Sakiewicz się wściek (nie poprawiać)

 

Nasze życiowe spotkanie z matematyką zaczynamy w pierwszej klasie szkoły podstawowej, czyli na samym początku, od algebry. Dwa jabłuszka i jeszcze trzy jabłuszka, to dodawanie. Takie równanie z plusikiem. A jak z paczki misiów Haribo wyjmiemy sobie jednego – to odejmowanie. Później jeszcze dochodzi mnożenie i dzielenie.
To podstawy. Większości to już wystarcza na całe życie. Poznali matematykę od podstaw. Są liczby i można z nimi wyprawiać różności, czyli działania. I zawsze będzie wynik końcowy.
Parę klas wyżej i wyżej dochodzą takie dziwadła jak potęgowanie i pierwiastkowanie i dalej, o zgrozo, całkowanie, czy różniczkowanie. No jasne, znamy dobrze te pojęcia, ale raczej omijamy je z daleka. Nie są nam potrzebne, by skreślić szóstkę w Lotto, chociaż niektórzy dobrze wiedzą, że aby trafić ze stuprocentową pewnością, trzeba wypełnić trzynaście milionów kuponów.
 
Ale to nie koniec. Istnieje jeszcze, na samym szczycie, algebra abstrakcyjna. Tam może nie być na przykład dodawania, albo czegoś tam innego.
To studiują tylko najlepsi z najlepszych. Zapewne też studiowała Kaśka Lubnauer, a nawet była prymuską, choć zawistni znajomi mówią, że tylko kujonem i nic nie rozumiała.
 
W dyscyplinie – algebra abstrakcyjna istnieją różne tajemnicze grupy, pierścienie, ciała, moduły i jeszcze parę.
 
Wszystkim, nie tylko dzieciakom znana jest dobrze kostka Rubika. A manipulowanie nią, czyli te wszystkie permutacje, to właśnie grupy z algebry abstrakcyjnej. Łoł! Tego nie wiedzieliście.
 
Prezesa Jarosława Kaczyńskiego nudzi kostka Rubika. Rzut oka i już po sekundzie ma wszystko ułożone. Lata treningu w permutacjach i algebrze abstrakcyjnej.
Podobnie Premier Mateusz Morawiecki. Nieco dłużej niż PJK, ale też rekordowo szybko.
 
Natomiast redaktor Tomasz Sakiewicz, człowiek sympatyczny, ale twardy i prostolinijny, nigdy nie lubił różnych gierek. Raczej można powiedzieć, że go one wkurzają. A najbardziej, jak zostaje zaskoczony.
Gdyby chociaż Jarosław tydzień temu powiedział mu, nawet przez telefon: - Słuchaj Tomek, Antka na razie ponownie chowamy. Już z nim rozmawiałem i on to rozumie. A zobaczysz, jak totalniacy zgłupieją, gdy im się odbierze ukochaną zabawkę. – to pan redaktor naczelny jakoś by to przełknął. A teraz będzie się wił i rozmyślał, dlaczego nazwał swojego prezydenta zdrajcą, mimo, że trzy lata temu obwołał go Człowiekiem Roku Gazety Polskiej.
No tak... Jezus Chrystus też miał swojego Tomasza.
 
I nie chodzi o to, że zaraz za nim Dorota Kania, czy Kasia Hejke wyraziły również swoją dezaprobatę, tylko, że połowa prawej strony bezgranicznie ufa gapolowi i już prawicowa blogosfera oblała się hejtem na prezydenta, prezesa i pisowskich macherów.
 
Kochani prawacy! Nie dajcie się wpędzić w paranoję, a potem zahipnotyzować. Będziecie wówczas dokładnie tacy sami, jak lemingi wsioków i Tuska.
 
 
A wszystko to z gorącej krwi. Emocji zakłócających trzeźwe rozumowanie. Generalnie – niezrozumienia.
 
Bądźmy uczciwi i zastanówmy się nad dwoma kwestiami.
 

  1. Czy prezes Jarosław Kaczyński nie jest wnikliwym mężem stanu? Czy chce dobrze dla Polski i Polaków?
  2. Wczoraj PJK powiedział znamienne słowa: "Droga do dobrej zmiany jest kręta". I prosił o zaufanie. Ufacie nadal PJK? Czy uważacie, że przehandlował Macierewicza, w końcu poddał się WSIokom, lewakom i liberałom, tak samo, jak twierdzicie, i Duda i zapewne Morawieccy. Panie Tomaszu, jak to jest?
  3. Byliście kiedyś na prawdziwym korporacyjnym castingu? Walczyli o was head hunterzy? Nie? To nie wiecie, że – by zostać prezesem trzeciego największego banku w Polsce i więcej, należacego do Grupy Santander, Boston, Massachusetts, USA, zatrudniającego prawie 10 tysięcy ludzi, a którego głównym podmiotem jest Banco Santander, największy bank Hiszpanii i 11 na świecie, z kapitałem 1 339 tryliarda EUR, trzeba być niemalże geniuszem. To Mateusz Morawiecki. Do tej pory bez żadnych politycznych układów, jak kiedyś mentor Tuska, Jan Krzysztof Bielecki, gdy został prezesem banku Pekao SA ( ten, co rozpowszechnił – "pierwszy milion musisz ukraść"). Taki jest właśnie nowy premier.
  4. Kto przygotował nową obsadę ministrów? Kto usunął nieudaczników (Radziwiłł), jak i tych wielkich, ale kontrowersyjnych (Macierewicz, Szyszko)? Trzech najważniejszych ludzi w Polsce – prezes PIS, Jarosław Kaczyński, prezydent RP, Andrzej Duda i premier rządu, Mateusz Morawiecki. Mało? Po co to zrobili? Dla mdłego kompromisu? Dla głupich ambicji? A może dla perspektywicznego dobra kraju?

 
 
Długo rozmawiano z ministrem Macierewiczem. I przekonano go do odejścia ze stanowiska. I on się zgodził. Przecież go nie wyrzucono, bo był zły. Wprost przeciwnie – to on, jak dotychczas zrobił najwięcej dla odbudowy siły militarnej kraju. Zapoczątkował zupełnie nowy proces, tak ważny dla suwerenności. I dzień jego wielkiej chwały jeszcze nadejdzie. A najbliższy sukces będzie już 10 kwietnia, gdy prawda o zbrodni smoleńskiej zostanie przedstawiona.
 
Nieudolność komunikacyjna to poważny problem PiSu.
 
Jarek i Antek nic nie powiedzieli Tomkowi i on się wściek...
 
Będzie co naprawiać i tłumaczyć. Swoim oczywiście.
 
 
 
 
.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

11-01-2018 [08:09] - RinoCeronte | Link:

To jest wersja optymistyczna. I niech się tak stanie. Amen. 

Obrazek użytkownika Guildenstern

11-01-2018 [23:16] - Guildenstern | Link:

Taaa... Autor jest wyraźnie w fazie kompensacji tj. na górce amplitudy emocjonalnej. Proszę porównać co się z nim działo w lipcu 2017 mniej więcej od tekstu "Nie dla durni polityka". Dziś też, niczym hazardzista na haju spogląda w ekran, ściskając w spoconej dłoni zajęczą łapkę czy inny amulet. Wróży z fusów czy z lotu ptaków: "Dzisiaj wygram, dzisiaj trafię, odgadnę przyszłość czy meandry po których porusza się myśl Prezesa".
Nie, żebym na własny użytek sam tak nie robił. Niemniej, zachowuję wobec własnych przeczuć pewne minimum zdrowej pokory. Zaś Pan Janusz przyjmuje wobec słuchaczy pozę guru. Nie powiedzieli Sakiewiczowi ale przesłali telepatycznie wiadomość do Jazgdyni. "Będzie dobrze", twierdzi. A jak nie będzie to co? Obrazi się? Znowu?

. Dziś w sejmie opozycja została rozjechana aborcją, bravo. Uważam jednak, że to igrzyska na rzecz pisowskiego elektoratu. Lukier na gorzkiej pigułce na przeczyszczenie podanej głodnemu jako cukierek. Taki nasz Mundial 1982 r. w skali mikro, ustawiony moim zdaniem. Mający przywrócić wiarę w geniusz naszego Selekcjonera Kadry. Będzie natomiast więcej klepania po plecach, dla niektórych garnki pełne mięsa dla innych miska soczewicy. A "zima nadchodzi".

P.S.: Dla mnie obecną sytuację najlepiej ilustruje stary dowcip o nielegalnych walkach kogutów. Kończy się słowami: "Kaczka wygrywa", można spytać wujka Google. I samemu podstawić "dramatis personae", bo jakoś mi się nie marzy odsiadka za tzw. mowę nienawiści.

Obrazek użytkownika Marek1taki

11-01-2018 [08:19] - Marek1taki | Link:

Tu nie ma żadnej wyższej filozofii. Tylko pytania bić się czy się nie bić z KODem Belwederskim i nie tylko. Prezes policzył swoje aktywa polityczne na palcach i wybrał obronę pozycji ciężko zdobytych i kluczowych: ministerstwach wojska i sądów.
Geniusz Morawieckiego polega na zaufaniu jakie ma w układzie. Nie jest tylko medialno-polityczną wydmuszką, ale nie dowiemy się nigdy czy powierzylibyśmy swoje pieniądze prowadzonemu przez niego konsorcjum. Radziwiłł jest najwyraźniej mniej od niego genialny pod względem zaufania i w wydawaniu kasy budżetowej. Zachował się ugodowo wobec rezydentów, ale nie dał gnojkom robić z siebie durnia. I za to go wylali. Poza tym wiedział, że reforma służby zdrowia musi być powiązana z reformą finansów, czyli pacjenci muszą mieć co wydawać.
Sakiewicz dobrze zrobił, że nie jest czajnik tylko mówi co myśli, bo to jasny przekaz. Spełnił swoje zadanie wobec czytelników.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-01-2018 [09:08] - jazgdyni | Link:

Potwierdzam. Polityka to sztuka kalkulacji i przewidywania.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2018 [09:35] - Jabe | Link:

Z liczenia na palcach wyszło, że przyszedł czas schować się do mysiej dziury.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

11-01-2018 [08:23] - Roz Sądek | Link:

Myli się Pan; to Pan Macierewicz poszedł do Prezydenta, a potem do Premiera:
- dla dobra Ojczyzny proszę mnie zdjąć z stanowiska ministra, mam już swoje lata i dość się naużerałem. Poza tym zrozumiałem, że dziś nie te czasy, - dziś trzeba rozmawiać, a nie się zbroić. No i z mojego powodu cierpi wizerunek...
Tak właśnie było.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-01-2018 [09:09] - jazgdyni | Link:

Ciekawy scenariusz.
Dziękuję.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-01-2018 [11:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

Czynnikiem jednoczącym jest zagrożenie. a przecież Polska od dwóch lat jest krainą mlekiem i miodem płynącym. Wstaliśmy z kolan i jedynym w Europie gościem któremu robimy "łaskę" to "Prezes" kraju o połowę mniejszego od naszego. Sukces za sukcesem.
Euro poniżej 4,2, Stoch pognębia Szwabów. Sondaże szczytują, miliony z zapartym tchem wpatrują się w jedyny słuszny medialnie przekaz.
Rozmnażanie idzie pełną parą, tysiące przyszłych pracowników, niemieckich fabryk, radośnie kwili w kołyskach
Nie ma z kim przegrać........z samym sobą!?

A tak na poważnie co to jest za twór, który ma prowadzić Polskę do świetlanej przyszłości wiszący na 2-4 nazwiskach. Przecież 1/3 wyborców PiS była kupiona za obietnicę rozdętego rozdawnictwa.
Wymiana jednego czy 4 ministrów i takie trzęsienie się z wściekłości? Poważni ludzie na czele z Sakiewiczem, a okazuje się, że dziecko któremu odebrać zabawkę, mniej histeryczne jest. Te rozdygotane głowy, to ma być elita?

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-01-2018 [09:06] - jazgdyni | Link:

Życzę wszystkie dobrego i powrotu do zdrowia.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2018 [09:16] - Jabe | Link:

Z tym Tomaszem to w samo sedno. Istotnie, mamy tu do czynienia z religią, religią ufologiczną. Ufojcie!

Obrazek użytkownika Dorota M

11-01-2018 [10:27] - Dorota M | Link:

Bardzo cenię pana redaktora Sakiewicza, własnie za szczerość, a nie kunktatorstwo i poprawność polityczną, jak wielu innych dziennikarzy.Pan Sakiewicz stwierdził to co od  przynajmniej 8 miesięcy wiemy, że prezydent Duda nas zdradził. Zdradził naszą sprawę naprawy Polski i tym gra przez cały czas. Wyraźne stwierdzenie, że nie będzie sie głosowało na tego człowieka wyraziło tysiące ludzi twardego elektoratu PIS, bo zdrady się nie przebacza. Ktoś będzie to nazywał gra polityczną, czy pragmatyzmem politycznym. Ja nazywam to zdradą i ufam ludziom, którzy wyrażają się jednoznacznie, a nie mataczą w swoich wypowiedziach. Odnośnie sklejania przez J Kaczyńskiego możliwości dalszego prowadzenia dobrej zmiany, to widocznie nie mógł inaczej postąpić, co właśnie nam wczoraj powiedział i przyjęłam do wiadomości.  

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-01-2018 [11:33] - jazgdyni | Link:

A ja nazywam to zdradą i już!

To przez taki prostolinijny pseudo-pragmatyzm i nieumiejętność dogadywania się (bo ja wiem lepiej i już) było liberum veto, targowica, jedno powstanie padło, potem drugie, itp. Rezultat - teraz, gdy w końcu po 223 latach trzeba rozsądnie odbudowywać, to - JA STAWIAM VETO!!!

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

11-01-2018 [23:56] - ExWroclawianin | Link:

Dorota M 

 100/100 Absolutnie sie zgadzam i podpisuje pod pani wpisem

Jazgdyni

0/100 tym razem pudlo, choc w wiekszosci panskich wpisow przyznaje przynajmniej 90% racji.

Adrian Juda 24 Lipca 2017 strzelil sobie w kolano i to trzeba jasno powiedziec ze to ZDRADA!  On juz nie bedzie Prezydentem RP, Prezydentem RP w 2020 powinien zostac Macierewicz albo Szydlo ludzie ktorzy brzydza sie zdrada. 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-01-2018 [12:07] - Zygmunt Korus | Link:

Panie Januszu, nie ma Pan racji. To, co Pan pisze, to tylko pobożne domniemania na zasadzie "zaufajcie mi" (dwóm JK). A elektorat popierający Antoniego Macierewicza to minimum 50% twardych bojowców PiS-u (Smoleńsk, Strefa Wolnego Słowa i TV Trwam), którzy dostali obuchem w łeb, że niezłomność nie jest nagradzana. I tyle. Odwołuje się tylko nieudaczników, a tak przecież nie było. Pan Kaczyński gra na politologicznych tajemnicach, a Tomek Sakiewicz upomniał się słusznie o jasne przekazy polityczne, co winno być normalnością praworządnego ustroju i zasadą obywatelskiego współdecydowania. Jak ja słyszę o dyplomatycznych grach w takich publicznych roszadach to mi się nóż w kieszeni otwiera. I na koniec: tak naprawdę to wszyscy nowi ministrowie są gorsi od poprzedników. Bo tamci w efekcie, summa summarum, byli nieustępliwi dla burzycieli i antypolaków. Nawet ci, których tak krytykowaliśmy. A teraz karty rozdał - jako prawdziwy gracz przy zgarnianiu puli - Gowin.
Za chwilę większość sejmowa PiS-u zostanie rozczłonkowana na kawałki. Zobaczy pan. Chyba że Antonii Macierewicz powoła swoją partię. Oby!
Kaczyński znów, po raz kolejny, wywinął fikołka jak za przeproszeniem... Koziołek Matołek. A trąbiono nam codziennie od świtu, że jest Cesarzem, co twardo trzyma cugle rydwanu w ręce. I jak zwykle wyszło: g... prawda!

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-01-2018 [12:04] - jazgdyni | Link:

Panie Zygmuncie!

Ja w Pana Machiavellim:

Coloro che stanno semplicemente in sul lione, non se ne intendano. Non può per tanto uno signore prudente, né debbe, osservare la fede, quando tale osservanzia li torni contro e che sono spente le cagioni che la feciono promettere.
Mimo, że świetnie zna Pan włoski, pozwolę sobie pozostałym podać:
Nie rozumieją się na rzeczy ci, którzy wzorują się wyłącznie na lwie. Otóż mądry pan nie może ani powinien dotrzymywać wiary, jeżeli takie dotrzymywanie przynosi mu szkodę i gdy zniknęły przyczyny, które spowodowały jego przyrzeczenie.
A Pan we mnie i w PJK paragrafem 229 Kodeksu Hammurabiego:
Jeśli budowniczy wybudował komuś dom, a dzieła swego nie wykonał trwale i dom, który wybudował zawali się i zabije właściciela domu, budowniczy ten poniesie karę śmierci.

I nawet jestem gotów założyć się o tą dwumetrową grafikę Salvadora D., że będzie dobrze. Wygramy. A Pan Antoni był i jest bohaterem. Zobaczy Pan, co będzie 10 kwietnia.

Serdeczności

Ps. Fajnie się tak różnić ;-)

Obrazek użytkownika szara_komórka

11-01-2018 [12:13] - szara_komórka | Link:

"Kaczyński znów, po raz kolejny, wywinął fikołka jak za przeproszeniem... Koziołek Matołek."
Ciekawy jestem jak Pan wytłumaczy brak Jarosława Kaczyńskiego na zaprzysiężeniu nowych ministrów w Pałacu Prezyd4enckim?
Odbieram to jako element ustępstw aby do wyborów utrzymać w całości zjednoczoną prawicę mimo wsadzania "kołków w szprychy" przez PADa.
Gra PADa jest fałszywa i nieczysta, co rusz "zakłada impas" dla działań PISu (PJK).
Perfidia działań PADa jest aż nazbyt widoczna.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-01-2018 [11:44] - jazgdyni | Link:

Jak by ktoś chciał mi coś imputować, to proszę bardzo:
"Antoni Macierewicz to bohater wyzwalania Polski spod jarzma komunizmu. To stwierdzenie bezdyskusyjne."
To napisałem  29 stycznia 2014 roku tutaj:
http://niepoprawni.pl/blog/7787/o-tajnych-sluzbach-i-panu-antonim

Swój nieustanny podziw i szacunek do Antoniego Macierewicza wyrażałem wielokrotnie. Także w kwietniu minionego roku:
http://naszeblogi.pl/46301-potwor-macierewicz-skandal-za-skandalem

I to nie tylko dla mnie bohater. Dla kogo nie jest?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-01-2018 [11:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

To że ktoś potrafi wysadzać pociągi, nie oznacza, że potrafi zarządzać PKP

"Antoni Macierewicz to bohater wyzwalania Polski spod jarzma komunizmu. To stwierdzenie bezdyskusyjne."
To napisałem Ja. Jazgdyni Trained Lifeguard drugiej klasy.

Obrazek użytkownika paparazzi

11-01-2018 [14:57] - paparazzi | Link:

Juź ci pan jazgdyni życzył zdrowia a ty lekarstw dalej nie bierzesz.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-01-2018 [15:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

Natomiast ja, Panu jazgdyni życzę:  medice, cura te ipsum

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-01-2018 [12:28] - Zygmunt Korus | Link:

