Brawo Towarzyszu Broniarzu!

Do ZNP i FZZ oraz strajkujących nauczycieli...

Koniec:
– z łamaniem prestiżu nauczyciela,
– z nauczycielskim dorabianiem do pensji poprzez kosztowne korepetycje,
– z Kartą Nauczyciela w obecnym kształcie,
– z pensum na poziomie 18 godzin miesięcznie,
– z niedouczonymi nauczycielami,
– z wystawianiem nauczycieli na pośmiewisko,
– z komunistyczną postawą i jazgotem oraz lewacką ideowością,
– z debilnym śpiewaniem coverów na temat strajku,
– z a'ala debilami w szkolnictwie,
– z bezmyślnością,
– z pogardą dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców,
– z nieudacznikami życiowymi,
–  z marnym systemem oświaty,
– z marnym poziomem nauczania,
– z pogardą dla swojego zawodu,
– z tym bagnem zatruwającym umysły naszej młodzieży,
– z promowaniem środowisk LGBTQ,
– z pedagogiką wstydu wtłaczaną młodym Polakom,
– z ostracyzmem i piętnowaniem normalnych nauczycieli,
– z wykorzystywaniem dzieci i młodzieży w walce politycznej dorosłych,
– z hipokryzją niektórych nauczycieli i niektórych związków zawodowych...

...a wtedy wróci prestiż nauczyciela a jego zarobki ukształtują się na poziomie przeszło 8 tysięcy złotych brutto miesięcznie a rozwiązaniem systemowym stanie się bon oświatowy do dyspozycji rodziców.

Brawo Towarzyszu Broniarzu! To tylko Twoja zasługa, z czego się bardzo cieszę. I cieszyć się winni normalni nauczyciele. Nikt nie mógł bardziej skutecznie pokazać degrengoladę polskiego systemu nauczania i degrengoladę dużej części nauczycieli. 

"Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapki wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur".
S. Wyspiański

Wszyscy strajkujący będą dalej trwali przy Panu dzierżącym w swej dłoni "ino sznur" a dobrzy nauczyciele będą pracować dla dzieci i młodzieży, czyli pracować zgodnie z misją i etosem zawodu... Bo to do nich należy wykształcenie narodu... 
I na koniec w sprawie matur. Większość uczniów zdających matury będzie miała skończone 18 lat albo tylko trochę mniej. Nic nie szkodzi więc, aby oni wspólnie z rodzicami przygotowali sądowe pozwy zbiorowe o odszkodowanie za roczną utratę części swojego edukacyjnego życia. Ile można uzyskać... A no na pewno więcej niż ma majątku ZNP i poszczególni nauczyciele uchylający się od wystawiania ocen i przeprowadzenia matury!
P.S.
Przepraszam za tą moją nadaktywność związaną ze strajkami nauczycieli, ale do tej pory nie jestem w stanie zrozumieć jego terminu i formy. Jestem zbulwersowany i emocjonalnie zdołowany i zły.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

12-04-2019 [19:09] - Chatar Leon | Link:

Raczej akcję prowadzoną przez towarzysza Broniarza trafi szlag. Czuć to po wściekłości i bezsilności pewnego medium powszechnie kojarzonego z rodziną zdegenerowanych zsowieciałych zdrajców, które zyski z prenumeraty pragnie przekazać na rzecz broniarzowej hucpy.
Można mieć nadzieję i właściwie widać, że kolejne ekscesy targowicy i idiotów będą coraz słabsze.

Z drugiej strony: dlaczego powtarza Pan bajki o 18-godzinach pracy nauczyciela? To trochę tak, jakby stawiać zarzut piłkarzowi, że pracuje tylko tyle ile trwają mecze.
Zdarzyło mi się w życiu pracować jako nauczyciel i pracować fizycznie. I niestety, ale to po tym drugim odpoczywa się łatwiej i szybciej a i ciężka praca fizyczna jest mniej stresująca aniżeli praca w szkole.
A takie plucie na nauczycieli i wypominanie im 18-godzin, to chyba akurat jeden z sukcesów KODziarzy-Broniarzy.
 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-04-2019 [20:26] - krzysztofjaw | Link:

Chatar Leon

Też kiedyś wykładałem w szkołach policealnych. I wiem jak to wygląda: wieczorem np. przygotowuje się i uzupełnia wiedzę, aby być przygotowanym na zajęcia a rano się idzie i wykłada a później przeprowadza się egzaminy pisemne i ustne. Tyle tylko, że Pan mnie źle zrozumiał. Nie mówię, że nauczyciele pracują tylko przy tablicy, ale 18 godzinne pensum jest zbyt niskie w stosunku do większości innych, nawet bogatszych krajów. Pensum winno wynosić od 22 do 25 godzin. A poza tym, nie łudźmy się. Najwięcej pracy mają młodzi nauczyciele, którzy muszą wypracować swoje standardy a później już "jadą" przygotowanymi gotowcami (lekcje, wykłady, pytania, testy, itd). N może teraz jest nawet prościej, bo niemal są tylko same testy i informatyka pomaga. 
Pozdrawiam a z resztą się zgadzam i szanuję nauczycieli, tym bardziej, że było mi dane spotkać na swojej drodze naprawdę świetnych nauczycieli i wykladowców

Obrazek użytkownika Studentka

12-04-2019 [19:25] - Studentka | Link:

Sama prawda, tylko proszę poprawić: ".....przy Panu dzierżącym w swej dłoni...."

Obrazek użytkownika Zofia

12-04-2019 [19:26] - Zofia | Link:

Bardzo dobre podsumowanie tej hucpy,która odbywa się kosztem dzieci i młodzieży. A może to dobry moment na oczyszczenie środowiska nauczycielskiego? Najwyższa pora aby MEN w tym pomógł. Zachowanie tych ludzi jest poniżej krytyki!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

12-04-2019 [20:37] - krzysztofjaw | Link:

Zofio
Dlatego mnie po prostu "krew zalewa".
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-04-2019 [20:21] - Trotelreiner | Link:

"....ale do tej pory nie jestem w stanie zrozumieć jego terminu i formy.'---koniec cytatu.

No to mało Pan rozumie...nie tylko z terminu,formy i rzeczywistości...

Obrazek użytkownika xena2012

12-04-2019 [22:05] - xena2012 | Link:

Nawet strajk nie może trwać wiecznie.Więc może sobie wyobrazimy sobie krajobraz po bitwie? Jak mam jako rodzic iść na wywiadówkę gdzie wychowawczynią mojego dziecka(przykładowo) jest pani pedagog która w czasie strajku przebrana za krowę na czworakach buczac i rycząc jak krowa skacze po korytarzach i w klasie?Czy po strajku stała się inną osobą ,z innym zachowaniem i ma np ( przykładowo) prawo zwracać nam uwagę na niewłasciwe zachowanie uczniów? A my mamy obowiązek z szacunkiem wysłuchiwac jej uwag i zaleceń?Z równym szacunkiem mamy traktować tych co idiotyczne piosenki wyśpiewują teraz,a potem z wyżyn swego nauczycielskiego majestatu będą reprezentowali etos? Takich nauczycieli powinno się zwolnić w trybie natychmiastowym ,bo niczego nie są w stanie młodziezy nauczyć.

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2019 [07:38] - tricolour | Link:

@Xena

Zawsze moze Pani przeniesc dziecko do prywatnej szkoly, bo te nie strajkuja. Dylemat jakosci pedagoga odpadnie.

Skoro mozna nauczycielowi proponowac zmiane pracy, gdy malo zarabia, to rodzic moze zmienic szkole gdy mu nie odpowiada. Proste.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-04-2019 [08:59] - Czesław2 | Link:

W przemyśle brakuje rąk do pracy za stawki podobno wyższe, niż nauczycielskie. Wolna droga.

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2019 [09:51] - tricolour | Link:

@ Czesław

Dokładnie tak, po co posyłać dzieci do marnej szkoły, gdzie strajkują i ryczą jak bawoły skoro można pójść do przemysłu i zarobić na szkołę prywatną. No chyba, że dziecko ma być popychadłem z kiepskiej szkoły, przez całe swoje życie.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-04-2019 [11:21] - Czesław2 | Link:

To już trzech trolli na jednym forum. Możecie sobie podać rękę przez stół?

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2019 [13:19] - tricolour | Link:

@Czesław

Podamy. Przez okrągły stół. Zaraz po świętach, do domu wrócimy, tylko zwyciężymy (faszystów), bo to ważna gra... 

Obrazek użytkownika Czesław2

13-04-2019 [14:28] - Czesław2 | Link:

Merkel, Putin i Trzykolory ( pod okrągłym stołem ).

