Spoliczkowanie „Rudej z KOD”. Burda czy terapia?

Przemoc fizyczna nie jest najlepszym sposobem rozwiązywania sporów. Nawet tzw. honorowe spoliczkowanie może zmienić się w zwykłą bijatykę. Czasami jednak użycie siły jest wskazane i nawet niezbędne.

Policja zwykle stosuje środki bezpośredniego przymusu (gaz, pałka, kajdanki, paralizator itp.) wobec agresywnych osobników zagrażających bezpieczeństwu publicznemu. Personel zakładu psychiatrycznego zakłada kaftany bezpieczeństwa pacjentom groźnym dla otoczenia bądź dla samych siebie. Krępowanie bywalców izb wytrzeźwień, narkomanów czy agresywnych pacjentów pogotowia ratunkowego (np. po dopalaczach) często ratuje im samym zdrowie i życie. A jak poskromić histerię dorosłego czy dziecka, mogącą doprowadzić do tragedii? Czasami siarczysty policzek czy klaps jest najlepszym antidotum przynoszącym natychmiastowy efekt. Ważne, żeby „lekarstwo” aplikować na chłodno i bez emocji, z wyczuciem – by nie „przedawkować”.

Wymieniłem tu najważniejsze przesłanki usprawiedliwiające stosowanie przemocy. Obserwując zachowania uczestników niektórych „protestów” zaczynam mieć wątpliwości co do poczytalności lub pokojowego charakteru tych demonstracji. Wuwuzele trąbiące wprost do ucha dziennikarza TVP mogły wywołać (i zdaje się wywołały) trwały uszczerbek słuchu. Wulgarna agresja słowna wobec będącej w pracy kobiety-dziennikarki w wykonaniu „ochroniarza” (Farmazon) mogło ją naprawdę przerazić i zaowocować nerwicą. Brutalne atakowanie przez zwolenników „totalsów” zbyt spolegliwej policji (która w dodatku otrzymała rozkaz unikania siłowych konfrontacji) jest i tchórzliwe, i podłe. I może wywołać frustrację u bogu ducha winnych funkcjonariuszy. A leżenie „kodziarzy” na plecach i tupanie nóżkami w barierki też jest dalekie od norm zachowania. Pomijając to, że można złapać wilka – to po prostu infantylne i kretyńskie przedstawienie rozwydrzonej hałastry. Zauważają to czasami sami „protestujący” - wystarczy przytoczyć własne słowa Michała Modlingera, który swój histeryczny i wyjątkowo agresywny atak na policjantów podsumował w następujący sposób:

Wiem, że wyglądam jak pacan, który bez sensu drze ryja w stronę policjantów. (…). Już po wszystkim pomyślałem o sobie: co za idiota. (...)

Co ciekawe – po fakcie, gdy medialna „popularność” wylała na niego kubeł zimnej wody (i gdy sam zobaczył się w akcji w „Wiadomościach”) – młodzieńca stać było na chwilę zdroworozsądkowej refleksji:

(…) Ludzie mi wytykają, że nie wiem, co to ZOMO. Wiem, że do ZOMO polskiej policji jest bardzo daleko. Zdaję sobie sprawę, że gdybym tak skakał i krzyczał na policjantów za komuny, byłbym spałowany albo – kto wie – skończyłbym jak Grzegorz Przemyk (…)

Reasumując: Powtarzające się akty słownej i czynnej agresji (w jakiej celują tzw. Obywatele RP, KOD et consortes) – jako metody walki politycznej – wywołują często kontr-agresję. Nikt nie jest świętym i mało kto posiada anielską cierpliwość. Nie po każdym obelgi spływają jak po kaczce, nie każdy potrafi nadstawić drugi policzek. Oczywiście na pewno lepiej pohamować się i nie rzucać tekstu do wyjącej sejmowej opozycji o „zdradzieckich mordach” lub wstrzymać się przed przyłożeniem „z liścia” tej „Rudej z KOD". No, chyba że się jest dyplomowanym lekarzem-terapeutą i działa „pro publico bono”, wg medycznej wiedzy – dla dobra rozhisteryzowanego pacjenta…

PS Drobna szczupła Dominika Arendt-Wittchen, która próbowała zdyscyplinować agresywną (nawet w stosunku do mężczyzn i policji) postawną „Rudą z KOD”, zakłócającą uroczystości z udziałem weteranów – wykazała się nie lada odwagą. Swego czasu piosenkarz Maleńczuk „wypłacił z liścia” niepozornemu uczestnikowi spokojnej, antyaborcyjnej pikiety. Bo go wkurzył! Chwalił się tym wszem i wobec na forum. Czy naszemu wkurzonemu, dwumetrowemu artyście starczyłoby odwagi, gdyby w pikiecie natknął się na równego mu posturą napakowanego „kibola”?... Nawiasem mówiąc – jaki jest tego finał? Czy spadł mu za to włos z głowy?

