Ważna deklaracja PMM i JK w sprawie roszczeń wojennych

Całkiem niedawno apelowałem, aby premier i/lub prezes PiS-u jasno odnieśli się do amerykańskiej ustawy "447 - Just", która mogłaby w przyszłości dać podstawę wypłaty przez Polskę ogromnej kwoty jako zadośćuczynienia dla Żydów za mienie bezspadkowe na terenie Polski, okupowanej w czasie II Wojny Światowej przez hitlerowskie Niemcy [1]:

"Kończąc. Uważam, że to nie szef MSZ a jedynie premier i szef PiS-u powinni wypowiedzieć się na temat ustawy 447 JUST a nie jakiś minister, bo tu chodzi o przyszłość Polski. Idealnym momentem byłaby ostatnia konwencja ZP, której motywem (jak w przypadku Euro) byłby motyw stosunku Polski do tej ustawy" i do wysuwanych przez stronę żydowską  absurdalnych prawnie i obelżywych dla Polaków żądań roszczeniowych na poziomie przeszło 300 mld USD.

Wskazałem co prawda na ostatnią konwencję, ale już dzisiaj podczas patriotycznego pikniku w Pułtusku doczekałem się wreszcie jednoznacznej i publicznej wypowiedzi na ten temat. Cytuję wypowiedź premiera M. Morawieckiego, aby gdzieś po drodze się nie zagubiła w naszej pamięci:

"Nasza polityka historyczna musi być fundamentem prawdy i przyszłości. Na pewno będzie zawsze w interesie Polski, czyli w interesie prawdy historycznej. To znaczy, że my tu byliśmy najbardziej mordowanymi ofiarami w czasie II wojny światowej i nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania (...) najdziemy odpowiednie formuły prawne i tak długo, jak będziemy odpowiadali za życie polityczne, to ta legislacja, którą wdrożymy będzie odpowiedzią na jakiekolwiek roszczenia z jakiejkolwiek strony. Nie pozwolimy na to!" [2 i moje nagranie]

Wcześniej w podobnym duchu a nawet ostrzej wypowiedział się prezes PiS-u Jarosław Kaczyński:

"Przypisuje się nam niemieckie zbrodnie, rolę w trakcie II światowej dokładnie odwrotną od tej, którą odgrywaliśmy. Byliśmy pierwszymi, którzy stanęli do walki z bronią w ręku, a próbuje się z nas zrobić sojuszników Hitlera. Próbuje się stwierdzić, że Polska ma w związku z II wojną światową jakieś zobowiązania finansowe. Otóż proszę Państwa tak – są zobowiązania finansowe wobec Polski i wobec Polaków. Polska żadnych zobowiązań nie ma, zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości (...) To nam należy zapłacić. To nam niektórzy na zachód od polskich granic są winni może nawet ponad bilion dolarów. My nie jesteśmy nikomu nic winni. Nasza polityka musi być w tych sprawach zdecydowana". 

Cieszę się z tych słów i mam nadzieję, że i w tym przypadku obietnica PiS będzie spełniona i że - jak to mówi zwykle premier B. Szydło – formacja ta zawsze "dotrzymuje słowa".

Co prawda zarówno prezes J. Kaczyński i premier dyplomatycznie pominęli zwrot: "roszczenia żydowskie", ale przecież każdy wie, że jak na razie żadna inna nacja ani żaden inny kraj takich żądań wobec Polski nie wysuwa: tylko niektóre syjonistyczne środowiska żydowskie i państwo Izrael jako całość.

Wierzę też, że owa deklaracja nie wynikała li tylko z tego, że większość Polaków obawia się tych żydowskich roszczeń [3] i dzięki temu wzrastają notowania "Konfederacji" oraz z faktu, że coraz więcej Polaków staje się świadomymi obywatelami poszukującymi informacji w różnych miejscach, ale faktycznie z tego, iż premier tak naprawdę myśli.

[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2019/04/ustawa-447-just-prosze-o-stanowisko-pmm.html
[2] https://wpolityce.pl/polityka/445174-morawiecki-nie-zgodzimy-sie-na-zadne-odszkodowania
[3] W sondażowym badaniu pracowni Social Changes dla wPolityce.pl aż 49% Polaków się jej obawia a przeciwnego zdania jest tylko 13%. Reszta jeszcze nie ma zdania na ten temat i wykluczając nich to ta proporcja wynosi 79 do 21%: za: https://wpolityce.pl/polityka/444385-sondaz-dla-wpolitycepl-polacy-mocno-obawiaja-sie-roszczen.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

04-05-2019 [16:48] - Jabe | Link:

Nie będzie ustępstw jak z ustawą o IPN?

Obrazek użytkownika xena2012

04-05-2019 [17:23] - xena2012 | Link:

Premier M.Morawiecki powiedział: ,,dla mnie nie ma takiego tematu,że będziemy zwracać.W moim odczuciu to absolutnie wykluczone,żebyśmy byli odpowiedzialni za jakiekolwiek odszkodowania.''.I tu się wszystko zgadza,tyle że art.3 ustawy 447 nie mówi o zwrotach,odszkodowaniach,reparacjach tylko o przychodach z majątku bezspadkowego które mają być przeznaczone na pomoc ofiarom Holocaustu,na edukację o martylologii Żydów i inne cele. Najłatwiej więc wyłudzić z Polski przychody z własnosci bezspadkowej która jest własnością Skarbu Państwa.Tworzy to konstrukcję prawna pozwalającą przekierować przychody z tej własności organizacjom żydowskim.Sprytnie,prawda? Po to premier dodał słówka  ,,w moim odczuciu''.Dlatego też minister Kempa na spotkaniach z wyborcami kluczy mówiąc frazesy w rodzaju ,,musimy ważyć racje ,stać w prawdzie historycznej,spokojnie podchodzić do tematu roszczeń''.I słusznie prawi bo slowo roszczenia zostało zastąpione slowem przychody a to już olbrzymia różnica.Tylko jak Polska udźwignie ciężar spłaty tych ,,przychodów"?  

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

04-05-2019 [18:18] - rolnik z mazur | Link:

xena 2012

dokładnie. Przychody na dodatek bezzasadnie przywłaszczone. Nie udźwignie ale i nie chodzi o piniądze tylko o ziemię i jej dobra. Pzdr

Obrazek użytkownika Gniewko

04-05-2019 [19:33] - Gniewko | Link:

„w moim odczuciu” i to jest odpowiedź premiera ? Niezależny premier rządu mówi wyraźnie NIE, a nie czeka na instrukcje z obcych ambasad.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-05-2019 [17:52] - zbieracz śmieci | Link:

Niech Pan sie zastanowi nad pierwszym zdaniem notki ...!

Obrazek użytkownika Gniewko

04-05-2019 [19:28] - Gniewko | Link:

Ja PiS już nie zaufam ! Mówić to sobie mogą, niech przegłosują ustawę, jaką proponuje Michalkiewicz. Jak by nie naciski Konfederacji i zapowiadany na 11 Maja marsz przeciwko 447 dotyczącej roszczeń żydowskich, to by nadal milczeli.

Obrazek użytkownika tricolour

04-05-2019 [21:09] - tricolour | Link:

Można gadać ile wlezie, a po cichu, za plecami, negocjować coś zupełnie innego 

Pozyjemy, zobaczymy.

Obrazek użytkownika maxilampus

05-05-2019 [12:10] - maxilampus | Link:

Kto jeszcze daje wiare deklaracjom Kaczynskiego i PIS ?