Pedagogika wstydu.

 
 
W gruncie rzeczy opiera się o nieznajomość rzeczy , głównie ofiar, niestety.
 
Metodą „pedagogów” jest zapędzenie ofiary w róg klatki poprzez wmówienie jej, że nie tylko nie ma ona prawa odgryzać się we własnej obronie, ale nie może nawet uwierzyć w swoją prawość.
Sfora oszczerców już dawno przecież wydała wyrok i obrona nie ma żadnego sensu; ani teraz, ani w przyszłości.
 Ofiara jest winną ad hoc i nic nie ma na swoje usprawiedliwienie, nawet jeśli udowodniłaby swoją niewinność.
Oszczercy w tzw. „żywe oczy” z bezwzględnością ( a co, jak mogą to, czemu nie mogą? )  słonia Attyli, syna Mundzuka, zarzucą jej kłamstwo, przyznając sobie jednocześnie „święte prawo” kaduka do oceny i karania sprzeciwu wobec ich  „obiektywnego werdyktu”.
 
Ofiara przegrywa bez reszty wówczas, kiedy w tę oczywistą bajdę uwierzy. Wbrew swojej rzeczywistej historii, którą zna przecież aż do bólu.
Kiedy schowa głowę w piasek pomówień i zapłacze gorzko nad swoim zabagnionym  losem.
 Kiedy zwątpi w siebie i dopuści do siebie myśl: „A może ja jednak..?”
 
Azaliż ( jak mawia pewien prowincjonalny Gall Anonim ) bowiem…  kiedy „wszyscy” mówią, że jest się wałachem, lub "członkiem z ramienia wysuniętym na czoło" - to może się nim jest, jednak?...
 
No może. – odpowie lustereczko krzywiąc się z niesmakiem.
 
Odtąd lichota stanie się pogłębioną lichotą, zaś „pedagodzy” w swym samozadowoleniu roztyją się niepomiernie.
 
A wszystkim to , tradycyjnie już - na zdrowie nie wyjdzie.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

19-02-2018 [10:47] - xena2012 | Link:

Poprawnośc polityczna w Polsce w ,,dialogu'' z Izraelem doszła juz do ściany.Jak inaczej komentowac slowa min.Czaputowicza który ,,zwrócił się z prosbą do wladz izraela o zapewnienie bezpieczeństwa polskiej ambasadzie w Tel-Awiwie'''.....Z prośbą? W kazdym innym państwie nie byłaby to prosba a żądanie,tak wynika z miedzynarodowych przepisów o eksteryterialności tych placówek.W przypadku polskiej ambasady to już drugie naruszenie jej bezpieczeństwa  w przeciągu tygodnia i jak przypuszczam wcale nie ostatnie.Cały czas słyszymy o wrazliwosci Żydów,która trzeba uszanować kosztem prawdy,ale czy Polacy nie mają wrażliwości? Z wypowiedzi ministra i polityków wynika,że jestesmy jakby gorsi,musimy wazyć każde slowo a najlepiej milczeć.Co za hańba! 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

19-02-2018 [12:15] - Zygmunt Korus | Link:

Jacek "Ceres" Czaputowicz mdli mnie na sam widok. Pamiętacie niektórzy opakowania margaryny "Ceres"? Człowiek musiał toto kupować z musu, z braku laku. Tak to On ci wygląda i gada. Zresztą cała narracja polskich władz, niby autonomiczna, polega na przymilaniu się Żydom. Chociaż dobrze, iż społeczeństwo machnęło ręką na te "wypracowane" przez lata nakazy filosemickiej kurtuazji. Obawiam się, że te wszystkie nowe instytucje i gremia, namnażane przedsięwzięcia dyscyplinowania oszczerców (antysemityzm nie przejdzie!), szybko najbardziej dadzą w d... Polakom, bo trzeba będzie dla przykładu kogoś ukarać. A nasza "nierogacizna" będzie tutaj najłatwiejszą zwierzyną do upolowania.
 

Obrazek użytkownika ASPAL

19-02-2018 [13:30] - ASPAL | Link:

No właśnie....I tu rację ma Witold Gadowski" nasz rząd zachowuje się jak stado spłoszonych kur...a my nie głosowaliśmy na kury".A ja mam dosyć już tej strusiej polityki,żydowskiej hucpy,"wyuczonej"? bezradności rządzących.No aż chciałbym zagrzmocić jakimś paskudnym słówskiem na K...ufff...pozdrawiam

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

19-02-2018 [16:58] - Starszy Młotkowy | Link:

Utyskiwania na -jak dotychczas - przewspaniały rząd dobrozmianowy, pod wpływem rozbudzonego antysemityzmu przekształcają się nie tylko w  narzekania na tenże rząd, ale wręcz w oburzenie i niemal groźbę,że już więcej się na nich nie zagłosuje. A przecież dyplomacja tego rządu zawsze była obrazem słonia w składzie porcelany, obojętne czy był to Pierwszy Dyplomatoł RP czy inni  "mężowie stanu". Ci mędrcy zawsze zapominali, że zadzieranie z ze światowym żydostwem nie może się skończyć dobrze dla naszego kraju, który na przeciw tego światowego lobby ma zerową siłę przebicia. Ale do tego potrzeba więcej pokory niż pychy i zrozumienia polskiej racji stanu.