PS A z cyklu – znalezione w sieci – kolejna wersja (obrazkowa) hymnu ROK 966. To o cytacie z Wieszcza „Gwałt niech się gwałtem odciska”… Szkoda, że na stulecie Niepodległej nie powstał jeszcze wypasiony teledysk do tej ballady o największych polskich zwycięstwach... Ale nie traćmy nadziei!
https://www.youtube.com/watch?v=ObNlESgdfH0

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

04-09-2018 [16:23] - xena2012 | Link:

Ni pisze Pan jednak o tych co podkręcają atmosferę i nienawiść i angażują prymitywnych ludzi do awantur,zadym i chamskich działań! Kto jak nie Wałęsa namawiał do pałowania i wyrzucania oknami,a teraz marzy mu się umieszczanie pisowców w więzieniach i podawanie solonych śledzi bez wody.Łatwo sobie wyobrazić jaki wpływ ma to na tych prostaków z KOD.Wystarczy im się przyjrzeć ,tym odrażającym z wyglądu twarzom, posłuchać wulgarnego słownictwa, ordynarnych zachowań -przecież ci ludzie wykonują zlecone zadania.Chyba nie posądza Pan tę rudą maszkarę że w ogóle wie co to konstytucja. Leszek Miller zareagował na ohydny wpis po śmierci syna co zaowocowało natychmiast zwolnieniami w Fakcie.A jak było po śmierci Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej?Jaka reakcja na nieustanne szykany,zniewagi,urządzane pośmiewiska? Rodzina Kaczyńskich borykała się z chamstwem PO,celebrytów i zwykłych obywateli.Jakie artykuły serwował Fakt na temat odszkodowania z ubezpieczenia w czym wspomagał ich Halicki,jakie awantury wywoływano gdy Marta Kaczyńska pogrążona w żałobie nie była w stanie w kilka dni po pogrzebie wyprowadzić rzeczy rnodziców z Pałacu Prezydenckiego jaka pobłażliwość w stosunku do Cyby?Teraz właśnie są następstwa takiej polityki grzeczności i usuwania się z drogi.Dlatego nie łudźmy się,że ci ludzie zaprzestaną awantur.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

04-09-2018 [17:10] - Lech Makowiecki | Link:

Szanowna Pani XENA2012. To wszystko prawda. We mnie też krew się gotuje i czasami świerzbią mnie ręce. Trzeba jednak przyznać, że taktyka PiS przynosi pewne efekty. Nie ma starć, pałowania, aresztowań - opozycja traci paliwo i wiarygodność. "Kaczor - Dyktator"  nie chce zrobić z nich męczenników, ludzie są już zmęczeni ich histerią i agresją. Decydentom Unii Europejskiej opadają ręce, bo sami wypada przy rządach PiS jak Idi Amin przy Mahatmie Gandhim. Większość westernów jest właśnie tak skonstruowanych, że dręczony przez łobuzów bohater ma pod koniec filmu przyzwolenie widzów, wręcz nakaz zaprowadzenia porządku. I pewnie o to chodzi... Pozdrawiam!  PS Zdaję sobie sprawę, że to pewien rodzaj gry pozorów. Dlatego warto się temu uważnie przyglądać...

Obrazek użytkownika gorylisko

04-09-2018 [17:39] - gorylisko | Link:

panie Lechu, ma pan 200% racji rzeczywiście to nie jest łatwe, bo krew się gotuje ale to przynosi efekty, które są trwałe...a często granda obraca się przeciwko łobuzom...kto by dzisiaj wiedział o gawor gdyby nie wyskok z marszem, sprawa się rypła i zdaje się, że nie tylko w stolycy gawor i jej podobni są na tych stanowiskach, trzeba będzie zrobić generalne czyszczenie...gdyby siedzieli cicho i nie robili gówniarskich numerów byliby mogli dalej działać... to zadaje kłam "fachowości" ubeckiej... oni są fachowcami ale w bezczelnej kradzieży, na rympał...  finezji za grosz, trzeba przyznać, że kiszczak był finezyjny po jego śmierci wszystko się rozsypuje...i dobrze... Pani Boże dopomóż, różaniec w garść i do boju marsz...

