Głupi, głupszy, Verhofstadt

Gdy bardzo nieliczni europarlamentarzyści słuchali kolejnego steku bredni serwowanego w tym tygodniu w Strasburgu przez szefa liberałów Verhofstadta, zapewne co bystrzejsza część z nich musiała mieć pewne skojarzenia. Jakie? Z amerykańską kinematografią. Rzeczywiście tchórz, który wycofał się z wyborów na szefa europarlamentu, bo bał się otrzymać mniej głosów niż kandydatka konserwatystów Helga Stevens, mógł kojarzyć się z tytułem komedii „Głupi i głupszy”. Belg oskarżający znienawidzonego przez Putina polskiego męża stanu Jarosława Kaczyńskiego o... związki z Rosją musi być pozbawiony jakiegokolwiek instynktu samozachowawczego! Przecież każdy może natychmiast wypomnieć mu, że jeszcze niedawno brał olbrzymie pieniądze z firmy ściśle związanej z rosyjskim „Gazpromem”. Tak, tym samym „Gazpromem”, który jest w stu procentach instrumentem polityki Kremla. No właśnie, przychodzi na myśl tytuł innego amerykańskiego filmu: „I kto to mówi?”. Swoją drogą, ktoś kto umaczany jest w aferę „Panama Papers” i brał parędziesiąt tysięcy euro rocznie od firmy funkcjonującej w tym raju podatkowym – lepiej żeby głośno milczał. I tak ten euroliberał dopisał kolejny rozdział do księgi ‒ trawestując A. Bocheńskiego „Dzieje głupoty w Europie”.

*pełna wersja komentarza, który ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (16.06.2018)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

17-06-2018 [10:45] - Lektor | Link:

Taka jest dziś mniej więcej zachodnia Europa jak ten belgijski przygłup !!!

Obrazek użytkownika xena2012

17-06-2018 [11:08] - xena2012 | Link:

Szczerbaty Belg czerpie swą wiedzę od swego bliskiego przyjaciela Petru,Róży Thun czy Pitery którzy poziomem intelektu nie odbiegaja od niego.Dlatego ta szemrana ferajna trzyma się razem,bo dla nich nawet odrobinę rozumniejszy człowiek jest smiertelnym zagrożeniem.Jakież rozmowy czy debaty moga toczyć,na czym sie znają chocby w minimalnym stopniu? Jak mówiace papugi powtarzaja słowa ,,faszyzm,ksenofobia,łamanie praw czlowieka'' których nawet nie rozumieja .Taką papuge najbardziej przypomina mi Róża Thun nagminnie występujaca w długich,kolorowych szalach.Idiotyczny to widok.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-06-2018 [16:35] - zbieracz śmieci | Link:

Naprawdę uważacie go za głupka po tym co powiedział a może jednak zadziałał jak agenciak bo pomówił o branie kasy od putina nie tych co biorą ale aby osłabić a nawet zagłuszyć ewentualne ataki na nierogaciznę holenderską który w chwili szczerości przyznał skąd płyną instrukcje wrogie Polsce....!?
Toz to klasyka -obrona przez atak !