Zakupy w cieniu „wojny”

W mediach histeria, że grozi „wojna handlowa” między USA a Niemcami i innymi krajami UE w związku z cłami wprowadzonymi przez prezydenta Trumpa w ramach ochrony rynku USA. Wojny nie będzie – bo to ekonomiczne przeciąganie liny. A tymczasem, po cichu, znany niemiecki koncern Bayer bez większego rozgłosu kupił legendarną amerykańską firmę Monsanto. Słyszał o niej chyba każdy rolnik, a na pewno każdy przeciwnik żywności modyfikowanej genetycznie, bo Monsanto to specjalista w tym zakresie. A teraz stał się częścią niemieckiego imperium Bayera za 63 miliardy dolarów. Dzięki temu niemiecka korporacja stała się największym przedsiębiorstwem na świecie sektora agrochemicznego i agrobiotechnologicznego. I dalej bezie produkować genetycznie modyfikowane ziarna i kontrowersyjny środek chwastobójczy glifosat. Na tyle kontrowersyjny, ze chce go zakazać Komisja Europejska. Ciekawe czy gdy będzie to produkt niemiecki, a nie amerykański, Bruksela też będzie z nim wojować? Tak, jak było z Nord Streamem, który choć łamał regulacje UE, to dla KE – nie łamał...

W cieniu miotanych gromów na Waszyngton i Trumpa Niemcy wykupują wielką firmę z USA, a imperium z Leverkusen rośnie.

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (07.07.2018)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-07-2018 [00:55] - Zygmunt Korus | Link:

Niemcy to szatańskie plemię na mapie ludzkości, które od czasów ostatniej przemyślanej i przemysłowej zagłady Polaków (wraz z żydami i Cyganami) samo na własne życzenie wypisało się po wsze czasy z humanistycznej ligi narodów. Hańba autowszczepienna, niezmywalne piętno!!! Dlatego nie może dziwić, że zawsze będzie po stronie zła - w każdym zamierzeniu, podejściu i realizacji. Z tą diabelską nacją powinno być zero kontaktów (najwyżej z daleka kropić święconą wodą, choćby metodą chemtrails) - to geny mentalnie zadżumione, właśnie jak to całe Monsanto, które wchłonęli - na zasadzie swój swego. Takie fuzje, jeśli chodzi o germanów, teutonów, bismarcków, hitlerowców - jak zwał, tak zwal - były i są z góry do przewidzenia.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-07-2018 [10:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

Choroba Pana Korusa nie do uleczenia. Raczej izolowanie  by patogeny się nie rozpowszechniały..

Obrazek użytkownika paparazzi

09-07-2018 [22:26] - paparazzi | Link:

Jak tam u was proces leczenia. Nie denerwować się proszę. Relaksować się i dużo jodu wpływa dobrze na szare komorniki/nie komórki/. Pasierbiewicz wie gdzie.Bimber na zawołanie. Do boju!
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-07-2018 [10:34] - Zygmunt Korus | Link:

Zapraszam do Michniowa na Kielecczyznę (dwukrotnie ludzie paleni żywcem w stodołach). A przy okazji do mojego Zagnańska, po sąsiedzku. Mogę zaprezentować kostki mydła z ludzkiego tłuszczu, bo mam takie na strychu (w moim domu kwaterowali Włosi, którzy się brzydzili tymi "higienicznymi" przydziałami, i ten depozyt mi pozostał); chętnie służę, żeby Pan sobie przemył "wielkopolskie ślipka"... Herr, jak mu tam...? A... Zdzichu.

Obrazek użytkownika smieciu

09-07-2018 [11:24] - smieciu | Link:

Przecież Bayer nie jest niemiecki...
Bez przesady na tym poziomie firmy nie mają już narodowości. Przynajmniej nie tej o której myśli zwykły człowieczek z tłumu. To zwykła fuzja, połączenie dwóch oddziałów. Po prostu Monsanto źle się kojarzy. A Bayer dobrze. Przecież to ta firma od aspiryny no no nie?
Cała chemia dla ludu teraz będzie centralnie zarządzana. I o to chodzi.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-07-2018 [20:08] - Marek1taki | Link:

Podejrzewam nawet, że jest to wynik centralnego zarządzania. Operacja wyprzedzająca w związku z jeszcze nie ogłoszonymi barierami celnymi.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-07-2018 [23:25] - zbieracz śmieci | Link:

Sprzedali  aco będzie gdy USA zakaże produkcji i importu żywności genetycznie modyfikowanej...!?