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-09-2018 [21:19] - Pani Anna | Link:

Mam jeszcze wiekszy szacunek do Kaczyńskiego, za to, że nie bierze odwetu za te wszystkie zniewagi i megatony szamba wylanego na jego rodzinę. Chyba nikt oprócz niego tego by nie potrafił. Taka postawa przynosi jednak efekty, a to że pojedynczym jednostkom czasem puszczą nerwy to normalne i nie ma się co kajać. Widać wtedy, z jaka mierzwą ludzką mamy do czynienia. 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-09-2018 [15:16] - Lech Makowiecki | Link:

I wyjaśnienie zaistniałej sytuacji przez samą zainteresowaną - Panią Dominikę Arendt-Wittchen: https://wpolityce.pl/polityka/410911-tylko-u-nas-arendt-wittchen-wyjasnia-swoje-postepowanie

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

05-09-2018 [21:04] - Vadim Niżyński | Link:

A autor wpisu też w rozpaczy i uniesieniu spłodził swój tekst? No, to współczucie się należy...

Obrazek użytkownika gorylisko

04-09-2018 [17:31] - gorylisko | Link:

D Z I  Ę K i  za film i pieśń,

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-09-2018 [13:29] - Lech Makowiecki | Link:

Szanowne Gorylisko! Ku chwale Ojczyzny! Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Guildenstern

04-09-2018 [21:24] - Guildenstern | Link:

Normalnie się wzruszyłem naszą nową Joanną d'Arc. Przypomnę: protest tortowy - 10 miechów odsiadki, spalenie kukły ubermenscha - takoż, krzesełkowy zamachowiec - psychuszka a potem odsiadka, Międlar - lincz medialny ze szczególnym okrucieństwem, Bernadetta Krynicka - takoż (pomimo, że jest matką niepełnosprawnej córki i posłanką partii rządzącej).
No i na tle tego wszystkiego mamy panią, która działa na rzecz różnych organizacji (ważne) i której np. przeszkadzają hasła NSZ na manifestacji mającej uczcić ofiary Rzezi Wołyńskiej. I ta pani wypłaca z liścia innej pani, dla której tak na oko taki liść to jest pieszczota wobec tego co musiała w życiu przejść żeby stać się tym kim się stała. I dzień po tym panią D. już głaszczą wszystkie media od prawej do lewej a sama "Ruda" to niemal jej nie wycałowała (ten pozew "nie chcem ale muszem").
Ergo żeby nie przedłużać, do mnie to legendowanie nie trafia i tego "heroizmu" nie kupuję. Podobnie zresztą jak plaskacza w wykonaniu JKM. Ale o nim to już pani Izabela pisała swego czasu.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

05-09-2018 [00:08] - Vadim Niżyński | Link:

Bardzo prawidłowo, a raczej prawomyślnie wywiódł był z owego zdarzenia terapię nasz bard, autor, kompozytor, scenarzysta, felietonista etc.(vide: notka o sobie na profilu autora), który w dodatku jest sformatowany na polską tradycję, kulturę i edukację historyczną młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę (vide: notka o sobie na profilu autora). Wszakże ta postawna „ruda z KOD” nawet nie poczuła tego wyrżnięcia jej w policzek przez drobną, filigranową urzędniczę PiS-owską, co w tym celu zstąpiła prosto z trybuny honorowej. Wprawdzie min.Brudziński  rozpoznał w niej stale tak się zachowującą  osóbkę, ale sam przyznał, że spoliczkowana  uprawiała „werbalną agresję” poprzez ten wrogi, nieparlamentarny, wręcz wulgarny okrzyk ”Konstytucja!”. Sam minister co prawda wcześniej na jednej z owych miesięcznic na rozkaz prezesa wykrzykiwał „Komuniści i złodzieje!”, ale to się przecież nie liczy.
A nasz bard wpisem swoim wywołał  lawinę popierających mordobicie komentarzy z takimi perełkami, jak Xeny (o podkręcaniu atmosfery rzekomo tylko przez opozycję) czy Pani Anny (z podziękowaniem Kaczyńskiemu, jakoby nie brał odwetu za obrażanie go!!!). Słowem same zachwyty nad tekstem z pominięciem (z jednym wyjątkiem) zwyczajowo już reklamowanej przez autora własnej pieśni.
 
 

Obrazek użytkownika xena2012

05-09-2018 [09:47] - xena2012 | Link:

Postawna Ruda jak ją grzecznie określił pan Makowiecki to raczej tłuste ordynarne babsko znane nie tylko z okrzyku ..konstutucja'' ale z awantur,wyzwisk i rękoczynów wobec starszych osób bitych przez nią bez najmniejszych powodów..Tego jednakże pan Vadim nie dostrzega a w jego oczach urasta ona do rangi bohaterki.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

05-09-2018 [15:12] - Vadim Niżyński | Link:

A gdzież to nasza nieoceniona i nieprzemakalna Xenka widziała te mrożące  krew w żyłach sceny  z katowania staruszków przez to okropne, ordynarne (wołanie "Konstytucja!") babsko? Może w TVPiS zwanej też KurWizją?

