Lewactwo broni systemu emerytalnego by mordować Polaków

Kuroń „„Jaka demokracja?” -zagrzmiał mocno znieczulony bohater opozycji. „ Chamów trzeba za mordę trzymać i do roboty gonić”.Sądził zapewne, że na imprezie są sami swoi i tu się pomylił „ ( https://naszeblogi.pl/35450-balcerowicz-z-zachwytem-o-zagnaniu-starcow-do-pracy )

Prof Iglicka Ubojnie eutanazyjne dla emerytów ruszą w 2022 ? (więcej )

Bydło robocze będzie za..ć aż do 75 roku życia ...(więcej )

Prof. Grażyna Ancyparowicz „wszyscy będziemy nędzarzami. Wszyscy „...(więcej )

Balcerowicz z zachwytem o zagnaniu starców do pracy (więcej )

„Zasłużona dla fińskiej kultury pisarka Kaari Utrio wywołała w swoim kraju wrzenie, gdy zaproponowała eutanazję dla osób po siedemdziesiątce.”.. Szybko umierający człowiek to pożytek dla społeczeństwa. Skąd dla wszystkich osób w podeszłym wieku zdobędziemy opiekunów? – pyta Utrio. I proponuje, by w ośrodkach zdrowia rozdawano starszym ludziom „przyjazne tabletki nasenne „...(więcej 

Robert Gwiazdowski „ Dlatego idiotyczne są postulaty związkowców obniżenia wieku emerytalnego – będziemy musieli pracować coraz dłużej. Ci, którzy dziś zaczynają pracować będą dożywali 90 lat. Ci, którzy dziś się rodzą dożyją pewnie lat 100. Proszę zapomnieć, żeby mogli pracować do 65 roku życia. Do 67 zresztą też nie. Premier Szwecji wspomniał ostatnio o konieczności pracy do 75. roku życia. A ja sądzę, że nawet dłużej. „...(więcej )

Hiszpańska lewica: Eutanazja rozwiąże problem starości „...”Federico de Montalvo, przewodniczący rządowego, hiszpańskiego Komitetu ds. Bioetyki (CBE) stwierdził niedawno: „W Hiszpanii nasila się kryzys demograficzny a społeczeństwo szybko się starzeje”. Proces ten zaczął się w Hiszpanii od połowy lat siedemdziesiątych XX w, a więc od momentu śmierci gen. Franco i zlikwidowania wprowadzonego przez niego Państwa Narodowego. Wygląda to mniej więcej tak, że gdy w 1974 roku na jedną Hiszpankę w wieku płodnym przypadało prawie troje dzieci, to w 2017 roku wskaźnik ten wynosił zaledwie 1,3. Taki zaś wskaźnik nie gwarantuje nawet utrzymania dotychczasowej liczebności mieszkańców Hiszpanii. Nic więc dziwnego, że de Montalvo nazwał ten minusowy przyrost naturalny Hiszpanów „bombą z opóźnionym zapłonem”. ...”coraz silniejszych żądań legalizacji eutanazji. „...”Główną rolę w artykułowaniu wspomnianych żądań odgrywa niższa izba hiszpańskiego parlamentu, czyli Kongres Deputowanych. To tam właśnie, w ubiegłym roku, przegłosowano wysłanie do dalszych prac projektu ustawy przyzwalającej na eutanazję. Za przyjęciem owego projektu było 208 deputowanych, przeciw 133. Dodajmy, że prawne przyzwolenie na eutanazję forsuje rządząca Hiszpanią PSOE, czyli Hiszpańska Socjalistyczna Partia Robotnicza. „..(źródło )
Posłanka Joanna Mucha uważa, że leczenie emerytów czasami nie ma sensu...”..”Joanna Mucha, posłanka z Lublina twierdzi też, że niektórzy starsi ludzie chodzą do lekarza dla rozrywki. Według niej nie powinno się robić operacji biodra u 85-latka, gdy taka osoba "nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje"..(źródło )

Eutanazja dla wszystkich emerytów i 12-latków tylko w Holandii”..”Obecnie w Holandii rozważa się dopuszczenie eutanazji na życzenie dla osób starszych. Oznaczałoby to, że każda osoba w podeszłym wieku, która chce odebrać sobie życie, miałaby do tego prawo i nie musiałaby wykazywać stanu swego zdrowia. „..(źródło )

Wielka Brytania przyspiesza wprowadzenie wyższego wieku emerytalnego”...”Ponad sześć milionów Brytyjczyków będzie musiało popracować rok dłużej, aby przejść na emeryturę. Wczoraj brytyjski rząd ogłosił podniesienie wieku emerytalnego do 68. roku życia  „..(źródło )

Jan Hartman „ Również w Belgii liczba dokonywanych eutanazji oraz aktów samobójczych z asystą lekarską rośnie najbardziej dynamicznie. Niedługo co dziesiąty Belg będzie kończył życie w formule „śmierci na żądanie”. W Holandii popularność eutanazji jest znacznie mniejsza. Ok. 3-3,5 proc. ludzi kończy życie na własne żądanie, z pomocą lekarza.  „...”Kilka dni temu belgijski Narodowy Komitet do Spraw Eutanazji podał, że ostatnio po raz pierwszy przeprowadzono procedurę samobójstwa z asystą lekarską u osoby nieletniej. Był nią 17-latek, cierpiący na bolesną i beznadziejną chorobę, której jednak nie ujawniono. W Belgii każda osoba zdolna do świadomego wyrażenia woli może ubiegać się o pomoc w zakończeniu życia. Od dwóch lat, po nowelizacji prawa eutanatycznego, zasada ta stosuje się także do nieletnich „..(źródło )

Owsiak : Eutanazja to pomoc osobom starszym w cierpieniach”..”Demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniorów, ale wszystkie osoby, które żyją w ich otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny. W takich momentach pojawia się ostrożnie podejmowany u nas temat eutanazji. Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat.  „..”Jestem za wydłużeniem wieku emerytalnego. Choć nie chcę mówić za tych, którzy walą młotem po osiem godzin w ciężkich warunkach. Sam mam tak nikczemną emeryturę, że ręka się zaciska w pięść. „..(źródło)

Prof. Grażyna Ancyparowicz w wywiadzie z Anna Szrarzyńską „....”( AS ) Premier Donald Tusk wspomniał wczoraj, że z analiz, które otrzymał wynika, iż emerytury z OFE mogą być wypłacane tylko przez 10 lat. Czy to oznacza dla przyszłych emerytów? „....”(G.A)Ale cała reforma przeprowadzona w 1999 roku była wielkim oszustwem. Polakom zafundowano piramidy finansowe. Wielkie korporacje mają pełną świadomość, że skoro natknęły się na barierę popytu na produkcję finansową w krajach wysoko rozwiniętych to jedyną szansą przetrwania było, przekonanie rządów z grupy krajów tzw. rynków wschodzących (do których należy Polska) do zlikwidowania funduszy ubezpieczeń społecznych i założenia funduszy emerytalnych. „.....”A reszta? Trzeba pamiętać, że ta reforma ma jeszcze drugie dno, które polega na tym, że jeśli starsi ludzie będą mieli zbyt mało pieniędzy by utrzymać własne mieszkania, to będą je cedować na banki. Tacy ludzie mieszkają często w bardzo atrakcyjnych lokalizacyjnie punktach. Korporacje to przejmą „.....”Powinniśmy się jako społeczeństwo zbuntować. Ale trzeba najpierw wytłumaczyć społeczeństwu, że to jest oszustwo. A potem jak najszybciej wycofać się z tej reformy, bo wszyscy będziemy nędzarzami. Wszyscy. ….(więcej )

