Grając Grundolem PiS robi miejsce Konfederacji

W popularnej komedii "Piłkarski poker" jest scena, w której M. Opania przekupuje Grundola - podstawowego gracza Czarnych Zabrze. Grundol ma grać jak nigdy: ofiarnie, walecznie, z poświęceniem i cała drużyna ma grać na niego, jest jeden warunek: Grundol nie może strzelić gola.

Moim zdaniem taką właśnie taktykę stosuje Prawo i Sprawiedliwość wobec swojego twardego elektoratu: najwierniejszego z wiernych. Dlatego nie ma i nie będzie rozliczeń komunizmu, nawet tych w dziedzinie symboli. Dlatego nie ma nawet promocji polskich bohaterów i w Polsce i za granicą, ale jest sute finansowanie powstania i promocji za granicą np. antypolskiej "Dalej jest noc" Engelking i Grabowskiego (de facto PAN-u), ale żadnych poważnych państwowych programów badających, upamiętniających i promujących pomoc Polaków Żydom. Dlatego nie ma widocznej trwałej promocji Witolda Pileckiego i żołnierzy niezłomnych. Nie ma nawet strony internetowej przystępnie pokazującej kto w danym powiecie w okresie II wojny i potem był bohaterem, kto bestią. Nie ma i nie będzie. Dopóki to PiS będzie trzymał monopol na prawicy. (Najbardziej paradna jest wiadomość z ostatnich chwil: PiS popiera wielką komisję badającą pedofilię m.in. w Kościele, a w kwestii zbrodni komunistycznych, żadnej komisji, nawet symbolicznie wskazującej z imienia i nazwiska winnych zdrady, morderstw, tortur i zbrodni ni widu, ni słychu) 

Dlaczego tak się dzieje? Moim zdaniem wynika to z faktu, że PiS traktuje swój twardy elektorat - najwierniejszy z wiernych - po kupiecku: oni zawsze będą na nas głosować, nieważne co zrobimy, najwyżej sprzeda im się jakąś bajkę i ją kupią bo i tak nie mają wyboru. Co innego elektorat nie-twardy, ten trzeba po prostu kupować za twardą walutę. Czynami, bo nie-twardzi są zobojętniali na słowa. To oczywiście wersja postrzegająca w sposób optymistyczny postępowanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, ale nie jedyna. (Tak dla przypomnienia, może niektórzy z Państwa pamiętają jeszcze, że póki środowiska Radia Maryja nie zawarły sojuszu z PiS były one pomawiane przez środowiska PiS jako kto? Jako sojusznicy Rosji - świadomi bądź nie, jeden z argumentów: nadajnik RM na Uralu).

To co obserwujemy obecnie to spadanie łusek z oczu części twardego elektoratu PiS. Po prostu ludzie zaczynają dostrzegać obłudną politykę tej partii odnośnie szeroko pojętych zagadnień niepodległościowo -antykomunistycznych. Stąd robi się miejsce, w które wchodzi Konfederacja, głosząca, w dużym skrócie, że zrobi ona to o czym PiS tylko mówi. I najważniejszy proces na dzisiejszej prawicy, to ten, czy jakaś siła niepodległościowa, niezależna od PiS, zdoła się zahaczyć i uzyskać tlen w postaci strumieni państwowej gotówki i puli etatów, czy też monopol PiS zostanie utrzymany.

Nadchodzące wybory są tutaj bardzo ważne. Są to bowiem wybory, których stawką jest pietruszka (dziś bardzo droga, ale zupę spokojnie można zrobić i bez pietruszki). I albo twardy elektorat PiS pokaże, że stać go na emancypację od monopolu tej partii, albo pokaże, że nie ma już zębów, a PiS jest dla niego ważniejszy niż Polska. Bardzo możliwe, że jest to ostatnia z takich szans. Wyraźnie bowiem widać proces przeformatowywania Prawa i Sprawiedliwości. Partia ta stopniowo traci na wschodzie - w starej Polsce, dawnym Generalnym Gubernatorstwie  - a zyskuje w nowej Polsce - na ziemiach zachodnich + wcielonych do Rzeszy, gdzie dotąd monopol miało SLD, a potem przekazało go PO (wystarczy przeanalizować np. wyniki kolejnych wyborów w miastach tych regionów). Widać to też zresztą w polityce kadrowej PiS, stawiającej na ludzi z Warszawy i zachodu zostawiając Generalnej Guberni głównie funkcje reprezentacyjne, ale z małą władzą. Jak bardzo jest to proces zaawansowany? Nie wiem. Możliwe jednak, że jeśli tzw. twardy elektorat PiS chce ugrać coś realnego ze swoich postulatów niepodległościowo - antykomunistycznych to teraz ma ku temu jedną z ostatnich szans. Musi po prostu pokazać Nowogrodzkiej, że i do niego trzeba przychodzić z twardą walutą w kieszeni, a nie tylko z ustami pełnymi słów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota M

