W Polskę idziemy...

Platforma Obywatelska razem z przystawkami dotąd nie ma żadnego programu merytorycznego dla Polski i Polaków. Jest tylko gra na emocjach i dotychczasowa myśl przewodnia we wszystkich ostatnio kapaniach wyborczych: "anty-PiS". Są oderwani od rzeczywistości i totalnie hipokrytyczni. Oprócz "anty-PiSu" doszedł jeszcze jeden postulat: promocja środowisk LGBTQ i jakieś kilkudziesięciu innych płci.

Ten ich antypisowski program - jak pokazały ostatnie wybory - nie przynosi już żadnego dla nich pozytywnego skutku. Mało tego, dla większości Polaków staje się coraz bardziej śmieszny i wyborcy już mają tego wszystkiego dosyć. Tym bardziej mają dosyć tych tęczowych dziwadeł na ulicach polskich miast a D. Tusk nie ma po co wracać już do Polski, o czym się dobitnie ostatnio przekonał.

PiS prowadzi cały czas mądrą politykę, też prospołeczną i ludzie to widzą. Widzą też, że słowa i obietnice w kampaniach wyborczych po wyborach stają się faktem. PiS po prostu stał się dla Polaków wiarygodny. A poza tym stawia na rozwój Polski i jest partią, która walczy o Polskę nie tylko tu na miejscu, ale też na arenie międzynawowej.

To zupełnie coś innego od obietnic PO. Pamiętacie te słynne 10 punktów programowych Donalda Tuska uzupełnionych w expose o następne jakieś kilkadziesiąt? I co po wyborach? PO żadnych z tych punktów nie zrealizowało i powiem więcej: nie miało (lub nie umiało) ochoty na ich realizację a całe te obietnice były li tylko "kiełbasą wyborczą". I to też ludzie pamiętają.

Wszystkie działania Koalicji Europejskiej w ostatnich wyborach były tylko odpowiedzią na ofensywę Zjednoczonej Prawicy. Ściągali wszystko, nawet sam pomysł konwencji wyborczych. Zapomnieli jednak o jednym: o Polakach.

PiS od samego początku 2015 roku spotykał się z ludźmi bezpośrednio, wsłuchiwał się w głosy wyborców, był blisko nich. To przyniosło efekty i będzie przynosiło.

PO tego nie robiło, ale jak zwykle - ściągając pomysł PiS-u – sami chcą ruszyć teraz w Polskę, do ludzi. Oj, współczuję im, bo większość Polaków jest jej przeciwnych i będą padały niewygodne pytania. Oni się tego obawiają, ale chcą ruszyć w Polskę, Polskę, która – wedle parafrazy słów D. Tuska – jest nienormalnością. 

Dedykuję im zatem piosenkę Wiesława Gołasa pt,.: "W Polskę idziemy", bo na trzeźwo raczej "nie ogarną" tego wyjścia do rodaków :) a mają sobie różne marzenia o wygranej, ale z pewnością pozostaną tylko marzeniami.

Zachęcam do wsłuchania się w tekst utworu

https://youtu.be/ge7mJjAb5Bk

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2019 [08:00] - Jabe | Link:

Jarosław Kaczyński: Jedyny program opozycji to rewolucja obyczajowa i rozbicie polskiego państwa

Mateusz Morawiecki: Opozycja musi się zdecydować czy mówi o rozdawnictwie czy obiecuje gruszki na wierzbie

To tytuły Gazeta Polska VD z głównej strony: anty-anty-PiS. Czytając tutejsze blogi, już dawno zauważyłem, że wiodącym tematem jest, jaka to konkurencja jest zła. Los Polski, ewentualne reformy, zmiana konstytucji czy obrona przed sojuszniczymi atakami są sprawą marginalną, podporządkowaną propagandzie sukcesu. Przecież i ta Pańska notka jest tym właśnie: połajanką na alternatywę u żłoba.

A poza tym stawia na rozwój Polski i jest partią, która walczy o Polskę nie tylko tu na miejscu, ale też na arenie międzynawowej. – Nigdy jeszcze nadwiślańska kolonia nie była poniewierana tak otwarcie. Tylko propagandowa fasada została odmalowana.

PiS od samego początku 2015 roku spotykał się z ludźmi bezpośrednio – Miałem wrażenie, że PiS jest raczej partią stroniącą od ludzi.

PO tego nie robiło, ale jak zwykle – ściągając pomysł PiS-u – sami chcą ruszyć teraz w Polskę, do ludzi. – Ruszanie w Polskę jest elementem kampanii od dawna. Posługiwało się nim zwłaszcza SLD.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-06-2019 [10:26] - krzysztofjaw | Link:

Jabe

Ja też wiele zastrzeżeń do PiS-u. Nie jestem pisowcem a bardziej monarchistą. Ale jestem realistą. Dziś tylko PiS gwarantuje to, że PO nie dojdzie ponownie do wladzy i to rozumowanie u mnie powoduje, iż poperam na dzień dzisiejszy PiS
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2019 [10:39] - Jabe | Link:

Jak daleko jest Pan gotów się posunąć, by PO nie doszła do władzy?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-06-2019 [12:44] - krzysztofjaw | Link:

Na dzień dzisiejszy bardzo daleko. Jeżeli PiS utrzyma rządy to będzie cztery lata na zbudowanie partii takiej jak Konfederacja a nie tylko ruch przedwyborczy. Potrzeba mieć u nas drugi Jobbik (węgierski i bardziej na prawo radykalny niż partia Orbana). 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

18-06-2019 [19:17] - maxilampus | Link:

Obysmy tylko sie nie pomylili w tych Nadziejach !!! Jak w przeszlosci..