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2019 [17:14] - tricolour | Link:

@czesław

Dzięki kanclerz Merkel masz dla siebie używanego Golfa i rdzewiejącego Opla. Nowego Opla też masz z niemieckiej fabryki w Gliwicach. Dzięki prezydentowi Putinowi masz węgiel, ropę i gaz. Bez tego samochody by stały, w domach by było zimno i bez ciepłego jedzenia, elektrownie nie dawałyby prądu. Owszem, możesz to kupić choćby w USA, ale USA traktuje nas jak wychodek, bo włazi bez pytania z konferencją.

Więc znaj kolego umiar w krytykowaniu innych skoro latarkę trzeba importować, bo w kraju nikt tego wyprodukować nie jest w stanie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-04-2019 [11:44] - Pani Anna | Link:

Trzykolorowy, psy takie jak ty szczekają, a karawana jedzie dalej.

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2019 [12:46] - tricolour | Link:

@anna

Określenie "pies" nie brzmi obrazliwie dla rodzaju męskiego. Pani Anno...

Obrazek użytkownika xena2012

13-04-2019 [10:25] - xena2012 | Link:

To co pokazują obecnie owi nauczyciele nie mieści się w żadnych kategoriach zachowań i świadczy wyłącznie o ich prymitywizmie.Czy śpiewając kretyńńskie piosenki baranimi głosami,przebierając sie za krowy liczą,że ich autorytet po ,,wywalczeniu'' podwyżek wzrośnie?Że staną się równie nietykalną kastą jak sędziowie czy celebryci z wyolbrzymionym mniemaniem o sobie? Nie wiedzą nawet tak prostej rzeczy,że dopłaty do krów czy trzody chlewnej mają pochodzic z UE a nie z budżetu,tym bardziej ich ,,zwierzeca'' akcja jest jeszcze bardziej idiotyczna ,zakłamana i na pokaz.?Że pan Broniarz z pensją12000zł tez nie,że dopłaty dla rolników nie mają nic wspólnego z płacami budzetówki?  

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2019 [11:16] - tricolour | Link:

@xena

Pensja pana Broniarza to nic szczególnego. Zwykły inżynier w korporacji ma znacznie więcej, a nie jest szefem ogólnopolskiej struktury. Pan Broniarz powinien zarabiac wiecej.

Nic też nie mam do spiewu baranimi głosami. W szkole mojego dziecka na jaselka spiewa sie podobnie i w adekwatnych do tresci strojach. Takie śpiewy to normalny element szkolny.

I powtarzam: mozna przeniesc dzieci do szkoly prywatnej i po sprawie.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-04-2019 [15:47] - krzysztofjaw | Link:

xena2012

Duża część obecnych nauczycieli, czyli Ci, którzy strajkują pokazało swoją miernotę inelektualno-etyczną. Nie odzyskają już szacunku a na lekcje powinni przychodzić jako krowy i świnie... no w takich przebraniach i... uczyć dzieci i młodzież, prowadzić wywiadówki, chodzić do sklepów, uczestniczyć w radach pedagogicznych a... na końcu przyjmować gości w swoim apartamencie z : "gumowymi ścianami i z zamkniętymi drzwiami".
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

13-04-2019 [12:48] - Teresa Bochwic | Link:

Nie proste. Każdy płaci podatek na szkołę, licząc na elementarne wykształcenie i elementarną kulturę nauczycieli. Nie ma powodu,. żeby pozwalać na takie wybryki w szkołach opłacanych przez podatnika. Prywatną sprawą każdego jest, czy zechce jeszcze raz płacić za prywatną szkołę. Ale w publicznej ma być standard.

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2019 [12:56] - Jabe | Link:

Władza nie dostarczyła odpowiednich nauczycieli. Standard.

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2019 [13:13] - tricolour | Link:

@Teresa

Płacimy też na Policje i jej elementarne standardy. Pozwalamy, by strajkowała w imię swoich płac, przywilejów, 100% płatnego L4, wcześniejszej emerytury? Pozwalamy więc dostali. A lekarze? Mogę odchodzić od łóżek pacjentów, by siłą wymóc wyższe wynagrodzenie? Mogą, bo zagrozili, władza podkuliła ogon i dostali swoje. A górnicy? Spalą opony i mają, co chcą.