21-05-2019 [17:38] - Dorota M | Link:

Na kilka dni przed wyborami nagle sie Pan obudził, żeby walić w PIS. Ten wszechobecny atak, nawet z prawej strony, pomału przyzwyczaja zwolenników PIS i przestają na to zwracać uwagę. Walka na wielu frontach jest ponad siły nawet dla wprawnych awanturników, a takich w tej formacji nie ma. Myśli Pan, że widząc ten szaleńczy atak ze wszystkich stron, nawet tutaj na najbardziej prawicowym forum, nie mówię patriotycznycm, bo juz dawno przestało nim być, zwolennicy PIS pójdą za awanturnikami politycznymi? Proszę o tym nie marzyć. Przywódcy Konfederacji maja duże zdolności socjotechniczne, zapewne wzoruja sie na najbieglejszych szachrajach ze wschodu, jednak kłamstwa i rozdmuchiwanie rzezcy nieistotnych, lub nieistniejących przyciągają ludzi z natury niestabilnych psychicznie, którzy nigdy by nie zagłosowali na PIS. Dobrze byłoby natomiast, gdyby udało im sie zmobilizowac tych, którzy nigdy na wybory nie chodzili. To byłoby korzystne dla Polski.

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [18:18] - foros | Link:

każdy wybiera to co dla niego ważniejsze

Obrazek użytkownika paparazzi

21-05-2019 [23:24] - paparazzi | Link:

foros pisze każdy wybiera to co dla niego najważniejsze. A no właśnie. Czyli co rozwalenie misternie budowanej podmiotowości bo kto niby panie foros ma to robić, konfederacja czy Nowoczesna Wiosna? A moze Alternatywa 4

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-05-2019 [18:25] - Pani Anna | Link:

Dyżurny analitykator się odezwał, tym razem od twardego elektoratu. Teraz jeszcze tylko patrzeć aż Swisspola się "wypowie" na temat "afery" z majątkiem Morawieckiego. 
A idźcież jeden z drugim na onet, albo pudelek, tam znajdziecie wdzięcznych czytelników, akurat na waszym poziomie.

Obrazek użytkownika Jabe

21-05-2019 [20:03] - Jabe | Link:

kłamstwa i rozdmuchiwanie rzezcy nieistotnych – Jakie kłamstwa? Rzeczy nieistotne, to – zgaduję – sprawa roszczeń.

Przywódcy Konfederacji maja duże zdolności socjotechniczne – Skąd ten wniosek?

zapewne wzoruja sie na najbieglejszych szachrajach ze wschodu – O!

nie mówię patriotycznycm, bo juz dawno przestało nim być – Nie myli Pani przypadkiem patriotyzmu z „partiotyzmem”?

Obrazek użytkownika Gniewko

22-05-2019 [17:52] - Gniewko | Link:

Wyłącz TVPiS i zacznij myśleć samodzielnie. Tu nie Korea Północna i ludzie już mają dość kultu jednostki ! Kaczyński ! Kaczyński ! Mateusz ! Mateusz ! Zupełnie jak bym oglądał wiadomości z Korei Północnej.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-05-2019 [17:54] - maks jamnicki | Link:

Gniewko, widzę że fanatycznych zwolenników  Konfederacji  ogarnia jakiś amok :). Faktycznymi liderami  Konfederacji jest  Janusz Korwin-Mikke i antyamerykański propagandzista-publicysta, obrońca SB-eckich emerytur Michalkiewicz. Pro rosyjscy lobbyści. A celem najważniejszym, zablokowanie powstania stałych baz amerykańskich. Pretekstem, ustawa 447, nie wiem zresztą, czy nie zainspirowana na Kremlu. Zacznij w końcu myśleć samodzielnie, bo wpadłeś w podejrzane towarzystwo. 

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2019 [18:02] - Jabe | Link:

Nie wie Pan, czy aby USA nie są inspirowane przez Kreml, ale chce stałych baz amerykańskich? To pachnie zdradą.

