Św. Jan Paweł II samo zło, a Franciszek OK. I panseksualizm

Chyba już nikt z trzeźwych obserwatorów sceny świata nie ma najmniejszych wątpliwości, że pierwszym etapem zniszczenia cywilizacji łacińskiej jest unicestwienie chrześcijaństwa poczynając od kościoła katolickiego.
Działania te widzimy w jaskrawym świetle, bo wrogowie chrześcijaństwa skierowali ostrze walki na Polskę, jeden z głównych fundamentów naszego kościoła.

Kto tę walkę z tysiącletnią tradycją Europy i połowy świata podjął i prowadzi?
Całe zjednoczone lewactwo świata. Pogrobowcy Karola Marksa, Lenina, Stalina i Mao Zedonga. A także bandytów – Pol Pota i Che Guevarry. Synowie światowej rewolucji obyczajowej – wolnej miłości, seksualno – narkotykowych komun i "Make peace not war" i LSD, "Lucy in the Sky wth Diamonds".
Teraz oni się wzbogacili, wspierani przez opętanych bogactwem miliarderów pokroju Sorosa i faktycznie są władcami światowych mediów, kinematografii i telewizji. A przy okazji Unii Europejskiej.
Tu należy przypomnieć tym, co szybko zapominają – jeszcze niedawno Europa była motorem napędowym całego świata. A także wzorcem kulturowym i moralno obyczajowym. Niestety, właśnie przestaje tym być.

Ktoś może jest ciekawy, dlaczego taki tytuł?
Otóż dlatego, że w pierwszym etapie niszczenia tradycyjnej cywilizacji zachodu, jakim jest zniszczenie chrześcijaństwa, w tym katolicyzmu i Watykanu, lewactwo mające na usługach ekspertów od kreowania i manipulowania opinią publiczną i przekonaniami, wszystkich tych trendmaker'ów i influencer'ów, ostrze pierwszych swoich dzid kieruje na największe świętości Kościoła Katolickiego.
Więc nie bez kozery jest fakt, ze ostro zabrano się za zniszczenie postaci papieża, świętego Jana Pawła II. Naszego Karola Wojtyłę.
A jako dźwignię do zniszczenia, albo taran lub delikatniej, kontrapunkt, używa się obecnego papieża Franciszka. Pokazując jaki on jest dobry i mądry, wyraźniej widać jaki paskudny i zły był JP II.

Dlaczego właśnie papież Jan Paweł II jest celem zmasowanego i brutalnego ataku?
Czy autentyczne dopomożenie w likwidacji komunizmu jest tego powodem dla czerwonych, różowych i tęczowych lewaków? Mylą się państwo.
Najważniejszym i zdecydowanym powodem ogromnej nienawiści do JP II jest oficjalnie zadeklarowna przez Ojca Świętego, walka z aktywnym homoseksualizmem wraz z pedofilią, przez lewaków określana wściekłą homofobią.

Nasz papież tuż po wyborze, wraz ze swoim najbliższym otoczeniem -kardynałami: Angelo Sodano, Stanisławem Dziwiszem, Josephem Ratzingerem, Leonardo Sandri i Alfonso Lopezem Trujillo rozpoczyna krucjatę aby zahamować gwałtownie rozprzestrzeniające się seksualne zło.
Już po roku, 5 października 1979, przemawiając w Chicago do biskupów, JP II stanowczo powiedział :

  • "Jako pasterze pełni współczucia rację mieliście, mówiąc >>Aktywność homoseksualna, w odróżnieniu od skłonności homoseksualnej, jest moralnie zła<<. Dzięki klarowności tej prawdy daliście dowód tego, czym jest prawdziwa miłość Chrystusa; nie zdradziliście tych, którzy z powodu homoseksualizmu stają wobec trudnych moralnie problemów, co stałoby się, gdybyście w imię zrozumienia, litosci, albo jakiejkolwiek innej przyczyny dali fałszywe nadzieje naszym braciom i naszym siostrom."

Badacze historii najnowszej Watykanu zastanawiają się do dzisiaj, dlaczego Jan Paweł II zaprezentował się tak radykalnie i tak szybko, jako jeden z najbardziej homofobicznych papieży w historii kościoła.

