Elementy polityki

Panie Schulz, dlaczego „wygląda pan jak rzeźnik z ubogiej dzielnicy” (z Korzeniowskiego). Jest pan jak sklepikarz z Kosewy, Niemiec, któremu w 1939 przyglądała się moja matka i choć chodziła do jednej klasy z jego córką, bała się go śmiertelnie, gdy ostrzył nóż i „z senną przebiegłością w oczach” (Korzeniowski) uporczywie przyglądał się jej - dziewczynie z polskiej, patriotycznej rodziny. 1 września nie poszła do szkoły, jak pragnęła. Zabraliście jej całe następne 6 lat, a milionom innych jeszcze więcej, bo całe życie.
 
Myślę, że podobne pytanie do pana Schulza, powinny  być istotnymi elementami polskiej polityki. Należy powiedzieć im - kolonizatorom, jak ich widzimy. Mądrość stoi po naszej stronie. Mówiąc do takich timmermansów, możemy posługiwać  się językiem naszego rodaka, który sprawnym piórem charakteryzował  osobników lichwiarskiego, bezczelnego plemienia: „ Pozwoliłem mówić dalej temu Mefistofelesowi z papier mâche i zdawało mi się, że gdybym chciał, mógłbym go przebić palcem i nie znalazłbym w środku nic – chyba może trochę sypiącego się śmiecia.”

•••••••

„Muzeum Drugiej Wojny Światowej w Gdańsku, taki swoisty dar Donalda Tuska dla Angeli Merkel, to jest nic innego, jak wpisanie się w niemiecką politykę historyczną.
 Kiedy my to chcemy zmienić i kiedy minister kultury to zmienia, to Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarża to do sądów i sądy nakazują, by te zmiany były wycofywane" – powiedział Jarosław Kaczyński.
 
"Taką mamy dzisiaj w Polsce sytuację i stąd ta reforma (sądownictwa), do której ciągle wracamy. Dlatego, że to jest super ważna sprawa i jest tak bezwzględnie potrzebna… Tutaj mamy do czynienia z takimi aktami nie tylko szkodzenia polskiej racji stanu, ale także budowy systemu trybunalskiego - takiego, w którym w gruncie rzeczy to sądy decydują - sądy, których nikt nie kontroluje, nikt nie wybiera - decydują o tym, jaka ma być polityka państwa i to sprawach zupełnie zasadniczych dla jego bytu". 
 (za PAP)
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika szara_komórka

28-07-2017 [11:05] - szara_komórka | Link:

Jakie to było oburzenie, gdy Kurski wyciągnął mu dziadka z Wermachtu a Marysia nazwała go publicznie zdrajcą!
I co? Dalej widzą w nim męża opatrznościowego, który wróci z Brukseli.
I z tymi to PAD chodzi w układy?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-07-2017 [11:40] - Goral Supreme | Link:

Dla pelnej jasnosci w temacie :http://niezalezna.pl/103080-re...
Slowo "kuzwa" tutaj juz nie wystarczy

Obrazek użytkownika anakonda

28-07-2017 [12:09] - anakonda | Link:

" Myślę, że podobne pytanie do pana Schulza, powinny  być istotnymi elementami polskiej polityki. Należy powiedzieć im - kolonizatorom, jak ich widzimy. "
-----------------------------------------------------
Po pierwsze, II Wojna Swiatowa, a wraz z nia okupacja Polski przez hitlerowskie Niemcy skonczyla sie 72 lata temu. Ci ktorzy brali w tym udzial w wiekszosci
juz nie zyja, natomiast dzisiejsze niemieckie spoleczenstwo nie jest odpowiedzialne za czyny swoich ojcow, dziadkow czy pradziadkow.
Po drugie, prosze mi powiedziec ile miejst pracy powstalo w Polsce dzieki niemieckim inwestorom i ile Polakow ma mozliwosc pracy w Niemczech ?
Czy to jest ta kolonizacja o ktorej pisze autor?
######################################################

"Taką mamy dzisiaj w Polsce sytuację i stąd ta reforma (sądownictwa), do której ciągle wracamy. Dlatego, że to jest super ważna sprawa i jest tak bezwzględnie potrzebna… Tutaj mamy do czynienia z takimi aktami nie tylko szkodzenia polskiej racji stanu, ale także budowy systemu trybunalskiego - takiego, w którym w gruncie rzeczy to sądy decydują - sądy, których nikt nie kontroluje, nikt nie wybiera - decydują o tym, jaka ma być polityka państwa i to sprawach zupełnie zasadniczych dla jego bytu".
------------------------------------------------------------------------------------------
Pan Kaczynski i wielu jego zwolennikow zdaje sie zapominac, ze podstawa w " panstwie prawa " jest trojpodzial wladzy (  legislatywa, egzekutywa, judykatywa )
Władza sądownicza, judykatywa jest niezalezna od wladzy politycznej ( czyli od partii rzadzacej ), konstytucja RP tak to okresla:
" Według Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (1997) władzę sądowniczą sprawują sądy i trybunały. Konstytucja gwarantuje ich odrębność i niezależność
od innych władz
. "

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-07-2017 [13:17] - Goral Supreme | Link:

..."Pan Kaczynski i wielu jego zwolennikow zdaje sie zapominac, ze podstawa w " panstwie prawa " jest trojpodzial wladzy (  legislatywa, egzekutywa, judykatywa )"..
Cos ci sie popieprzylo lub manipulujesz..
W "panstwie praw" trojpodzial wladzy istnieje w PO-staci :LEWATYWY,...EGZEKUCJI...JUSTYNY ( JODYNY) czyli Egzekucja Justyny, Jodyna za pomoca Lewatywy..
Zle to wszystko wyjasnili wam na przyspieszonych kursach swiadomosci demokratycznej i dalas plame..Istnieje obawa ,ze Kaczysci moga cie zaliczyc do Lemingow..Nie wykazujesz nalezytej czujnosci i starannosci !

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-07-2017 [15:34] - Imć Waszeć | Link:

Tjaaa szwabie, to tylko Polacy mają całą wieczność kajać się za Jedwabne. Przejrzeliśmy waszą grę i jest skończona.

Obrazek użytkownika anakonda

28-07-2017 [16:27] - anakonda | Link:

@ Imć Waszeć

" Przejrzeliśmy waszą grę i jest skończona. "
-----------------------------------------------------------
I co dalej ? Kiedy Polska wyjdzie z Unii?

p.s.
Kiedy brakuje merytorycznych argumentow pozostaje chamstwo. ( " Tjaaa szwabie " )

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-07-2017 [17:36] - Goral Supreme | Link:

Akurat to "szwabie" jest jak najbardziej merytorycznym argumentem..dla Polakow oczywiscie :-))
A po co Polska ma wychodzic z Uni ?
To byla by glupota..jaka Anglicy popelnili..Kase trzeba brac i reformy robic..dla wlasnej korzysci (jak to robia "szwaby" i inne Zachodnie kanalie)....czyli przejmowanie Germanskich ,Francuzkich,Holenderskich Bankow..Postawienie zelaznych zasiekow na granicy przed ciapatymi..(oczywiscie za pieniadze Uni :-))  )
Opodatkowanie do kosci Germanskich,Francuzkich sklepow i mediow..To tak na sam poczatek..No jak nas "wykopia" z Uni to nikt nie bedzie plakal,a najwazniejsze taka jednostronna akcja z pogwalceniem wszystkich traktatow ,Polske nie bedzie zobawiazywala do niczego :-)) same zyski..
Zamknie sie Germancom Holendrom i Zabojadom granice od Morza Baltyckiego do Morza Czarnego i "po ptokach" jak mowia Gorale "-))
Wszak wizyta Trumpa z tym byla zwiazana ..Nalozone sankcje na Rosje przez USA Bezsposrednio uderzaja w Nord Stream 1 i Nord Sream  2..i sektor energetyczny Germansko-Francusko-Holenderski ..
A jak pamietam Bazy Amerykanskie sa juz w Polsce i beda sie zwiekszac .Zapewno dlatego Trump potwierdzil waznosc artykulu 5 NATO w Warszawie...
Wyglada na to ,ze Szwaby maja powazny problem przed soba :-))
Mamy sie wiec martwic ?
Kazdy Prawdziwy Polak cieszy sie i pije wodke jak widzi Amerykanow lejacym dupe Szwabom..a na dodatek moze sie osobiscie podlaczyc i pare Szwabskich pyskow obic..
Tak was Merkel wypuscila w maliny..reszte zrobia Araby i Murzyny :-)) Wasz IV Reich chyba nie dojdzie do skutku '-))

Obrazek użytkownika anakonda

28-07-2017 [19:28] - anakonda | Link:

@ Goral Supreme

Przeuroczy ten twoj " optymizm " w prognozowaniu przyszlosci Niemiec.
Tramp jest Niemcem i Niemcom krzywdy nie zrobi, a ze pania Kazimierczak ( krzywka Merkel ) nie lubi to zrozumiale, ja tez jej nie znosze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-07-2017 [21:52] - Imć Waszeć | Link:

A dlaczego nie jest Szkotem, Szwedem albo Amerykaninem? Bo wam się "sąsiedzi" tak podoba klasyfikować? Tak jak ten robiony celowo przez was bardak z "żydami" w Polsce? Nie będę tu się powtarzał, ale są wyraźne ślady (także w literaturze "naukowej"), że to jest wasza krecia robota co najmniej od lat 90-tych. Zwłaszcza, że przy temacie kręci się od lat nie tylko ta żydokomunistyczna hiena Gross, ale wręcz całe wasze uniwersytety. Uważacie, że nie umiemy czytać waszego barbarzyńskiego języka ze stu literowymi rzeczownikami? Błąd.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-07-2017 [12:42] - Goral Supreme | Link:

Obrazek użytkownika Domasuł

29-07-2017 [22:04] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

"Należy powiedzieć im - kolonizatorom, jak ich widzimy."

Gdyby tak było, to już dawno byśmy tak zrobili.