Kaczyński, PiS proponuje „System kanadyjski, zwany też emeryturą obywatelską, polega na zagwarantowaniu przez państwo jednakowego świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby jednakową niską składkę. „....”Dwa lata temu pomysł wprowadzenia systemu kanadyjskiego rzucił lider PSL Waldemar Pawlak. Według jego szacunków składka miała wynosić 120 zł miesięcznie, co w przyszłości miało przynieść ok. 1000 zł emerytury. PSL chętnie wróciłoby do niego. – Niestety nasz liberalny koalicjant nie chce poprzeć liberalnego pomysłu – mówi rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. „.....”System kanadyjski był też postulowany przez Centrum im. Adama Smitha. Według projektu Centrum miałby być finansowany z podatków ogólnych, a nie składek płaconych do ZUS. Szacunkowa emerytura obywatelska miałaby wynosić 900 zł.”...”– To uczciwy i realistyczny system. Obecnie obowiązujący upadnie, co widzimy np. w Grecji. A sytuacja demograficzna i gospodarcza powoduje, że przez najbliższe pół wieku nie ma szans na wzrost emerytur– uważa wiceszef Centrum Andrzej Sadowski. „..(więcej

Gwiazdowski”Stypendium demograficzne to kosztowny socjalizm „ Ten model socjalizmu jest nie do utrzymania. Z drugiej strony żaden model kapitalistyczny nie jest do wcielenia w życiw społeczeństwie demokratycznym, w którym większość obywateli korzysta z transferów socjalnych. „.....”Premier Waldemar Pawlak: Emerytury będą głodowe. O ile w ogóle będą”. I zachęcili: róbcie dzieci, a my będziemy zabierać Wam mniej pieniędzy, żebyście mogli je wychować.”„.....”rozerwaliśmy związek przyczynowo-skutkowy między posiadaniem dzieci i bezpieczeństwem na starość. On co prawda obiektywnie istnieje, ale go nie dostrzegamy, bo politycy wmówili nam, że to państwo się o nas zatroszczy – zapewni nam „godziwą emeryturę” i „bezpłatną opiekę medyczną”. No to po co nam dzieci? „.....”Po czwarte, zabieramy młodym ludziom tyle, że ich na wychowywanie dzieci nie stać. „.....”Średnie wynagrodzenie brutto wynosi obecnie coś około 3.600 zł. Nie interesuje ono ani pracownika, ani pracodawcy. Interesuje jedynie GUS i rachubę płac. Dlatego – jak usłyszałem niedawno od jednego z dziennikarzy – podawanie jego wysokości przypomina nieco podawanie długości członka razem z kręgosłupem.Od 3.600 trzeba odjąć 351 zł i 36 gr. składki emerytalnej, 54 zł składki rentowej, 88 zł 20 gr. składki chorobowej, 279 zł 58 gr. składki zdrowotnej (NFZ), i 252 zł zaliczki na PIT. A pracodawca musi jeszcze zapłacić 654 zł i 84 gr. składki na ZUS i 91 zł i 80 gr. składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Łącznie pracodawca wydaje na pracownika 4.346 zł i 64 gr., a pracownik otrzymuje 2.574 zł i 86 gr. Różnica wynosi 1.771 zł i 78 gr. Prawie tyle ile „stypendium demograficzne” na dwójkę dzieci!” ….(więcej )

Profesor Niall Ferguson „ Państwo opiekuńcze zwykło się uważać za wynalazek brytyjski „....” Tymczasem pierwszy obowiązkowy system obowiązkowych państwowych emerytur wprowadzono nie w Wielkiej Brytanii, ale w Niemczech . Dopiero dwadzieścia lat później Brytyjczycy poszli za przykładem Niemców. „...” Prawo o ubezpieczeniu społecznym wprowadził Otto Bismarck....”Bismarck uważał ,że „łatwiej poradzić sobie z człowiekiem , który na starość może liczyć na emeryturę [….] niż z człowiekiem , który nie a takiej perspektywy „ Ku zaskoczeniu swoich liberalnych oponentów przyznawał otwarcie ,że to „ państwowo – socjalistyczna idea „ ….” Bismarck nie kierował się jednak motywami altruistycznymi „ Każdy kto opowie się za ta ideą – stwierdzał – dojdzie w przyszłości do władzy „....”Chociaż Lloyd George był człowiekiem lewicy podzielał pogląd Bismarcka , że wprowadzenie tego typu uregulowań zapewnia głosy wyborców w kontekście gwałtownie rozszerzającego się praw wyborczego „..(więcej ) 

Janusz Szewczak „ Polska krajem pracujących nędzarzy. Mamy tyrać na nasza sitwę i to bez szemrania ”....” Belgowie jak widać, nie chcą tyrać na swoją sitwę do 67 lat, w Polsce coraz wyraźniej zaczyna się mówić i to całkiem głośno, że o 67-cio letnim wieku emerytalnym trzeba pomału zapomnieć na rzecz jego dalszego podniesienia. Niewykluczone więc, że po wyborach, zwłaszcza parlamentarnych, jeśli wygra je obecna koalicja, PO-PSL, może pojawić się propozycja podniesienia wieku emerytalnego, np. do 71 lat na wzór Szwecji. (więcej )

Michalkiewicz „W 1995 roku Centrum Adama Smitha obliczyło, że państwo polskie konfiskuje rodzinie pracowników najemnych 83 procent dochodu – jeśli brać pod uwagę tylko to, do czego ci ludzie są zmuszeni przez prawo. Wynika z tego, że rzeczywiste podatki są znacznie wyższe, niż podają statystyki, bo statystyki nie uwzględniają na przykład przymusowych „składek” ubezpieczeniowych, sięgających przecież połowy dochodu. W ten sposób ludzie, formalnie pozostając właścicielami, zostają wyzuci z własności nie tylko wskutek konfiskaty przytłaczającej większości płynących z niej dochodów, ale również poprzez mnożenie regulacji, „ „...(więcej)

