Identity politics, Czyli Dlaczego Skaczemy Sobie Do Gardeł?

Wszyscy na co dzień słyszą nt. politycznej poprawności. Ba, wielu zdaje sobie sprawę z tego co ta ideologia zrobiła ze współczesnym światem. Natomiast o "identity politics", słyszał mało kto. A ten kto usłyszał albo nie powiedział, albo nie zrozumiał, albo uznał, że to nieistotne. Celowo używam języka angielskiego, bo "polityka tożsamości" nie oddaje prawdziwego znaczenia, o czym mówię na nagraniu. Być może w ramach dyskusji uda się znaleźć bardziej adekwatne określenie? Bo opisywanie rzeczywistości to jedno, a jej zrozumienie to drugie. Wielu zauważa polaryzację życia społecznego. A jakie są jej powody? Polityczna poprawność jako bękart "identity politics" to tylko część odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule. To nagranie to ledwie wprowadzenie i zaproszenie do dyskusji...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

10-07-2018 [11:45] - Lektor | Link:

Jedzie facet samochodem i pieprzy coś o Polakach, a nie nadaje się do tego bo jąka się i mąci i mówi nie wiadomo o czym. Rzeczywistość jest taka, że to tylko jedna strona, strona lewacka skacze go gardeł i stronie rządzącej i ich wyborcom, oraz Kościołowi. Przypomnijcie sobie chociaż ostatnie prowokacje. Prowokatorami są ludzie totalnej opozycji, którzy nie mają żadnego programu dla Polaków a jedynym celem jest walka z PIS-em, lub ich zwolennicy (również ci którzy nie będą mogli w przyszłości kraść, pałować, mordować i byczyć się nic nie robiąc). To oni podpalają biura posłów zjednoczonej prawicy, wypisują farbami głupoty, opluwają prelegentów na spotkaniach otwartych. To oni skarżą na Polskę i żądają dla niej sankcji - pozatym kłamią na potęgę. To nie jest żadna wolność tylko jej zakłucanie, i myślę, że policja polska zabierze się za nich na poważnie !!!

Obrazek użytkownika Adrian Wachowiak

10-07-2018 [12:55] - Adrian Wachowiak | Link:

Masz racje. Strasznie sie jakam, ciezko sie to oglada. Pewnie dlatego tez ciezko zrozumiec co mialem na mysli. Moze po jutrzejszym nagraniu bedzie lepiej. Niemniej Twoj komentarz idealnie pasuje do obrony tezy, ze identity politics to choroba, z ktorej nalezy jak najszybciej sie wyleczyc...

Obrazek użytkownika RinoCeronte

10-07-2018 [17:18] - RinoCeronte | Link:

Kiepski pomysł z tym samochodem następnym razem proszę spróbować na Witolda Gadowskiego. Czy mógłby Pan zdefiniować identity politics pisemnie niczym w encyklopedii?

Obrazek użytkownika Adrian Wachowiak

10-07-2018 [19:01] - Adrian Wachowiak | Link:

Coraz więcej ludzi mówi, że z samochodem to niewypał. Przyjmuję krytykę. Przyznam się, że główny powód takiej formy komunikacji to czas. Spróbuję to ogarnąć w inny sposób. Dzięki za uwagi.