Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

O Jarosławie Kaczyńskim i Mateuszu Morawieckim

Ryszard Czarnecki , 10.12.2017
O J. Kaczyńskim i M. Morawieckim: „prezes PiS gwarantem równowagi"
"Super Express": - Co tu się wydarzyło? Hołubiona przez was Beata Szydło, którą lubią ludzie, nagle zostaje zmuszona do rezygnacji i oddania fotela premiera Mateuszowi Morawieckiemu. Ludzie tego nie rozumieją i nie wiem, czy rozumieją to sami politycy PiS.

Ryszard Czarnecki: - O rekonstrukcji rządu, w tym wymianie premiera, mówiło się od kilku miesięcy. Dlatego w żadnym razie nie może to być niespodzianka. Niespodzianką może być to, że nie Jarosław Kaczyński, ale Mateusz Morawiecki zostaje nowym szefem rządu.
- Nie? Jeszcze pod koniec października pani premier przekonywała, że to ona dokona rekonstrukcji, a nie ją będą rekonstruować. Ministrowie zostają, a ona musi odejść.
- Teraz złożyła rezygnację i co mogę oficjalnie potwierdzić, będzie wicepremierem ds. socjalnych i nadal gra w biało-czerwonej drużynie. Tandem Szydło-Morawiecki będzie dalej działał. Teraz jako Morawiecki-Szydło. Możemy więc mówić o twórczej kontynuacji.
- Tyle że degradujecie panią premier. Konia z rzędem temu, kto wyjaśni, czym sobie na to zasłużyła.
- Niech pan już kupuje dla mnie tego konia z rzędem, bo już to wyjaśniam. Pani premier złożyła rezygnację, będzie dalej w rządzie na stanowisku wicepremiera. Mówienie o degradacji to, proszę wybaczyć, jest obraźliwe dla ludzi, którzy pełnią tę funkcję w tym rządzie. To jej wybór i jestem przekonany, że będzie osobą grającą zespołowo. Używając metafory sportowej, grający trener Jarosław Kaczyński dokonał zmiany w ustawieniu. Do tej pory pani premier grała w ataku, a premier Morawiecki w pomocy. Teraz zamienią się pozycjami.
- Mówi pan, że to wszystko osobista decyzja pani premier. Jakoś trudno mi uwierzyć, że sama z siebie wycofała się do drugiej ligi.
- Pani premier działa w zespole. Przypomnijmy, że to Jarosław Kaczyński uczynił ją wiceprezesem PiS. To on zdecydował, że będzie szefem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy i to on powierzył jej funkcję premiera. To premier Kaczyński od lat wspierał jej karierę polityczną i nie można mówić w tym kontekście o wymuszonej degradacji. A ponieważ rozstała się z funkcją premiera w pięknym stylu, to moim zdaniem zagwarantowała sobie - znów wrócę do języka sportowego - pole position przy następnym rozdaniu. Nawet w kontekście najwyższych funkcji państwowych.
- Premier zawsze przekonywała, że nie jest malowanym premierem, ale pan tu przekonuje, że zawsze zależała od łaski i niełaski Jarosława Kaczyńskiego.
- Nie była malowanym premierem. Była premierem realnym. Oczywiście, nie zarządzała jednoosobową spółką. PiS zdecydowało, że będzie premierem. Teraz PiS razem z Beatą Szydło postanowili, że będzie wicepremierem. Uważam, że wszystko jeszcze przed nią.
- Wspomniał pan, że niespodzianką jest to, że Jarosław Kaczyński nie został premierem. Czemu się na to nie zdecydował i posłał w bój Mateusza Morawieckiego?
- Premier Kaczyński jest z jednej strony przewidywalnym politykiem. I to dobrze. Z drugiej, potrafi zaskoczyć. I to też dobrze. Źle bowiem, kiedy polityk jest przewidywalny aż do bólu. Właśnie teraz zaskoczył. I co bardzo ważne, decyzja, kto zostaje premierem, jest pewnym sygnałem.
- I jaki to? sygnał?
- W drugiej połówce naszej kadencji będziemy stawiali jeszcze bardziej na rozwój, gospodarkę i tworzenie miejsc pracy. Ale nie jako alternatywę dla spraw społecznych, ale ich uzupełnienie.
- Morawiecki sam sobie ułoży rząd? Czy mu ministrów narzucicie według klucza frakcyjnego?
- Skład rządu to zawsze wypadkowa koncertu życzeń premiera i oczekiwań Jarosława Kaczyńskiego oraz ugrupowania politycznego. Mówię o tym, żeby podkreślić, że ani premier Szydło nie była stuprocentowo samodzielnym bytem politycznym, ani nie będzie nim Mateusz Morawiecki. Tak działa polityka i demokracja.
- Polityka to też konflikty wewnętrzne. Nominacja Morawieckiego nie sprawi, że się pisowskie frakcje między sobą pozabijają? Wiemy, że nowego premiera PiS nie lubi.
- Lubią go. Proszę nie demonizować Mateusza Morawieckiego.
- Demonizuję aktyw partyjny.
- Gwarantem równowagi w PiS jest Jarosław Kaczyński, który nie pozwala na walki frakcyjne i realizację osobistych ambicji. Tym gwarantem był, jest i będzie.
*wywiad dla „Super Expressu” (09.12.2017)
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 9853
Jabe