Profesor Michał Wojciechowski „ .”Co się zmieniło? Ustrój polityczny i gospodarczy. Wtedy w krajach Europy dominowały rozwiązania konserwatywne i wolnorynkowe; także w carskiej Rosji. Przez budżety przepływało kilkanaście procent dochodu narodowego, a nie ponad pięćdziesiąt, jak dziś.Niskie podatki i stabilna waluta oparta na złocie sprawiały, że ludzie mieli wybór: czy oszczędzać na starość bądź inwestować, czy wydawać na więcej dzieci. „.....”Kilkakrotne zwiększenie łącznego opodatkowania przez nieodpowiedzialne i krótkowzroczne rządydemokratyczne sprawiło jednak, że tego wyboru – dzieci czy oszczędzanie – dziś nie ma. Bez znacznego pogorszenia standardu życia przeciętnych polskich rodziców nie stać na więcej niż jedno – dwoje dzieci, choć 80 proc. chciałoby mieć co najmniej dwójkę. Płacimy bowiem dwa razy: na rozrośnięte państwo i na dzieci. „......”Wśród nowych obciążeń podatkowych szczególna rola przypada podatkowi od pracy zwanemu dla niepoznaki składką emerytalną (ZUS) oraz udziałowi budżetu w wypłatach emerytur.Pierwszy skutek: zostaje mniej na dzieci. Drugi: rządy obiecują za te „składki" przyzwoite utrzymanie w późniejszym wieku – w ten sposób powstaje drugi bodziec do zmniejszenia liczby dzieci uważanych dawniej za podporę w starości.W rezultacie zmierzamy do wyludnienia i bankructwa rządowych systemów emerytalnych. Mają one bowiem strukturę piramidy finansowej. Składki zebrane dziś idą na wypłatę dzisiejszych emerytur.W zamian za to rządy obiecują pracującym, że za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat ktoś im coś zapłaci.”...Wynika stąd, żenasz system emerytalny opiera się ostatecznie na wyzyskiwaniu rodzin liczniejszych przez mniej liczne. ”......(więcej )

„ Natomiast wiek emerytalny, wynoszący w Szwecji 67 lat, miałby zostać przesunięty na 69 lat. Według tamtejszych władz, idealna dla finansów państwa granica wieku emerytalnego wynosi aż 75 lat.  „....”Australijczycy planują przesunięcie wieku emerytalnego na granicę 70 lat. Europa broni się przed tą tendencją, ale przyznaje: innego wyjścia nie widać. „...”Eksperci zwracają uwagę, że granica wieku, po osiągnięciu której Australijczykom należy się emerytura, została ustanowiona ponad sto lat temu. Wynosi ona obecnie 65 lat. Rząd australijski przeznacza na emerytury blisko 40 mld dol. austr. rocznie. Ekonomiści uważają, że tego stanu nie da się utrzymać i popierają podwyższenie wieku emerytalnego do 70. roku życia. Już teraz co piąty Australijczyk otrzymuje z budżetu emeryturę, a australijskie społeczeństwo, podobnie jak to jest w innych wysoko rozwiniętych krajach, szybko się starzeje. Wydatki na emerytury to najwyższa pozycja w tamtejszym budżecie. Co ciekawe, rząd włoski również zastanawia się nad podwyższeniem wieku emerytalnego do 70. roku życia. „...”Średni wiek emerytalny sięgający 70 lat, według prognoz, nie będzie w przyszłości niczym nadzwyczajnym. Będziemy pracować dłużej, lecz póki co Europa nie ma ustawionej najwyżej poprzeczki w tym względzie. Tu prymat dzierży Japonia (70 lat). W USA pracownicy przechodzą „w stan spoczynku” po osiągnięciu 65. roku życia „...”Na rozciągnięte w czasie podnoszenie granicy do poziomu 67 lat zdecydowały się m.in. Dania, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Holandia, również i Polska. Dotąd w większości krajów Europy wynosiła ona 65 lat. Na 68 lat zdecydowała się Finlandia. Rząd brytyjski w końcu ubiegłego roku zadeklarował, że docelowo obywatele Wielkiej Brytanii powinni przechodzić na emeryturę po 70. roku życia.  „ (więcej )

Balcerowicz „starzenie się polskiego społeczeństwa. Jeżeli się nie podejmie środków zaradczych, doprowadzi to do zmniejszenia się liczby osób pracujących, a zwiększenie się liczby niepracujących. „....”zacznę od plusa. Czyli od wydłużenia wieku emerytalnego „....”Ale podniesienie wieku emerytalnego to jedyny ruch rządu, który ma kompensować spadek zatrudnienia związany ze starzeniem się społeczeństwa. To jest nie wystarczające. „...Wiemy, że mamy niskie zatrudnienie wśród ludzi młodych, które wynika z różnych barier. „....” Z punktu widzenia zatrudnionych przy niedobrych okolicznościach zewnętrznych zawsze jest lepiej obniżyć płace, ograniczyć premie itd”.....”Jakie jest uzasadnienie do utrzymywania 100-procentowych zasiłków chorobowych dla pewnych uprzywilejowanych grup? Żadne społeczne. I nie sądzę, żeby był wielki opór polityczny większości ludzi w Polsce, gdyby te przywileje usunięto. „....Wywiad Balcerowicza z Bogusławem Chrabatą  (więcej )

26 najbogatszych ma tyle majątku, co połowa ludzkości. "Zagraża to przyszłemu postępowi"...”Walcząca z głodem organizacja Oxfam publikuje raport, z którego wynika, że gdyby na najbogatszych ludzi świata nałożono 1-procentowy podatek od ich majątku można by ufundować edukację dla wszystkich dzieci, które teraz nie mają dostępu do szkół. “...”3,7 miliarda ludzi – ta liczba według Oxfam określa biedniejszą część populacji planety i to właśnie ich łączny majątek jest mniej więcej równy temu należącemu do wąskiej grupy najbogatszych. Coroczny raport organizacji pojawia się przy okazji Światowego Forum Gospodarczego w Davos. Można w nim przeczytać między innymi o tym, że 2018 był kolejnym rokiem koncentracji majątku i umocnienia pozycji najbogatszych.
Z wyliczeń wynika także, że wystarczyłby 1% podatku od bogactwa by zebrać około 418 miliardów dolarów.”...”Co ciekawe, według raportu liczba miliarderów, która swoim majątkiem przebija połowę pozostałej ludzkości razem wziętą zmniejsza się co roku. W 2016 było ich 61, w 2017 43, w ubiegłym roku już 27. “..'Najbiedniejsze 10% Brytyjczyków płaci wyższy podatek efektywny (czyli stawka po zsumowaniu wszystkich innych rządowych opłat lub ulg podatkowych i ich podzieleniu na łączny dochód osoby) niż najbogatsze 10%. Dla tych pierwszych do 49%, ci drudzy płacą 34%.  „...(źródło )

