NIEWIERNI TOMASZE, czyli nauki Wielkanocne.

Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.To ważne.

To ważne. Nawet bardzo. Nie wszystkim chrześcijanom na świecie było to dane... W Sri Lance w zamachach na kościoły i hotele zginęło w te święta prawie 300 osób, znacznie więcej jest rannych… A przecież to tylko kropla w morzu prześladowań i mordów dokonywanych na wyznawcach Jezusa Chrystusa, jakie dzieją się codziennie w Afryce czy Azji; co kilka minut ginie tam chrześcijanin. Ten „trend” dociera już również do Europy i obu Ameryk.
Czy ktokolwiek wyciąga z tych tragedii jakiekolwiek nauki? Czy ktokolwiek (łącznie z papieżem Franciszkiem) – w obliczu nadchodzącej hekatomby chrześcijan – namawia do czegoś więcej niż modlitwy? Czy pisany jest nam los ofiar? Czy ktoś potrafi dziś nagłośnić i skutecznie zatrzymać tę jednostronną przemoc?...

PS Pod Grunwaldem przed bitwą Jagiełło nakazał odprawić trzy msze; gdy z drugiej strony nie było woli ugody – pokonał zło tradycyjną metodą. Król Jan III Sobieski niósł na sztandarach wizerunek Czarnej Madonny, jednakowoż na wszelki wypadek wiódł za sobą najlepiej wyszkoloną na owe czasy konnicę świata… Co się z nami stało, że dziś tak uparcie i bezrefleksyjnie zdążamy w kierunku męczeńskiej śmierci?...Przypominam mój stary wiersz, mimo upływu lat wciąż aktualny... Z tomiku "Ja tu zostaję..."

NIEWIERNY TOMASZ

„Uwierzę, gdy zobaczę ślady gwoździ w dłoniach...
Rękę w bok Jego włożę – wtedy się przekonam!”
Tak rzekł Tomasz Apostoł (Niewiernym nazwany),
Na wieści o cudownym Pańskim Zmartwychwstaniu...
Dziś „niewiernych Tomaszów” chodzą całe stada!
Swej głupoty czy błędu uznać nie wypada?...
***
Choćby czarno na białym zdrajców im wskazano –
Zasypiają spokojnie. I budzą się rano...
Choćby setki podsłuchów otwierały oczy –
Głusi będą na fakty... Bies ich zauroczył?...
Choćby pluły im w twarze polityczne szuje –
Udają, że deszcz pada... Nikt się nie buntuje...
Choćby mieli na zbrodnię dowodów tysiące –
Śmieją się z mgły smoleńskiej. Ciemność zowią słońcem...
Choćby wolne wybory podle sfałszowano –
Bruku rwali nie będą... Do walki nie staną...
Choćby świat spadał w przepaść... Wojna stała w progu –
Mówią: „Nic się nie stało”... I nie czują trwogi...
***
Wiara jest Bożym Darem. Poznanie – Nauką.
Każde z nich wybrać możesz, kiedy Prawdy szukasz...
Zaś ślepota na dowód na tacy podany –
To głupota kosmiczna... Lemingów... Baranów...
Jest granica uporu (czas już na myśl złotą),
Kiedy Tomasz Niewierny staje się... Idiotą...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

22-04-2019 [20:44] - xena2012 | Link:

Owszem ,pisany jest nam los ofiar zwłaszcza w obliczu niemrawej polityki Watykanu,gloryfikowania cierpienia, nachalnego nadstawiania drugiego policzka.Papież Franciszek przemilcza zarówno incydenty jak i zbrodnie wobec chrześcijan,ale wielkim glosem wołał o solidarność z muzułmanami zabitymi w meczecie w Nowej Zelandii i potępił ten akt przemocy. 

Obrazek użytkownika xena2012

22-04-2019 [20:51] - xena2012 | Link:

Owszem ,pisany jest nam los ofiar zwłaszcza w obliczu niemrawej polityki Watykanu,gloryfikowania cierpienia, nachalnego nadstawiania drugiego policzka.Papież Franciszek przemilcza zarówno incydenty jak i zbrodnie wobec chrześcijan,ale wielkim glosem wołał o solidarność z muzułmanami zabitymi w meczecie w Nowej Zelandii i potępił ten akt przemocy. 

Obrazek użytkownika Aqua Marina

22-04-2019 [22:01] - Aqua Marina | Link:

Ale fajny wierszyk na Wielkanoc: zwyzywanie od idiotów tych, którzy są "wierzący inaczej". Oczywiście wierzący w tę tzw. dobrą zmianę. Taką to bowiem szlachetną rozrywkę proponuje nam na Święta bard tej najlepszej ze zmian, wielki. mistrza autoreklamy.