Marsz Niepodległości: Stwórzmy fundusz na mandaty za race

Jak donosi portal niezalezna.pl:    
Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że funkcjonariusze ukarali już pierwszą osobę, która odpaliła racę podczas niedzielnego marszu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Mężczyzna sam zgłosił się dzisiaj na policję, po tym jak jego wizerunek opublikowano na stronie KSP.
"Jego postawa została potraktowana jako okoliczność łagodząca, dlatego postępowanie zakończono na mandacie karnym"
– powiedział rzecznik komendanta stołecznego, kom. Sylwester Marczak. Dodał, że osobom, które używały rac podczas niedzielnego marszu, grozi grzywna do 500 złotych. W sytuacji odmowy przyjęcia mandatu, policja może skierować wniosek o ukaranie do sądu.
(...)
W poniedziałek policja opublikowała na swojej stronie wizerunki osób z prośbą o pomoc w ich identyfikacji. Udało się już ustalić personalia 4 z 13 mężczyzn.
Kom. Marczak powiedział, że wizerunki na stronie KSP będą systematycznie uzupełniane. "Cały czas napływa do nas dużo informacji, między innymi poprzez media społecznościowe. Weryfikujemy materiały do nas nadesłane oraz te, które zostały zamieszczone w internecie" – powiedział rzecznik. Policja posiada także swoje materiały, które analizowane są pod kątem ewentualnych wykroczeń.

http://niezalezna.pl/245357-do...

Polska Policja zadaniowana przez ministra  Joachima Brudzińskiego ruszyła z kopyta z działaniami kagańcowymi po Marszu Niepodległości z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tego samego Marszu, którego naczelne władze RP są tak bardzo dumne i za który "w pas kłaniają się wszystkim uczestnikom". Widać nie ma pilniejszych działań typu łapanie złodziei, bandytów itp. Cóż, ponad ćwierć miliona Polaków poczuło smak wolności i trzeba szybko coś zrobić by przypomnieli sobie, że jednak jest mocna garść, która trzyma smycz i jeśli ktoś spróbuje się zerwać musi się liczyć z sankcjami.

Mam propozycję stwórzmy fundusz obywatelski na mandaty za race, bo race i petardy są immanentną cechą tego Marszu i trudno sobie go bez nich wyobrazić. Byłoby niesprawiedliwe, gdyby ciężary finansowe ponosili tylko ci, którzy te race odpalali. Zwłaszcza gdyby tym kosztem były mandaty. Stąd należałoby zwrócić tym ludziom pieniądze za mandaty, które dostaną przecież za działalność pro publico bono.

Mam nadzieję, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości taki fundusz stworzy, a jeśli coś zostanie niech idzie na kolejny Marsz. Sam tutaj deklaruję jakąś drobną wpłatę.

Wątpię by ludzie z czapki tego stowarzyszenia czytali mojego bloga, mam więc prośbę do Państwa Czytelników, jeśli ktoś ma na nich jakiś kontakt niech da znać, nuż z tego pomysłu skorzystają i aby również mi dał znać o numerze konta, jeśli takie powstanie.

************************************************************
UPD

Jak się okazuje być może tutaj podżegam bo jak poinformował bloger Mr Gumby:
00
Drogi panie Foros, pan sądzi, że nasi władcy, w swej mądrości, takich pomysłów nie przewidzieli? Otóż nie tylko przewidzieli, ale, jak się to ładnie mówi, spenalizowali.
KODEKS
WYK
ROC
ZEŃ
Art. 57. Organizowanie publicznej zbiórki na grzywnę lub jej uiszczanie za skazanego lub ukaranego§ 1. Kto organizuje lub przeprowadza publiczną zbiórkę ofiar na uiszczenie grzywny orzeczonej za przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie lub wykroczenie skarbowe albo nie będąc osobą najbliższą dla skazanego lub ukaranego uiszcza za niego grzywnę lub ofiarowuje mu albo osobie dla niego najbliższej pieniądze na ten cel,podlega karze aresztu albo grzywny.§ 2. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.§ 3. Zebrane ofiary lub pieniądze uzyskane za zebrane ofiary w naturze a także pieniądze wpłacone na poczet grzywny lub ofiarowane na ten cel podlegają przepadkowi.§ 4. Przedmioty, co do których orzeczono przepadek, należy przekazać instytucji pomocy społecznej lub instytucji kulturalno-oświatowej.