Jacek Miedlar “ „Przywódcami mają być Żydzi.” Korzenie Unii Europejskiej – wolnomularz Coudenhove-Kalergi”...” Richard Coudenhove-Kalergi, siejący nienawiścią wiedeński polityk, o którym w mediach niewiele można przeczytać. “..”Chrystus jest tu tylko jednym z proroków, chrześcijaństwo skazane jest na zagładę i ma zginąć, narody Europy nie są zdolne do uratowania Europy i od nieszczęść może je uchronić tylko panowanie Izraela na ziemi – w pracy pt. „Held oder Heiliger” napisał Coudenhove-Kalergi. Przywódcami mają być Żydzi, ponieważ dobrotliwa Opatrzność obdarzyła Europę Żydami jako nową rasą szlachecką z łaski Ducha (…). Wyższość ich ducha predestynuje ich do odegrania roli głównego czynnika w tworzeniu się szlachty przyszłości. (…) Boska Opatrzność obdarowała Europę poprzez emanację żydostwa nową rasą z łaski Ducha. (…) Żydostwo nie jest nową szlachtą, ale łonem, dookoła którego grupuje się duchowa szlachta. Tworzy się duchowa, miejska rasa panów. “..”Richard Coudenhove-Kalerg – paneuropeista z Wiednia. Syn austriackiego hrabiego i imigrantki z Japonii. Mąż żydowskiej aktorki Idy Rolan z domu Klausner. Twórca i lider działającej w okresie XX-lecia międzywojennego organizacji „Nowa Europa”. Jego ruch nie był jakimś marginesem. To był międzynarodowy kolos, który zrzeszał ze sobą dyplomatów z całej Europu. Z Coudenhove-Kalergim współpracował m.in. Otto Abetz (późniejszy pracownik niemieckiego MSZ, ambasador Rzeszy przy rządzie Petaina), F. Aschenbach (przyszły deputowany z Bonn), H. Speak (późniejszy premier Belgii) i Henn de Man (słynny polityk belgijski). Plan dechrystianizacji i talmudyzacji społeczeństwa wprowadzano w życie, zwłaszcza że na konto „Nowej Europy”, tak jak i na konto NSDAP, ciurkiem wpływały pieniądze żydowskich banksterów z Wall Street. “...”W dniu 4 października 1932 roku w Bazylei odbył się Kongres Paneuropejski. Udział w nim wzięli przedstawiciele 26 krajów oraz sam wiedeński polityk. Warto zaznaczyć, że w imieniu Polski wystąpił tam Aleksander Lednicki. Mając już mocno rozwinięte struktury, Coudenhove-Kalergi wezwał do utworzenia „Partii Europejskiej”, której założenia żywcem przypominają fundamenty i początki Unii Europejskiej.
W szczegółach żąda manifest:
– Zjednoczonych Stanów Europy
 
Europejskiej polityki pokojowej
– Europejskiej unii celnej
– Europejskiej polityki socjalnej
– Europejskiej polityki wolnościowej.

(Obrady kongresu paneuropejskiego, Nowy Kurjer, 1932, nr 229, s.2.) “..” 
Oprócz tego, że Coudenhove-Kalergi był mocno zaangażowanym politykiem, był także członkiem loży masońskiej, która błogosławiła jego projektowi. Wielka Loża wiedeńska (…) dała mu na drogę swoje „błogosławieństwo” i zwróciła się do wszystkich Lóż świata z prośbą o udzielenie hrabiemu Coudenhove-Kalergi jak najwydatniejszego, braterskiego poparcia. Listy polecające poskutkowały: w wielu krajach utworzono sekcje, a w Berlinie sekretarjat centralny – czytamy w komunikacie masonerii wiedeńskiej Wiener Freimaurerzeitung(Paneuropa a masonerja, Tygodnik Polski, 1928, nr 309, s.3; Paneuropa a masonerja, Gazeta Polska, 1928, nr 13, s.2) “...”O tym, iż unijny paneuropeizm to dopiero niewinna igraszka zaświadczają także Kazimierz M. Morawski i Włodzimierz Moszczyński, którzy w 1939 roku, w publikacji pt. „Co to jest masoneria” napisali: Paneuropa jest jedynie etapem w dążeniu do zjednoczenia całej ludzkości „na podwórzu Świątyni Salomona”pierwszym etapem miało być wprowadzenie ustrojów demokratycznych w państwach (…) w którym rzeczywistemi ośrodkami władzy stały się loże masońskie (…) Pełna demokracja ze specjalnie rozwiniętą propagandą pacyfizmu  “...”rozbrojenie materjalne i moralne) z jednej strony, a nowe prawodawstwo małżeńskie, propaganda ograniczania urodzin, „ułatwione” życie i.t.p. z drugiej – miały wyniszczyć poszczególne narody i państwa fizycznie i duchowo. Przechodząc do omówienia roli Paneuropy autorzy zaznaczyli że jej zadaniem było (…) skasowanie granic gospodarczych i narodowościowych, aby – po osiągnięciu tego – skasować granice polityczne między państwami i utworzyć ostatecznie Republikę Światową. “..” (więcej )

Średnia długość życia Polaków skraca się “.( więcej )

Spadek przeciętnej długości życia w najbogatszych krajach świata”...”
Obniżenie się przeciętnej długości życia odnotowano w 12 krajach, jeśli chodzi o mężczyzn, oraz w 11 krajach w przypadku kobiet (fot. Shutterstock/belushi) “...”Większość spośród osiemnastu najbardziej rozwiniętych krajów, w tym szczególnie USA i Wielka Brytania, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat odnotowała spadek przeciętnej oczekiwanej długości życia – alarmuje „British Medical Journal”. ..”Współautorka raportu Jessica Ho z University of Southern California w Los Angeles twierdzi, że w niektórych krajach dochodziło już do okresowego spadku przeciętnej oczekiwanej długości życia, ale nie w tak dużym stopniu. „..(więcej )
Uczeni z Sleep Research Centre in Surrey ostrzegają przed negatywnym wpływem nocnej zmiany na zdrowie człowieka. Według najnowszych badań, zaburzanie biologicznego zegara znacząco wpływa na organizm ludzki i powoduje zmiany w hormonach, temperaturze ciała, nastroju oraz funkcjonowaniu mózgu. “...”Dotychczas zwracano uwagę, że człowiek pracujący na nocną zmianę jest bardziej narażony na choroby serca, raka czy cukrzycę typu 2. Teraz naukowcy uzyskali dowody na to iż zaburzenie naturalnego rytmu powoduje chaos w organiźmie człowieka. Badania krwi wykazują, że 6% genów człowieka jest bardziej lub mniej aktywnych w określonych porach dnia. Natomiast u 22 przebadanych osób, które pracowały na nocną zmianę, genetyczne dostrajanie zniknęło. 
Ponad 97% rytmicznych genów wpada w dysharmonię. Każda tkanka ciała posiada własny dzienny rytm, który w przypadku zaburzenia powoduje chaos a praca serca, nerek czy mózgu staje się zaburzona. Badania wykazały, że szkodliwe zmiany dla zdrowia pojawiają się u osób, które przez kilka lat pracują w systemie zmianowym. Uczeni uważają, że zaburzenia wzorców rytmicznych mogą mieć poważne, długoterminowe konsekwencje zdrowotne. “ (więcej )
-----
Ważne

Ponad sześć milionów Brytyjczyków będzie musiało popracować rok dłużej, aby przejść na emeryturę. Wczoraj brytyjski rząd ogłosił podniesienie wieku emerytalnego do 68. roku życia  (źródło )