Jeden z takich szybkich mądrali, Robert Mickens, przebywający od lat w Rzymie obserwując Watykan, wydawca NCR – National Catholic Reporter, jak to zwykle pośród cwanych, lecz nie za mądrych bywa, szybko zdefiniował diagnozę:
- Karol Wojtyła pochodzi z Polski. Na tych peryferiach świata, nie miał możliwości zapoznać się i pojąć istotę prawdziwej demokracji i wolności.
Ta słabość kultury demokratycznej oraz stykanie się wyłącznie z władzą autorytarną spowodowały, że o wszystkim decydował sam na podstawie własnej intuicji i archaicznych uprzedzeń polskiego katolika.

Proste, prawda? Prostaczek z zaścianka nie mający pojęcia o swobodach seksualnych, prawdziwej wolności obyczajowej i nie widzący drogi, po której światłe i cywilizowane społeczeństwa zmierzają.

A że jest to idiotyczne i prostackie wytłumaczenie świadczy fakt, że będący bardzo bliskim współpracownikiem i przyjacielem Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt, był podobnie jak papież z "peryferiów cywilizacji" "zajadłym homofobem". A nie da się Niemcom zarzucić, że nie znali prawdziwej demokracji i wolnej myśli. A na dodatek Ratzinger nadal uważany jest za wspaniałego myśliciela i człowieka na wskroś moralnego i etycznego. A przez to nadal jest ciągle niszczony.
Bo lewactwo nie walczy, żeby pokonać. Walczą żeby zniszczyć. Zło zawsze jest wyłącznie destrukcyjne.

Wielu lewackich publicystów zajmujących się pluciem na kościół katolicki i niszczeniem chrześcijańskich świętości oraz autorytetów robi to nie wprost.
No dobrze, na samego Jana Pawła II nie ma żadnych dowodów, nie ma "haka" na którym można by go powiesić, lecz jedno nie ulega wątpliwości - musiał być hipokrytą,bo nie sposób nie widzieć, że był otoczony plejadą książąt i prałatów kościoła, którzy nawet niespecjalnie ukrywali swoją gejowską aktywność.
Posunięto się nawet do tego, że w stosunku do dwóch najbliższych współpracowników papieża – Angelo Sodano, sekretarza stanu państwa watykańskiego, oraz Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza papieża, tworzy się insynuacje i rozsiewa plotki, że oni również, mając największy wpływ na Wojtyłę, byli ukrytymi gejami. Dzisiaj nawet, co można również usłyszeć w Krakowie, nazywają kardynała Dziwisza pogardliwie "Wdowa".

Bardzo dużo się obecnie robi by zdeprecjonować cały pontyfikat Jana Pawła II. Kto wie, czy nie największego papieża w historii kościoła.
Jego przełomowe osiągnięcia są tak potężne, że wrogowie chrześcijaństwa zdecydowali się zgładzić JP II na oczach całego świata i tylko autentyczny Cud Boży go uratował.
Dla całego lewactwa wszystkie te wielkie papieskie działania są nieważne.
Trzeba podważyć i zniszczyć pamięć o nim.
A to dlatego, że doprowadził do rozpadu komunizmu i supremacji Związku Radzieckiego na terytorium połowy Europy i Azji, oraz w Afryce i Ameryce Łacińskiej.
Jednak bardziej istotne dla tego splugawionego lewactwa jest to, że nasz święty położył tamę przeciw gwałtownie rozprzestrzeniającemu się upadkowi obyczajów, z sodomią i pozostałymi seksualnymi dewiacjami na czele. Nie dopuścił również do zniszczenia najbardziej zgodnej z naturą i projektem Boga najmniejszej społecznej komórki, jaką jest rodzina.
I jeszcze na dodatek walczył z próbami rozmontowania wiekowej struktury państw, narodów i społeczeństw.
To wszystko w oczach dzisiejszych krypto-komunistów czyni z Jana Pawła II postać symboliczną, którą trzeba unicestwić.
I robi się to, gdzie tylko możliwe.

Takim wyraźnym splotem zdarzeń było odsłonięcie pięciometrowego pomnika Karola Marksa, głównego ideologa komunizmu w niemieckiej Trewirze przez szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera.
A prawie w tym samym czasie we francuskim miasteczku Ploermel, decyzją władz, usunięto z przestrzeni publicznej pomnik Jana Pawła II.
Jeden symbol się wywyższa, a drugi chowa. Czy to nie znamienny znak zwrotu w dążeniu do światowego ładu?