Pan tu podżega (§ 2), czuj się pan ostrzeżony. Lubię pana notki, a w anclu warunki do pisania słabe.

Rodzi się jednak pytanie: czy  "orzeczona grzywna" i "nałożony mandat" to dwie różne kategorie prawne czy też jedna i ta sama?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-11-2018 [23:25] - Marek1taki | Link:

Race są niebezpieczne. Polityczna ofiarą jest min.Brudziński. Można powiedzieć: został odpalony.

Obrazek użytkownika foros

14-11-2018 [01:04] - foros | Link:

przechodzenie przez ulicę, nawet na pasach, też jest niebezpieczne, można zginąć, zostać kaleką itp Nie mówiąc już o noworocznych fajerwerkach

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-11-2018 [08:29] - Marek1taki | Link:

Efekt był spektakularny. Marsz Niepodległości został spotęgowany. Jako ruch społeczny wyszedł poza kontrolę jak swego czasu Solidarność. Lewica doskonale wie jakie są groźne dla niej  naturalne siły społeczne o narodowym, katolicki i niepodległościowym rodowodzie. Stąd presja propagandowa, administracyjna.
Z tych powodów race zostały upolitycznione i to jest w tym szkodliwe, ale też samoobnażające. Skoro nie jest maglowane przez propagandę, to obrażeń od rac nie było. Na marszu była dyscyplina, a i ochrona wywiązywała się na bieżąco. Pamiętamy prowokacje z racami wystrzeliwanymi z dachu zawłaszczonego bezkarnie pustostanu przez grupę zorganiowanych meneli przed kilku laty.
Porównanie z pasami trafne. Jak jest pusta ulica to nie przeszkadza pieszy przechodzący na czerwonym świetle. Lewica klinczuje społeczeństwo dla swoich celów propagandą pozorów wolności jak przywilej wchodzenia pod koła z unikaniem świadomości, że jeden pieszy zatrzymujący kilkanaście samochodów, to emisja spalin z którymi walczy odłam lewicy-ekologizm. Skłócać ludzi, obracać ich przeciw sobie - stara metoda.

Obrazek użytkownika foros

14-11-2018 [10:24] - foros | Link:

tyle, że póki o to PiS dzielnie ściga za race

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-11-2018 [10:34] - Marek1taki | Link:

Nie boi się oskarżeń, że gorliwość jest gorsza od faszyzmu?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-11-2018 [02:22] - wielkopolskizdzichu | Link:

Proponuję od razu stworzyć fundusz pokrywający koszty leczenia i potencjalnych roszczeń od osób poszkodowanych przez odpalanie środków pirotechnicznych w tłumie. Jak na razie nikomu się nic nie stało, ale bezmyślność, dzięki takim jak Pan Bloger, może stać się powszechniejsza niż obecnie.
 

Obrazek użytkownika ruisdael

14-11-2018 [07:42] - ruisdael | Link:

wielkpolski zdzichu- Rozumiem, że odpalać race "wolności" mogą tylko Nitras z Halickim a zbiórkę może przeprowadzać jedynie Kijowski.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-11-2018 [10:31] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Rozumiem,"
Ty nic nie rozumiesz, a zwłaszcza zasady równości wobec prawa.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-11-2018 [10:44] - Chatar Leon | Link:

W zgodzie z prawem (prawo stare jak komuna albo może i starsze) nie można oczywiście "organizować zbiórki" i wpłacać pieniędzy "danej osobie na cel zapłaty przez nią grzywny", natomiast nigdzie nie ma przepisu, który zabraniałby przekazania pieniędzy "osobie, która została ukarana grzywną".

Obrazek użytkownika Lektor

14-11-2018 [18:07] - Lektor | Link:

Ktoś musiałby to zorganizować i podać nam konto bankowe. Chętnie włączę sie do takiej akcji. Dlaczego ?  Te race były nawet ozdobą tego pięknego marszu i całego święta !!!