazek użytkownika terenia

21-06-2019 [20:32] - terenia | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz  Proszę przestać zachowywać się jak chłopczyk z piaskownicy,któremu kolega wziął zabawkę.Był pan tu tylko gościem a zachowywał się pan co najmniej jak właściciel portalu.Pisał pan notki ...podobno miały być "konstruktywną krytyką" a były  krytykanckie,o ile pan odróżnia krytykę od krytykanctwa!!! W obrzydliwy sposób opisywał pan osoby z życia publicznego ...a to fizjonomia nie pasowała,sposób mówienia a to ubiór nie taki (dołączał pan "stosowne zdjęcia" ) .Komentatorów też "odpowiednio" pan traktował ....nazywając "ortodoksami pisowskimi","oszołomami" ,teraz najnowsze pańskie określenie "krzewiciele ideologii nowogrodzkiej". Bawiły pana te tzw."podpuchy" i "prowokacje",bo w emocjach -wg pana-ludzie piszą ,co myślą   ....potem użalał się pan,że wylano na pana "hektolitry pomyj" a pan przecież to ideał ,który źdźbło w cudzym oku widzi a belki we własnym nie dostrzega!!! 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-06-2019 [12:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@terenia

Sęk wszakże w tym, że nikt Panią o zdanie nie pytał.

Obrazek użytkownika terenia

22-06-2019 [15:25] - terenia | Link:

Sęk w tym Panie wszystkowiedzący ,że mogę wyrazić swą opinię niezależnie czy ktoś o nią pytał czy nie. 

Obrazek użytkownika xena2012

22-06-2019 [14:28] - xena2012 | Link:

Pani tereniu przeciez jak my tu w większości na NB jesteśmy antystetyczni według i w przeciwieństwie do estetycznego ze wszech miar pana Pasierbiewicza.Zresztą dał już Pani stanowcze pouczenie- nikt Pani o zdanie nie pytał.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

22-06-2019 [20:54] - Anna Borycka | Link:

Xena
I sęk w tym, że gdyby tu nie przylazł, to nie miałby z kim pogadać, bo wszędzie go gonią. A tak, to będzie mógł znów napisać, że znów go "ortodoksy" wyśmiały. A przecież on taki tu ładny był ...

Obrazek użytkownika marsie

22-06-2019 [03:27] - marsie | Link:

 "Polska jest oazą wolności - bez knebla "politycznej poprawności"
Można nie lubić  tego akurat posła (ja nie jestem jego wielbicielem), ale - tu akurat ma rację, wystarczy obejrzeć sobie TVP Info choćby - gdzie indziej szuje z Nowoczesnej czy ZSL tak gromko mogliby głosić swe debilne przekonania?
A co do wpisu "blogera z Krakowa" - sam jesteś sobie winien - warto było tak się sprzedać?
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-06-2019 [12:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marsie

Ja osobiści najbardziej lubiłem pana posła w krawacie "Samoobrony" w nieodłącznym towarzystwie pewnej posłanki, która miała zwyczaj mawiać, że "ma kurwiki w oczach".

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-06-2019 [15:45] - Pani Anna | Link:

@pasierb. Ktoś w ogóle pytał pasierbiewicza o zdanie?
Następny, co to wlezie oknem, jak mu drzwi zamkną.

Obrazek użytkownika tricolour

22-06-2019 [18:19] - tricolour | Link:

No dobrze, wlezie. Ale to Polak, nie szwabski uciekinier.

Obrazek użytkownika Ludomir

24-06-2019 [00:42] - Ludomir | Link:

Ale się jadaczki rozujadały na   zakneblowanego Pasierbiewicza - widać, że już się za nim stęskniły i chyba nawet miały już  sporządzone projekty  tego ujadania, które teraz wystarczyło tylko tu wkleić.