Joseph Ratzinger, niemiecki kardynał, wybitny intelektualista i niezłomny katolik, był przy świętym papieżu prefektem niezależnej Kongregacji Nauki i Wiary i dziekanem Kolegium Kardynalskiego. A także serdecznym przyjacielem JP II.
Ku wielkiemu niezadowoleniu światowego lewactwa został on wybrany i stał się papieżem Benedyktem. Zrozumiałym dla wszystkich było, że będzie on kontynuatorem działań i polityki swojego wielkiego poprzednika.
Jednak sprzysiężone siły lewactwa były tak potężne, a 80-letni Ratzinger nie zamierzał sam odejść z tego świata, że zmuszono go w 2013 roku do rezygnacji i zostania pierwszym od XV wieku papieżem emerytem.

Kolejny następca pochodzi z dalekiej Argentyny. Z łacińskiej Ameryki, gdzie w ramach samego kościoła toczyła się zimna wojna.
W przeklętym roku 1968 32-letni Jorge Mario Bergoglio nie był jeszcze nawet wyświęcony na kapłana. Lecz musiał się osobiście zetknąć z wielkim niepokojem który na terenie Ameryki rozwijał się w tym właśnie czasie.

Peruwiański ksiądz Gustavo Guirierreza nazwał ten lewacki ruch w kościele teologią wyzwolenia. Jak zawsze w fazie początkowej komunizmu zaczynało się to pod hasłami "wyzwolenia ludów uciskanych".
Lecz bardzo szybko prawdziwe cele wychodzą na jaw, ruch skręca mocno w lewo, początkowo w stronę dopiero co powstałego goszyzmu, czyli po prostu neo-marksizmu, by wkrótce otwarcie mieć zadeklarowanych księży – gueverystów i księży – castrystów, a nawet takich, jak kolumbijski ksiądz Camilo Torres Restrepo i hiszpański Manuel Perez, którzy z kałasznikowem w reku dołączyli do guerrilleros.

O tym wszystkim przyszły papież Franciszek musiał dokładnie wiedzieć, a co wiecej, musiał mieć osobisty stosunek.
Czy młodzieńczy Jorge Bergoglio choćby w myślach popierał teologię wyzwolenia, czy jednak zachował konserwatywną postawę?
Tak, czy inaczej, pewne piętno zostało odciśnięte.

Tak bezwzględne i brutalne ataki na świętego Jana Pawła II i w mniejszym stopniu na 92-letniego dzisiaj papieża – emeryta Benedykta XVI, nie byłyby możliwe, gdyby papież Franciszek otwarcie nie wyraził współczucia i nie zalecił tolerancji i miłosierdzia wobec osób homoseksualnych i całej ideologii LGBT.
Nagle Watykan, może jeszcze nie otwarcie, wspiera światowe lewactwo, pod pozorem niewykluczania nikogo z obszaru bożego miłosierdzia.
Nikt dzisiaj w stolicy apostolskiej nie występuje w obronie czci wielkiego poprzednika...

Czy papież Franciszek nie zdaje sobie sprawy z tego, że to postawa samobójcza? Że zostanie on użyty jako narzędzie w dziele zniszczenia kościoła rzymskokatolickiego, a jak go zużyją, to wyrzucą na śmietnik.
Czy nie widzi, że destrukcja trwa na całego – kardynałów i biskupów nazywa się bestiami gromadzącymi wielkie bogactwa i pławiącymi się w luksusie i rozpuście. Nawet ci, którzy są skromni i uczciwi są hipokrytami ukrywającymi niecne postępki swoich kolegów.

Polski kościół poprzez fakt papieża Polaka, odbiera silne ciosy. Też lewactwo niszczy całą kościelną hierarchię. Widać jak trudno jest odpierać zmasowane ataki. Jest wielokrotnie gorzej niż w czasach dyktatury komunistów.
Znacznie większe pieniądze i potężniejsze siły, tym razem ze wschodu i zachodu są zaangażowane w zniszczeniu tego tysiącletniego, chrześcijańskiego fundamentu Rzeczypospolitej.

A wszystko to w imię nowego porządku świata, który zapewne zostanie ładnie nazwany, by tylko unikać słowa komunizm,mimo tego, że to właśnie będzie jego kolejnym wcieleniem.
Tylko, że wobec tego, stalinizm, dyktatury Fidela Castro, Pol Pota, czy Kim Dzong Una, to będą dziecięce igraszki.

Nie damy się. Staniemy do walki...