To teraz nauczyciele podczas okrągłego stołu (hehehe - śmiech historii) dostaną, co chcą.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

13-04-2019 [22:47] - krzysztofjaw | Link:

Pani Tereso
Oczywiście, że musi być pewien standard w szkole publicznej i nie może być on zbyt wygórowany w zakresie wiedzy, ale potrzebujemy wyższych standardów niż obecnie mamy. A popis nauczycieli z tymi wrzaskami, itp. jest żenujący. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

14-04-2019 [21:59] - Teresa Bochwic | Link:

Mój wpis odnosił się do wpisu tricoulora (jakoś tak), który wtedy byl tuż nad moim wpisem.

Obrazek użytkownika Jan1797

12-04-2019 [22:15] - Jan1797 | Link:

<Jestem zbulwersowany i emocjonalnie zdołowany i zły.>

Dzisiejsze wydarzenia z początku dnia; epatowanie w serwisach żaglowcem zmierzającym
do Gdyni, hejtem księdza nauczyciela, SMS-em z wezwaniem do bojkotu matur przytłaczały.

Po południu za dobrą monetę przyjąłem wypowiedzi części ZNP, lecz godzinę później "wsparte"
zapewne przez niewidzialną rękę, zaostrza konflikt.
 Co mnie ciekawi, czy lewicowy samorząd jest zainteresowany zachowaniem i ukrywaniem
uznaniowego systemu dodatków płacowych nauczycieli?
Czy karta nauczyciela neguje motywacyjną funkcję płacy nauczycielskiej?
Samorząd zainteresowany jest status quo tego tworu płacowego czterdziestu ostatnich lat?
Czy może ktoś wyjaśnić, bo wygląda, że bez zmiany tego stanu, jeżeli słuszne są uwagi
zmiany będą symboliczne?
Pozdrawiam, Jan.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-04-2019 [14:25] - Imć Waszeć | Link:

Pracując w szkole widziałem wszystkie patologie. Co najgorsze, kompletnie nikogo to nie interesuje, a najmniej polityków. Jest przecież tak, że poprzez szkołę można najszybciej zaistnieć w polityce - najpierw w lokalnej, a później w parlamencie. Sprzedajność charakteru ma tu dużo do rzeczy, bo "kumpli z partii trzeba wspierać", nie mówiąc o rodzinie.

Obrazek użytkownika Jan1797

14-04-2019 [11:45] - Jan1797 | Link:

Wierzę i absolutnie nie mam zamiaru antagonizować, lecz tle większości wypowiedzi
co najmniej kilku blogerów przewija się dzisiaj wskazanie przedwrześniowych 39'
klimatów dotyczących Europy Środkowej w zadaniach pierwszej prędkości, europejskiej
polityki. Teksty nie są znęcaniem się nad nierozumiejącymi konieczności pozostania np.przy
złotówce, a tłumaczą przyprawianie nam gęby, wskazując agenturę niczym nieróżniącą się
od łajz grodzieńskich, przekazujących wojskom radzieckim parametry lokalizacji obrony.
Dzisiaj, niewskazanie celu taktycznego a pozyskanie fachowych kadr jest najważniejszym
z celów. Nie mam żadnych wątpliwości, że praca brukarza, czy budowlańca podlega wzrostowi
płac z powodu braku fachowców (podróżującym wskazuję, rozpoczęte i niedokańczane inwestycje
niemal w całej Europie), ale czy w tych samych proporcjach ma dotyczyć zawodów, w których
można bez trudu wykazać przerost zatrudnienia w naszym kraju, nie jestem przekonany.
Pozdrawiam, Jan

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2019 [00:13] - Jabe | Link:

Koniec:
– z nauczycielskim dorabianiem do pensji poprzez kosztowne korepetycje,
...a wtedy wróci prestiż nauczyciela a jego zarobki ukształtują się na poziomie przeszło 8 tysięcy złotych brutto miesięcznie

Bardzo Pan szczodry. Ciekaw jestem tylko, ile czasu na podwyżkę będzie musiał czekać nauczyciel, który się do Pańskich poleceń zastosuje.

– z komunistyczną postawą

Byłby Pan łaskaw rozwinąć? No bo ja zauważam kolektywne myślenie w Pańskim wpisie. Więc może przyganiał kocioł garnkowi?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-04-2019 [14:43] - Imć Waszeć | Link:

Kolektywne myślenie ma się tak do komunizmu, jak piernik do wiatraka. Komunizm i ogólniej marksizm to jest stałe wytwarzanie pola konfliktów, które pozwalają na ciągłe podburzanie roszczeniowych mas. Czyli dokładnie to, co robią totalni. Przykładem niech będzie matka z dzieckiem nurkująca bez patrzenia na pasach pod koła przejeżdżającego właśnie samochodu. Nawet na parkingu, gdy ona raczy wysiadać (w promieniu 2 metrów nie ma prawa być żadnych "statków powietrznych"), a on właśnie parkuje. Zaczyna się jazgot i wymiana zdań z kierowcą, zaś stale podnoszonym najważniejszym argumentem jest "Czy nie widział pan dziecka?" Utarczka trwa i nie ważne, że to tokująca krowa wciąga dziecko pod koła i do tego uczy je takich zachowań na przyszłość. Ważne, że stoi za nią oświecony kolektyw, który wbrew wszelkiej logice poprze jej żądania. "Bo w Ameryce Murzynówe biją!" Bo taka jest rola kolektywu na łonie komunizmu, nic więcej. Stałe stwarzanie dysonansów poznawczych, stałe kreowanie sprzeczności, krzywe koło. Innym polem konfliktu jest oczywiście sfera uczuć i intymności. Zboczylastwo objawia się w każdej formie i pod każdym pretekstem, bo przecież "trzeba być sobą", a myśleć "kolektywem". W rzeczywistości nie myśleć, tylko odnosić się do najbliższego elementu pola konfliktów, dociskając kolektywem profana i zaściankowca do ściany. Dopóki nie będzie "taki jak wszyscy", czyli stale na coś zły i gotów do niszczenia zwyczajnej tradycyjnej kolektywności w imię zaspokajania własnych zachcianek i kaprysów.

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2019 [15:10] - Jabe | Link:

Myślenie w kategoriach kolektywu jest podstawą lewicowego światopoglądu, komunizmu zwłaszcza. (Jednostka – zerem, jednostka – bzdurą). Konflikty – owszem, ale między kolektywami.

Totalna wojna medialna, amok i jazgot jest sposobem na scementowanie elektoratów i odwrócenie uwagi od spraw istotnych (jak 447 ostatnio). Znajdzie Pan przykłady i na Naszych Blogach.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-04-2019 [15:33] - Imć Waszeć | Link:

Nie zmienia to jednak faktu, że w komunizmie i marksizmie za cały kolektyw myśli specjalna wyselekcjonowana elita. Taka kasta kapłanów świątyni. Koletyw ma nie myśleć, tylko robić. Wyławianie z tłumu tych samodzielnie myślących, czyli popełniających myślozbrodnie, to najlepsza zabawa dla proli.

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2019 [15:59] - Jabe | Link:

No i te elity prowadzą ze sobą dialog społeczny, ewentualnie spór zbiorowy. W tym kraju przetrwało trochę tego w formie zinstytucjonalizowanej, a zwłaszcza w sposobie myślenia. Doszukuję się go także w tym wpisie, bo nie wiem, jak można oczekiwania Autora odnieść do pojedyńczych nauczycieli z osobna. Kolektyw jest winien, gdy kolektyw się zmieni, dostanie podwyżki.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-04-2019 [10:22] - NASZ_HENRY | Link:

Ciekawe, że ani ZNP ani MEN nie podnoszą powiązania wynagrodzenia nauczycieli z efektami kształcenia. Egzaminy zewnętrzne dają wszak taką możliwość. Zróżnicowania pensum dla różnych nauczycieli też nie podnoszą. Bo po co ;-)

 

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2019 [11:21] - tricolour | Link:

@henry.

To moze powiążemy wynagrodzenie lekarza z iloscią chorych? Tramwajarza z punktualnoscia? Sprzedawcy z jakoscią chleba? A moze podatek od nieuchomosci od czystosci elewacji, a wysokosc mandatu od zarobkow?

Obrazek użytkownika Jabe

13-04-2019 [12:53] - Jabe | Link:

Parlamentarzysty z liczbą uchwalonych ustaw. A, nie, zaraz...

Obrazek użytkownika Jan1797

27-04-2019 [15:57] - Jan1797 | Link:

Szanowny Krzysztofie,
 Jedynie chwilę oglądałem obrady okrągłego stołu edukacyjnego i wysłuchałem opinii pani
ze stowarzyszenia https://snap.edu.pl/ Oby nastąpiły zasadnicze zmiany w zdolności pojmowania
wolności dyskusji czy technik nauczania i w budującej atmosferze porządku dziennego
zapoczątkowano reformowanie szkolnictwa. By nigdy już nie powróciły koszmary;
https://info.wiara.pl/doc/1108... 
Co wytykaj proszę, mnie również a gdy się zapomnę.... Pozdrawiam. Jan