Jabe

10.12.2017 08:19

Mówienie o degradacji to, proszę wybaczyć, jest obraźliwe dla ludzi, którzy pełnią tę funkcję w tym rządzie. – O odwrocie nie może być mowy. Pani premier wycofała się na z góry upatrzone pozycje.
To jej wybór i jestem przekonany, że będzie osobą grającą zespołowo. Używając metafory sportowej, grający trener Jarosław Kaczyński dokonał zmiany w ustawieniu. – To czyj, od licha, był ten wybór?
Teraz zamienią się pozycjami. – Dotąd Mateusz Morawiecki był superministrem od wszystkiego. Teraz Beata Szydło będzie ministrem od niczego.
A ponieważ rozstała się z funkcją premiera w pięknym stylu – Szczerze mówiąc, styl miał mieszane recenzje.
Domyślny avatar

adarus2

10.12.2017 08:48

Za co ją odwołaliście? Za to, że Polakom zaczęło się żyć lepiej?
Domyślny avatar

xena2012

10.12.2017 10:32

No,styl i rezyseria tego odejścia w ,,pięknym stylu'' budzi niestety raczej niesmak a nie zrozumienie gadek o biało-czerwonej drużynie,innych zadaniach.Wypadło niestety tak,że to opozycja usunęła panią premier w wotum nieufności ,tak bowiem głupio dobraliście sobie czas jej dymisji.W tej drużynie pan Morawiecki nie był niczym krępowany w swoich decyzjach ministerialnych i współpraca z premier Szydło mogła się toczyć bezkolizyjnie więc dlatego dla nas jest to niezrozumiały spektakl. I wyglada na to że z ambicjami w tle.Bardzo słabo oceniacie ludzi wciskajac takie gadki.
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

10.12.2017 12:24

To wymachiwanie bielą i czerwienia to juz pan przerabiał w samoobronie nosząc zwis w tych kolorach i nie przeszkadzal ogólnie znany fakt ,że Lepper i samoobrona to wynalazek wsioków.
Morawiecki a raczej tandem rodzinny tez na ustach antykomunizm ,Polska ale to nie przeszkadzało podczepić sie juniorkowi jako doradca tuska i nic nie miał przeciwko senior ,wązniejsze było liczenie na kariere synka niz takie pierdoły jak działanie antypolskie i pospolite złodziejstwo towarzystwo w które chciał wejść.
Ci sami ludzie co pana wyciagneli z niebytu po upadku samoobrony wystawili teraz Morawieckiego a jak w mieście mówią to tak .zwany układ z miasta Wrocław ponad podziałami.
Pieją z zachwytu i pod niebiosa wynoszą Morawieckeigo ci co maja w tym swój interes a to może jakaś spółeczka w nagrode czy gdzies w ministerstwie fucha ,no nie dla siebie oczywiście ale bliskich to sie też ma.
Morawiecki na premiera bo on pomoże w sporze z PE gdy z jest znany w Europie i swiecie jako wybitny finansista i bankier -te znajomości wystarczyły na prezesa banku w kraju zdobytym i bedącćym kolonią gdzie wszystko można ,mozna wszystko booni nas nawet nie uznają jako części Europy ,[Turcja ,Afryka Północna,Izrael to pełna gęba kraje europejski]a WBK Bank Zachodni nie działał inaczej jak inne banki ,maksymalizacja zysków i wywóz ich do centrali i prezes słuo to wykonywał.
Chciałbym jsie dowiedzieć jakie usługi jako bankier kriszy zaproponował a u Sowy dokładnie był taki sam jak inni nagrani.
OLI

