Gdzie jest kasa...

No cóż, straciłem złudzenia co do dobrej zmiany... życie... Nie zamierzam spokojnie przyglądać się jak jakieś cieniasy wyprowadzają kasę z polski ale pod auspicjami "dobrej zmiany"... Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że dobra zmiana skończyła się w momencie kiedy premier Beata Szydło z jakichś tajemniczych przyczyn została wywalona na zbity łeb... przepraszam za dosadność ale takie są fakty, pracowita, twarda baba walcząca siermiężnie dzień w dzień o interes Polski i Polaków dostała kopa...
Zamiast niej mamy układnego biurokratę pitolącego cosik o innowacyjności... nowym/starym bożku komuny...tak, tak, termin "innowacyjność" to bożek komuny... tako rzecze historia... pewna plotka głosi, że premierem kraju jewropejskiego nie może być ktoś kto ma syna który jest katolickim księdzem... za to jego mdła ekscelencja ma dzieci szkolone w baaaardzooo właściwej szkole... ile w tym prawdy ? Diabli wiedzą...
Wracając do kasy... profesor gliński były a może obecny premier fachowy jak cholera dzieli i wydaje kasę na kulturę... wydał kasę na czartoryskich... sto milionów ojro wyszło na zakup...czego ano dóbr kultury... ale kasa została wytransferowana na nową fundację założoną w Lichtensteinie zaś fundacja czartoryskich ma być zlikwidowana... pytanie do pani Magdy Ogórek która z taka swadą broni wydatkowanej kasy...komu zapłacono ? za co ? i dlaczego fundacja jest likwidowana ? O tym wszystkim wspomina red. Witold Gadowski... mało tego,  córka Czartoryskiego jest na noże z tatusiem... czyli jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o kasę ? No i komentarz małżonki czartoryskiej, że będą mogli żyć na poziomie... czyli fura, skóra i komóra to za mało...chyba...
Następny numerek glińskiego, to fundacja pfn wydawanie kasy na fundację którą zarządza grandziarz i wydaje kasę grandziarsko na zakup jachtu aby jakiś inny grandziarza mógł sobie żeglować jachtem po ciepłych morzach spędzając miło czas... co wiecej,  fundacja która w założeniach miała tworzyć pozytywny PR o o Polsce sama wynajęła firmę PR do swojej własnej obrony... Panie Kaczyński co się dzieje ? Bo z ta fundacja przypomniało mi się jak wiele lat temu, usłyszałem w telewizorni, że do ochrony swoich obiektów militarnych bundeswhera wynajmuje firmy ochroniarskie...to nie żart, tak było i z tego co wiem tak jest...czyli armia która nie potrafi ochronić samej siebie jest groxna ?
Red Gadowski pyta i i mówi o wielu sprawach...wspomniał też o tym co sie dzieje wokół KGHM, polskiego koncernu miedziowego i dziwnych ruchów jakie wokół niego się dzieją, włącznie z regulacjami dość dziwnymi które uderzają wbezpośrednio w w/w KGHM.
W radio wnet Gadowski przeprowadził wywiad, gdzie jeden z byłych członków pełooo kolega (były ?) trzaskowskiego czy czaskowskiego na prezia waraszawki opowiada o kasie przy której afera Amber Gold to bułeczka z masłem... jak 800 mln do 16 miliardów...i co ? ano wywiad znika z radia wnet w trybie pilnym, może ktoś zapisał na dysku, ja zapisałem ale kopię...nie też radia wnet gdzies mam i zamieszczę z odpowiednim komentarzem...
Aby dopełnić obrazu z ze znikajaca kasą...to co ze skokiem wołomin, gdzie jest mowa o trzech miliardach znikniętych w czeluściach wojskówka... a komisji żadnej niet...
Brzydko mi to pachnie... co świadczy, że służby wojskowe których wszak niema, jeszcze trzymaja się mocno...choć ostatnie aresztowania napawaja optymizmem...
Mam nadzieję, że sezon aresztowań można uznać za otwarty... 
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-04-2018 [14:00] - zbieracz śmieci | Link:

Komuchy zarekwirowali kolekcję rodu Czartoryskich bo im było wszystko wolno a szczególnie już w wielkim poszanowaniu mieli własność prywatną.Sąd nakazał zwrot prawowitym właścicielom ich własność i mogli zrobić z nią co chcieli i wygrali by każdy proces przed trybunałami europejskimi gdyby zabroniono im wywozu czy sprzedaży bo tam własność to własność.
Polski rząd ja kupił za grosze i teraz pozostanie w kraju bo jest jej prawowitym właścicielem a zapłacił tym to mieli do kolekcji prawo a ci z kolei mogli przelać pieniądze na dowolne konto w dowolnym kraju a spory to sprzedający komu ile to będzie musiał załatwiać sam .
Kuśnierewicz powinien swoje marzenia realizować za swoje i prywatnych sponsorów ale jak widać są jeszcze tacy co nie zrozumieli ,ze zabawy na koszt podatników to nie nada!