Na koniec jeszcze małe uzupełnienie.
Panseksualizm to termin stworzony przez kardynała Alfonso Lopeza Trujillo, w Watykanie "ministra" do spraw Rodziny. Według lewactwa jeszcze większego zbrodniarza niż JP II. Dlatego, że zniszczył w Ameryce tak pięknie rokującą teologię wyzwolenia.
A panseksualizm, jak już widzimy w powszechnym przyzwoleniu na aborcje, stworzeniu ideologii gender i środowiska LGBT++, gdzie w miejsce plusów można dołączać kolejne zboczenia, oznacza danie masom kolejne igrzyska – seks bez żadnych ograniczeń i seks jako jedna z najważniejszych swobód człowieka, niczym nie ograniczona i mający się stać prawdziwym sensem życia.
Lud zajmując się seksem nie będzie się specjalnie przyglądał władcom świata...

.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2019 [14:27] - tricolour | Link:

Myślę, że w pewnym wieku traci się zdolność trzeźwego myślenia, a pozostają tylko emocje. 
"Polski kościół poprzez fakt papieża Polaka, odbiera silne ciosy" - silne ciosy polski kościół odbiera z rąk (że tak to nazwę) pedofilnych księży i tych, co ich (że tak to nazwę) kryją. W obecnej chwili to są najsilniejsze ciosy, na drugim miejscu jest żądza pieniędzy.

Szanowny blogerze, nie ma co robić z siebie Putina, który widzi zło wszędzie poza sobą samym.

Obrazek użytkownika szara_komórka

17-05-2019 [17:38] - szara_komórka | Link:

Jakie tam trzy kolory.
Zabełtali komuszą czerwienią we łbie i dostaje tęczowej sraczki?

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-05-2019 [01:55] - Tomaszek | Link:

@ tricolour 
Ty to taki jakiś się przemytnik mentalny zrobiłeś . to jakaś nowa forma trollowania? Jakoś między twoimi "mądralińskimi " tezami przemycają się takie jakieś dziwne kombinacje  np .kościół  pddofilia , Tusk  wybitny , a podpisany pod tym postem to już wszystkie przydomki ruskobolszewickiego putinopachołka miał przybite wprost lub przemytem . I wszystkie Twoje posty sprowadzają się do prostej metody  
1. Srutututu łubudu srutututu jak komuś trzeba przywalić .
2. Srutututu lizu lizu srutututu  jak trzeba polizać .
3. Srutututu ruski pachołek putinofil  srutututu. Jakz abraknie argumentów .
4 .Srutututu ortografia ,interpunkcja , edytor , translator ... , jak trzeba odpowiedzieć na post i argumentów brakuje .
 Tak że znając schemat Twojej odpowiedzi odpowiadam awansem  że gówno mnje obchodzi jak się pisze srutututu . A jak chcesz żeby było merytorycznie to idż do małolatów przy najbliższym trzepaku i poproś żeby ci posta napisali i broń cię Boże nie poprawiaj .
Zdrówka życzę 
 Syzyf  Tomaszek
P.S.
Tak spojrzałem na swoje wysiłki reedukacyjne w odniesieniu do Ciebie  i mi ten Syzyf wyszedł  . 
 

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2019 [16:09] - tricolour | Link:

Skoro Ty mi, Tomaszku, nie życzysz zdrówka więc ja Tobie życzę tego samego, co Ty mnie. Tak po chrześcijańsku i sprawiedliwie. Przypominam też przy okazji, byś się za bardzo nie napinał w rozmowie ze mną, bo już raz się publicznie kajałeś więc szanuj siebie jakoś bardziej, staraj się dotrzymać kroku, słowem inspiruj, nie bądź jak mucha korzystająca z tego, co inni zjedli i wydalili.

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-05-2019 [18:05] - Tomaszek | Link:

. @tricolour 
Dupa z króla ty jednak chodzisz po posty pod inny trzepak . Z tym Syzyfem to chyba była racja . Grzeczny człowiek cię przeprosił i teraz tego żałuje  .Jest jednak chyba kategoria ludzi , których bezwzględnie nie należy przepraszać , niezależnie od okoliczności . Reszta jak  poprzednio  ,  z argumentacją typu srutututu nie da się dyskutować .
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-05-2019 [14:29] - Trotelreiner | Link:

Jak zniszczyć cywilizację białego człowieka czyli chrześcijaństwo?
Sparafrazuję pewnego mieszkańca Siracusa na Sycylii:
"Aby obalić rozum i cywilizację potrzeba dźwigni i punktu podparcia....punktem podparcia jest ludzka głupota,a dźwignią szeroko rozumiane media"
Oba warunki juz są spełnione...teraz tylko trzeba ruszyć dźwignią....

Obrazek użytkownika wilniuk

17-05-2019 [19:43] - wilniuk | Link:

Dźwignia już w ruchu, czy potrzebne przykłady i nazwiska tych ruszających dźwignię (dawniej śpiewało się "bryłę świata") ?  Za nimi jak zwykle "pożyteczni idioci" a na końcu czerń zajmująca się wyłącznie seksem. 
Tricolour udaje, że nie widzi ewidentnego wykorzystywania pedofilii do upodlenia  c a ł e g o  kleru,  w s z y s t k i c h  katolików, niszczenia symboli religijnych i wizerunków świętych (wyłącznie katolickich), kpiny z prawa naturalnego i nachalnej promocji zboczeń. 
Przestańmy się cofać !

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2019 [21:00] - tricolour | Link:

Wilniuk, jeśli jest prawdziwy, to powinien pamiętać lwowską szkołę matematyczną. Pamięta?

To przypomnę: skoro wykorzystuje się pedofilię księży, do "upodlenia  c a ł e g o  kleru,  w s z y s t k i c h  katolików... itd) to oznacza, że wyłącznymi sprawcami tego upodlenia są pedofile. Tak wygląda logika.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-05-2019 [04:58] - jazgdyni | Link:

Dźwignia to najprostszy i niestety prymitywny mechanizm. Czasy są takie, że aby coś ruszyć potrzebny będzie potężny wielokrążek.

Obrazek użytkownika xena2012

17-05-2019 [20:17] - xena2012 | Link:

Pieniądz rządzi światem.Słuszne jest więc stwierdzenie Autora,że potęzne siły wsparte pieniędzmi ze wschodu i zachodu są zangażowane w zniszczenie chrześcijańskiego fundamentu  narodów w tym Polski.Pieniądze rzadza więc moznymi tego świata ale też maluczkimi którzy dla tych brudnych pieniędzy zrobią wszystko,pójdą na każdą podłość.Spójrzmy na Polskę-kto najgłośniej krzyczy w atakach na Polskę.Kim są ci ludzie?Widać wyraźnie że to głównie ludzie nie parający się żadną pracą,a z parad,protestów ,oblewania pomników JPII farbą znieważania przedmiotów kultu czy obrażania uczuć religijnych uczynili sobie całkiem pokaźne źródła dochodu. Jak wyglądała prezydentura Biedronia w Słupsku,przecież całą kadencję spędził na wojażach i na spedach LGTB w świecie.Jedyną jego pracą jako prezydenta było udzielenie kilku ślubów w słupskim Ratuszu i usunięcie portretu JPII z gabinetu.Czy ma choć jeden dzień pracy za sobą podobno artystka i psychoterapeutka Podleśna ,jakieś feministki Lempart czy Suchanow biegające po śmietnikach i toaletach rozlepiając wizerunki Matki Boskiej z dorysowaną przez nich teczą,obecne bez względu na pogodę na każdym proteście,paradzie czy zadymie?Czy te kretyńskie akcje robione za pieniądze hojnie udzielane z różnych ośrodków wzbudzają zaniepokojenie naszego Prymasa? Skądże ! ten tak przejęty losem imigrantów duchowny,nakazujący wręcz ich przyjęcia nawet nie zwraca uwagi na wszystkie ataki na Kościół,nie dostrzega chyba nawet,że to już nie o pedofilię tu chodzi ale o zniszczenie Kościoła.No cóż mając takich pasterzy wiary nie obronimy.

Obrazek użytkownika marsie

17-05-2019 [22:17] - marsie | Link:

Pardon, drogi Autorze, oraz tzw. „komentatorzy” - xena2012 ma rację! Pozdrówka.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-05-2019 [05:07] - jazgdyni | Link:

Masz rację Xeniu. To czas darmozjadów. Ludzi, co niczego nie tworzą, tylko wrzeszcząc kręcą się w kółko. To trutnie. Nawet nic nowego nie mówią. Ciągle to samo. Prymitywni i chamscy. A wysyp tych komuszych dinozaurów na listach do parlamentu europejskiego świadczy, że chodzi wyłącznie o kasę. Pazerność i pogoń za łatwym groszem jest u nich wprost niesamowita. Jeśli największy leń Tusk  może, to czemu nie my - Rosati, Cimoszewicz, czy Rostowski. Tacy aplikanci. Mało nie mają, ale może nieco wyżej podskoczą.
To kompletnie zdegenerowane towarzystwo. Bardzo się dziwię, że naród tego nie pojmuje, lub toleruje.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-05-2019 [21:35] - jazgdyni | Link:

W samym kościele toczy się ostra walka.
Nieco tego ujawnił Benedykt XVI po śmierci kardynała Meisnera.
Wyraźnie stwierdził:
„Dzisiaj największe prześladowania Kościoła nie pochodzą z zewnątrz, ale z grzechów, jakie są wewnątrz jego samego”.
Ratzinger widzi zamach na rodzinę będącej kolejnym oczkiem w głowie papieża seniora, który pisał o niej w adhortacji Sacramentum Caritatis: „Małżeństwo i rodzina są instytucjami, które powinny być wspierane i bronione przed każdą możliwą dwuznacznością w pojmowaniu prawdy o nich”, a kardynałów pouczał: „W walce o rodzinę stawką jest sam człowiek!”. Profesor Ratzinger, z właściwym sobie profetycznym i analitycznym umysłem przewidział zamach na instytucję rodziny charakteryzując go jako bezbożny nurt nazwany później przez księdza profesora Jerzego Szymika, wybitnego znawcę nauczania Benedykta XVI, wprost: destructio familiae (zniszczenie rodziny). – Małżeństwo i rodzina przestają być podstawowymi wartościami dla nowoczesnego społeczeństwa – wieszczył papież Niemiec w publikacji „Europa. Jej podwaliny dzisiaj i jutro”.
 
A największe poruszenie wywołało zdanie:
"... Pan nie opuści swojego Kościoła, nawet gdy czasem łódź napełniona jest tak, że już prawie się wywraca”
 

 
 

 

Obrazek użytkownika nonparel

17-05-2019 [21:43] - nonparel | Link:

Witam

Tamten poprzedni avatar jakoś mi się bardziej podobał, ale niech będzie
No dobrze, JP II popełnił błędy, nie przeczę.
Całował Koran, ekskomunikował Marcela Lefebvre, bez którego nie byłoby w ogóle chrześcijaństwa w Zachodniej Afryce.
Ciekawe, jaką cenę za to zapłacił.
Ale nie dlatego jest obiektem zmasowanego ataku, ale dlatego, że trzymał chrześcijaństwo mimo Vaticanum Secundum przez ponad 25 lat swojego pontyfikatu.
A teraz przyczepia mu się, sprawiedliwemu w tym watykańskim gnieździe żmij łatkę obrońcy pedofili.
I co mamy?
Pozwolę sobie przekopiować wpis z mojego poprzedniego komentarza:
"W Lourdes miejsce dla adoracji Najświętszego Sakramentu jest w namiocie cyrkowym po drugiej stronie rzeki. Do Bazyliki św. Piusa X wchodzi się, jak na boisko trzecioligowej drużyny piłkarskiej. W Fatimie obowiązkowym elementem zwiedzania jest modernistyczna szopka. A jeśli chcecie zlokalizować WC - nic łatwiejszego - jest w Kościele Trójcy Przenajświętszej, akurat naprzeciwko Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy procesji w Bazylice Sacré-Coeur w Paray-le-Monial przechadzają się w kółko po ogrodach klasztornych nucąc coś pod nosem, żeby nie drażnić mieszkańców miasteczka, które przecież żyje z bazyliki i pielgrzymów. W katedrze w Maladze we mszy niedzielnej uczestniczy kilkunastu wiernych. Jeden z najpiękniejszych kościołów jakie znam, w klasztorze Madre Deus w Lizbonie to już nie kościół tylko Museo Nacional del Azulejo."
Od tego czasu należy dodać Kościół Saint-Sulpice, Kościół Świętego Mikołaja w Houilles Katedrę Saint-Alain w Lavaur i przede wszystkim Notre Dame. A także nasze tęczowe wizerunki Czarnej Madonny sikanie na krzyż i profanacje pomników JP II.
Będziemy się modlić w katakumbach.

pozdrawiam

nonparel
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-05-2019 [05:12] - jazgdyni | Link:

Kościół jest integralną częścią współczesnego świata. Wszystko gwałtownie się zmienia. Ludzie też. A kapłani,w tym również purpuraci, nadal są tylko ludźmi.
Rzadko trafi się ktoś na prawdę święty. Zawsze przeważać będą błędy i grzechy. Chrystus to rozumiał. Dlatego na końcu wszystko zostanie zważone na prostej wadze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-05-2019 [07:17] - jazgdyni | Link:

Awatar wyraża dynamikę zmian i hołd dla umierającego Johnny Casha I pożegnalnego "Hurt". R.I.P.