OLI

10.12.2017 19:11

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na To wymachiwanie bielą i

Na Frondzie znalazłam następujący komentarz:
"Szydłowa była dobra dla PIS, ponieważ dość dobrze prezentowała sie w oczach takich prostych, dobrych polaków, dała większe miskę, by ten elektorat siedział cicho by JK mógł realizowac narzucone mu obowiązki wynikające z polityki.
Teraz te wszystkie zmiany mają nabrać przyspieszenia, chodzi o to aby jak najwięcej i jak najszybciej powiązać finanse polskie, gospodarkę z potężnymi korporacjami globalnymi, polską złotówkę uzależnić od światowych mafii finansowych, tak by w sprawach ekonomii i gospodarki lokalny Rząd w Polsce nie miał nic do powiedzenia czyli realizacja wyprowadzania Polski z Polski na rzecz światowej mafii.
Wystarczy posłuchać nagrań u Sowy gdzie Morawiecki i Jagiełło są uzależnieni od ich mocodawcy Fogelmana. teraz Morawiecki ma anioła stróża Danielsa. To są efekty działań słupa Kaczynskiego, czyli wyprowadzania Polski z Polski."

fronda.pl
Znajduje w sieci wiele podobnych komentarzy, ten mi się wydał najbardziej skondensowany. Koresponduje on jak najbardziej np. z wypowiedzią Stanisława Krajskiego (dawałam już ten link na NB, ale tutaj chodzi o sam początek nagrania):
Dr Stanisław Krajski - Morawiecki, Zalewska, Gliński i Gowin-ciekawe postacie.
youtube.com
Nakłada się ta wypowiedź na opinię Coryllusa/Maciejewskiego ( który często jest zaliczany w poczet bajkopisarzy, co jednak nie musi oznaczać, że nigdy nie ma racji):
"Lejb Fogelman nowym królem Polski"  (grudzień 2016 rok)
coryllus.pl
Dramat trzeźwych entuzjastów 2 (8 grudzień 2017 rok)
coryllus.pl
Jeśli oni wszyscy się nie mylą, to nasza rola kończy się na tym, że sobie od czasu do czasu chodzimy na wybory.
Domyślny avatar

Dorota M

10.12.2017 20:36

Dodane przez OLI w odpowiedzi na Na Frondzie znalazłam

Zastanawia mnie dlaczego Krajski wymienia także min. Zalewską. To że ona mi sie nie podoba, w programie nauczania, nie eliminując gender ze szkół, to myslałam, że jest to moja odosobniona opinia.Wracając jednak do Fogelmana, to komentujący ten artykul mocno przesadził, posądzając JK o agenturalność i zdradę. Komitywa z towarzystwem finansjery "naszych", jest raczej bliższa pałacowi na Krakowskim Przedmieściu a jego zbytnia pewność siebie i zawłaszczanie premiera, wskazuje na reżyserowanie tych zmian.
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

10.12.2017 22:34

Dodane przez OLI w odpowiedzi na Na Frondzie znalazłam

No to juzwszystko jasne ,Pan Prezes agenciakiem i w tym momencie tracimy jedyny punkt oparcia a bez bez tego oparcia żadna dzwignie nie jest potrzebna aby ruszyć ten zgniły układ.
Pani Premier Szydło to tylko od dawania do michy bo tez agentka a ja myslałem ,że to dzieki niej Polacy poczuli sie podmiotem we własnym kraju i odzyskali spokój .
Chcesz powiedziec ,że to wszystko matrix,życie w ułudzie .
Co maciejewskiemu w duszy gra to znam az za dobrze z salonu 24 i nie byłaby to laurka  gdym chciał co myśle o nim napisac ale mi sie nie chce.
Jak już tak przwejmujesz sie opiniami pisanymi na frondzie to może nie wiesz ,że właścicicielem jest młody wildstein któremu tatko kupił .
Skoro tak lubisz wieszczenia to w dziale "opinie" wpisz w okienko dwa nazwiska Lichocka I Rymkiewicz,niewiele z tego wieszczenia wyszło ale zawsze lepiej znać co myusli taki Rymkiewicz szczerze nienawidzacy PIS ,że wolą Herberta a nie jego ale jakoś Herbert nie popierał komunizmu a rymkiewicz i owszem i nigdy nie powioedział ,że to było złe.
Wywiad nie wywiad Lichockiej z rymkiewiczem o jego książce która wydał i zapewne sporo ludzi ją kupiło bo ma swoich zwolenników to dobry materiał jak perspektywicznie prowadzić politykę ogłupiania pod pozorem troski.
Dudaczewskiemu odebrało rozum w najbardziej odpowiednim momecie bo publicznie i w świetle fleszyale troche zmienie treśc wypowiedi skierowanej do Morawieckiego-załatwiłem ci budę ale jeden koniec łańcucha masz na szyji a drugi mam w swoim ręku.
Lepszej rekomendacji w zyciu nie słyszałem już na poczatku startu -nie wiem czy o to chodziło akurat Morawieckiemu.
Ja nie mam kópoty i nigdy nie miałem z Pania Premier natomiast oni dzis maja bo czego jak czego ale nigdy sie nie spodziewali ,że wybierze pozostanie w rządzie.
Pani Premier ,Panowie Macierewicz,Kamiński,Ziobro to potega i zaplecze w głosach.
Podpisze dudaczewski ostawy o KRS i SN to zobaczymy .
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

