Przełom w komisji AmberGold? Była trzecia grupa śledcza ABW.

Zeznania świadka nr 17 mogą być przełomowe jeśli chodzi o ocenę prac ABW w kwestii AmberGold. Grupa śledcza ustaliła istnienie gdańskiej ośmiornicy, gdy próbowała połączyć ją z AmberGold jej działania zostały wstrzymane przez podmioty spoza ABW

Dotychczas wiedzieliśmy, że sprawą ze strony ABW zajmowały się dwie komórki: delegatury Gdańsk i Warszawa. Obie nie robiły nic, a raczej robiły wiele by sprawie skręcić łeb. Przykłady: Gdańsk twierdzi, że zajmował się tylko piramidą finansową a wątkiem lotniczym Warszawa. Tymczasem Warszawa twierdzi, że nie było żadnego podziału kompetencyjnego i realizowała jedynie zadania zlecane przez Gdańsk, który tych zadań nie zlecał. Wyższe szczeble również twierdzą, że żadnego podziału nie było. Do zadań kierowano niewielu funkcjonariuszy, słabo i nie wiadomo do końca przez kogo zadaniowanych, rezultaty ich pracy były mizerne, jednocześnie to Warszawa rejestrowała wszystkie osoby inwigilowane w sprawie (prowadzonej ponoć przez Gdańsk), co umożliwiało jej kontrolę nad rozwojem śledztw, itp. itd.

Dziś dowiedzieliśmy się, że był również trzeci zespół ABW, tym razem podległy bezpośrednio gen. Bondarykowi i jemu bezpośrednio składający relacje. Zespół działał między latem 2012 a grudniem 2013, Zespół działał w tajemnicy przed Gdańskiem i Warszawą. Ustalił on, że 
a. potwierdził istnienie tzw. gdańskiej ośmiornicy: powiązań między światem przestępczym, lokalnym biznesem, politykami,  urzędnikami, aparatem ścigania, przymusu i wymiaru sprawiedliwości, byłych służb specjalnych.
b. potwierdził, że AmberGold był klasyczną firmą przestępczą
c. potwierdził, że nad działalnością AmberGold rozwinięty był parasol polityczny
d. potwierdził związki AmberGold z podmiotami niemieckimi
e. potwierdził próbę doprowadzenia do upadłości LOT

Zespół śledczy starał się zbadać operacyjnie powiązania gdańskiej ośmiornicy z AmberGold działania te zostały jednak wstrzymane przez podmioty spoza ABW w sierpniu 2013. O wstrzymaniu działań poinformował świadka nr. 17 zastępca szefa ABW płk Gawryszewski.

Grupa ze swoich działań sporządzała szczegółową dokumentację, która, jak można było wywnioskować, nie była znana - na pewno w całości - członkom komisji.

Jako ciekawostkę dodajmy, że świadek nr 17 starannie starał się ukryć info dot. jego tożsamości. Jednak pytania posłów opozycji dra Krzysztofa Brejzy i posła Zembaczyńskiego doprowadziły do ujawnienia tych szczegółów - szczególne zasługi ma tutaj poseł Zembaczyński, na pytania którego padły funkcja i data jej sprawowania przez świadka.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

08-05-2018 [19:11] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

No to wypada jeszcze dodać, co obecnie porabia (i z czyjej nominacji) płk. Gawryszewski, bo to w tym wszystkim najciekawsze :)

Obrazek użytkownika foros

08-05-2018 [20:07] - foros | Link:

ambasador w Chile (za drem K. Brejzą) z czyjej nominacji nie wiem. Dlaczego to jest ważne?

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

08-05-2018 [20:41] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Nie twierdzę, że ważne. Twierdzę, że bardzo ciekawe. Osoba polecająca przerwanie działań operacyjnych w spr. Amber Gold zostaje ambasadorem.

A z nominacji p. Waszczykowskiego.

Ważne to jest pytanie, kiedy Polska będzie miała kontrwywiad.

Obrazek użytkownika foros

08-05-2018 [21:20] - foros | Link:

Jeszcze w ciekawym kraju, gdzie KGHM za gruby szmal kupił nieistniejące złoża i założył fabrykę by je eksploatować.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

08-05-2018 [21:55] - Andrzej-emeryt | Link:

Chronologia zdarzeń wg. " GaPolu ":
1) Komorowski przejmuje władzę nad służbami (zdjęcie z gen. Bondarykiem 2012/2013)
2) Tusk dymisjonuje generała (2013)
3) PO słabiutko wspiera Komorowskiego w kampanii wyborczej 2015 r, wg. otoczenia Komorowskiego.

Kto inspirował powstanie 3-go zespołu ABW ?. Kto na tym wygrał a kto przegrał ?.
 

Obrazek użytkownika foros

08-05-2018 [22:21] - foros | Link:

osobiście spytałbym raczej co tak na prawdę wykryli rewizorzy, skoro Bondaryk zdecydował sie odpalić aferę przeciw wszechwładnemu Tuskowi? I to w koalicji z innymi szefami służb specjalnych? (Przypomnijmy, że po odpaleniu AG Tusk zrobił pogrom, na stanowiskach pozostali tylko Hunia i Wojtunik)

Obrazek użytkownika NiepoprawneRadio.PL

09-05-2018 [16:03] - NiepoprawneRadio.PL | Link:

Witaj,
Nagrałem powyższy post do jutrzejszej audycji. Mam nadzieję że się nie pogniewasz.
Pozdr.MarkD

Obrazek użytkownika foros

09-05-2018 [17:34] - foros | Link:

wręcz przeciwnie, czuję się wyróżniony, a moja próżność połechtana, choć nie wiem co takiego ważnego było w tej notce.