Obrazek użytkownika gorylisko

19-04-2018 [16:26] - gorylisko | Link:

hmmmm... no to sporo tych groszy musi być przeliczając 100 mln ojro... ale gdzie jest w takim razie spis zakupionych dzieł, kto zgłosił, pretensje, kiedy i jakim wyrokiem przyznano, komu imiennie ? komu zapłacono, ile i dlaczego... czy to za dużo ? może by to na jakiejś stronie... wszak mowa o narodowych dobrach kultury... póki co na terenie bantustanu polskiego obowiazuje jurysdykcja sądów polskich... jak sądzę...
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-04-2018 [16:35] - RinoCeronte | Link:

Wszystko co zakupione powinno być pieczołowicie udokumentowane... Może za jakiś czas rodzinka Czartoryskich będzie się upominać o wyrównanie?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-04-2018 [17:32] - zbieracz śmieci | Link:

Jesteś głupszy niż platfusy jeśli sadzisz ,że nie spiasno kolekcji jak ją komuchy zabierały ,gdy Czartoryscy ją odzyskali i jak ją sprzedawali .
Sama "Dama z Łasiczką "jest bezcenna ale kupiec musiał by zapłacić nie mnie niż 500 mln.ojro a cała kolekcja to 80 tyś .przedmiotów z najwyższej półki.
Narodowe ,narodowe pacanie chociaż da Vinci czy Rembrandt  Polakami nie byli a tyle pytań zadałeś co stary ormowiec prowadzący śledztwo w sprawie kradzieży kury-kontakty ,adresy ,nazwiska ,dziuple i pałą dla przypomnienia ....

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-04-2018 [19:28] - RinoCeronte | Link:

Hmm, kury to raczej słabe kontakty. Nie rozumiem dlaczego Pan się tak rozgrzał?  Kąt widzenia... punkt widzenia mego zdania to nie zmienia.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-04-2018 [20:00] - zbieracz śmieci | Link:

Koment wszedł pięterko nizej ale i ciebie dotyczy z tym kałmuckim rozumowaniem -zagrabionego nigdy nie oddawać a i dusza ormowca jak u goryla taka sama!

Obrazek użytkownika HenrykH.

20-04-2018 [09:45] - HenrykH. | Link:

:).Ale się Pan wściekł.

Obrazek użytkownika ruisdael

19-04-2018 [14:13] - ruisdael | Link:

Dawniej byłem blisko decyzji o dołączeniu do PiS. Teraz widzę, że pozostałem daleko na prawo, a PiS podążył za Dudaczewskim w stronę PO. Ech, łza się w oku kręci (podejrzewam, że wielu wolałoby pogorszenia swojego poziomu w zamian za twarde traktowanie UE i Izraela).

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-04-2018 [15:27] - Imć Waszeć | Link:

Powiedzmy prawdę prosto w oczy. Wojskowe służby których nie ma, ale dalej działają, są po prostu obcą agenturą, zaś rząd i obecne służby, które umożliwiają im dalsze działanie i wpływanie na politykę są najmarniej pierdołami, a z grubej rury po prostu zdrajcami. Tajna organizacja pozaparlamentarna, która ustala składy rządów i prezesów gigantycznych spółek, to nie jest deep state, tylko pucz. Trzeba mówić zgodnie z sumieniem i rozumem, a wszystko stanie się z miejsca proste.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-04-2018 [15:35] - gorylisko | Link:

znaczy się...żydzi, masoni, komuniści, cykliści...ufo może jakieś, gersdorf w majtakch albo bez czy scheuring wielgus także bez majtek... ;-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-04-2018 [16:12] - Imć Waszeć | Link:

Dawno dawno temu niejaki Waldi Pawlak poinformował w jakichś mediach (szkoda wymieniać nazwy), że w Warszawie praktycznie w każdej większej firmie siedzi jakiś koleś z WSI. W szczególności wskazał parę większych firm komputerowych (tenże Pawlak zalecał wyższym uczelniom nauczanie studentów programowania w Pascalu:). Ludzie posłuchali tego jak bajki o żelaznym wilku i zajęli się swoimi sprawami. Za każdym razem, gdy w grę wchodzą jakieś pietra w Marriottach, Kubiaki itp. słychać masowe pukanie w czoła, jakby rozjuszona dywizja dzięciołów napier... w most Kierbedzia. A tymczasem....

PS: Fakt, kiedy w latach 90 w jednej z firm kupowałem komputer, to na zapleczu siedział taki łysy facet w spodniach moro na rowerze do ćwiczeń i pedałował w tym samym rytmie, w którym kiwają się przed ściana płaczu. Pewnie to był jakiś znak szczególny. To musiał być agent dołów! A w majtki tych pań na szczęście nie zaglądałem :/

Obrazek użytkownika Teutonick

19-04-2018 [17:08] - Teutonick | Link:

Panie, weź Pan... Nie przy obiedzie...

Obrazek użytkownika Studentka

19-04-2018 [15:38] - Studentka | Link:

Kolekcja Czartoryskich była własnością Czartoryskich, nie państwa polskiego. Polska kupiła tę kolekcję za znikomy procent wartości. Od kiedy to kupujący decyduje co sprzedający ma zrobić z pieniędzmi ? Kupujący przesyła pieniądze na konto wyznaczone przez sprzedającego. Jeśli ma je na księżycu to by poszły na księżyc. A co sprzedający zrobi z tymi pieniędzmi to na pewno nie jest sprawą kupującego. Na pewno kupując  np.obraz nie zgodziłby się Pan ,żeby sprzedający decydował, gdzie go Pan powiesi.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-04-2018 [16:38] - gorylisko | Link:

skoro kolekcja jest własnoscią Czartoryskich to dlaczego zapłacono fundacji a nie Czartoryskim ?? a skoro fundacji to czy były jakieś dodatkowe uzgodnienia...jakie, gdzie kto i co ? dlaczego to takie pod stołem wszystko ?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-04-2018 [22:05] - RinoCeronte | Link:

Problem w tym, że Księżna Izabela przekazała całą kolekcję Miastu Kraków (Polska w tym czasie niestety była pod rozbiorami). Zatem powołanie fundacji to świetny geszeft. Stąd apel do Ministra aby zbierał dokumenty na wypadek, gdyby w przyszłości Tamara czy ktoś inny z potomków nie miał gwałtownych potrzeb fimnansowych...

Obrazek użytkownika Teutonick

19-04-2018 [17:14] - Teutonick | Link:

A przecież i na Bundeswehrze się firmy ochroniarskie nie kończą. Z zewnątrz może wyglądać to dziwnie, ale jak pokazuje również rozkład całej machiny wojennej US Army, nie ma co z marszu odrzucać tzw. usług kontraktorskich

Obrazek użytkownika gorylisko

20-04-2018 [09:25] - gorylisko | Link:

z tym rozkładem hamerykańskiej machiny wojennej to bym był ostrożny...ta macina bez problemu poradziła sobie z zielonymi ludzikami wagnera... a poza tym póki co to hamerykańskich baz wojskowych strzegą regularni żołnierze US Army róznych rodzajów i w razie czego moga strzelić...

Obrazek użytkownika Zunrin

19-04-2018 [17:30] - Zunrin | Link:

Cóż, bajania Dzięby zniknęły ze względu na jego zerową wiarygodność - zresztą wystarczy wysłuchać wyjaśnień Skowrońskiego.

Obrazek użytkownika admin

19-04-2018 [20:13] - admin | Link:

Rozpalonym głowom polecam ten krótki materiał o "aferze" wokół fundacji Czartoryskich: http://pokazywarka.pl/75ciaw/
Która to fundacja może sobie swoją drogą z zapłatą za kolekcję zrobić co jej się podoba, choćby w piecu napalić, jak powiedział Ziemkiewicz. Szanujmy się tu co do logiki i faktów, proponuję.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

20-04-2018 [21:13] - Jan1797 | Link:

"ano wywiad znika"
--------------------------
 T aa, Norwegowie całodobowo mają się na baczności a tu pi.rdu, autorytet z platformy
powiedział, tylko im Górskiego z łasiczką na kolanach""brakowało.
PS
Chorzele 2, vide; http://www.filmweb.pl/film/Pow...
Czym jest, vide; http://www.filmweb.pl/serial/N...
?