10.12.2017 23:26

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na No to juzwszystko jasne ,Pan

PS.Książka rymkiewicza poszła na rynek tuż przed wyborami w 2015 roku gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały,że PIS wygra .
Ile głosów PIS stracił...!?
Jabe

Jabe

11.12.2017 10:57

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na No to juzwszystko jasne ,Pan

jakoś Herbert nie popierał komunizmu a rymkiewicz i owszem i nigdy nie powioedział, że to było złe. – Zmieszać z gównem każdego, kto nie jest bezmyśnym fanatykiem. Cytat: poeta miał odwagę zmierzyć się i skrytykować siebie samego, własną młodość, z bezwzględnością [...]
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

11.12.2017 12:54

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na jakoś Herbert nie popierał

Jakoś z jego ust niktb wyrażenia skruchy nie słyszał a cytat to kogoś innego.
CHcesz się zanurzyć w szambie to przeczytaj sobie co rymkiewicz życzy PIS,Prezesowi i nie tylko w tym wywiadzie ,tyle jadu i nienawiści nie spotkałem nawet u najbardziej zaciekłych komuchów a wwszystko z zemsty ,że nie dostał kasy odPIS na proceds jaki toczył.
To wszystko jest w tym wywiadzie i knidze jaka spłodził ,ty go zrozumiesz stepowa zmarżlino.
Jabe

Jabe

11.12.2017 13:38

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Jakoś z jego ust niktb

Czego Rymkiewicz życzy PiS?
Jabe

Jabe

11.12.2017 13:37

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Jakoś z jego ust niktb

No skoro krytykuje, to nurza się w szambie. Skąd wiesz, Zbieraczu, że nie wyraził skruchy ustami? A czy słyszałeś, żeby słowa skruchy padły z ust tego prokuratura, co to jest teraz awangardą dobrej zamiany?
OLI

OLI

11.12.2017 16:04

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na No to juzwszystko jasne ,Pan

@ zbieracz śmiec Nie denerwuj się. Szukam, czytam, i nie umiem pojąć tej gry JK, która logicznie rzecz biorąc - nie wygląda na tryumf. Zapewne dlatego tak wielu doszukuje się w tych wydarzeniach drugiego dna.
Ciekawe, a zarazem niezwykle smutne wyjaśnienie daje Sumliński u Roli ( nie mam zaufania do dziennikarstwa Roli, ale na tym nagraniu ważne jest to, co mówi Sumliński).
Gdyby to miało się okazać prawdą - jesteśmy na takim zakręcie, że możemy wylecieć w kosmos i nie wrócić. Coś się może bezpowrotnie kończyć, i nie ma mądrego, kto by potrafił odgadnąć, co będzie, jeśli będzie.
Sumliński u Roli o kulisach wyboru Morawieckiego na premiera RP przez Kaczyńskiego! Szokujące INFO!
youtube.com
kat

Cat

10.12.2017 22:03

Panie Czarnecki ktoś Pana skrzywdził?Taki zły dotyk POlityki? Pieprzysz pan ..... durnoty..... może czas wrócić do Sssssssamoobrony?
Ryszard Czarnecki
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 6, 995
Liczba wyświetleń: 8,139,234
Liczba komentarzy: 11,169

Ostatnie wpisy blogera

  • MALI LUDZIE,WIELCY IDIOCI.
  • BRZYDSZA TWARZ MUNDIALU
  • MIAŁEM RACJĘ CZYLI TERAZ WSZYSCY MĄDRZY

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • EKSHUMACJA ŚP. WASSERMANA I MILCZENIE PIĄTEJ KOLUMNY
  • Najnowszy kawał o Tusku i Gierku
  • Nowy kawał o Tusku i raju

Ostatnio komentowane

  • u2, "Niemcy tłuką Polaków'Z tego co widziałem na krótkich filmikach na X to niemiecka Polizei nie utworzyła kordonu wokół głazu i była wolna amerykanka, czyli tłuczenie pojedynczych Polaków stawiających…
  • Mrówka, Bez urazy... Ktoś ogląda to żenujące widowisko?
  • u2, "uczestniczy w nim aż 48 państw co stanowi… 25 procent wszystkich państw należących do ONZ" Czyli wielki sukces organizacyjny. Ale dlaczego nie ma na tym Mundialito Polski? Spoczęli na laurach…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności