Tchórzliwa decyzja Dudy. Chocholi taniec prezydenta

Prezydent Andrzej Duda spotkał się we wtorek rano z premierem Mateuszem Morawieckim; rozmowa dotyczyć miała nowelizacji ustawy o IPN – wynika z nieoficjalnych informacji.
Kancelaria Prezydenta poinformowała we wtorek rano, że o godz. 11 prezydent wygłosi oświadczenie. „ (źródło )

Zdecydowałem się podpisać nowelizację ustawy o IPN - przepisy art. 55 a wejdą w życie; jednocześnie zdecydowałem, że skieruję tę ustawę w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego - poinformował we wtorek prezydent Andrzej Duda.
Zgodnie z konstytucją prezydent podpisuje ustawę w ciągu 21 dni od dnia jej przedstawienia. Przed podpisaniem ustawy prezydent mógł wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem w sprawie zgodności ustawy z konstytucją. Prezydent mógł również ustawę zawetować, czyli przekazać ją Sejmowi do ponownego rozpatrzenia. Jeśli Sejm ponownie uchwali ustawę większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, prezydent w ciągu 7 dni ustawę podpisuje.
Prezydent: Nowelizacja ustawy o IPN to nie jest nowa ustawa; rozmawiałem o niej także w Izraelu
Nowelizacja ustawy o IPN, to nie jest nowa ustawa; prowadziłem rozmowy na jej temat już przeszło rok temu, także w Izraelu, było oczekiwanie, że przepisy nie będą blokowały działalności artystycznej i naukowej, takie wyłączenie zostało wprowadzone - powiedział prezydent Andrzej Duda.
Jak podkreślił prezydent, ustawa o IPN jest dyskutowana nie tylko w polskiej przestrzeni publicznej i politycznej, ale także w przestrzeni międzynarodowej. Andrzej Duda zwrócił uwagę, że ten temat wybrzmiewa również w relacjach pomiędzy Polską a Izraelem, pomiędzy Polakami a Żydami ale także w przestrzeni relacji polsko-amerykańskich. „..(źródło )

Niemiecki MSZ zabrał głos w sprawie odpowiedzialnych za Holokaust. Antypolska narracja legnie w gruzach?...”Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel zapewnił dziś, że Polska może być pewna, iż Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust i będą potępiać takie zafałszowania historii jak sformułowanie "polskie obozy śmierci". ...(źródło )

-----
Mój komentarz

Duda zachował się tchórzliwie. Nie miał odwagi nie podpisać ustawy, a że mogło coś takiego chodzić mu po głowie świadczy tajemnicze spotkanie rano z Morawieckim. To skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego podkreślając tym samym , że stoi zboku konfliktu i nie do końca utożsamia się z interesem Polski.

Ta ustawa to potężna broń w rękach polski wojnie hybrydowej. Wojnie informacyjnej, kulturowej, intelekualnej, aksjologiczniej. Wystarczył sama dyskusja w mediach światowych o niej , aby i Żydzi i Amerykanie szybko pokulili ogony. Zobaczmy jak Niemcy szybko uległy Polsce i ustami Sigmara Gabriela złożyły hołd polskiemu nowemu prawu.

Kaczyński , kiedy mówił,że ta ustawa to prawdziwa machina wiedział co mówi. Polska przy użyciu tej ustawy wojnie hybrydowej podzieliła społeczeństwo żydowskie, osłabiła jego spójność. Ujawniały swe istnienie propolskie frakcje i środowiska. Polska zaczęła być skutecznym graczem na wewnętrznej scenie w Izraelu.

Pozwoli uzyskać przewagę w wojnie hybrydowej z Rosją, Niemcami, Francją USA, Wielką Brytanią
Ustawa ta jednocześnie doprowadzi do jeszcze większej spójności kulturowej, aksjologicznej polskiego społeczeństwa , da Polakom poczucie wyjątkowości na tle szmalcowniczych społeczeństw i rządów Francji, Włoch , Wielkiej Brytanii, USA , Rosji i całej plejady innych pomagierów Hitlera w Holokauście.

Dzięki chłopczykowi w krótkich spodenkach, który z łaski Kaczyńskiego został prezydentem Polski mamy zafundowane kolejne miesiące chocholego tańca wokół ustawy. Będziemy świadkami szantażu targowicy i obcych wrogów, nacisków, gróźb w stosunku do sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Marek Mojsiewicz
Powieść Pas Kuipera jest gotowa i można ją kupić Cena 35 złotych  Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001 wraz z e-mailem na którym ma być wysłana na ksiazka@paskuipera.p(
Więcej na stronie internetowej powieści http://paskuipera.pl
Marek Mojsiewicz
Subskrypcja bloga https://www.facebook.com/Marek-Mojsiewicz-133715660024501/
Strona powieści Pas Kuipera na Facebooku https://www.facebook.com/PasKuipera
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Studentka

06-02-2018 [13:26] - Studentka | Link:

Proszę nie wprowadzać w błąd, prezydent ustawę podpisał i ustawa wchodzi w życie, a skierował ją do TK w trybie następczym, co znaczy zupełnie co innego co Pan sugeruje.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

06-02-2018 [14:27] - Marek Mojsiewicz | Link:

I co Pani na to ?

Satysfakcja opozycji i konsternacja w szeregach większości rządzącej. Tak najkrócej można podsumować reakcje ugrupowań politycznych na ogłoszoną dziś przez prezydenta Andrzeja Dudę zapowiedź weta do ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Po tym jak prezydent obwieścił swoją decyzję, do siedziby Prawa i Sprawiedliwości błyskawicznie zjechali się prezes partii Jarosław Kaczyński oraz sprawujący funkcje państwowe członkowie władz partii. Przyjechali wiceprezesi PiS: Beata Szydło, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński oraz członkowie komitetu politycznego partii rządzącej: Ryszard Terlecki, Marek Kuchciński, Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński  i Stanisław Karczewski. (http://www.tvn24.pl)   https://www.tvn24.pl/wiadomosc...

Obrazek użytkownika Jabe

06-02-2018 [13:54] - Jabe | Link:

Nie da się ukryć, że prezydent rzucił gorący kartofel trybunałowi. Ustawa zresztą sama jest tchóżliwa, bo pozwala kłamać naukowo i artystycznie. Jeśli dodatkowo jest bublem, bo, jak zwrócił uwagę prezydent, jest nie dość jasna, trybunał będzie miał niezły dylemat. Być może więc trybunał wyrzuci ustawę do kosza, by wszyscy byli szczęśliwi: i żydzi, bo nie chcieli, i władza, bo pokazała, że chce.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

06-02-2018 [14:30] - Marek Mojsiewicz | Link:

Proszę pana. Już samo zmuszenie "artysty" do ukrycie się pod ochronę sztuki piętnowałoby wystarczająco takiego twórcę  i jego "twórczość"   

Obrazek użytkownika Francik

06-02-2018 [14:27] - Francik | Link:

Pan nie tylko kompiluje różne bzdurne wypociny, które ktoś umieścił w Internecie, ale sam też swoimi "wnioskami" dostosowuje się do tegoż poziomu. Trudno zresztą oczekiwać czegoś innego po takim mocarzu intelektu. Kończ waść, wstydu (sobie) oszczędź. Takich "odważnych" jak pan, którzy innym zarzucają tchórzliwość w Internecie jest na pęczki.

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-02-2018 [20:38] - Marek1taki | Link:

Duda zadziałał - tak samo jak w sprawie reformy sądów. Tym razem przedłużył Izraelowi czas stosowania nacisków na polskie ustawodawstwo.

Osobna sprawa, że nikt chyba nie wierzy, że nagle sądy dostały pałkę na kłamców?
Wręcz przeciwnie, teraz już mają podkładkę by swobodnie oddalić każdy pozew wobec Grossa bez rozgrzewki.