Makiawelizm Kaczyńskiego, jeśli byłby faktyczny, to ujma, a nie mądrość dyplomatyczna. Macierewicza traktujemy jako wzór niezłomności współczesnego Polaka. Sakiewicz nie odnosi się do Prezesa, tylko do zagrywek (zdradzieckich) Prezydenta. Ma prawo, jako ważny dziennikarz, tak postępować. A Pan usiłuje nas przekonać o wyższości makiawelizmu nad dostępem do prawdy. Czyli co? Spycha nas Pan, obywateli, w sferę bezwolnej masy w mroku, gdzie busole mają nadprzyrodzeni bogowie (i Pan, jako interpretator ich mądrych intencji).
A tak naprawdę, to kto wybiera ministrów. Elektorat? Czy mroczne siły? To jest pytanie, które postawił Sakiewicz. Im dalej od emanacji woli partii, tym gorzej dla wyborców.
Pozdrawiam Pana, choć mówię jeszcze raz: nie ma Pan racji jeśli chodzi o piętnowanie domagania się opinii publicznej od polityków rzeczowych wyjaśnień i jasnych, zrozumiałych przekazów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-01-2018 [07:56] - jazgdyni | Link:

Ciekawa polemika Panie Zygmuncie

Ludzie są rozbrajająco naiwni i prostolinijni. I chcieli by im wszystko pasowało.

Dwóch poważnych ludzi, zasłużonych działaczy niepodległościowych napisało mi z wyrzutem, że to wielkie świństwo, że nie odbyło się uroczyste pożegnanie Antoniego Macierewicza, z całą pompą, laudacją, orkiestrą, medalami, oklaskami i skandowaniem. Czy oni nie pojmują, że nie ma żadnego POŻEGNANIA? Że Pan Antoni nigdzie nie odchodzi? Że ma jeszcze kupę roboty? Którą zresztą, tak, jak zawsze, z właściwym sobie uporem wykona. Kaczyński i Macierewicz znają się od dawna, jak łyse konie i pracują w tandemie. Świeżynka Duda się nie liczy.

A już kłopotem dla wszystkich jest odróżnienie działań rzeczywistych od działań wizerunkowych.

Pozdrawiam

Ps. Pan Tomasz mógł poczuć się urażony, bo jako wiodący i bardzo zasłużony dla sprawy, nie został uprzedzony. Tylko... te przecieki. Oczywiście nie on osobiście, ale np. może ta sekretarka, która będzie coś przepisywać, albo adiustacja, albo informatyk, itd
Domagania się opinii publicznej wyjaśnień jest słuszne i uzasadnione. Lecz, chyba przyzna Pan, że powinno to nastąpić we właściwym momencie. Zazwyczaj po zakończeniu sprawy. W trakcie trwania procesu, informowanie o szczątkowych sprawach jest raczej niewskazane.

Zagranie przywódców chyba było dobrym pociągnięciem, bo nie przypadkiem, cała opozycja sejmowa wczoraj się kompletnie posypała i PJK w zasadzie mógłby już dziś ogłosić przyspieszone wybory, PAD by to przyklepał i już w marcu mielibyśmy konstytuantę a w 2019 nową konstytucję. Możliwe?

Ps.ps. Też się Pan złości tylko dlatego, że został Pan zaskoczony, a nie nieprzestrzeganiem konwenansów.

Ps.ps.ps. I jeszcze dodam -  "Zawsze krok po kroku. Krok po kroku..." Stephen King, "Ostatnia warta"

Obrazek użytkownika ruisdael

11-01-2018 [12:24] - ruisdael | Link:

Panie Januszu- chytrze zszedł Pan z linii ciosu. Pan Zygmunt Korus wyraził żal i niezrozumienie z powodu fikołka Prezesa a nie zasług p. Macierewicza.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-01-2018 [11:48] - zbieracz śmieci | Link:

Jak ja piszę ,że mateuszek jak się pojawił to już ogłoszono go bustfem trzeciej kategorii ,dziś jest już drugiej to dziwie ale to ginie w chmurze ale pisać o nim ,że geniusz to już każdemu wolno.
Teraz do rzeczy ,jest z wykształcenia historykiem jak słoneczko Peru czy gajowy ,fachu finansisty takiego z kapitalizmu uczył się wędrując jak dziesiątki tysięcy młodych ludzi chcących nabrać doświadczenia od banku do banku czy innych instytucjach finasowych;Gdy potrzebowano prezesa to zajrzano do spisu i to tych co poza wiedza wiedzą mają odpowiednie pochodzenie  no i wypadło na mateuszka .
Dlaczego jego i z Polski bo tak ustawa nakazuje aby prezesem zachodniego banku w Polsce był obywatel Polski a zarząd i rada nadzorcza musi znać w stopniu podstawowym język polski ,dokumentacja ma być prowadzona w języku polskim,natomiast pochodzenie reszty zarządu i rady nadzorczej nie ma znaczenia ale tylko pozornie bo prawdziwa władzę w banku nie miał mateuszek ale jego zastępca  który zarabiał wielokrotnie więcej niż on.
Sytuacja identyczna jak z rządami tuska ,tusk był tylko słupem a prawdziwa władzę miał bielecki .Rudemu pozwalano na haratanie ,reprezentowanie i znęcanie się nad wrogami wśród swoich co robił z upodobaniem.
PS.W matematyce jest tez coś takiego jak silnia i gdy zastosuje się wzór zgodny z jej zasadami to wyjdzie ,że aby trafić 6 w totka to trzeba prawidłowo wypełnić zaledwie około 1,3 miliona kuponów ,
lepsze wyjście jak 13 milionów ,nieprawdaż.

Obrazek użytkownika szara_komórka

11-01-2018 [11:57] - szara_komórka | Link:

Wszystko by się zgadzało w Pana matematyce, tylko jest jeden feler. Na moje oko PAD z matematyki musiał być jednak cienki i nie pasuje do towarzystwa (PJK i PMM) (obserwacja jego zachowań w różnych sytuacjach, każe oceniać jego niektóre działania jako co najmniej DWUZNACZNE, żeby nie powiedzieć dosadniej).
Na temat Sakiewicza i wielu innych nie warto zabierać głosu, chociaż Pański wpis, dla otrzeźwienia, jest jak najbardziej potrzebny.
Stopy wody pod kilem.

Obrazek użytkownika spike

11-01-2018 [12:07] - spike | Link:

Co do dymisji min.Macierewicza, widać rozgrywkę, kto gra, ten kto ma w tym interes, zobaczymy czy gen.Kraszewski, zausznik Prezydenta zostanie przywrócony do łask, a któremu min.Macierewicz odmówi dostępu do tajemnic państwowych.
Jeżeli dobrze słyszałem, min.Macierewicz dalej będzie się zajmował katastrofą smoleńską, a to już dobry sygnał.
Za mało wiemy, stąd problem w wyciąganiu właściwych wniosków, jak do tej pory nie jest źle, zobaczymy dalej, łatwo nie będzie.
Pzdr.

Obrazek użytkownika xena2012

11-01-2018 [17:06] - xena2012 | Link:

Dobry sygnał? Czy zamiana ministerialnego stołka na prace w podkomisji ma te samą rangę?

Obrazek użytkownika spike

11-01-2018 [18:11] - spike | Link:

xena2012
Pani zbyt dosłownie odebrała moje zdanie, sądzę, że jakby p.Macierewicz czuł się oszukany, obrażony, to by się z wszystkiego wycofał, machnął ręką, widać że swoje ambicje nie przedkłada nad sprawami Polski, czego dał wyraz wielokrotnie, mało który by wytrzymał te wszystkie ataki, obelgi, znieważenia, jak blogera dr mniemanologa "oddanego trzeciej prawdzie".
Poczekajmy, jeszcze nie ma powodów do paniki.
 

Obrazek użytkownika Francik

11-01-2018 [14:11] - Francik | Link:

Rozumiem, że JK Bielecki to też geniusz jak Morawiecki - też wygrał casting na prezesa poważnego banku? Ja bym był z tym ogłaszaniem genialności banksterów jednak ostrożny. Co do redaktora Tomasza to myślę, że histeryczna reakcja nie wynika tylko z emocji. Jest obawa uderzenia po kieszeni (ale może to tylko nieuprawnione domysły).

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

11-01-2018 [17:48] - zbieracz śmieci | Link:

Ministerialna głowa U Ciebie !Pozdrownienia

Obrazek użytkownika 3rdOf9

11-01-2018 [15:40] - 3rdOf9 | Link:

@Autor

Uważam podobnie, ale nie do końca tak samo: moim zdaniem gdyby nie nacisk Dudy, Macierewicz mógłby zostać. Lewacki hejt to za mało, by wytłumaczyć jego odejście, bo proszę zauważyć, jak bardzo negatywnie jest ono odbierane, choćby na tym forum.

W sumie to nawet dobrze, bo to ogółem znaczy, że Macierewicz ma - oprócz elektoratu negatywnego - również całkiem spory elektorat pozytywny. A na ten drugi Pan Minister na pewno zasługuje.

Nie zgadzam się co do oceny Sakiewicza. Moim zdaniem to jest człowiek rozsądny (-> sprawa prof. Witolda Kieżuna) a kiedy trzeba potrafi być bezwzględny (-> sprawa usunięcia z GP red. Wierzbickiego). Faktem jest, że oni tam w GP mają sporo ludzi o gorących sercach, ale gdyby nie te serca właśnie, to sprawa badania Smoleńska nigdy nie mogłaby nabrać rozmachu (-> np. akcja K. Hejke: reportaż z wrakowiska i pozyskanie szczątków wraku pod nosem Putina).

Natomiast zgadzam się co do zaufania do Kaczyńskiego oraz co do tego, że polityka jest grą i że droga ku Dobrej Zmianie jest kręta. Nigdy nie była inna ta droga i ci, którzy tego nie rozumieli - przegrywali.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

11-01-2018 [21:43] - Andrzej-emeryt | Link:

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-01-2018 [06:10] - jazgdyni | Link:

Dziękuję Panie Andrzeju.

Pan Tomasz Sakiewicz (nie znam osobiście) jest mądrym człowiekiem.
Tylko nieco upartym.

Obrazek użytkownika Pers

11-01-2018 [23:40] - Pers | Link:

Wiara ałtora w pana prezesa ociera się już o bałwochwalstwo. Ja skromnie uważam, że nieomylny jest tylko Pan Bóg ale ałtor pewnie myśli inaczej
W każdym razie z pewnością podniósł na duchu redaktora Sakiewicza. I chwała ałtorowi za to.

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-01-2018 [08:03] - jazgdyni | Link:

Pers to taka długowłosa, leniwa kocia bestia, prawda?

Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku,
I przyszedł pan doktor: „Jak się masz, koteczku”!
— „Źle bardzo...” — i łapkę wyciągnął do niego.
Wziął za puls pan doktor poważnie chorego,
I dziwy mu śpiewa: — „Zanadto się jadło,
Co gorsza, nie myszki, lecz szynki i sadło;
Źle bardzo... gorączka! źle bardzo, koteczku!
Oj! długo ty, długo poleżysz w łóżeczku,
I nic jeść nie będziesz, kleiczek i basta:
Broń Boże kiełbaski, słoninki lub ciasta!”
— „A myszki nie można? — zapyta koteczek —
Lub z ptaszka małego choć z parę udeczek?"
— „Broń Boże! Pijawki i dyjeta ścisła!
Od tego pomyślność w leczeniu zawisła”.
I leżał koteczek; kiełbaski i kiszki
Nie tknięte, zdaleka pachniały mu myszki.
Patrzcie, jak złe łakomstwo! Kotek przebrał miarę;
Musiał więc nieboraczek srogą ponieść karę.
Tak się i z wami dziateczki stać może;
Od łakomstwa strzeż was Boże!

Obrazek użytkownika Pers

12-01-2018 [08:54] - Pers | Link:

Ale się ałtor wysilił. Tylko na to ałtora stać?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

12-01-2018 [11:18] - Kazimierz Kozio... | Link:

i po co mieszac do polityki matematyke ktora jest czysta poezja? jezeli juz to chyba dzialania na liczbach urojonych

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-01-2018 [11:52] - jazgdyni | Link:

Oj, trzeba się jednak było uczyć tej matematyki, nie tylko poezji, to by się więcej rozumiało.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

13-01-2018 [08:44] - Kazimierz Kozio... | Link:

w takim razie nie o matematyke chodzi a trzeba mowic o wartosci urojonej samooceny