Zmartwiony Czarnecki

Jestem bardzo zmartwiony i zaniepokojony sytuacją w Niemczech. Prawie dwa miesiące temu odbyły się tam wybory ‒ a nowego rządu jak nie było, tak nie ma. Gorzej, bo jak słyszymy co najmniej jeszcze miesiąc będziemy musieli czekać. A chodzi przecież o naszego sąsiada i największy kraj UE! Gorzej: ostatnio miała tam miejsce manifestacja prawdziwych, a nie wirtualnych nazistów czyli niemieckich szowinistów, którzy na czele nieśli transparent „Niczego nie żałuję”! Czy to nie nadaje się na debatę w Strasburgu? Czemu też ustępujący rząd RFN głośno nie potępia regularnie podpalanych domów dla azylantów w tym kraju? I dlaczego skala przestępstw z powodów rasowych mad Renem i Sprewą jest setki razy większa niż nad Wisłą? Tak samo jest zresztą nad Sekwaną, gdzie antysemicka przemoc ma miejsce niemal codziennie. W tejże Francji ogranicza się też prawa pracownicze, stan wyjątkowy wciąż faktycznie trwa, władza rządzi za pomocą dekretów. Gorzej, bo jest bezbronna gdy na francuskim terytorium (Alzacja, tuż koło Strasburga!) naziści podpalają pozostałości po niemieckim obozie koncentracyjnym Struthof! Jestem tym wszystkim zmartwiony. Także i tym, że ojczyzna pana Verhofstadta nie rozliczyła się ze swoją przeszłością: człowiek miotający oszczerstwa o Polakach-nazistach nie chce pamiętać, że jego rodacy kolaborujący z Niemcami Hitlera wystawiali Dywizje SS i mordowali Polaków? Czy nie trzeba o tym w końcu porozmawiać na szczeblu UE?

*pełna wersja tekstu, który ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (18.11.2017)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika St. M. Krzyśków-Marcinowski

19-11-2017 [11:28] - St. M. Krzyśków... | Link:

Taki głos niepokoju, powinniśmy nieustanie nasilać. Nasze służby wojskowe i cywilne mają obowiązek stale monitorować nastroje polityczne w Niemczech i zdawać z tego publiczne sprawozdanie. Nagle ze słownika świadomości społecznej wymazane zostały terminy „niemiecki rewanżyzm”, „niemiecki rewizjonizm”, choć pojęcia te były traktowane serio już kilkanaście lat po okrutnej wojnie niemieckiego autorstwa. Opinia światowa od Polski właśnie powinna usłyszeć jak się rzeczy mają – każdy incydent na zachód od Odry powinien wywoływać reperkusje. Kampania przeciwko niemieckiemu neonazizmowi, powinna być oczywistością, tak samo jak naturalnym jest zjawisko nieodmiennego przyjmowania przez  naszych zachodnich sąsiadów oblicza żołdaka.
 Nasz głos mógłby się wyrazić, oprócz zabiegów politycznych, w postaci manifestacji w Warszawie, na której powinien pojawić się przynajmniej jeden człowiek z każdej polskiej rodziny, która poniosła w czasie ofiarę z winy Niemców.
 
Republika Federalna Niemiec jest spadkobierczynią faszystowskich Niemiec. Jest to naprawdę wielki garb.
 

Obrazek użytkownika xena2012

19-11-2017 [11:46] - xena2012 | Link:

Czy było nam potrzebne a przede wszystkim słuszne przesłanie biskupów polskich do niemieckich-,,wybaczamy i prosimy o wybaczenie''? Przecież biskupi zrobili to w imieniu narodu polskiego i skierowali do narodu niemieckiego a nie w swoim . Niemców wybaczenie przez nas niewiele obeszlo ale zainteresowała prośba o wybaczenie za nasze ,,winy''. Wyszukują wiec te winy i rozpowszechniają w świecie który przyjął że jesteśmy faszystami,naziolami,antysemitami. 

Obrazek użytkownika Lektor

19-11-2017 [18:28] - Lektor | Link:

Parlamentarzyści europejscy z Polski, oprócz zdrajców z PO, powinni opracować i ogłosić rezolucję dotyczącą  bezprawia w Niemczech, zamordyzmu mediów i biedy szczególnie emerytów !!!
Zobaczymy co Tusk jako niemiec lub członek niemieckiej mniejszości etnicznej z tym zrobi ?! Sądzę, że się "biedak" rozpłacze !!!