Wołodymyr Zełenski – zwycięzcą wyborów na Ukrainie

Wołodymyr Zełenski zwycięzcą wyborów na Ukrainie. Według badań sondażowych "exit poll" przewaga Zełenskiego jest ogromna i wynosi dla niego około 75% w stosunku do 25% uzyskanych przez dotychczasowego prezydenta Petrę Poroszenko. Żaden sondaż "exit poll" nie miał na świecie takiego błędu statystycznego, więc zwycięstwo młodego aktora jest już pewne.

Tak naprawdę jest z punktu widzenia politycznego zupełnie nieznany. Pojawił się w polityce pół roku temu i pogrążył dotychczasowego prezydenta, który upatrywał swojego konkurenta jedynie w osobie Julii Tymoszenko. Nikt nie sądził, że jest w stanie wygrać dzisiejsze wybory. Było to raczej zamanifestowanie przez Ukraińców niezadowolenia z dotychczasowej elity politycznej. Uwierzyli w młodość i jego aktorskie umiejętności komika grającego prześmiewczo m.in. prezydenta kraju.

Nie znam w ogóle poglądów nowego prezydenta, ale za cały komentarz niech służy to zdjęcie z satanistycznym pozdrowieniem, być może dopuszczalnym dla komika (z czym się nie zgadzam do końca), ale dla prezydenta kraju już nie:


Źródło:  PAP/EPA za - https://wpolityce.pl/swiat/443...

To mi wystarczy, żebym nie miał do niego krzty zaufania.

Niemniej jednak prezydentem został i jest to fakt trudny do zrozumienia dla niemal wszystkich obserwujących międzynarodową politykę, a może raczej kiedyś ją obserwujących, bo dzisiaj w sumie nawet i "koń" w niektórych ugruntowanych demokracjach mógłby zostać prezydentem, byle się dobrze medialnie sprzedał i dobrze wyglądał jak m.in. Emmanuel Macron. Trzeba jednak dobrze obserwować Francję, by zobaczyć, że nowicjusz lub tylko zwycięski kandydat "liznąwszy" jedynie polityki może doprowadzić państwo do kiepskiego stanu i nie umieć po prostu rządzić.

Sytuacja z nowym prezydentem Ukrainy jest jeszcze gorsza niż z prezydentem Francji. W. Zełenski nie ma w ogóle pojęcia na czym polega rządzenie i w tej sytuacji będzie musiał zdać się na grono najbliższych współpracowników i doradców.

I sądzę, że poznamy poglądy "kukiełki" wtedy, gdy szczegółowo poznamy jego otoczenie, bo to one będzie nim kierowało, instruowało i faktycznie rządziło Ukrainą.

Warto więc w ciągu najbliższych kilku miesiący obserwować kto pojawi się wokół nowego prezydenta Ukrainy.

Pozdrawiam

P.S.
Tekst pisany wczoraj 21.04.2019 roku a dzisiaj uzupełniony.

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...
http://krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-04-2019 [18:04] - Marek1taki | Link:

Jego kampania zaczęła się od przygotowań do kręcenia serialu.

Obrazek użytkownika angela

22-04-2019 [22:22] - angela | Link:

Sprawdza się przysłowie, dlaczegos biedny, boś głupi.
Jeszcze do tego jakiś satanista, to gest, który symbolizuje diabła.
  "Ładnie" zaczynają,  kogo oni wybrali. Tragedia. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-04-2019 [22:27] - rolnik z mazur | Link:

A kto powiedział, że Zeleński ma rządzić ? On dalej ma odgrywac swoja rolę. Chyba nikt nie jest tak naiwny, by sadzić, że to tak na prawdę. Pzdr

Obrazek użytkownika Czesław2

23-04-2019 [07:22] - Czesław2 | Link:

Dokładnie, parę procent wyborców wie, co robi, oczywiście pomijając fakt, że dane którymi dysponuje mogą być fałszywe. Reszta to taniec na rurze przy butelce.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-04-2019 [07:26] - Czesław2 | Link:

Ale nie martwmy się Ukrainą. Polecam wywiad z Sośnierzem na portalu W Polityce. Prace nad europejską armią trwają przy walnym wkładzie PIS-u.