STRAJK NAUCZYCIELI TO MOŻE "CUD"

Jestem trochę romantykiem gdyby ode mnie zależało kreowanie rzeczywistości to poszedł bym na całego. Szkolnictwo to pewnego rodzaju krwioobieg państwa. Ono powinno kreować jego rozwój, ale jest niewydolne jak sadownictwo czy administracja, która sucha noga przeszła z PRL-u do PRL-bis. Po roku 1990 nikt się nie rozczulał nad społeczeństwem które sadziło za obaliło tak zwany komunizm. Za ta naiwność odebrano im zakłady pracy które sprzedano za marne grosze, a miliony wyrzucono na bruk. Rządzący którzy mieli być elitą społeczeństwa tłumaczyli to "takimi czasami"," pieniądz nie ma ojczyzny",  "później będzie lepiej". Spisek okrągło stołowy nie reformował kraju lecz demontował społeczeństwo. Połowa obywateli nie bierze udziału w tzw. wyborach,  twierdząc że nie będzie głosowała kto ma być kolejnym "złodziejem". Dlatego w naszym kraju jeśli chce się być obywatelskim potrzebna jest "Norymberga" nad PRL-m PRL-bis. Wracając do szkolnictwa które jest tak ważne ponieważ powinno uczyć efektywnej pracy w państwie. O ile to Państwo za które zginęło tyle milionów osób ma być wartością największa i dalej istnieć.Obecnie nauczyciele pracują 18 godzin tygodniowo, ja bym zaproponowała nowy natychmiastowy wariant aby ich zarobki wzrosły o 30%. Cały etat to 24 godzin a 18 godzin to 3/4 etatu i mogą wybierać nowy wariant umowy. Dyrektorzy szkół mieli by prawo w pierwszej kolejności wybierać nauczycieli którzy nie odeszli od uczniów. Po za tym znam przypadki osób posiadających tytuł magistra którzy nie mieli znajomości i  którzy obecnie nie pracują w swoim zawodzie i wykonują taka prace jak ochroniarz, taksówkarz, piekarz lub pracownik fizyczny. Odpowiedzialne państwo za pieniądze podatnika powinno kształcić studentów dla swoich potrzeb strategicznych a nie jakiegoś "widzi mi się". 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zunrin

17-04-2019 [20:27] - Zunrin | Link:

Porządek w systemie edukacji to powinien być zrobiony z biurokracją, programem, metodami i oceną nauczania.

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

20-04-2019 [18:25] - Dwa grosze robola | Link:

Zgadzam się tylko w jaki sposób to wymusić na nauczycielach administracji szkolnictwa i rządowych aby nie spadły im słupki poparcia ?

Obrazek użytkownika adarus2

18-04-2019 [09:43] - adarus2 | Link:

Dać im tego tysiaka! Tylko uzależnić od efektów. Jak dzieci zdają egzaminy średnio na 5 czy 6 to 1000+, jak na 4 to 500+, jak na 3 lub mniej to nic. Taka premia motywacyjna. Dzisiaj nauczyciele nie mają żadnej zachęty by uczyć efektywnie. Kilka lat byłem nauczycielem więc wiem jak to wygląda. Na dobrą sprawę mogłem nie robić nic. Bez konsekwencji. Wystarczyło przygotować się na te dwie lekcje na których dyrektor siedział z tyłu. W szkole w której uczyłem około połowie nauczycieli się chciało. Druga połowa to ludzie z przypadku, jak ja. Fajna robota była. Bym robił dalej tylko Platforma mi szkołę zlikwidowala.

Obrazek użytkownika Dwa grosze robola

20-04-2019 [18:43] - Dwa grosze robola | Link:

Wszystko fajnie tylko jak to zweryfikować. Najlepiej aby nauczyciele mieli powołanie do tego zawodu. Jestem już emerytem ale zapamiętałem wykładowce z historii nazywał się profesor Stanisław Szuro. On przezywał każde polskie zwycięstwo jego twarz wtedy promieniała pełna entuzjazmu natomiast porażki związane z naszą ojczyzna powodowały że jego głos się załamywał a łzy napływały do oczu. Wszyscy wówczas słuchali go z wielkim zainteresowaniem i napięciem dzięki czemu ta wiedza była łatwiejsza do opanowania.