Holendrzy projektują eutanazję 70 latków „ ..”Członkowie grupy Z Własnej Woli (Uit Vrije Wil) zbierają podpisy pod projektem ustawy, która legalizuje pomoc w samobójstwie dla wszystkich, którzy mają więcej niż 70 lat. Poparcie dla inicjatywy jest olbrzymie. Profesor Dick Swaab z Holenderskiego Instytutu Neurologii (NIN), który jest członkiem Uit Vrije Wil, nie kryje zadowolenia. - Nie mamy żadnych problemów ze znalezieniem zwolenników - mówi. - Potrzebowaliśmy 40 tys. podpisów, żeby nasza ustawa została poddana pod głosowanie w parlamencie. Tę ilość podpisów zebraliśmy w cztery dni”...Z tego samego artykułu o mordowaniu 12 letnich dzieci „Po drugie, pacjent musi mieć więcej niż 12 lat, a jego stan zdrowia nie może dawać nadziei na poprawę. '...(więcej)

Profesor Niall Ferguson „ Państwo opiekuńcze zwykło się uważać za wynalazek brytyjski „....” Tymczasem pierwszy obowiązkowy system obowiązkowych państwowych emerytur wprowadzono nie w Wielkiej Brytanii, ale w Niemczech . Dopiero dwadzieścia lat później Brytyjczycy poszli za przykładem Niemców. „...” Prawo o ubezpieczeniu społecznym wprowadził Otto Bismarck....”Bismarck uważał ,że „łatwiej poradzić sobie z człowiekiem , który na starość może liczyć na emeryturę [….] niż z człowiekiem , który nie a takiej perspektywy „ Ku zaskoczeniu swoich liberalnych oponentów przyznawał otwarcie ,że to „ państwowo – socjalistyczna idea „ ….” Bismarck nie kierował się jednak motywami altruistycznymi „ Każdy kto opowie się za ta ideą – stwierdzał – dojdzie w przyszłości do władzy „....”Chociaż Lloyd George był człowiekiem lewicy podzielał pogląd Bismarcka , że wprowadzenie tego typu uregulowań zapewnia głosy wyborców w kontekście gwałtownie rozszerzającego się praw wyborczego „..(więcej ) 

https://naszeblogi.pl/52382-zalamanie-demograficzne-500-w-kolchozie-emerytalnym

------
Mój komentarz

Demokracja ochlokratyczna i lewacki system emerytalny to wcześniej, czy później masowe mordowanie starców w ubojniach emerytalnych. Wszystkie państwa ochloklokratyczne w których panuje totalitarny system ubezpieczeń społecznych i bandyckie opodatkowanie pracy skończy się zmuszaniem ludzi do ciężkiej ,wyniszczającej zdrowie pracy, a potem mordowaniem eutanazyjnym zniedołężniałych starców.

Aby zabezpieczyć życie i zdrowie Polaków musimy zlikwidować ochlokrację, zacznijmy od likwidacji ochlokracji w polskich miastach i likwidacji tym samym mafii urzędniczo deweloperskiej. Premier powinien mianować prezydentów miast. Potem skończmy z ustrojem ochlokratycznym w całej Rzeczpospolitej. Potem wprowadźmy zasadę .Koniec okradania podatkami ludzi z ich pracy. Rodzice utrzymują swoje własne, dzieci utrzymują swoich własnych starych rodziców . Zlikwidujmy prymitywny XIX wieczny system emerytalny.

Lewacy tacy jak Hitler, Biedroń, Tusk, Hartman, nie bez powodu tak zwierzęco bronili i bronią systemu prymitywnego emerytalnego. Czują krew. Podnieca ich wizja nieuniknionych masowych mordów Polaków.

Marek Mojsiewicz
videoGrzegorz Braun: "Polak Cywilizacji Łacińskiej - ginący gatunek?"
video Eugenika w imię postępu - NAUKA I EDUKACJA - DOKUMENT PL
video Ubezpieczenia społeczne prowadzą do bezdzietności i eutanazji! - Stanisław Michalkiewicz

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Swisspola

11-02-2019 [12:50] - Swisspola | Link:

Starzenie się społeczeństw to nie tylko problem starości, ale również coraz mniejszej ilości narodzin. A kto będzie pracował na nierobów polityków, chyba że jak mówił klasyk "rząd się sam wyżywi"!
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

11-02-2019 [13:36] - AŁTORYDET | Link:

System ubezpieczeń emerytalnych nie jest zły. Niestety, zawiera on poważne wyłączenia, które znacznie obniżają jego sprawność. Dwa przykłady prosto z brzega: wyłączenie sądów i prokuratury z powszechnego systemu ubezpieczeń. Efektem dotacja do stanów spoczynku, kilkunastu tysięcy "kaściarzy", zbliżona jest do kosztów całego KRUS-u (ponad 4.5 mln świadczeniobiorców). Przykład drugi: emerytura, to nie lokata, a ubezpieczenie od starości! Emerytura z ZUS, nie powinna być wypłacana tym, którzy pracują i pobierają pensje. Spośród znanych mi krajów, Polska stanowi w tym względzie wyjątek. 

Obrazek użytkownika Jabe

11-02-2019 [14:30] - Jabe | Link:

Tak czy siak z budżetu.

Obrazek użytkownika mjk1

11-02-2019 [14:24] - mjk1 | Link:

Do Szanownego autora i wszystkich PT czytelników tych wypocin. Problem wypłaty emerytur i środków do życia ( nie mylić ze świadczeniami socjalnymi w powszechnie znanej formie) przestaje istnieć, gdy gospodarka rozwija się w tempie 20% rocznie.
 I teraz pytanie do Szanownego Autora i wszystkich jego  czytelników. Co jest najważniejsze dla systemu gospodarczego, aby ten rozwijał się w tempie 20% rocznie?
Stawiam dolary przeciw orzechom, że nie odpowie nikt. Amen.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-02-2019 [16:13] - rolnik z mazur | Link:

Dlaczego tak skromnie ? Może lepiej od razu 100 % rocznie.  Najważniesza jest spora wojna jak uczy historia.  Jak już rozp.... wszystko to dopiero będzie wzrost.  Dobrze pan wie, że nieograniczony wzrost ilościowy w ograniczonym systemie musi prowadzic do katastrofy.  Pzdr.

