Gejstapo w każdej szkole albo latarnicy-kapownicy

Kiedy tylko zaczęły docierać do mnie szczegóły działań czaskowskiego tj. prezia stolycy naszej kochanej w kwestii edukacji seksualnej nieletnich oraz w zamyśle, że każda szkoła będzie miała swojego funkcjonariusza...od razu powstał mi w głowie pomył pt. gejstapo w każdej szkole. Czyli tak się sprawy mają...bo nie chodzi tutaj o żadne młodych wychowanie tylko posługując się sztuczkami socjotechnicznymi wobec rodziny a zwłaszcza dzieci o zwyczajne wzięcie rodziców za twarz. 
Chodzi o tresurę. Poprzez najmłodszych taki funkcjonariusz będzie miał możliwość szantażowania zwykłych ludzi, zwłaszcza tych którzy myślą o tradycji, katolicyzmie, wychowaniu w wartościach bazujących na Dekalogu.
Kiedy usłyszałem, że owi funkcjonariusze zwani latarnikami od nazwy jakiejś fundacji latarnik...przyszła mi do głowy inna wykładnia wzięta z powieści sf. Janusza Zajdla "Cylinder van Troffa". Swego czasu była czytana w radio... przypomnę z grubsza o co w niej szło. Gwiazdolot, kosmolot czy jakoś tak powrócił z dalekiej wyprawy do gwiazd po latach wielu. Ponieważ kiedy wyruszał w drogę główna baza kosmicznych była na księżycu. Po latach siłą rzeczy załoga wylądowała na tymże księżycu. No i tutaj zdziwienie gdyż załogę zatrzymano na księżycu, twierdząc, że na Ziemi żyć się nie da... bo coś tam coś tam... więc międzygwiezdni podróżnicy musieli zamieszkać w podziemnych miastach na księżycu. No i kiedy zaczęli mieszkać to zauważyli, że jest coś nie halo... np. jeden z podróżników zauważył, że zwolnienie etatu polega na tym, że jeśli ktoś osiągnął 60 lat to musi zwolnić miejsce...czyli umrzeć bo pewnie zużywa tlen, żywność etc....okazuje się, że atmosfera w podziemnych miastach daleko odbiega od powszechnej szczęśliwości. Po korytarzach kręcą się specjalni funkcjonariusze z latarkami i notesami czyli kapusie. Ich nazwa potoczna to latarnicy kapownicy...kiedy usłyszałem termin latarnik określający gejstapowskich kapusiów jacy mają być instalowani w szkołach od razu wspomniałem  w/w powieść i kapusiów laltarników. Oczywiście nie chodzi o żadną obrone równości czy różnorodności. Chodzi i zwykła obrzydliwa tresurę poprzez dzieci... maja to robić latarnicy kapownicy albo gejstapowcy.
Co brzmi bardziej adekwatnie do całej tej hucpy ? dabli wiedzą... dosłownie i w przenośni.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-03-2019 [07:53] - Marek1taki | Link:

Oba określenia trafne.
Szkoły sa już przygotowywane i od strony ZNP.
"ZNP przyznało tytuł Nauczyciela Roku gejowi."
https://www.salon24.pl/u/letni...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-03-2019 [08:47] - Trotelreiner | Link:

Wczoraj Ci napisałem,czym jest "szkoła nawigatorów"...Coryllus i Toyah  dwaj oficerowie z ...GW i powiedzmy...że obaj od Biedronia..to są dopiero agenci...wywaleni
nawet z s24..tego lewackiego szamba.
Jakoś nie przeszło...strefy wolnego słowa...:-))
 

Obrazek użytkownika gorylisko

20-03-2019 [10:53] - gorylisko | Link:

no patrz pan a ja myślę że t kosmici... przy pierwszej okazji zapytam Coryllusa czy jest z Marsa czy z Wenus albo może z Jowisza ? no i czy w czasie swoich działań spotkał prof. Tarantogę czy Ijona Tichego ? co do gw*** niejeden dał się nabrać...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-03-2019 [11:43] - Trotelreiner | Link:

Coryllus sam napisał,że pracował w jakimiś  redakcjach....Olsztyn,albo Białystok...w każdym razie GW.
A Toyah...to ta sama stajnia...i zgnilizna....znam obu z s24...i wystarczy mi do końca życia.