Obrazek użytkownika xena2012

21-05-2019 [17:41] - xena2012 | Link:

No własnie,to o ten tlen w postaci strumieni pastwowej gotówki i pulę etatów po wyborach Konfederacji chodzi. Darujmy sobie gadkę o niepodległości Dzięki za szczerość.

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [18:14] - foros | Link:

Nie ma partii bez gotówki. Jeśli stronnictwo dostaje ją od państwa jest szansa, że spełni założenia ideowe, jeśli od sponsorów, to priorytetem będą interesy sponsorów, kim by oni nie byli. Dodajmy też, że to Prawo i Sprawiedliwość stworzyło ustawę o finansowaniu partii z budżetu, był to nawet jeden z podstawowych postulatów tej partii

Obrazek użytkownika xena2012

21-05-2019 [19:13] - xena2012 | Link:

Czy naprawdę sądzicie,że po wspólnym odsunięciu z KE i Wiosną PiS od władzy obejrzycie te pieniądze z budżetu? Że staniecie sie dla nich pełnoprawnym koalicjantem? Że wspólne zdjęcia waszej mlodzieżówki z Kopaczową ułatwią wam połaczenie się z Schetyną i pozostałym planktonem w radosnej przyszlości? Jak w tej ,,spółce z rozsądku''wybrniecie ze swoim programem wyjścia z UE,a może to był tylko taki chwyt i pic na wodę?

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [19:17] - foros | Link:

zdaje się, że bierze mnie Pani za kogoś związanego z Konfederacją, albo co najmniej za jej sympatyka, albo wyborcę. Nie jestem ani jednym ani drugim, a trzecim to może będę, może nie. Zobaczymy.
Podzielam zaś pogląd, że w wielu zasadniczych kwestiach polityka PiS i KE to ta sama polityka.

Obrazek użytkownika xena2012

21-05-2019 [19:53] - xena2012 | Link:

,,W wielu zasadniczych kwestiach polityka PiS i KE jest taka sama''....Czyżby?Przykład pierwszy z brzegu-Komisja d/s Amber Gold,komisja d/s wyłudzen VAT,programy społeczne  nie są zasadniczymi sprawami,nie są dla dobra Polski? Za PO i PSL lepiej było?  Konfederaci nawet nie wiedżą,że po ułatwieniu zwycięstwa KE natychmiast zostana zdelegalizowani?

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [20:14] - foros | Link:

programy społeczne to rzeczywista różnica, jeśli chodzi o odbiorców bo generalnie każdy daje swojemu elektoratowi.
Komisje - jaki z nich efekt? Ktoś został skazany? PO aresztowało Plichtę i tak już zostało. Za kradzieże VAT-owskie nikt aresztowany nie został, nie mówiąc o osądzeniu. (dodajmy jeszcze, że członkowie obu komisji twierdzą, że ich praca jest sabotowana przez obecne ABW)
Różnicą jest generalnie polityka gospodarcza. PiS-owi wychodzi lepiej. Ale np. kredyty frankowe, tzw. polisolokaty i PO i PiS trzymają jeden front. OFE - to samo, lustracja, dekomunizacja - to samo. Ściganie tzw. "tłustych misiów" to samo, finansowanie przez państwo lewackich i patriotycznych projektów, brak większych zmian, kadry - podobne, służba zdrowia - bez zmian, edukacja - zasadniczo bez zmian (zmiana organizacji bez zmiany zawartości czyli to czego i w jaki sposób uczy szkoła), MSZ - więcej porażek, sądy - brak zasadniczych zmian, Polityka my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych trwa.
 

Obrazek użytkownika Dorota M

21-05-2019 [21:24] - Dorota M | Link:

Szewowie tych kilku partyjek, składajacych sie na Konfederację, byli ostrzegani przez goszczących w ich mediach publicystów, że wszelkie ich działania zmierzające do zdecydowanego zniszczenia PIS, jeżeli zabraknie głosów do mozliwości utworzenia przez nich rządu, skończą sie dla Polski upadkiem. Jednak nienawiść do partii rządzącej i wręcz odczłowieczanie liderów PISj jest nadal podsycane także przez ich mentorów, jak red. S MIchalkiewicza i innych, manipulujacych dowolnie prawdą i kłamstwem, co dotyczy także niezwykle agresywnych insynuacji wobec PIS przez G Brauna, nie mówiąc o JKM.. Zauważyłam też ogromną aktywność w Internecie trolli podsycających nienawiśc do PIS, czemu zwolennicy Konfederacji bezmyślnie ulegają. Wszystko to razem ma pewien oddźwięk w sondażach, co jest bardzo niepokojące, szczególnie w niektórych regionach, bedących bastionem patriotyzmu, dotychczasowych zwolenników PIS, jak Podkarpacie, Małopolska, ale także dotyczyć to moze znacznej części Polonii amerykańskiej, co może mieć znaczenie w wyborach parlamentarnych. Zresztą także ta aktywność wszechobecnej w Internecie szaleńczej nienawiści i wszechobecnego kłamstwa na temat intencji i działania rządu zaowocowała także wygraną PO w wyborach samorządowych na prezydentów mniejszych miast w tych regionach. Martwi mnie pewna bezradność polityków PIS, wobec tej nagonki, która jest w stanie przekonać znaczną ilość sprawnie zmanipulowanych ludzi..

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [22:53] - foros | Link:

tyle, że teraz nie ma wyborów do polskiego parlamentu i to nie te wybory decydują o tym kto stworzy rząd w PL.
Akurat u Michalkiewicza nie zauważyłem żadnej nienawiści do PiS i Kaczyńskiego, są tam krytyczne oceny, czasem przesadnie krytyczne, czasem nie, widać też niechęć,  nie ma pochwał, co najwyżej czasem pochwały sprawności intelektualnej, ale do nienawiści droga daleka. Najczęściej o Kaczyńskim Michalkiewicz wyraża się, że jest to wirtuoz intrygi, który w finale potyka się o własne nogi, co, patrząc na wiele akcji prezesa PiS, po prostu jest prawdą, ale oczywiście nie zawsze..
A politycy PiS są bezradni no bo ileż można jechać na "grundoleniu"? Moim zdaniem przynajmniej w części z nich po prostu odzywa się sumienie i nie potrafią kłamać aż tak bardzo jak chciałaby partia.
 

Obrazek użytkownika Gniewko

22-05-2019 [17:56] - Gniewko | Link:

Niech PiS przestanie popierać dewiacje i Wiosnę w TVPiS i zwalczać Konfederacje, to może się załapie na współrządzenie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-05-2019 [17:56] - maks jamnicki | Link:

xena2012 : Dla tego "tlenu" gotowi pomóc PO w powrocie do władzy. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-05-2019 [19:51] - Trotelreiner | Link:

 Przełom XV i XVI wieku,miejsce akcji Florencja...bohaterowie akcji Machiavelli i Soderini...odbiorca listu! 
W liście Machiavelli zamieszcza takie zdanie:

"Mój przyjacielu...
Nie ma partii politycznych,są tylko etykietki wyborcze,a potem liczy sie tylko pieniądz i władza"

Lepper,Petru,Kukiz,Palikot, Konfederacja i pozostałe efemerydy,to emanacja służb...niemieckich,rosyjskich i tych pozostałości po SB,UB,WSI i cholera wie jeszcze....MOSAD,MI 6.
Aaaaa! Początek dał Tymiński....dało sie,ano dało....Polacy(?) to jednak idioci.

Wszystko to paleosocjotechnika...ale na nasz narodek wystarczy...byle ochłap rzucony w mediach...i wszyscy mają padlinę jako żer....przez tydzień...może dwa.
Niestety nie ma juz "naszych" mediów..."naszych" dziennikarzy...liczy sie €,$ i szekel...i lead w tym środowisku...."NASER MATER" ważna jest kasa!!!

 

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [19:58] - foros | Link:

Załóżmy. A takie partie jak Porozumienie Centrum, Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, SLD, PSL. Jak jest z nimi i tzw. służbami?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-05-2019 [20:13] - Trotelreiner | Link:

Pan udaje,czy faktycznie nie wie?
PO zakładane przez BND i WSI...Czempiński i Dukaczewski...niemiecka BND juz KLD finansowała.
SLD..od początku czyli PZPR.SDRP...i inne złogi komusze...jeszcze Miller przywozil w reklamówkach forsę.
PSL...to dawne ZSL...razem z SD [Stronnictwo Demokratyczne]....to też moskwa
PC...które przeszło w PiS...NIE WIEM....i nie chcę wiedziec...

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [20:51] - foros | Link:

no właśnie. Ja też mam taki sam problem.