Obrazek użytkownika xena2012

18-06-2019 [10:56] - xena2012 | Link:

,,Poniewierana kolonia'' to prawda ,ale dla rzetelności prosze napisać przez kogo.Bo jako ten tubylec nadwiślański nie słyszę o sobie nic innego jak- prostak,niewykształcony cham, biomasa,wkład mięsny,kołtun,oszołom kościółkowy,ortodoksyjny pisowiec,szwadron o.Rydzyka,nieudacznik,frustrat,kandydat do Tworek...........I to wszystko z ust takich ,,tuzów intelektu'' jak aktorzyny czy celebryci politycy KE i Nowoczesnej.

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2019 [11:05] - Jabe | Link:

Zajmujecie się sobą nawzajem.

Obrazek użytkownika xena2012

18-06-2019 [17:11] - xena2012 | Link:

A czym WY się zajmujecie?

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2019 [17:28] - Jabe | Link:

Pyta Pani, czym się zajmuje reszta świata?

Obrazek użytkownika maxilampus

18-06-2019 [19:16] - maxilampus | Link:

Ja i tacy jak ja zajmuja sie utrzymaniem rownowagi psychicznej w chaosie i anarchi moralno-etycznej  ktore to obie strony sporu nam zafundowaly..Nigdy !! nie przyszlo by mi do glowy ,ze ja, zaprzysiezony "pisior" w przeszlosci znienawidzi proponowane mi/nam narracje..Zlo-mniejsze Zlo..
Kuzwa jak doszlo do tego ?? Jak Mniejsze Zlo oskarza mnie o bycie Sowieckim Agentem ??
Jak sie to stalo,ze moje Konstytucyjne Prawa do praktykowania Wolnosci Religijnej jest ograniczane  i wyszydzane ?
Jak sie to stalo,ze Bandycka Policja bije mnie po mordzie w bialy dzien bez powodu ??
Lista jest dluzsza..
Zadawalem te pytania PIS-owi a jedyna odpowiedz ktora uslyszalem to bylo " wicie...rozumicie "..
Do czego Kaczynski i PIS nas namawia ??Dlaczego  Obiecuje a nie dotrzymuje..Jego podejrzane sympatie filo zydfowsko-masonskie budza powany niepokoj...Kuzwa za duzo tutaj niewyjasnionej polityki !!
Jabe ma racje..Gdzie sa granice tej politycznej Chucpy ktora Kaczynski/Duda/PIS nam funduje ????

Obrazek użytkownika angela

18-06-2019 [17:11] - angela | Link:

Jabe@,  napisz od razu, że PiS jest beee, a nie krecisz, to w prawo, to w lewo, jak pies ogonem, i w rezultacie nie prrecyzujesz jasno, że chcesz  przywalic w PiS.
Odwaz się raz, i daj spokój z tym kręceniem. 

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2019 [19:06] - Jabe | Link:

Właśnie o to mi chodzi, że popisowcy są już tak zapiekli, że nie wyobrażają sobie innej formy interakcji, jak tylko dokopywanie sobie.

Obrazek użytkownika tricolour

18-06-2019 [20:21] - tricolour | Link:

500 tysięcy ton odpadów sprowadziliśmy w zeszłym roku do kraju. Trzy razy więcej niż w 2015.

Czy zalicza Pan ten wynik do obszaru mądrej polityki?

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-06-2019 [21:33] - Tomaszek | Link:

Ale Tusk nie wrócił . W barterze za niego można przyjąć jeszcze milion . A i tak będzie do przodu . Mam nadzieję że reeksportu nie będzie . Chyba że na wysypisko .

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

18-06-2019 [23:06] - krzysztofjaw | Link:

Powyższa dyskusja wywołana prze "Jabe" jest trochę bez sensu. Mi też się nie podobają niektóre decyzje PiS, ale na dziś dzień - i powtarzam to zawsze – nie mamy innej alternatywy. Czyżby ktoś by chciał powrotu do władzy PO i degradacji naszego państwa? Tego nie jestem w stanie zrozumieć. I jeszcze jedna uwaga: nie jestem PiSiorem, ale republikaninem z i inklinacją do monarchizmu. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maxilampus

18-06-2019 [23:18] - maxilampus | Link:

..."ale na dziś dzień:..W tym problem..bowiem ow "dzien" moze trwac dekady..( PO,SLD)
Wyraznie tu widac poltyke "zmeczenia" spoleczenstwa..i zaczyna sie to im udawac..Sam widzisz ,ze ludzie en mass zaczynaja to wszystko miec w d...e..i chyba o to chodzi..
Zniechecic ludzi do ich wyraznej aspiracji rzadzenia w ich wlasnym kraju..
Jak sie juz osiagnie taki stan to mozna sprytnie ,bez szumu spelnic poltyczno-ekonomiczne zadania swoich mocodawcow...Po to im dano wladze i jest to ich jedyny cel..