Obrazek użytkownika xena2012

05-09-2018 [17:35] - xena2012 | Link:

Filmiki z chamskiego zachowania tego maszkarona krążą w internecie niekoniecznie w TVP.To że Fakt czy Onet milcza w tym temacie można zrozumieć,przeciż publicznie nie przyznają się,że ich idolka to zwyczajny ordynus. 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

05-09-2018 [18:20] - Vadim Niżyński | Link:

NAJŁATWIEJ POWIEDZIEĆ, ŻE DOWODY KRĄŻĄ W INTERNECIE BO TO ANI NIE DO ZNALEZIENIA, ANI NIE DO UDOWODNIENIA, ALE TO TAKTYKA  TYCH, KTÓRZY NIE MAJA MERYTORYCZNYCH KONTRARGUMENTÓW. NAJCHĘTNIEJ TAKŻE PRZECIWNIKÓW OKREŚLAJĄ MIANEM OHYDNYCH, TŁUSTYCH BAB CZY WIEDŹM  I TO NIEZALEŻNIE OD TEGO CZY TO SĄ MATKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI CZY ZWYKŁE KOBIETY NA JAKIMŚ WIECU. ALE SAMA SWOJEJ PRZESŁODKIEJ GĘBUSI NIE ODWAŻYŁABY SIĘ TUTAJ  ZAPREZENTOWAĆ - ŻAŁOSNA PANIUSIA.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-09-2018 [21:57] - Pani Anna | Link:

Głuchy jest, czy jaki? Bo chyba wie, o czym świadczy pisanie w internecie wielkimi literami. A może to krzyk bezradności? 
Na tym obrazku to jego facjata jest, czy jak, skoro od innych wymaga prezentowania wizerunku?

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

06-09-2018 [19:07] - Vadim Niżyński | Link:

Dowcip polega na tym (jeśli Pani Anna go potrafi zrozumieć),że na moim  awatarze znajduje się afisz z podobizną Wacława Niżyńskiego słynnego polskiego tancerza  sprzed ponad stu lat ( z którego rodziny ja się wywodzę), ja zaś nie domagam się tutaj wizerunków komentatorów, a tylko wypominam  starannie wychowanej Xeni, że się zawsze wyśmiewa z wyglądu osób pokazanych w TV (jeśli oczywiście nie są zwolennikami "dojnej zmiany"),co świadczy o raczej nikłym poziomie kultury osobistej i inteligencji.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

05-09-2018 [18:27] - Vadim Niżyński | Link:

Faktycznie: jak można publicznie wołać "Konstytucja!" - to przecież szczyt ordynarnego chamstwa, taka Xena by tego słowa w życiu nie  wymówiła, a tym bardziej publicznie!!! No, ale ona wszak wychowaną jest...

Obrazek użytkownika xena2012

05-09-2018 [20:51] - xena2012 | Link:

Wymówiła bym ale w stosownych okolicznościach czy dyskusji i w szacunku do Konstytucji.Wszak jestem wychowana..

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

05-09-2018 [20:58] - Vadim Niżyński | Link:

A to wychowanie głównie przejawia się w wyzwiskach i prostackich inwektywach w stosunku do osób ośmielających się nie podzielać poglądów wychowanej Xeny.Właśnie wobec braku poszanowania dla Konstytucji RP są te protesty i przypominania o tym najważniejszym akcie prawnym.

Obrazek użytkownika xena2012

05-09-2018 [21:19] - xena2012 | Link:

Posz podać choć jedn przykład wyzwisk i prostackich inwektyw z mojej strony.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

05-09-2018 [21:51] - Vadim Niżyński | Link:

Tylko z tej jednej strony NB:
Chyba nie posądza Pan tę rudą maszkarę że w ogóle wie co to konstytucja.
chamskiego zachowania tego maszkarona
tłuste ordynarne babsko  

I tym podobne wyzwiska i inwektywy w każdym tzw.”komentarzu” wychowanej (przez kogo?) Xeny.
 
 

Obrazek użytkownika Lektor

05-09-2018 [20:28] - Lektor | Link:

Ty vladim, czy jak tam się wabisz, czy mógłbyś zrobić coś pozyzywnego dla NB ?!!   Jeśli tak, to zniknij stąd, bo szkoda naszego czasu , papieru i miejsca na twoje głupoty w internecie.