Obrazek użytkownika gorylisko

20-03-2019 [18:02] - gorylisko | Link:

nie on pierwszy i nie ostatni który tam pracował...nie ukrywał tego i co w związku z powyższym ? mam z nim lecieć na marsa czy na wenus ?   to porozmawiaj sobie z drrrrem o świezości jaką proponuje...

Obrazek użytkownika Jabe

20-03-2019 [08:52] - Jabe | Link:

PiS ma „sygnalistów” a PO „latarników”.

Obrazek użytkownika mmisiek

20-03-2019 [16:37] - mmisiek | Link:

Heh, dokładnie to samo sobie pomyślałem. Jak się raz zacznie to potem już leci.

Obrazek użytkownika xena2012

20-03-2019 [09:35] - xena2012 | Link:

Skąd taka kretyńska nazwa ,,latarnicy''? Pamietam równie idotyczną ,,medrzec Europy''.

Obrazek użytkownika gorylisko

20-03-2019 [09:48] - gorylisko | Link:

to podobno od jakiejś fundacji o nazwie latarnikczy coś w tym stylu, wspierającej homosiów bo wykluczone som ;-) przynajmniej coś takie Ziemkiewicz wspomniał w tylewizji...

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-03-2019 [12:47] - Pani Anna | Link:

Będzie jak za głębokiej komuny w ZSRR, kiedy to dzieci donosiły na swoich rodziców kułaków... Teraz będzie tak samo, jak usłyszą w domu "te pedały" na przyklad.

Obrazek użytkownika xena2012

20-03-2019 [17:20] - xena2012 | Link:

Najgorsze że te ,,eksperymenty'' odbija sie na jakości nauczania.Nie będzie zbyt wiele czasu na edukację przy i tak podobno napietym programie zwłaszcza,że piątki bedą wyłaczone z lekcji.Sądzę również,że zajęcia z tolerancji,seksuologii będą systematycznie zwiększane i przypuszczam że szkoły już jakiś czas są na to przygotowane.Zapewne ma to związek z wyprowadzaniem religii ze szkoł,,by zrobić miejsce na warsztaty z seksuologii,parady równości,promocję dla mniejszości,odsuniecia mlodziezy od rodzin. ZNP nigdy nie zainteresowane poziomem jakości nauki i przyswajanej wiedzy ani brakiem tolerancji wobec dzieci z biednych rodzin,otyłych,słabszych,mniej sprawnych teraz nagle pała pasją tolerancji? Samobójstwa dzieci wykluczanych przez lata w szkołach ,trauma,z powodu niezrozumienia przez ich rówiesników  mają mniejszą wagę niż teraz mają mniejszości? Jak potraktowano rodziców?Jako funkcjonariuszy do wymiany pieluch,odżywiania i odziewania dzieci,takie są ich prawa?

Obrazek użytkownika Ptr

20-03-2019 [17:36] - Ptr | Link:

Rząd dotychczas nie palił się do zabezpieczania porządku w tych sprawach, a tutaj widać ,że już nie wolno tego nie zauważać. 
Gadaniem w mediach niewiele się załatwi. To jest dość jałowe, tym bardziej , że nie prezentuje się poglądów prawicy, a lewica gada co chce, obraża jak chce. 
Z drugiej strony rządy skrajnej lewicy w Warszawie to porażka polskości, Kościoła , kultury polskiej już nie mówiąc o szeroko rozumianej prawicy wraz z centrum. Należałoby wyciągnąć z tego jakieś wnioski, bo to jest smutny stan faktyczny. Warszawa demoluje wizerunek Polski przede wszystkim w oczach Polaków, bo Europa jaka jest każdy widzi. Było wiadomo, że Warszawa to miasto "ustawione" po wojnie przez komunistów za pomocą selekcji ludności, ale wydawało się ,że ten podział powinien się zatrzeć , ale niestety miasto zachowało swoją postkomunistyczną i postsowiecką tożsamość. 

 

Obrazek użytkownika xena2012

20-03-2019 [20:01] - xena2012 | Link:

Czy tylko w Warszawie rządy skrajnej lewicy,tylko w Warszawie porazka Koscioła i polskości? Proszę spojrzec na Poznań! To już nie poskomunistyczna i posowiecka tożsamość ale prawdziwa anarchia.Grupy LGBT samowolnie wkraczaja do szkół z ,,nauką tolerancji''.Kto będzie tej tolerancji uczył? Wokalistka z zespołu ,,Siksa'' Alex Freiheit znana z wyjątkowo ordynarnych piosenek o tekstach zlozonych wyłacznie z wulgaryzmów. Za przejawy polskości przyjdzie nam wkrótce zapłacić.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-03-2019 [20:22] - Pani Anna | Link:

Także Anja Rubik, co do której nie ma pewności, czy ukończyła nawet szkołę podstawową, która stwierdziła, że "teoria (serio, powiedziała teoria...)Pitagorasa na nic jej się w życiu nie przydała, natomiast wszystko to, co wiedziała o seksie. to ho, ho, "autorka" podręcznika dla młodzieży z tej dziedziny...

Obrazek użytkownika Ptr

20-03-2019 [20:32] - Ptr | Link:

Lansują tam skrót POZ , bo pasuje do POZen i do POZnań ? 
Co można zrobić ? W końcu posłowie mają władzę. Moze trzeba zdecydowac czy chce się żyć w neokomunizmie i anarchii, czy zachowując jakis wpływ na rzeczywistość.
I nie chodzi o jeden problem , tylko o wszystkie 10 poważnych problemów, które muszą być odpowiednio zabezpieczone prawnie.
Jeżeli będziemy żyć w anarchii jaką tu sponsorują jacyś wajhowi  to nie będzie myślenia o gospodarce, mitycznej innowacyjności. Bo po co innowacyjność i wysiłek, gdy inni dostaja za darmo dotacje, a jakieś organizacje są sponsorowne i zajmują się mieszaniem w głowach ludziom i wprowadzaniem coraz to bardziej absurdalnych zasad w życiu społecznym.
 

Obrazek użytkownika xena2012

20-03-2019 [21:40] - xena2012 | Link:

Innowacyjności nie możemy traktować jako coś mitycznego,bo jak ma się realizować postęp cywilizacyjny? 

Obrazek użytkownika Ptr

21-03-2019 [01:20] - Ptr | Link:

Rzymianom wystarczyło wdrażanie wszystkich innowacji, które stworzyły inne kultury. W dzisiejszych warunkach za innowacjami idą patenty czyli teoretycznie -dochody. I powazna gospodarka nie może się bez tego rozwijać. Ale chodzi mi o to,że duży potencjał intelektualny marnuje się ze względu na to, że zimna wojna hybrydowa prowadzona przeciw Polsce angażuje potencjał intelektualny. 

Obrazek użytkownika Teutonick

21-03-2019 [16:41] - Teutonick | Link:

W powieści Zajdla jeszcze ciekawsza była jej druga, "ziemska" część...
Zaś co do meritum, to wszelkiej maści arcykoszerni "nienormatywni" wspierający się wzajemnie w ramach przeróżnych "homolobbies", od lat robią w przestrzeni publicznej co chcą, stopniowo przestawiając bieguny społecznego światopoglądu. Obecny rząd również niewiele z tym robi (tzw. wiodące media nadal pozostają w tych samych, zadziwiająco jednorodnych rękach, a i dotacje płyną tam, gdzie płynęły do tej pory), ograniczając się do serwowanych nam okazjonalnie demonstracyjnych gestów... A ów grzech zaniedbania niechybnie kiedyś w przyszłości okrutnie zemści się na naszych dzieciach i wnukach...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-03-2019 [08:09] - NASZ_HENRY | Link:

Miejsce latarników, jak sama nazwa wskazuje, jest na latarniach ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

21-03-2019 [08:55] - xena2012 | Link:

Uscislając- na latarniach morskich.