Zwłaszcza widząc politykę PiS. No bo jeśli partia jest w stanie w ciagu 4 lat zwiększyć przychody do budźetu o 1/3, to jak to możliwe, że np.nie daje rady przeprowadzić dekomunizacji ulic? Wartościowego filmu o bohaterach narodowych, ważnych wydarzeniach historycznych? Pomnika Pileckiego na środku Warszawy? Rzeczy wydawałoby się prostych, łatwiutkich w porównaniu z astronomicznym zwiększeniem dochodów budżetu: zrobieniu z 3 złotówek 4. Nie mówiąc o rozliczeniu komunizmu, w momencie gdy wszyscy najważniejsi komuniści już zmarli. O ciągłym trzymaniu państwa, aparatu państwowego, w słabości (prócz służb skarbowych).

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-05-2019 [20:32] - Trotelreiner | Link:

No to cytat z 44 pne.Marek Krassus!
"Sądy są dla biedoty i głupców....sprawiedliwość dla bogatych i sprawujących władze"
Analogia do sfinansowania PC/PiS...?
Raczej chyba za głęboko poszedłem...tu nie ma Krassusa,Cezara,Pompejusza...są karły umysłowe...które z trudem moge nazwać ssakami naczelnymi.
Juz chyba Orda Tamerlana stała cywilizacyjnie wyżej.....niz nasza klasa polityczna...

Wyciągniety przypadkowo na ulicy zwykły Kowalski....to nawet nie brakujące ogniwo darwinowskie...tam się kończy cywilizacja,gdzie dopiero sie zaczyna europejska
chrześcijańska cywilizacja białego człowieka.

PS.Prosze zaglądnąc na moje CV na stronce NB....wszystkie opinie o naszych obywatelach i tzw. społeczeństwie....oparte na wnikliwych badaniach :-))

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [20:39] - foros | Link:

no niestety, za wysokie progi dla mnie zwykłego żuczka. Przyznaję, że nie rozumiem tego Pana wpisu. Może dlatego, że to ja mogę być tym Kowalskim wyciągniętym z tłumu, którego przecież jestem częścią.

Obrazek użytkownika Jabe

21-05-2019 [20:05] - Jabe | Link:

A Prawo i Sprawiedliwość?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-05-2019 [18:09] - maks jamnicki | Link:

Tro....ner:  Tak, prawie 100 % zgody. Ale "nasz narodek"... Żaden kraj nie może sobie pozwolić na obecność  takiej ilości obcych mediów u siebie, bo świadomość zwykłych ludzi , nawet nie narodku a narodu, nie jest w stanie temu sprostać. Naturalne mechanizmy obronne są za słabe na takie wieloletnie bombardowanie.Jeżeli niemiecko -ruskie wygrają, a PiS i ZP przegra, to przez te obce a wrogie media. To nienormalne.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-05-2019 [20:00] - Marek1taki | Link:

Tez tak to widzę, że PiS niezwykle skutecznie plantuje Polskę wykarczowaną z cywilizacji europejskiej i implementuje zasady cywilizacji judeoprotestanckiej z elementami unijnego bizantynizmu.

Obrazek użytkownika foros

21-05-2019 [21:14] - foros | Link:

a poziom intelektualny komentarzy rośnie.
pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-05-2019 [21:32] - Marek1taki | Link:

Chciałem napisać, że PiS strasznie sadzi ale to niejednoznaczne.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

21-05-2019 [22:43] - angela | Link:

Czytając notki i  niektóre komentarze, odnoszę wrażenie, że wielu bardzo chce, żeby Tusk i PO spowrotem wrócili do władzy.
Bo gdzie znaleźć logikę, kiedy wciskaja i jak mantra promują 1%,3%  partie, jakieś konfederacje od Sasa do Lasa, bez żadnego zaplecza do rządzenia,  jadąc przy tym na PiS, jak na burej suce, a na rządzie nie zostawiają suchej skóry. 
Ja nie rozumiem, o  co chodzi, ale błagam, zostawcie to "ulepszanie" Rządu i PiS u, do czasu po wyborach. 
A dyżurni z Jabe na czele, mają za  zadanie wszelkie informacje przychylne rządowi z miejsca torpedowac, bo dla nich widocznie w rozkradanej Polsce, żyło się lepiej, i żeby było tak jak było. 

 

Obrazek użytkownika Gniewko

22-05-2019 [17:59] - Gniewko | Link:

Szczególnie chce tego PiS bo się z nimi cacka !

Obrazek użytkownika angela

21-05-2019 [22:48] - angela | Link:

Jedyna nadzieja tylko, że Naród mysli pragmatycznie, i wszelkiej maści pismaki, nie będą mieli nic do powiedzenia.