Obrazek użytkownika mjk1

11-02-2019 [17:55] - mjk1 | Link:

Jak sobie życzysz Szanowny Mazurze. Zakładamy więc tak. W 2017 produkt krajowy brutto (PKB) naszego hipotetycznego kraju wynosił 100%. W roku2018 PKB tegoż kraju wyniósł 200% w stosunku do roku 2017, więc nasz hipotetyczny kraj osiągnął wzrost gospodarczy w wysokości 100%. Dokładnie tyle ile sobie życzyłeś. Dalej więc pozostaje aktualne pytanie, jaki warunek musi być spełniony, aby nasz hipotetyczny kraj osiągnął taki wynik? Dla ułatwienia dodam, że jest tylko jeden taki warunek i nie jest nim wojna.
To jednak jeszcze nie wszystko Szanowny Mazurze. Napisałeś fantastyczne i jakże prawdziwe zdanie: „Dobrze pan wie, że nieograniczony wzrost ilościowy w ograniczonym systemie musi prowadzić do katastrofy”. Bezapelacyjnie! Z tego stwierdzenia jednak, zgodnie z logiką, ekonomią i przede wszystkim matematyką, wynika tylko jedno, że w nieograniczonym systemie nieograniczony wzrost ilościowy jest jak najbardziej możliwy i nie doprowadzi do katastrofy. Pytanie jest więc znów tylko jedno: Co ogranicza ten system? Potrafisz odpowiedzieć?    
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

11-02-2019 [21:07] - rolnik z mazur | Link:

Ogranicza nas ta bryła na której żyjemy. No chyba, że wypowiemy wojnę Marsjanom. Wzrost jest wykładniczy. Problem nie polega na wzroście tylko raczej na podziale. Pzdr.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-02-2019 [23:20] - Imć Waszeć | Link:

To nie wzrost jest wykładniczy, tylko tzw. perspektywy wzrostu. Coś się panom ekonomistom z USA stale to myli. Taki prosty wniosek właśnie wynika z ograniczeń planety Ziemia ;) To jest bardzo poważna różnica, która pokazuje, że tylko naiwni technokraci mogą brać model fragmentu rzeczywistości za całą rzeczywistość i na tej podstawie wnioskować o trendach w przyszłości.

Obrazek użytkownika mjk1

12-02-2019 [08:06] - mjk1 | Link:

Szanowni Panowie Rolnik z Mazur i Imć Waszeć. Proszę się nie gniewać, ale na Waszym przykładzie widać, dokładnie jak na dłoni, co może zrobić z człowiekiem kilkudziesięcioletnie pranie mózgu w postaci propagandy. Pocieszę Was jednak. Zdecydowana większość społeczeństwa, nie tylko naszego, ale europejskiego, też jest święcie przekonana, że to co mieliśmy pomiędzy 1945 a 1989 rokiem na wschód od Łaby, było socjalizmem. Tak naprawdę, ten ustrój społeczno gospodarczy, oprócz nazwy, nawet z marksizmem nie miał nic wspólnego. Ale do rzeczy. Zadałem pytanie proste jak budowa cepa: Jaki warunek musi być spełniony, aby wzrost gospodarczy wyniósł np. 100%. Ponieważ nie odpowiedzieliście, odpowiadam: musi być zbyt na wyprodukowane towary dokładnie w tej wielkości. Tyle tylko tyle i aż tyle. Żadne więc ograniczenie w postaci ilości ludności, czy wielkości planety nie ma tutaj żadnego znaczenia w perspektywie kilku tysięcy lat. Jeżeli jednak w tym momencie chcielibyście mi wmówić, że zbyt na produkcję jest tzw. oczywistą oczywistością i w ogóle nie braliście tego pod uwagę, więc zadam Wam kolejne, oczywiście związane z tym pytanie: co trzeba zrobić, aby ten zbyt zapewnić? Mile widziane będą też przykłady z historii gospodarczej Europy, czy Swiata. Pozdrawiam Panów.
PS. Właśnie przeczytałem komentarz Marka jednego takiego z 22.25 wczorajszego wieczora. Ma dokładnie tak samo fantastycznie sprany, pod wpływem propagandy, mózg jak Wy. Za chwilę zadam mu pytanie związane z jego wpisem. Kolejny raz stawiam więc dolary przeciw orzechom, że albo nie odpowie, albo dalej będzie p…ł  jak potłuczony.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-02-2019 [09:18] - rolnik z mazur | Link:

@ mjk1
Ten system nie z tej ziemi faktycznie nie miał nic wspólnego ani z socjalizmem, ani z komunizmem - była to typowa dyktatura jedynie słusznej partii i jej wodza.  Miał ten system natomiast takich specjalistów od gospodarki jak Hilary Minc, który chciał sprowadzic planowanie do każdego miejsca pracy i on też myślał co trzeba zrobić żeb y ludziom zyło się szczęśliwie i dostatnio.... Co trzeba zrobić ? Zostawić ich w spokoju i dbać tylko o to, by warunki do prowadzenia gospodarki mieli wszyswcy takie same - czyli maksymalnie proste i jasne. -  To wystarczy Pzdr

Obrazek użytkownika mjk1

12-02-2019 [11:10] - mjk1 | Link:

„Co trzeba zrobić ? Zostawić ich w spokoju i dbać tylko o to, by warunki do prowadzenia gospodarki mieli wszyscy takie same - czyli maksymalnie proste i jasne”.
Niezmiernie mi przykro, ale zła odpowiedź. Już wyjaśniam dlaczego. Załóżmy, że od jutra znosimy wszystkie podatki i daniny, ZUS-u nie wyłączając. Licencje i koncesje też, Generalnie upraszczamy tak, że bardziej się nie da. Co to zmieni w gospodarce jako całości? ABSOLUTNIE NIC! Dlaczego? Podam na przykładzie. Jeżeli jakiś pracownik otrzyma załóżmy stuprocentowo wyższą wypłatę i postanowi wszystko wydać, to kupi za to dokładnie 2 razy więcej towarów. Cenowo dwa razy więcej. Rynek więc na tym zyska. Ktoś jednak do tej pory z tych podatków żył, czyli kupował i konsumował. Nawet jak był to ten znienawidzony darmozjad. W tym momencie ten darmozjad nie kupi nic, więc rynek na tym straci, dokładnie tyle samo cenowo ile zyskał w pierwszym przypadku. Bilans więc wychodzi na 0! Zamiast rozwoju i jakiegokolwiek wzrostu mamy w dalszym ciągu stagnację.
Dalej więc pozostaje aktualne moje pytanie, co należy zrobić, aby zapewnić większy zbyt, czyli większą konsumpcję? Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-02-2019 [15:00] - Imć Waszeć | Link:

Panie @mjk1, a gdzie ja do tego nawiązałem w moim krótkim tekście? O ile dobrze rozumiem nie ma Pan pojęcia o wzrostach wykładniczych, a już o dużych liczbach, które pojawiają się w stosunkowo prostym zagadnieniu, w szczególności. Podam przykład na poziomie szkoły średniej: kwadraty łacińskie, czyli takie, w których zapisujemy n liczb w taki sposób, żeby nie powtarzały się w wierszach ani kolumnach. W przypadku kwadratu łacińskiego o wymiarze 11 mamy możliwość utworzenia pewnej liczby kwadratów za pomocą kartki i długopisu. Proszę więc teraz jako zadanie domowe wziąć kartkę papieru, narysować sobie tabelki 11x11 i powypełniać je wszystkimi możliwymi układami liczb 1..11. Może to zająć trochę czasu, ale proszę się nie zniechęcać (jest ich tylko 776,966,836,171,770,144,107,444,346,734,230,682,311,065,600,000).  Jak Pan już skończy, to proszę jeszcze raz przypomnieć mi o co tam chodziło z tymi wzrostami wykładniczymi ;)

Obrazek użytkownika mjk1

12-02-2019 [17:15] - mjk1 | Link:

Szanowny Imć Waszeciu. Proszę jeszcze raz spokojnie przeczytać kolejne wpisy. Mazur twierdzi, że nieograniczony wzrost ilościowy w ograniczonym systemie prowadzi do katastrofy. I ma rację. Zapytałem więc, co ogranicza ten system. Zarówno Pan jak i Mazur napisaliście, że ogranicza go planeta Ziemia. Ja natomiast wyraźnie napisałem, że nie ogranicza nas ani wielkość planety, ani liczba ludności. Potrafię to też w bardzo prosty sposób udowodnić. Jeżeli jednak twierdzicie, że wzrost gospodarczy ogranicza wielkość planety, czy liczba ludności, to chętnie zapoznam się z uzasadnieniem Waszego punktu widzenia.  Pozdrawiam Pana.   
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-02-2019 [21:34] - Imć Waszeć | Link:

Twierdzenie, że wielkość planety ogranicza wzrost gospodarczy jest oczywiste, gdyż po pierwsze ma ograniczoną powierzchnię na działalność produkcyjną, magazynowanie, używanie, a po drugie surowce i zasoby na planecie są ograniczone. Oczywiście bierzemy pod uwagę jedną izolowaną planetę, a nie całą galaktykę, bo tu również istnieje ograniczenie górne, lecz osiągnięcie go może być nierealne w całym czasie istnienia galaktyki. Z człowiekami mamy ten sam problem, co z każdym innym gatunkiem zwierząt. W końcu się nażre i pójdzie spać. Tak więc nie będzie w tym czasie korzystał z bajeru generacji siedemnaście gie i nie kupi kolejnego samochodu. Zresztą ograniczy go w tym skutecznie chęć kupienia jeszcze większego samochodu marki Bum Bum przez sąsiada z lewej oraz z prawej. Trzymanie zaś nabytku z kołami na orbicie wyklucza sens takiego zakupu, choć Elon Musk myśli chyba inaczej.

Żeby nie wybiegać aż tak daleko w abstrakcję, podam przykład Steama, w którym dzieci nabywają gry za śmieszne pieniądze, zaś ograniczeniem jest możliwość grania w jedną grę w danej chwili na jednym koncie. Szybko dochodzi się tu do sytuacji, gdy użytkownicy zaczynają posiadać gry, w które obiektywnie nie ma czasu zagrać, a dodatkowo tyle gier, że można w inną z nich zagrać każdego dnia w roku. Rekordziści kolekcjonerzy mogą to robić przez kilkadziesiąt lat z rzędu, czyli w praktyce aż do śmierci. Przykładowo w poniedziałek w WIedźminie idziemy do baru, we wtorek w ETS2 wieziemy kłody z Białegostoku do stolycy, w środę rozgrywamy partyjkę w karty, we czwartek ganiamy z narysowanym karabinem i krzyczymy "tatatata", w piątek z nudów odpalamy clickera, gdzie jakieś małpy zbierają banany lub zwyczajowo obrzucają innych kupą, w sobotę idziemy na łowy lub na ryby, w niedzielę startujemy jakimś samolotem na pedały z Arizony do Kentucky, w poniedziałek wspinamy się Batmanem na wieżowiec, we wtorek odpieramy najazd zombie, w środę jedziemy zaorać pole, w czwartek tuningujemy beemkę, w piątek szukamy ziół na mikstury, w sobotę rozmnażamy konie, w niedzielę randkujemy z gołębiami, w poniedziałek zarządzamy numerem alarmowym, we wtorek więzieniem, w środę zostajemy władcą królestwa, w czwartek podbijamy galaktykę, w piątek... Wreszcie zupełnie tracimy wątek i nie pamiętamy nawet w co graliśmy parę tygodni temu. Wiedźmin zdycha z nudów w barze, samolot na pedały ginie z radarów, gołąb ma nas gdzieś, nawet wyperfumowanych, a z głębi galaktyki dochodzą niepokojące dźwięki. Obłęd.

Z czego więc wynika taki niski pułap cenowy w tym sklepie? No właśnie z tego prostego faktu, że nie sposób jest z tego całego dobra skorzystać tak, jakby się chciało, albo jak by się opłacało. Teraz proszę przełożyć to sobie na język wzrostów PKB, planet i człowieków w sklepach, a odpowiedź na pierwotne pytanie nasunie się sama ;)
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika mjk1

12-02-2019 [20:58] - mjk1 | Link:

Szanowny Imć Waszeciu. Zamiast dywagować na temat galaktyk, układu słonecznego, czy choćby tylko jednej z jego planet, proponuję zająć się niewielkim wycinkiem tej planety, czyli naszym nieszczęśliwym krajem i tylko jedną z dziedzin jego gospodarki, żeby nie rozwlekać tematu. Powszechnie wiadomo, że brakuje nam dróg i autostrad. Wszystko, co jest potrzebne do budowy owych dróg i autostrad mamy. Zarówno ludzi, firmy, jak i materiały i sprzęt. Dlaczego więc nie budujemy dróg i autostrad w wystarczającej ilości, skoro wszystko do ich budowy mamy? Co nas ogranicza? Jeszcze inaczej, co należy zrobić, aby ludzie i firmy zechciały te autostrady budować?       
 

Obrazek użytkownika maxilampus

12-02-2019 [00:36] - maxilampus | Link:

Spokoj spoleczny ?

Obrazek użytkownika Gniewko

11-02-2019 [16:31] - Gniewko | Link:

Mamy za dużo pasożytów, którzy nie przysparzają dochodu i zarabiają krocie. Ci, co przysparzają dochód, zarabiają najmniej. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-02-2019 [19:11] - zbieracz śmieci | Link:

Witam miłośników zatrutej blekotem i szalejem paszy futrowanej im osobiście dedykowanej przez takich jak mojsejewicz -długo nie pociągniecie bo ile wasze czerepy zdolne bedą łykać toksyny...!?
MOjsiejewicz podaje wam na szufli dame z lat dawno przeszłych a i nazwiska tych zwolenników tyrania aż do śmierci a jak już bydlak roboczydo niczego sie nie bedzie nadawał to eutanazja po pożera tlen i jest obciążeniem .To się nie bierze znikąd a skąd to może dojdziecie sami a może nie!?
Rozbierania na części tego co tu wylał miszczu nie ma sensu bo i tak nie zrozumiecie ,dodam ,że tutaj mojsiewicz trudnił się żebractwem i to dla siebie a żebractwo jest karane ,jednak  uznał  na tyle dochodowe ,że warto ! 
PS.Krakówek to miejsce gdzie toksyczne wyziewy ze Skawiny doprowadziły do zmiany genotypu przekazywanego juz pokoleniowo-jak to zatrzymać ...tylko w jeden sposób,dokładni taki sam jaki proponujesz mojsiejewicz -nie inaczej !
Zapytam o.Dyrektora co robi tam niejaki michalkiewicz którego poglądy znane sa od i idewntyczne jak korwina a te nic nie maja wspólneo z nauczaniem KK i wiarą a ta głosi ,że życie jest wartościa nadrzędną .

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-02-2019 [22:25] - Marek1taki | Link:

Wychodząc z różnych przesłanek dotarł Pan do prawdziwego wniosku, ze system ubezpieczeń emerytalnych może prowadzić do nieetycznych działań. Alternatywą jest krach, ale nie dochodzi do niego z powodu korzyści ze stopniowo postępującego zniewolenia.
Much się Pan czepia. Ta wypowiedź trafnie opisuje pewną sytuację, "że niektórzy starsi ludzie chodzą do lekarza dla rozrywki."
Tak samo nie ma nic nieetycznego, ani nieprawdziwego w stwierdzeniu, że "nie powinno się robić operacji biodra u 85-latka, gdy taka osoba "nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje." To bardzo istotna sprawa by nie kwalifikować ludzi do różnych terapii, które zamiast im pomóc to zaszkodzą."
To Pańskie jest twierdzenie, że "leczenie emerytów czasami nie ma sensu.", a nie posłanki Muchy. Jest ono prawdziwe i nie tylko po zawężeniu do emerytów. Warto je uzupełnić, jakiego nie ma czasem sensu:  medycznego i etycznego. Nie jest to łatwe emocjonalnie. Również dla kwalifikujących do leczenia, dla chorych i ich rodzin, którzy wszyscy chcą coś zrobić. A czasem nie trzeba.
Posłanka chlapnęła jakąś tajemnicę poliszynela. Trzeba doczytać ten fragment i zrozumieć mechanizmy systemu nakazowo-rozdzielczego, i ich konsekwencje.
 

Obrazek użytkownika mjk1

12-02-2019 [08:18] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie Marku 1 taki. Ponieważ nie zgadzam się z pańskimi poglądami wyrażonymi we wpisie z 22.25 wczorajszego dnia, pozwoli Pan, że zadam mu jedno pytanie: Czy wg Szanownego Pana usprawiedliwione, czy też nieetyczne jest to, że mąż kradnie pieniądze na operację żony, która uratuje jej życie, bo tych pieniędzy nie ma i nie może w żaden sposób zdobyć, ? Byłbym wdzięczny za szczerą odpowiedź. Pozdrawiam Pana.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

12-02-2019 [09:16] - zbieracz śmieci | Link:

Mareczku co zrobisz gdy dotknie cię ciężka choroba a ty będziesz mial przekroczone 75 lat bo po przekroczeniu tej bariery miano pozostawic ich samych sobie i wydano stosowne zarządznie zgodzisz sie cierpiec w ciszy czy bedziesz wył i przeklinał tych co to wymyślili...!?
Pewnie też się zgadzasz z wykładnia nieszczęsnego nieuka rostkowskiego ,że najwiekszym problemem dla ZUS są ci co dozyli do emerytury i chca wypłaty co miesiąc emerytury..Dla ciebie emerytura emerytura to kłopot i nienależne swiadczenie jak dla tego nieuka ale wyprowadzenie 280 mld .z kraju to taki sobie małe wydarzenie bez żadnych skutków...!?
Chcesz tu koniecznie zaistnieć ale robisz z siebie zwykłego głupka któremu pomieszało się wszystko w jedną kupę gówna rodem z korwina ,tyle tylko,że korwin prowokuje a ty to łykasz jako prawdę objawioną !
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-02-2019 [12:29] - Marek1taki | Link:

To był lep na lemingi. Zrobię dzisiaj wyjątek i pochylę się nad wami.
@mjk1 Kradzież jest nieetyczna, ratowanie życia ludzkiego jest etyczne. Casus znachora Wilczura się kłania.
@zbieracz Uwaga, że system pozostawia ludzi bez leczenia gdy go potrzebują jest słuszna jest to czasem nieetyczne, a czasem tylko nieuniknioną konsekwencją zarządzania ludzkim zdrowiem. Zwróciłem uwagę, że nie w każdej sytuacji leczenie jest potrzebne pacjentowi, a nawet nieetyczne jest przedłużanie cierpień. Casus Jana Pawła II, który odmówił uporczywej terapii.

Obrazek użytkownika mjk1

12-02-2019 [14:14] - mjk1 | Link:

Drogi Mareczku a nie przyszło Ci do głowy, że nie tylko nieetycznym, ale wręcz skandalem jest to, że doprowadziliśmy do sytuacji, że są w XXI wieku, w naszym kraju ludzie, których nie stać na leczenie? Wolontariat może oczywiście ratować sytuacje w krótkim okresie czasu. Na dłuższą metę  nie jest żadnym rozwiązaniem. Leczyć powinien dobrze wykształcony i chętny do pracy personel medyczny. W związku z tym pozwoli Pan, że zapytam: Co należy zrobić, aby ów personel medyczny zechciał świadczyć pracę, czyli leczyć ludzi? Niby proste pytanie a nikt nie potrafi na nie prawidłowo odpowiedzieć. Zaryzykuje Pan?
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

12-02-2019 [14:59] - zbieracz śmieci | Link:

Nie zyczę sobie abyś pochylał się bo ci capi z jay a od do lu onucami i na to ci wielokrotnie zwracałem uwagę.
Nie życze nikomu choroby bo mam empatię do ludzi chorych i potrzebujących pomocy ale uważaj bo możesz usłyszeć ,ż e ciebie nie będa leczyli bo to jest nieopłacalne i won do domu albo na ulicę ,życie jest pełne niespodzianek a ty nie jesteś od tego aby decydowac kto i kiedy ma umrzeć ,nie wykluczam ,że takie ciagoty masz to w genach jak ostateczne rozwi ązywanie problemu z chorymi -po dziadkach i tatku a  i po babci czy mamusi 
Zarządzanie ludzkim zdrowiem -bacz aby twoim nie zarządzono =zastrzyk co prawda nie z benzyny ale efekt ten sam !
PS.Mordy sobie nie wycieraj Świętym Janem Pawłem II ,paniał wania czy inaczej helmut.

Obrazek użytkownika mjk1

13-02-2019 [07:52] - mjk1 | Link:

Jak pisałem, że wciskanie od przedszkola kitu w postaci propagandy skutkuje tym, że ludzie nie są zdolni do krytycznego myślenia i nie mają nawet własnego zdania, to nikt nie chciał wierzyć. A tu proszę.  Imć Waszeć nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, co należy zrobić, aby firmy budowały autostrady, Marek1 taki nie ma pojęcia, co zrobić, aby lekarze zechcieli leczyć ludzi a Rolnik z Mazur nie wie, co należy zrobić, aby zwiększyć zapotrzebowanie na produkowane dobra, czy świadczone usługi. Nie tylko oni. Nikt nie wie. Odpowiedzcie mi więc kochani, jak chcecie zreformować ten nieszczęśliwy kraj, jeżeli nie wiecie, co w tym celu należy uczynić?